Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebeğim kilo almıyor:(:(:(

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

seyrantepe

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
210
1
kızlar 1,5 aylık bebeğim var... ilk 2 hafta kilo alımı gayet güzelken sonra zayıflamaya başladı doymadığını düşünerek mama takviyesine başladık; hem beni emiyo saatlerce. neredeyse akşama kadar emiyo üstüne üstlük günde 3veya 4 kez mama veriyoruz. ama haftada sadece 100gr alıyor. dr çok az buldu. anlamıyorum. dr 2 hafta sonra kanına ve idrarına bakacak. neden böyle oldu bilmiyorum. iştahı yerine maşallah ama almıyo. göğsümü uzun süre emdikten sonra çıkarıyorum die ağlıyo birde üstüne 90cc lik mama veriyorum hala istiyo. bittikten sonra devamını istiyo. bi çocuk böyleyken neden kilo almaz. bu durumda olan arkadaslar var mı aranızda? yardımcı olun lütfen...

Arkadaşım, sorumu yanlış anlamazsan bütün gün meme ağzında diyorsun ama süt geldiğinden eminmisin. Doymuş bir çocuk üstüne bide 90 cclik mama nasıl içerki.:sm_confused:, bence sizi emzik gibi kullanıyor.

Bir haftada 100 gr az evet.:teselli:, doktorunuzun söylediklerini bir yapın bakalım.

geçmiş olsun inşallah olumsuz birşey yoktur.sanırım sütün yağlı değil canım o yüzden doyurucu olmayabilir bu yüzden de üstüne mamayı rahatlıkla yiyebilir.doktorun ne diyecek bakalım

canım bencede sütün yağlı olmayabilir bnm başımdanda geçti ilk ay fazla kilo almadığı için 2.ayda da eğer almazsa mama takviyesi yapacaktı fakat ben yılmadım sürekli meme verdim göğüslerim hep boştu daha sonrasında milupa ve humana çaylarını denedim ve bebeğim çok şükükr Allah'ıma 1 ayda 1.600 gr almıştı bence sende bunları dene derim inş. sana ve bebeğiniede yarar

benimde bebegim 3 ay 3 haftalık ve 5530 gr.doktor mama takviyesine başlayın dedi milupanın da bebelac ın da mamasını denedim ne biberon alıyo ne kaşık kabul ediyo çıldırıcam. gögsümde 50 cc süt gelio 2 si 100 cc. en fazla 2 saat arayla 20ser dakika her iki gögsümüde veriyorm . ama kilo almıo. nasıl emzirmeliyim ne yemeliyim napmalıyım nolur arkadaşlar akıl verin. humana still tee günde 4 bardak tüketiyorum ayrıca humananın rezene cayından 2 bardak ve bol su içiyorum. bebegim mama yamak istemiyo ve çok mutsuyz oluyo yerken. boyu uzuyo kafa çapı genişlio ama kilo almıo:KK43:((

bu arada gece 11 de yatıp sabah 7 de kalkıyo ve gündüz hiç uyumuyo ve de çok hareketli acaba ondanmı?

aynı sorun bizdede mevcut benim sütüm çok sulu doktorumuzun dedigine göre o yüzden pek yaramadı ama yinede veriyorum .benim arkadaşım 2 kilo 350 gram doğurdu bebeğini kayınvalidesi polen almış ona yedirmiş çocuk gürbüzleşti günbegün valla ama arkadaşta aynı şekilde şişti canım benim kilom zaten yeterince vardı o yüzden ben yemeye cesaret edemedim yaşına girmesini bekliyorum doktora sorup kızıma yedirmeyi düşünüyorum beyin gelişimi içinde iyiymiş tv de doktor söyledi sende bi dene istersen sütünün kalitesi artar ama hergün değilde 2 3 günde bi yee

bende aynı sorunu yasadım..ebbgımın cenesi ve emiş gücü cok kuvevtlı olamdıgı ıcın enredeyse ilk 45 gun ac kaldı yavrum..sonra mamaya basladık ve bebgım kılo aldıkca emiş gücü arttırkca benı daha cok emdı,daha cok süt geldı ve doydu şimdi cok şükür iyi..2700 gr dogmustu suan 6500 gr 4,5 aylık

bu arada gece 11 de yatıp sabah 7 de kalkıyo ve gündüz hiç uyumuyo ve de çok hareketli acaba ondanmı?

