Saç Rengi ve Saç Boyama Hamilelikte Saç Boyama Zararlı mıdır?

aysecikcik

sağlıklıyım...yeter bana
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009
1.453
3

merhaba arkadaşlar....
hamilelikte saç boyamak zararlı mıdır?... bebek açısından...benim bu konuda herhangi bir bilgim yok....fakat doktorlar tavsiye etmiyorlar...zararını görmüş arkadaşlarım var mı?....bu konuda bilgi verir misiniz?....şimdiden cevaplar için teşekkürler....
a.s.

haklısın canım....fakat çoğu insan boyatıyor ve bunun zararını gören yok mu hiç?...ben de yakında hamile kalmak istiyorum...Allah kısmet ederse tabi ki....ve ırsi olarak saçımda beyazlar olduğundan saçımı boyatıyorum...hamilelikte saç benim için büyük problem olacak diye düşünüyorum....(umarım sağlık yönünden de bir problem yaşamam..saç için yan problem diyeyim en iyisi....) çıkan beyaz saçları yok etmek için başka bir yol var mı bilemiyorum...bu konuda lütfen yardımmmmmmm......
:1shok:

merhaba arkadaşlar....
hamilelikte saç boyamak zararlı mıdır?... bebek açısından...benim bu konuda herhangi bir bilgim yok....fakat doktorlar tavsiye etmiyorlar...zararını görmüş arkadaşlarım var mı?....bu konuda bilgi verir misiniz?....şimdiden cevaplar için teşekkürler....
a.s.
canım benim hamilelik boyunca biz bayanların yaşamış olduğu ruhsal bozukluklar ve duygusallıklar vede depresyonlar neticesinde hep bir değişiklik ararız bende hamileyken saç kestirmek vaya saç boyatmak kousunda bir çok şey duymuştum halk arasında ve tabiki bebeğimizede bir zarar gelicek düşüncesiylede ccesaret edemiyoruz....ben dr.sordumda saçımı kestire bilicemi ama boya konusunda bitkisel kullana bilicemi söyledi iiçinde amonyak ve kimyasal madde yok demişti oda hamileyken boyatmış bir sorun olmadı dedi bence böyle yap derim allah sağlıkla sığatle bebeğini dünyaya getirmeyi nasip etsin canımmmkaydirigubbakcemile5:nazar::nazar::nazar:

Ben bu konuda internette baya araştırma yaptım, "saç boyasının bebek üzerindeki etkisiyle ilgili yeterli bilgi yoktur" diyor hepsinde de. Benim doktorum da 3.aydan sonra bitkisel boyaya izin verdi.

amin prensescim....Allah önce bir nasip etsin de...fakat boya işi de kafamı kurcalıyor....
Gly77'cim...bitkisel boya nasıl birşey bitanem?...markası nedir ve güvenebilir miyim ki canım benim?....
benneyaptımkibenneyaptımki

benmki organic bir de tierra var çok bilinen, googledan araştır istersen. ama evde uygulamak çok zor çünkü saça sürdükten sonra ısıtılması gerekiyormuş. kuaförde makineye sokuyorlar 20-25 dk ve dip boyası için 40-75-tl arası fiyat veriyorlar. Yine de değer diye düşünüyorum, çünkü diğer boyalar gibi amonyak ya da kurşun içermiyor.

ben 6 . aydan sonra boyanır diye duydumm..amaa senin yerinde olsam bi doktordan sorardımm..

teşekkür ederim arkadaşlar...elbette doktora sormayı düşünüyorum...fakat saçlarımın da kötü halde olmasını istemem....insan çalışınca bu tür ayrıntılar sorun oluyor işte...organik boyayı araştıracağım....umarım zararlı olmaz...:1no2:

X