Eniştem....

E

EU3

Ziyaretçi
selam arkadaslar kaç aydır herşeyi içime atmaktan yoruldum ve bi arkadaşın tavsiyesiyle burayı buldum
bütün sıkıntılar sitresler çogunuzun bildigi gibi biri gelince digerleride peş peşe geir ya hani işte öyle bi anda
ablam ve eniştem...çoğunuz görmüş geçirmiş insanlarsınız bana yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz.

ablamla eniştem tam 7 yıldır evliler ama sevmeyerek evlenndiler...görünüştede hala birbirlerini sevmiyorlar ama ablamın tabiriyle
onları birbirine bağlayan iki çocuk var ortada ..
eniştem asabi sinirli kıskanç birisidir ve nedense sık sık uzun süreli şehir dışına gider aslı varsa iş içinn
... bir kız için böyle şeyler anlatması çok zor ama yaklaşık bir ay önce ablamlar bize geldiler annemler evde yoktu
ben mutfaktaydım eniştemi severdim iyi insandı aramızda herkez eniştesiyle nasılsa bizde öyle ama dahada ileri gitti
ve bana sarktı gerek elle gerekse laflarıyla köşeye sıkıştırdıki Allah'tan ablam yetişti..
bu olaydan sonra ablamgil evlerinden taşıdılar 2 çocuguyla ama hiç gitmedim ne yardıma nede çocuklara bakmaya gittim
ablam eve bize bırakmak istedi ama izin vermedim çünkü almaya eniştem gelecekti ve benim buna hiç tahammülüm yoktu
herkez kendince nasıl kardeşse böyle kardeşmi olur diye konuştular ama hiç biri umrumda degildi..
yardımm istedigim konu ise şu
1 hafta önce eniştem eve geldiginde büyük yegenim (5 yasında olan) enişteme ablamn sigara içtigini söylemiş
eniştemde ablamı ilk olarak dövmüş sonrada arkasından seni boşarım sen nasıl bir kadınsın gibi insanın gururunu
kırıcı laflar etmiş...bunları yengem bana anlatırken bende sinirden ablama diyecegine otursunda kendi pisligine baksın
diyerek agzımdan kaçırdım yengemde ne oldu ne bitti derken eniştemin bana yaptıklarını anlattım..
şimdi ise eniştem yine iş seyahatine çıkacak ama nasıl bir iş ziyareti bilmem telefonunda ise
bir sürü kız numarası var... mesajlar filan ablama sorduğumda ise iş arkadaşları diyor
belkide enişteme bu durumu yakıştıramadığından ama şimdi ablama bana yaptıgını anlatsammı anlatmasammı
çok kararsızım lütfen yardımcı olun

öncelikle ablam yetişti derken
gördümü durumu :uhm:
eğer bilmiyorsa söyleyin
ablanızda ona göre ayağını denk alsın
ben olsam bi güzel sopa attırır donla bırakırım kapıda
baldıza taciz ne demekmiş görsün :mymeka:

selam arkadaslar kaç aydır herşeyi içime atmaktan yoruldum ve bi arkadaşın tavsiyesiyle burayı buldum
bütün sıkıntılar sitresler çogunuzun bildigi gibi biri gelince digerleride peş peşe geir ya hani işte öyle bi anda
ablam ve eniştem...çoğunuz görmüş geçirmiş insanlarsınız bana yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz.