cnm ama sen yanlısı orda yapıyosunki gece kaldırıcaksın 8 saat bu cocuk acıkmıyomu acıkıyo ya emzır yada mama ver bak o zaman nasıl kılo alyo bende ılk oyleydım gece 12 de bı uyurdu sabah 8e kadar hiç kılo almamıstı sımdı gece kaldırıyorum mama bıde emzırıyorum sımdı masallahı var bence kaldırmalısın bılıyorum uyuyor dıye kaldırmıyosun ama kaldır o zaman gorucen nasıl kılo aldıgını:)

ya benimkide kilo almamış 34 günlük suanda doğduğunda3200 dü 1ay da sadece 400gr almış boyu baş cevresi gayet iyi 2hafta sonra tekrar doktora gideceğiz eğer hala kilo almıyosa mamaya başlıyacağız cok da güzel emiyo ama benim sütte iş yok bende cok üzülüyorm

arkadaslar lütfen ya sütün yaramaması gibi bir sey söz konusu olabilir mi??? her annenin sütü bebegine özel ve yararlıdır.o tür inançları kafanızdan silin.hiç bir bilimsel degeri yok.eskilerden kalma sözler.takmayın kafanızı.öyle bir sey olsaydı doktorlar test ederdi ve sütün evet yarasız beslemiyor.anne sütü vermenin yararı yok derdi.sütün yararsız diyen doktorlar oldugunu söylüyorsunuz(bilmiyorum dogru söyleyip söylemediginizi ama) onlar sütünüzü test mi etmişler de böyle şeyler söylüyorlar.test edemezler cünkü böyle bir sey yok.cünkü her annenin sütü yararlıdır.sadece sütünüz az olabilir.stres,yasam kosulları vb.etkenler sütü azaltabilir ama asla sütün kalitesi bozulmaz.önce anneden sulu süt daha sonra ise koyu kıvamlı yaglı süt gelir.o yüzden bebeginizin her bir gögsünüzü 15.dk kadar emmesini saglayın ki sonradan gelen koyu kıvamlı sütü alsın.eger bebek 5 dk kadar emip bırakıyorsa sonradan gelen koyu kıvamlı sütü alamadıgı için kilosunda problem yasanabilir.diger bir sorun da emzirme pozisyonunu iyi ayarlayamadıgınız içindir.ya da bebeginizin iştahı gercekten cok acıktır ve sütünüz ona yeterli gelmeyebilir.ama asla hiç bir annenin sütü(cok kötü ekonomik sartlar altında yasayanların bile) yarasız kalitesiz degildir.onu diyen doktorlara söyleyin de sütünüzü sagıp bir arastırma yapsınlar.böyle bir seyin mümkünatı var mı?cok gülünç batıl inanclar.insanların kafasını kulaktan dolma, hiç bir bilimsel degeri olmayan sözlerle mesgul etmeyin.yazan arkadaslara sesleniyorum burdan.benim 2 amcam da profesör ve bir o kadar da doktor cevremiz var.bırakın bu tarz seyleri,kafanızdan cıkarın.
burdan bütün bebişleri kocaman öpüyorum .herkese bol sütlü günler diliyorum.allah bütün bebişleri akıl,beden,ruh saglıgı yönünden hayatları boyunca korusun:)

Kızım bugün tam 2 aylık oldu,doktor muayenemiz ve kalça ultrasonumuz vardı. Bebeğim ilk ay 500 gr alınca ilk doktorumuz mama dedi ve ben doktoru değiştirdim. İkinci doktormuz da verilen kararın doğru olduğunu söykelip önce kendini emzir sonra mama ver dedi. Gündüz emzirip geceleri mama verdim ama bu ay gördük ki yine sınırda kilo almış. 2.960 kg olan bebeğim şu an 4.050 kg. Şimdi her emzirmenin ardından mama vereceksin dedi, mamamızı değiştirdi. (aptamil conformil yaptı)Son zamanlarda kaka yapamama sorunu da var neyse onu bir şekilde hallediyoruz ama onun içinde bağırsak düzenleyici bir şurup verdi. Kalça ultrasonunda ise sol kalçada fizyolojik gelişim geriliği çıktı, ortapedistimiz bacak arasına havluyu katla koy dedi...Şimdi ben hangisine yanayım, çok huzursuzum, rahat olmaya çalışıyorum ama kontrol edemiyorum kendimi. Kızım neden kilo almıyor?En fazla 5 dk emiyor, mamayı da emmiyor ya da çok az emiyor...İştahsız bebeğim için ne yapabilirm? Havlu katla koy dedi ama havlu rahatsızlık veriyor üst üste 3 adet bez sardım acaba yeteri mi? Yardım ve desteğinize çok ihtiyacım var :KK43:

X