Levotiron kullananlar

nehar35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2009
89
1
44
arkadaşlar ben 2 senedir levotiron kullanıyorum troid hastasıyım ömür boyu kullanmam gerektiğini söyledi doktorum acaba bana kilo aldırırmı bu ilaç siz kullanıyorsanız ne gibi yan etkileri oldu :uhm:

selamlar bende 1 senedir levotiron kullanıyorum aksine 15 kilo verdim. bu ilaç tiroidinin normal çalışmasını sağlıyor dolayısıyla daha önceden az çalıştığı için aldığın kiloları ilaç içtikten sonra çok kolaylıkla veriyorsun

geçmiş olsun canım ,
bende yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum o ilacı aynı şekilde bana da öyle dedi doktorumm :KK43:
hiç bir yan etkisi yok amaa doğru kullanılması gerek yani kontrol günlerini aksatmaman gerek fazla doz alımı da kemik erimesi yapıyormuş... o yüzden dikkatli olmak gerek... :KK43:

canım ben 4 senedir levotiron kullanıyorum 6 ayda birde olcum yaptırıp dozunu ona gre ayarlıyor doktorum kilo aldırmaz ama verdirmzde zaten bizim triod bezlerimiz az calıstıgı için metobnolizmamız cok yavastır aksine zor kilo veririz kolay alırız benim 4 sene once birden fazla kilo almaya baslamamla cıktı bu hastalıgım ozaman ogrendim surekli dikkat isteyen bi rahatsızlık asla tuz kullanmıyacaksın kullancaksanda iyotsuz olucak karalahana sigara gibi bazı yiyeceklerden maddelerden uzak durucaksın özellikle sigara kullanıyosan cııısssss zaten bunun gibi seyler yeşilim zaten sana bilgi alablecegin adres vermiş nettende arastırabilirsinopuyorumnanaktan

akadaşlar ben 20 senedir kullanıyorum bu ilacı bazen tefor kullandım şimdi ise bunlar piyasadan kalkmışlar bulamadım doktorum euthyrox50 ve euthyrox200 verdi onları kullanıyorum.
bende bu hipotiroidi hastalığı anlaşılsığında 7 yaşındaydım doktorumuz ''18 yaşına kadar geçebilir geçmezsede ömür boyu kullanacaksın'' demişti şimdi 27 yaşındayım ve hala kullanıyorum.
ilaca birkaç ay ara vereyim hemen uyuşukluk, tembellik, sıkıntı ve derimde pullaşmalar oluyor ayrıca tiroid yetersizliği metobolizmanın çalışmasını engellediği için kilo alımı fazlalaşıyor hani deriz ya ''su içsem yarıyor'' diye işte bu o.
tuzu iyotsuz kullanma tiroid hormonu çok çalışanların yemesi sakıncalı diye biliyorum 20 senedir beraber yaşadığım bu hastalığı çok araştırdım artık tahlil sonucuma göre nekadar ilaç kullanmam gerektiğini biliyorum
bu hastalık genetik değil, bulaşıcı değil fakat eğer çocuklarınız varsa onlarada hormon testi yaptırmanızı tavsiye ederim çünkü anlaşılması güç bir hastalık

ben hipotiroit hastasım önce tefor kullanıyordum şimdi livetiroin kullanıyorum bir şikayetim yok[

bende hıpotıroıdıyım ve ılaçı almaya başladıktan sonra kılo alımımım durdu çok şükür. şımdı gayet ıyıyım. 2 senedır kullanıyorum bu ılaçı.

canım,bende de bu rahatsızlık teşhis edileli 2-3 sene kadar oldu ama ilaç vermemişti doktorum bu süre içinde ne yaptıysam kilo veremedim.fakat 1 senedir düzenli ilaç kullanıyorum hormon seviyem normale döndüğü zaman belirli bir çabanında etkisiyle toplamda 8 kilo kadar verdim...yani demek istediğim şu ki bu ilaç bizim yavaş çalışan metabolizmamızı normale döndürüyor,normale dönüyoruz diğer bir deyişle.....sağlıkla kalopuyorumnanaktan

