Doğuma Hazırlık Korkulu rüya:SONDA

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

mervis_21

Minik CELAL'in annesi :)
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
541
5
36
Yha kızlar ben hep doğum hikayelerini okuyorum herkes sonda takılan anı hatırlamak istemiyor.ne ki bu sonda yaffkafamçokkarıştı?belki içinizde gülenler olacak ya da amma da saf kızmıs diyenler yine de soracam.NEREMİZE TAKACAKLAR BU SONDAYI??kaydirigubbakcemile3

E dogum yapan herkes yazmıs demekki takıyorlar dogumda.annemde ameliyat olmustu o zaman da duymustum takıldı die.operasyonlarda hep takılıo galiba

Sonda takılmasının amacı,Hem ameliyattan sonra tuvalet ihtiyaınızı gidermek için yerinizden kakacak durumda olmayacak olmanız,hem de ameliyatlardan sonra vücuttan atılan sıvı miktarını ölçmek.Yeterli sıvı atılıyor mu atılamıyor mu takibiniyapmak benim bildiğim kadarıyla...
ıdrarın yapılığı yere taklıyor ve acımıyor.Sadece gıcık bir sızlama hissettiriyor insana...

Hımm.aslında faydalı bişiymiş.insan yaşamayınca aklına bile gelmiyor.nasıl kalkarım die.umarım bizim de acımas

Yha kızlar ben hep doğum hikayelerini okuyorum herkes sonda takılan anı hatırlamak istemiyor.ne ki bu sonda yaffkafamçokkarıştı?belki içinizde gülenler olacak ya da amma da saf kızmıs diyenler yine de soracam.NEREMİZE TAKACAKLAR BU SONDAYI??kaydirigubbakcemile3

yok canım kimi insanlar abartmayı sever hiçte öyle korkulu birşey değil. ben hiç hissetmedim. benim kızıma 7 aylıkken sonda taktılar bebek ağlamadığına göre gerisini sen düşün kaydirigubbakcemile2

alla alla 17 gun oldu dogum yapali bana takmadilar bisey dogumdan oncemi yapiyolar yani burami degisik acep CADIARZU

alla alla 17 gun oldu dogum yapali bana takmadilar bisey dogumdan oncemi yapiyolar yani burami degisik acep CADIARZU

canım sen yurt dısında mı yasıyorsun?? Türkiye de hep yapıyorlar die duyuyoruz ama.bildiğim kadarıyla dogumdan önce takıolar öle götürüolar doguma:çok üzgünüm:

kızlar moral bozmak istemem ama bizzat taktıran biri olarak idrar yoluna takılan uzun bir çubuk. çubuğun sonunda plastik bir hortum ve ucunda plastik boş bir şeffaf renk kese. siz yapmadan idrar bu keseye boşalıyor ve kalkıp idrar yapma ihtiyacı olmuyor.genelde sezeryan ve ameliyatlardan önce takılıyor. ameliyat sonrası yürüyebilecek hale gelince çıkarılıyor. sonda takılmadan hemen önce tuvalete gdip idrar yaparsanız bunu sondayı takan hemşireye bildirin. yoksa benim gibi 3 kere söküp söküp takarlar ve idrar yollarınız tahriş olur.ben çok acı çektim. ama herkeste aynı acı olmayabilir...

ben sezeryan la doğum yaptım episurali uyuşturduktan snra tatktılar hiçbirşey hissetmedi çıkartırken baygın değildim yinede acımadı
sonda vajinaya takılmaz idrarını yaptığınız üretaya takılır
korkmayın herkesin bir olcak diye bişey yok boşuna stres yapma canım kendine

canım sen yurt dısında mı yasıyorsun?? Türkiye de hep yapıyorlar die duyuyoruz ama.bildiğim kadarıyla dogumdan önce takıolar öle götürüolar doguma:çok üzgünüm:

Normal doğumda sonda genellikle takılmaz. Sezaryen bir operasyon olduğu için takılıyor. Acımıyor sadece 10 dk bir yanma hissettim. Ameliyattan çıktığımda ise duymadım bile.

Arkadaslar korkulcak hıc bısy yok,bıranlık bı hıs duyuyosunuz,kı oda can yakıcı degıl okadar,sadece bıraz yanma yapıyor,amelıyat snrasıda hıssetmıyosunuz bıle,hatta hıc cıkmasa ıstıyosunuz,rahat oluyo yanı:))ee kolay degıl amelıyatın hemen pesınden egılıp dogrulmak,ıyı oluyo o yonden:):)

banada takilmadi
ama dogum sonrasi hemen ameliyata alindigim icin ameliyat esnasinda takilmis
yogun bakimda uyandigimda vardi cikarirkende asiri aci hissetmedim ama takilirken bilemem narkozlu oldugumdan

kızlar sondayı sadece biçok hastane ameliyat anında takıo sadece operasyon sonrası takmıyorlar enfeksiyon kaynağı die ama dediğim gibi hastaneden hastaneye değişior
bende istemiyorum sondayı sırf sonda yüzünden korkuyorum sezeryandan :KK43:

ablam sezeryan oldu geçtiğimiz salı..sabah saatlerinde girdi ameliyata..çıktıktan bikaç saat soora sıwı almasına izin werdiler..sonra yürüttüler we idrara çıkmasını sölediler..yapamadı önce,bi de az sıwı aldığı için gelmemiş sanırım..sonra hemşire geldi bi yrm saat soora..biz o arada dayadık suyu ablama..tekrar deneyin yapamassanız sonda takıcaz dedi..bu sefer yapabildi,sondaya da gerek kalmadı..yani her doğumda ille takılcak die bişiy yokk...senin çabuk toparlanmanla da ilgili...rahat ol

ben sezeryanla dogum yaptim dogumdan once oluyor bu islem vajinadan idrar yoluna takiliyor o kadar korkulacak birsey degil ya stres yapmayin isin en kolay yani dogumu dsaüsünürsek...

X