Dr.Dilek Aslan'a Gidenler

kedilalesi

bebiko Italiano-2
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
873
10
İlk denememi irenbe'de dilek hanımla yapacağım. irenbe iyi bir merkeze benziyordu. Dilek Hanım da tedavi olanlar düşüncelerini yazabilir mi lütfen ???

Benim de doktorum Dilek hanım. Çok iyi sevecen bir doktor ben çok memnunum. Ben kendimde doktorum kendi çalıştığım hastanede izlendiğimde iki kez düşük yaptım orada istenmeyen tetkikleri isteyerek pıhtılaşma bozukluğumu saptadı. Gönlün rahat olsun iyi bir doktor.

benimde doktorum dilek aslan. hiç tereddüt etme ve tedavine hemen başla derim. üç tüp bebek denedim. ikincisinde düşük oldu. şuanda tekrar hamileyim.

için rahat olsunçok iyi bi secım yapmışssınz hayırlıs olsun guvenne bılrısn dokotruna herseyın ahyırlııs olsun inş

:nazar:için rahat olsunçok iyi bi secım yapmışssınz hayırlıs olsun guvenne bılrısn dokotruna herseyın ahyırlııs olsun inş

benim de dilek hanım doktorları aşağı yukarı aynı cnm. bende ordayım önemli olan embriyolog sanırım. izmirliyim ben ama izmir dışındayım görev icabı. orda yaşayanlar daha iyi bilir. benim ilk izlenimim iyi yönde.

Kendisi benimde drum :kedi:
çok memnunum izmirin en iyi drlarından bence turkbayragi
bende irenbede başlayacağım rabbim nasip ederse
:Saruboceq:

galiba gerçekten iyi bir seçim yapmışız. gerçi dilek hanımı ve irenbeyi bana dr.um önermişti. gerçekten kıpır kıpır çok güleryüzlü bir doktor. hatta şimdiye kadar gördüğüm en konuşkan dr. diyebilirim. umarım herkesin işleri yolunda gider...

İlk denememi irenbe'de dilek hanımla yapacağım. irenbe iyi bir merkeze benziyordu. Dilek Hanım da tedavi olanlar düşüncelerini yazabilir mi lütfen ???

meraba canım bende bu ay tüp bebek yaptırıcam.daha önce smyra funda hn gidiyordum daha ilk denemem olucak birde dilek hn bir gideyim dedimde davranışları nasıl birde fiyat olrak sizden ne istediler yazabilirmisin

Sevgili Okuyucular,

Tüp bebek ekibi işini severek yapan, işine kendini adamış ve insan sevgisi ile çalışan fedakar ve üst düzey eğitimli insanlardan oluşmaktadır.

Özellikle tüp bebek gibi popüler ve kritik bir konuda internet büyük önem taşımaktadır.

İnternet ortamı kontrolsüz bilgi akışının yaşandığı bir platformdur ve yersiz yanlış yönlendirmelere karşı çok dikkatli olmak gereklidir. Yanlış yorumlar nedeniyle ilgili kişiler bazen doğru bilgilendirilememektedir. Türkiye' deki Tüp Bebek Kliniklerinin gebelik oranları dünyanın seçkin klinikleri ile yarışacak düzeyde ve uygulamalar hızla devam ediyor.

Bugün için tüp bebek teknolojisinin en ileri uygulamalarına rağmen gebelik elde edilemeyen çiftlerde moleküler düzeyde sorunlar olabileceği kabul ediliyor. Bu sorunlar bazı vakalarda ancak tekrar tekrar deneme ile aşılabiliyor.

Maddi manevi yükü bu derece ağır olan bir tedavinin, bizim tüm iyi niyetimize, çabamıza, emeğimize ve ciddiyetimize rağmen her zaman pozitif sonuç vermemesi bizi de üzen bir durum.