ablamla eniştem tam 7 yıldır evliler ama sevmeyerek evlenndiler...görünüştede hala birbirlerini sevmiyorlar ama ablamın tabiriyle
onları birbirine bağlayan iki çocuk var ortada ..
eniştem asabi sinirli kıskanç birisidir ve nedense sık sık uzun süreli şehir dışına gider aslı varsa iş içinn
... bir kız için böyle şeyler anlatması çok zor ama yaklaşık bir ay önce ablamlar bize geldiler annemler evde yoktu
ben mutfaktaydım eniştemi severdim iyi insandı aramızda herkez eniştesiyle nasılsa bizde öyle ama dahada ileri gitti
ve bana sarktı gerek elle gerekse laflarıyla köşeye sıkıştırdıki Allah'tan ablam yetişti..
bu olaydan sonra ablamgil evlerinden taşıdılar 2 çocuguyla ama hiç gitmedim ne yardıma nede çocuklara bakmaya gittim
ablam eve bize bırakmak istedi ama izin vermedim çünkü almaya eniştem gelecekti ve benim buna hiç tahammülüm yoktu
herkez kendince nasıl kardeşse böyle kardeşmi olur diye konuştular ama hiç biri umrumda degildi..
yardımm istedigim konu ise şu
1 hafta önce eniştem eve geldiginde büyük yegenim (5 yasında olan) enişteme ablamn sigara içtigini söylemiş
eniştemde ablamı ilk olarak dövmüş sonrada arkasından seni boşarım sen nasıl bir kadınsın gibi insanın gururunu
kırıcı laflar etmiş...bunları yengem bana anlatırken bende sinirden ablama diyecegine otursunda kendi pisligine baksın
diyerek agzımdan kaçırdım yengemde ne oldu ne bitti derken eniştemin bana yaptıklarını anlattım..
şimdi ise eniştem yine iş seyahatine çıkacak ama nasıl bir iş ziyareti bilmem telefonunda ise
bir sürü kız numarası var... mesajlar filan ablama sorduğumda ise iş arkadaşları diyor
belkide enişteme bu durumu yakıştıramadığından ama şimdi ablama bana yaptıgını anlatsammı anlatmasammı
çok kararsızım lütfen yardımcı olun

Zaten enişteniz sizi taciz ederken ablanız sizi kurtarmış,o zaman haberi olmuş olmuyor mu?
Size sarkan birinin başka kadınlara da sarkmasını,ablanızı aldatması normal değil mi?
Neden yakıştıramadınız ki?:nazar:

tabıkı anlatıcaksınız ablanıza bu sineye çekilicek bı durummu Allah askına,sizin rahatsız olmanızı gectım ablanızın böyle haysiyetsiz bi adamla evlı kalmasına nasıl göz yumucaksınız.ne kadar kötü bi olay bu ablanızın adına o kadar uzuldumkı su an çok geçmiş olsun..

Anlatsan bir dert anlatmasan bir dert be gülüm ne diyeceğimi şaşırmış vaziyetteyim açıkçası.

Bence yeğenlerinin hatırı için anlatma derim, kaldı ki ablanın da eniştenin iş seyahatlerinin aslında iş seyahati olmadığının farkında olduğunu sanıyorum ama 2 çocuğun geleceği için katlanıyordur gibime geliyor, elbette ablan saftirik bir kadın değil sonuçta bırak herşeyi zamanı gelince kendi gözleriyle görür, kulaklarıyla duyar sen sen ol 2 yeğeninin ve ablanın evliliğinin kötü olmasının sebebi olma derim.

Bence ablana birşey anlatma ve ASLA AMA ASLA O İNSANLA BİR ARAYA GELMEMEYE ÇALIŞ KİM NE DERSE DESİN KİM NE DÜŞÜNÜRSE DÜŞÜNSÜN.

Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Ablanızın herhangi bir gelir kaynağı var mı?

Bir de ablanızın ayrılma durumu oluşursa, aileniz ablanızı kabullenir mi?

ablanız sizi eniştenizin tacizine uğrarken gördü,üstelik defalarca aldatıldı
dayak yedi,onu sevmiyor,saygı duymuyor ama sırf 2 çocuk için ona katlanıyor..
anladığım kadarıyla tek suçlu ablanız herşeye rağmen bu adamın yaptıklarına göz yumduğu için
boşansın demiyorum bunu söylemek öyle basit değil...ama bunca şeye bir kadın gururu nasıl göz yumar
anlam veremedim...allah daha kötüsünü yaşatmasın..(bunlardan kötü ne olabilirse)
peki anneniz babnız yok mu?

hayır görmedi yanına çagırdı eniştemi gitmek zorunda kaldı
bilmiyorum yengm bir türlü yakışttırmaadı belkide ablaamı çok kıskanan biri u içindir.

