Ortodontik Tedavi Öncesi ve Sonrası (Resimli)

dişlerime zarar verir mi peki bu işlem yok genş değiller çok

ben ortodonti tedavi gördüm, üst ön iki dişimin biri birinden uzundu doktorum törpüledi,alt dişlerimde aynı şekilde kırıklar vardı doktorum onlarıda törpüledi bana hiç bir zararı olmadı. Bi doktora danışabilirsin.

kızlar bende 8 subatta telçiş çekilecek 16 sında da tel takılacak çok heyecanlıyım

kızlar ben de ortonorm bandırma da tedavi gördüm. dr benan oğuz a.

berbat olan dişlerim çok iyi duruma geldi. Yalnız ben dikkat etmediğim ve şaffaflarımı takmadığım için kaymaya başladı :KK43:

inşallah eski haline dönmez.

bende diğer konuda yazmıştım gerçi ama tel taktırıyorum ocakta inş. yanlız üst çene darlığım olduğu için bi aparey taktı 10 gün önce doktorum. bu 6 ay duracakmış. tellerde 1 - 1,5 sene kalacak. inş. güzel olur dişlerim bişey yiyememekten korkuyorum devamlı onları fırçalamak zor günler beni bekliyor galiba ama seviniyorum biran önce taktırayım diye sonucu güzel olacak çünkü :KK52::KK53:

Merhaba. Öncelikle 84 doğumlu olduğunu varsayarak konuşuyorum :) Acaba o yaşta apareyin faydası olur mu? Çünkü ben 19 yaşındayım ve apareyin yararlı olup olmayacağını bilmiyorum. Olursa ne mutlu bana çünkü ameliyattan gerçekten çekiniyorum.

:))seninki bişey mi sen benimkinin eski haline bak haksızmıyım sence bu dişlerle resim çekilmek istememekte :)))
benm tellerin çıktı :lepi:şuanda içten ön dişlerimde var sadece sabitlemek için oda bi kaç sene kalıyormuş benim 1 senedir var:)kaydirigubbakcemile3

Merhaba.Ben bu siteye yeni üye oldum.Diş teli ile ilgili bir konuda yorum yaptığınızı gördm vee bana yardımcı olacağını düşündüğüm insanlardan birissiniz yardım ederseniz çok sevinirim benm dişlerimde aynı sizinkine benziyor.İzin verirseniz birkaç soru sorablir miyim?

Bugün 5. günüm. Yeni takıldı diş telim. 3 ay ara ile resimleri yükleyeceğim. Umarım diş teli takmaya karar vereceklere yardımcı olur resimler.

Eki Görüntüle 236445 Eki Görüntüle 236446 Eki Görüntüle 236447 Eki Görüntüle 236448 Eki Görüntüle 236449

benım dişlerime benzettim 4 tane dişim çekildi hala boşluklar dolmadı suan lastık kullanıyorum 1.ayım bıttı 2. ayımda bıtmek uzere. bana 1,5-2 yıl surebılır dedi doktorum size ne dedi? bu arada ben 2 breketımı kırdım koptu tatıldeyım bu ıste tedavı suremı uzatacak:KK43:

Bugün 5. günüm. Yeni takıldı diş telim. 3 ay ara ile resimleri yükleyeceğim. Umarım diş teli takmaya karar vereceklere yardımcı olur resimler.

Eki Görüntüle 236445 Eki Görüntüle 236446 Eki Görüntüle 236447 Eki Görüntüle 236448 Eki Görüntüle 236449

arkadaşlar aradan 344 gün geçti.
hala tedavim devam ediyor.

$16.07.2012_1.jpg $16.07.2012_3.jpg $16.07.2012_2.jpg $16.07.2012_4.jpg

bnde taktırmayı düşünuyorum..

biri bana cesaret versin:18:

bırde seramık ya da şeffaf taktıran varsa bıraz bılgı verebılırmı fıyat ve memnınıyet açısından..

benim sadece iki ön dişimde çarpıklık var tamamına tel taktırmak gerekiyor mu

merhaba; Ortodontik tedavimin 3. ayındayım. Üst dişlerimde eksikler ve dolayısı ile aralıklar vardı. bunları kapatmaya uğraşıyoruz. Ama tedavi sırasında normalde üst dişlerim alt dişlerimin önünde iken (kapattığımda) şimdi geride kalmaya başladı. yani üst dişler geriye doğru kaçıyor. Doktorum bunun olabileceğini ve engellemek için bir sonraki randevuda alt dişlerden lastik ile destek alacağımızı söyledi. Sizlerde de aynı sorun olmuş muydu, ve sonu ne oldu?

tatlım bnimde eksik dişler nedeniyle aralıklar var resımde ust tarafta paylasmıstım saten gormussundur bende öle bi problem olmadı bende lastik kullanıyorum ama belkide ondan bole sorun oluşmamıstır gecmiş olsun

bende diğer konuda yazmıştım gerçi ama tel taktırıyorum ocakta inş. yanlız üst çene darlığım olduğu için bi aparey taktı 10 gün önce doktorum. bu 6 ay duracakmış. tellerde 1 - 1,5 sene kalacak. inş. güzel olur dişlerim bişey yiyememekten korkuyorum devamlı onları fırçalamak zor günler beni bekliyor galiba ama seviniyorum biran önce taktırayım diye sonucu güzel olacak çünkü :KK52::KK53:

burcu_84 merhaba,

Üzerinden çok zaman geçmiş ama , yine de mesajımı görüp cvp verirseniz çok sevinirim. Bende de üst çene darlığım var, üst damağıma bi aparey takılacak. Ancak hemen öncesinde burun ameliyatı olmuş olacağım, sizce bu sorun olur mu ? aparey çok ağrı yaptı mı ? Bir de onun dışında çenede herhangi bir ameliyat yapıldı mı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

Merhaba. Öncelikle 84 doğumlu olduğunu varsayarak konuşuyorum :) Acaba o yaşta apareyin faydası olur mu? Çünkü ben 19 yaşındayım ve apareyin yararlı olup olmayacağını bilmiyorum. Olursa ne mutlu bana çünkü ameliyattan gerçekten çekiniyorum.

aynen ben de 86lıyım, bana da bi doktor çeneyi genişletmek için ameliyat da gerekir dedi ama ben korktuğum için sadece aparey kullanacak olan doktorla tedaviye başlayacağım. İnş. işe yarar... bu konuda bdeneyimi olan arkadaşlardan yorumlarını rica ediyorum...

X