Nefroloji - Böbrek Hastalıkları Bbrekte klme

K

kokoshatun

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi kokoshatun
kızlar dedemde yaklaşık 1 aydır baş dönmesi ve tansiyon sorunu vardı bi yükseliyor bi düşüyordu dr gidiyorduk tansiyon ilacını değiştirdik olmadı sonra bi kan tatlili yaptık kreatinin 2.5 olmuş sınır 1.2 hemen hastaneye yatırdık serum taktılar kreatinin düştü ama bi film çektirdik böbrekte baya küçülme olmuş tek böbrekte çok şükür ama bizim korkumuz diğer böbreğe geçer mi küçülme başından böyle birşey geçen varsa yardımcı olabilir mi? ayrıca hiç su içmiyordu günde 1 bardak zor siz siz olun günde 1.5 lt ve 2.5 lt arası su için fazla da içmeyin böbrekleriniz çürümesin...

• Konu Sahibi kokoshatun
kızlar lütfen bilgilerinizi esirgemeyinn

• Konu Sahibi kokoshatun
.............

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi kokoshatun
cnm geçmiş olsun çok üzüldüm senin adına allahım bol sağlık şifa versin çok dikkat et cnm benim annem böbrek nakilli kolay bişi değil dikkat edin kendinize geçmiş olsunn

• Konu Sahibi kokoshatun
...............

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi kokoshatun
çok geçmiş olsun ikinizede . ezan vakti rabbim bütün hastalara şifa versin

• Konu Sahibi kokoshatun
bende böbrek hastasıyım atrofik yani bir böbrek yok olmuş diğeri yüzde 40 çalışıyor.. korkma deden idare eder bence tek böbrek bile yeterli bak benim bir bütün böbreğim bile yok idare ediyor yinede ama su su çok önemli zorda olsa su içsin 2.5 litre mutlaka ve üşütmesin ayaklar sıcak olsun üşütmek zararlı ve protein kısıtlı beslensin yani çok et çok süt yoğurt olmuyor bu hastalıkta merak ettiğin bir şey olursa sor ben tecrübeliyim nede olsa geçmiş olsun sevgiler

• Konu Sahibi kokoshatun
slm arkadaşlar hepinize çok geçmiş olsun. bende anı seyden dertlıyım 6 ay önce böbreklerımın cok agrımasından dr. gıttım megersem böbregımın bır tanesı kucukmuş ama otekı normal çalısıyormuş bana ne yapmam gerektıgını soylemedı sadece bol su iç dedi böbregının ışlevı durdugu anda alırız tek böbrekle yasayan kısı ılk sen olmazsın dedi benım sınırlerım oyle alt ust oldukı bişey sormak aklıma bıle gelmedı. suan kucuk ama calışıyor ötekınde hiç problem yok neler yapmam lazım bılgı verebılırsenız sevınırım opuyorumnanaktan

sıvı almak önemli elbette... yalnız böbreklerim küçük diye yüklenmeden kaçının bu seferde böbrekler büyür yorarsınız sıvı alımını gün içine yayın

Konu çok önceden açılmış hala konuyu açan takip ediyorsa bilgi verebilirim. Bende de aynı rahatsızlık söz konusu bol bol su içmesi gerekiyor dedenizin. Ayrıca bi nefroloji uzmanı tarafından takip edilmesi şart. Doktor koruyucu ilaçlar verip böbreğinin daha küçülmesini engelleyebilir. Diğer böbreğe geçmesini bilmek için öncelikle böbreğin neden küçüldüğü hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Böbreğinin neden küçüldüğü hakkında bi bilgi verildi mi ?

X