Tedavi sürecinde hastanın olumlu motivasyonu gebelik şansını arttırır. Bu olumlu yönlendirmenin yanlış anlaşılmasına engel olmak için sık sık bu tedavilerin %100 garantisi olmadığı söylenir. Gebelik beklentimiz bazı olgularda % 50’ nin üzerindedir. Amacımız hastalarımıza sahte bir umut vermek değildir. Kimseyi ‘’kesin gebelik olacak’’ diye kandırmak değildir.

Çok sayıda sağlıklı yumurta aldığımız, sağlıklı, kaliteli embriyoları gelişen ve hatta bunların bir kısmını dondurduğumuz olgularda bile gebelik şansı %100 değildir. Dondurulmuş embriyoların çözüldüğünde bir kısmı ne yazık ki canlılığını sürdüremez ve transfer edilemez. Ancak %70 den fazlası canlıdır ve %50 civarında gebelik şansı sunmaktadır. Bunlara rağmen gebelik oluşmuyorsa tüm genetik araştırmalar ve diğer sağlık taramaları tekrar edilir. Sigara, stres, rahim duvarı sorunları tekrar sorgulanır. Ancak hiçbir bir sağlık sorunu veya genetik problem saptanmayabilir. Çözüm: tekrar denemektir.

Teknik olarak ve hizmet kalitesi olarak bir sorun yaşamadıysanız bile 3. denemeden sonra farklı bir bakış açısı için başka bir klinikte denemek yararlı olabilir diyoruz.

Unutmayınız ki: ekibin herhangi bir ihmali, eksik tedavisi veya klinik yanlışı olsa, bu tüm hastalara ve genel gebelik oranlarına yansır.

Türkiye' de en önemli sorun tüp bebek yönteminin ekonomik yönüdür.
Ne yazık ki devlet desteği son derece sınırlıdır. Kullanılan tüm malzemeler yurt dışından gelmektedir ve kaliteli malzeme kullanıyorsanız maliyetleri düşürmek fazla mümkün olamaz. Yani bu tedaviye ihtiyaç duyan çiftler açısından işin bir de mali stresi var. Ekonomik standartlar ortada. İnsanlar gebeliğe ulaşmak için önemli bir güç harcamak zorunda kalıyorlar.

Özel sağlık kuruluşu olarak hizmet veren özel tüp bebek merkezlerinde tedavilerin ücreti devlet tarafından değil, kişiler tarafından karşılanır. Merkezin ödemesi gereken maaşlar, kira, elektrik, su, sarf malzeme gibi ücretler için, yani kısaca varlığını ve işleyişini sürdürebilmek için ticari faaliyet göstermesi ve verilen hizmetlerin bedellerinin alınması zorunludur.

Tedavinin başından itibaren bu durum hastalar tarafından bilinir.

Bazen şans faktörü negatif etkiliyebiliyor insanı ve tekrar denemekten başka bir çare kalmıyor.

İşimizi bu derece samimiyetle, iyi niyetle ve insan sevgisi ile yaparken her tür yorumu ciddiye almamak ve yersiz yönlendirmelere yanıt vermemek mümkün değil.
Amacını aşan yorumlar konusunda herkesi sormaya, sorgulamaya davet ediyorum. İletişim, insanların birbirini anlaması ne kadar önemli.

Dileyen herkese en kısa sürede sağlıklı bir hamileliğe kavuşması temennisi ve en derin sevgi ve saygılarımla,
:nazar:
Op.Dr.Dilek Aslan
İrenbe Tüp Bebek Merkezi

ben irenbeyle ilgili tüp bebekle ilgili herşeyi yazacam,fakat bu siteye bi haller olmuş aradığın konular bulunmuyor artık.dilek hanım tarnferimi yaptı 2. denemem 1.deneme aynı klinkte ahmet beyle olmuştu.... davmı ayın 20 sinde sonucu alayım anlatacam

arkadaşlar merhaba.bugün hamile olduğumu öğrendim ve bende dilek hanıma gitmeyi düşünüyorum.muayene ücreti ne kadar bilen varsa eğer özel mesajdan yazabilir mi?teşekkürler

X