herkese selamlar ve hayırlı ramazanlar... ben 21 yaşındayım ve çocukluğumdan beri kiloluyum... üniversite'den bu sene mezun oldum ve işe güce başlamadan bu kilo olayını halletmeye karar verdim bunun için diyetisyene gittim... gerekli kan tahlilleri flan derken TSH değerim 4,6 çıktı... doktor üst sınıra yakın olması ve kilolu olmam nedeniyle daha detaylı kan tahlilleri ve ultrason istedi... kan tahlilinde anti TPO diye bir şeye baktı :) o da normal çıktı 37.5 muş... ama ultrasonda tiroidimde nodül ve büyüme olduğu ortaya çıktı... velhasıl sonuçları alıp doktora gittim ve bana tiroidin biraz büyümüş bunun için ve nodül için levotiron kullanacaksın günde yarım dedi...:KK43: malum doktorların başı kalabalık olduğu için çok bilgilendirmesini isteyemedim...:KK43:
1.5 ay oluyo levotiron kullanıyorum... her gün internetten bununla ilgili şeyler okuyorum hem moralim çok bozuldu hem de kafam çok karıştı... evet kiloluyum ama hipotirodi'nin çoğu özelliğini taşımıyo gibiyim adet düzensizliği ve benzeri gibi belirtiler yok bende çok şükür gerçi TSH değerim üst sınıra yakın çıktı ama neyse :) bir de doktor tiroidin büyümüş dediği için kafam karıştı şimdi ben guatr hastasıyım desem kullandığım ilaç hipotirodi ilacı yok hipotirodiyim desem onu da anlamadım... acayip moralim bozuldu yaa daha bekarım çocuk olmama meselesi flan ya da nodüllerde ki kanser olasılığı flan yok tüylenme yok saç dökülmesi çok kafama takmaya başladım...:KK43: bende bunların hiçbiri olmadı şimdilik çok şükür ama çok çok çok korkuyorum... bi bilginiz var mı? üzgünüm çok uzattım ama acilen moral depolamaya ihtiyacım var...:KK43:

Son düzenleme:
ya hepiniz ne kadar abartmıssınız ne kadar büyütmüşsünüz.sanki kanser olmussunuz.24 yasından beri haşimatoluyum.ANTıtg m had safhada.asırı yuksek.levatiron kullanıyorum yarım.ömür boyu kullanacakmısız ne var yani yarım ilaç alıyorsunuz altı ustu her sabah ac karnına.haftanın 3 gunu diyazlize girmek zorunda olanlar organ nakli bekleyen insanlar var.sac dökülmesi yaptı.cilt doktorum gun asırı bephantene ampul sür 1 gun kafanda kalsın ertesi gun yıka sonraki gun yine sür dedi ve plesenta şampuan kullan dedi.baya bir düzelme oldu.adet duzensizligi ve tüylenme hiç yaşamadım şükürler olsun.kafam duruyor benim tek buyuk şikayetim bu.hafızamın gucu baya düştü.strese girdigimde gerizekalıya dönebiliyorum:)yorgunluk,sıcaga ve soğuga tahamülsüzlük cok fena halde var.nodullerim vardı gectiler kendliklerinden.arada bir cıkıyorar sonra geri gidiyorlar.yani büyütülecek bir sey değil nodullerinizin olması.kilo aldım.zaten aldıgım da kilo değil haşimato ödemi ki ödem atıcılar vs işe yaramıyor üzgünüm.ben sadece sac dökülmesi için gittim ve öyle öğrendim haşimato oldugumu.ayrıca kardiyolojiye de kontrol olmanız gerekiyor.haşimato kalp ritmini bozuyor ben de blok var haşimato kaynaklı.kalbimde durmalar var yani.haa bir de prof.dr.ender saracoğlu dereotu kürü önermiş.6 ay boyunca gunde 1 yemek kasıgı dereotu ile haşimatonun gectigini söylemiş.bir hakim de ginseng hapı kullandıgını ve ameliyat boyutunda olan nodullerinin gectigini ve trioidten kurtuldugunu söylemiş.haşimatnun bir özelligi de gecebilmesi.ömür boyu surdugu gibi bir an da cıktıgı gibi gidebiliyor da.stres yüzünden olusuyor zaten en cok.stres de türkiye insanının en buyuk derdi zaten.ama abartmayın şükredin lütfen.bununla yaşamaya alısıyorsunuz rutin oluyor hrsey sonra.örnegin haşimatolu kadınların cocugunun olmama ihtimali var ama bu cocugun down sendromlu doğma ihtimali de %85 de.

