Kanda BHCG testi ne zaman yapılmalı?

ducks

kıpırık oğlum canımsın...
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2009
587
4
43
selam arkadaşlar 15.haziran yumurtlama günümdü eminim çünkü ovulasyon testi kulllandım.21 haziranda kan testi yaptırdım negatif ve çok üzüldüm.. periyodum 31 gün sizce çok mu erken..

tam olarak bilmiyorum ama bu tahlilde değerler sıfırdan baslıyor ve iki günde bir ikiye katlıyor yani eğer olsaydı en azından on larda olmalıydı bthc (dısgebelik yasadığımda öğrenmistim)neye göre neğatif dediler oda ayrı bir sey ama bence erken daha ve benc yıllarca yumurta takibi yaparak hamile kaldım iki kızımda bu yumurtlama dönemine gelmedi bende buna eminim

yeni üyeyim tam olarak çözemedim nasıl kullanıcğımı :)

tam olarak bilmiyorum ama bu tahlilde değerler sıfırdan baslıyor ve iki günde bir ikiye katlıyor yani eğer olsaydı en azından on larda olmalıydı bthc (dısgebelik yasadığımda öğrenmistim)neye göre neğatif dediler oda ayrı bir sey ama bence erken daha ve benc yıllarca yumurta takibi yaparak hamile kaldım iki kızımda bu yumurtlama dönemine gelmedi bende buna eminim

Canım iyi okumadın galiba...Ovulasyondan 6 gün sonra kan testinde çıkar mı diye soruyor arkadaş .... Adetine de daha çok varmış...Tabiiki çıkmaz daha...

Embriyo bile rahime 3.4 günler yerleşiyor en erken...Bazan de 6.7 günler..

Biz de mikro tedavisi gördüğümüz halde dr lar transferden 12 gün sonra kan testi istiyorlar..Sen 6. günde kan testi yaptırmışsın ki mümkün değil çıkmaz canım...Bir 10 gün daha beklemelisin....a.s

regl günüme 5 gün kala bhcg 189 , 2 gün kala 680 çıktı münasebetsiz bir doktor olumsuz şeyler söyleyip moralimi bozdu.bu zamanlarda bhcg yaptırmış olan var mı yardım ediinn

regl günüme 5 gün kala bhcg 189 , 2 gün kala 680 çıktı münasebetsiz bir doktor olumsuz şeyler söyleyip moralimi bozdu.bu zamanlarda bhcg yaptırmış olan var mı yardım ediinn

Ne dedi ki dr ?
Ya çoğul gebelik ya da ....Bilemiyorum durumunuzu tam bilemediğim için..fisfisfis

kese görüldü mü ?

canim erken yaptirmissin hem de cok erken. bak soyle soyleyeyim. gun olarak anlatayim sana.

pazartesi ovulasyon tstim pozitif cikti. sali gun ya da pazartesi gecesi yumurtladim. ertesi hafta sali gun aksam ustu kan testi yaptirdim yani yumurtlamamdan tam 1 hafta sonra ve koca bir negatif.

ama 1 hafta daha sonra, yani yumurtlamamdan 14 gun sonraki pazartesi gecesi hamilelik testi pozitif cikti. ertesi sabah ise kanda bhcg 402 cikti. yani 1 haftada buyumus ve deger 402 ye ulasmis.

yani yumurtlamandan 6 gun sonra yaptirman erken olmus. 10. gunu falan bekle.

canim ya ne guzel artmis iste. hem de adetine 2 gun kala 680 cikti ise ne kadar guzel hemencecik tutunmus ufaklik. bence sen hic moralini boama. o dra da gitme.

Ne dedi ki dr ?
Ya çoğul gebelik ya da ....Bilemiyorum durumunuzu tam bilemediğim için..fisfisfis

kese görüldü mü ?

bademcim dr değer düşük dedi ama henüz adetime 5 gün var deyince o zaman bekleyelim 2 gün sonra tekrar yaptır dedi
sonraki yaptırdığım 680 çıkınca (2 gün kala) bu kez olacak gibi dedi.zaten benim doktorum değil sadece tahlil yaptırmışken o hastanede de yorumlatayım dedim.yorumlatmaz olaydım.

merhaba kızlar brnde yeni üye oldum yumurtlama günümün bitişinin ertesi günü başladık çalışmalar tutmuşmudur acaba reglime 2 gün kaldı miğdem acaip yanıyo,sabahları bulanıyo 3 gün önce filanda sol kasığıma kramp girdi sizce varmııı bebiş:eek::eek:

kibelecim teşekkürler.badem çoğul olabilir diye yazmış çok sevindimalkisalkisalkis

canım benım adetıme 2 gun kala yaptırdım 7 cıktı doktorlar dıs iç derken Allahım nur topu gıbı evlat verdı bana maşaallah senın deger baya yuksek :dance:

merhaba kızlar brnde yeni üye oldum yumurtlama günümün bitişinin ertesi günü başladık çalışmalar tutmuşmudur acaba reglime 2 gün kaldı miğdem acaip yanıyo,sabahları bulanıyo 3 gün önce filanda sol kasığıma kramp girdi sizce varmııı bebiş:eek::eek:

canım inş. gebelık belırtılerıdır ve sende hamıs olursun ama daha bişey söylemek için cok erken

kanda cıkarda idrar tahlılınde cıkmaya bılıo bazı erken dönem gebelık testlerı var onlardada cıkabılıyo canım

X