Tam olarak anlayamdım
Ablanız size yapılan tacize şahit olduda,o adamla oturmaya devammı ediyor,yoksa ablanızın geldiğini görüpte durdumu enişteniz?

arkladşın ablası taciz sırasında gelmiş,bişey görmemiş sadece tacizden kurtulmuş ablasının gelmesiyle..

Bugüne kadar anlatmadığın kabahat canım..Pis bir sapığın ablanla işi ne?ailenizle işi ne? çocukların teyzelerine sarkan bi babaları var!!!!! çocuklar için ne kadar sağlıksız bir ortam bu anlamamak mümkün değil..gelicek tepkilerden korkmayın ve başına gelen bu iğrenç taciz sırrınızı da mezera götürmeyin lütfen..

ablanın haberi var mı yokmu sizi taciz ettiğini????önce buna bi açıklama getirin..

bilmiyorum yengm bir türlü yakışttırmaadı belkide ablaamı çok kıskanan biri u içindir.

Haberi yok yani ablanızın
Ama olması gerekiyor bence
Hani bir yuvayı yıkmak sarsmak kötü birşey ama
Enişte baldıza göz koyuyorsa o kötününde kötüsü
Bence çığrından çıkmadan olaylar,büyüklerinizle paylaşın bunu
İleride siz zor duruma düşebilirsiniz.

bence oturun ve ablanıza herşeyi anlatın,
yarın öbürgün bu olaylar yüzünden iki kardeş kötü olmayın,
nasıl bir midedir bu adamdaki,
hoş gerçi midesi varmı kii:kızgın:
dediğim gibi ablanıza herşeyi anlatın,onun bilmeye hakkı var
böyle bir adamla aynı çatı altında yaşıyor,belkide aldatılıyor,
iyilik yapayım derken kötülük etmiş olmayın:nazar:

abowwwwww şok oldum cidden
enişte bu yaa
baldız baldan tatlıdır lafı ortaya çıktı şimdi
ama enişten genel olatrak boyle anladığım kadaryla
yazık ablana üzüldüm
alalh kimseni başına vermesn

ben soruyu soruncaya kadar siz cevap vermişsiniz bile...
ablanız nasıl bir karakterde,hani ablanıza söyleseniz eşini boşayacakmı,yoksa bunu sineyemi çekecek...
sineye çekecekse belkide size güvenmez görüşmek istemeyebilir bunlarıda düşündünüzmü hiç...
söyleyip söylememek size kalmış ..ben olsam söylerdim herhalde...

ben de eniştenizin telefon rehberinin ayrıntılarını nerden bildiğinizi ve ablanıza sorduğunuzu bilemedim...
önce eksikleri tamamlayalım sonra yorum yaparız...

ben gördü sandım..görmediyse bence söylemelisin..
ama sana inanmayabilirlerde...eniştende iftira attığını söyleyebilir
işin içinden çıkmak için...önce annenle konuş bana kalırsa...

bende sinirden ablama diyecegine otursunda kendi pisligine baksın

ablam yetıstı derken kastınız ne anlamadım
ablanız olanları gordu mu?

yengenıze anlattıgınızda tepkısı ne oldu
ılk duyması gerekn kısı ablanız ıken yengenıze anlatmıssınız
ablanız bılmeye hakkı var

Noluyo yaa bugün hep enişteyle ilgili topiclere rastlıyorum...
Allahım sen koru yarabbim...
Canım annene anlatsan annenin belki daha ii bir fikri olabilir...
Çünkü ablan ona çok güveniyorsa ister istemez sana tavır alabilir...

eniştenizin telefonundaki kızları nerden biliyorsunuz??? evine gitmediğiniz pek de yaklaşmadığınız halde kendisine????

X