valla arkadaşım yazdıkların benimde kafamı karıştırdı açıksası bunca yıldır bu hastalıkla yaşıyorum.
benim TSH değerlerim 30-38lerde gezerdi üst sınırında üstü ki bu hipotiroid belirtisi. eğer ultrasyonda modül büyük çıktıysa bu hipertiroidi (hemen guatr olmaz) TPO nedir bilmiyorum açıkçası bende T3, T4, TSH değerlerine bakılır. zaten hem kendim hemde çevremde bu ilacı kullanan kişiler ya hipotiroidi yada guatr ameliyatı olmuş hastalar.
bence sen bu tahlileri al ve başka bir doktora git yine tahlil yaptır aklında soru işareti kalmasın bu hastalıkların her ikiside ihmale gelmez.

herkese selamlar ve hayırlı ramazanlar... ben 21 yaşındayım ve çocukluğumdan beri kiloluyum... üniversite'den bu sene mezun oldum ve işe güce başlamadan bu kilo olayını halletmeye karar verdim bunun için diyetisyene gittim... gerekli kan tahlilleri flan derken TSH değerim 4,6 çıktı... doktor üst sınıra yakın olması ve kilolu olmam nedeniyle daha detaylı kan tahlilleri ve ultrason istedi... kan tahlilinde anti TPO diye bir şeye baktı :) o da normal çıktı 37.5 muş... ama ultrasonda tiroidimde nodül ve büyüme olduğu ortaya çıktı... velhasıl sonuçları alıp doktora gittim ve bana tiroidin biraz büyümüş bunun için ve nodül için levotiron kullanacaksın günde yarım dedi...:KK43: malum doktorların başı kalabalık olduğu için çok bilgilendirmesini isteyemedim...:KK43:
1.5 ay oluyo levotiron kullanıyorum... her gün internetten bununla ilgili şeyler okuyorum hem moralim çok bozuldu hem de kafam çok karıştı... evet kiloluyum ama hipotirodi'nin çoğu özelliğini taşımıyo gibiyim adet düzensizliği ve benzeri gibi belirtiler yok bende çok şükür gerçi TSH değerim üst sınıra yakın çıktı ama neyse :) bir de doktor tiroidin büyümüş dediği için kafam karıştı şimdi ben guatr hastasıyım desem kullandığım ilaç hipotirodi ilacı yok hipotirodiyim desem onu da anlamadım... acayip moralim bozuldu yaa daha bekarım çocuk olmama meselesi flan ya da nodüllerde ki kanser olasılığı flan yok tüylenme yok saç dökülmesi çok kafama takmaya başladım...:KK43: bende bunların hiçbiri olmadı şimdilik çok şükür ama çok çok çok korkuyorum... bi bilginiz var mı? üzgünüm çok uzattım ama acilen moral depolamaya ihtiyacım var...:KK43:

Arkadaslar 27 yasindayim bu yasima kadar adet olamadim doktora gittim bana levotiron, genkort ve cyclo-progynova ilaclarini verdiler. Gonkort ve levotiron ilaci kullanan varsa birsey sormak istiyorum. Ben bu ilaclari icmeye basladiktan sonra migdem sismeye basladi ellerimde titreme var, cok su iciyorum ve akinti gelmeye basladi. Daha oncr hic akinti gekmemisti. Doktoruma da danisicam bunu ama, sizde dr bu sikayetler oldumu

Arkadaslar 27 yasindayim bu yasima kadar adet olamadim doktora gittim bana levotiron, genkort ve cyclo-progynova ilaclarini verdiler. Gonkort ve levotiron ilaci kullanan varsa birsey sormak istiyorum. Ben bu ilaclari icmeye basladiktan sonra migdem sismeye basladi ellerimde titreme var, cok su iciyorum ve akinti gelmeye basladi. Daha oncr hic akinti gekmemisti. Doktoruma da danisicam bunu ama, sizde dr bu sikayetler oldumu
Tiroid mi çıktı eğer tiroid var ise ellerde titreme yapar,yıllardır kullanıyorum ben tiroid olduğu İçin.

Akıntı olması iyi birşey kadınlık hormonlarıniz gelişiyor

X