Ekmekler Pideler Annemin Yulaflı Ev Ekmeği(Resimli)

pinaripekci

pinaripekci.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
3.830
14
44
tam tahıl ekmekleri gerçekten çok faydalı bu da onlardan tavsiye ediyorum...

bir bardak ılık su da maya köpürene kadar beklenir.

500 gr yulaf unu
250 gr buğday unu
yarım paket yaşmaya
1 bardak süt
1/2 su bardağı iç ceviz
tuz

unların ortası havuz yapılarak maya ve süt buraya eklenir yavaş yavaş yoğrularak hamur kulak memesi yumuşaklığına gelene kadar ayrıca ılık su ilave edilip yoğrulur.20-25 dk kabarıncaya kadar beklenır ıkı katına ulaşınca.yağlanmış tepsiye yayılarak üzerine ceviz serpilip 180 derece fırında ağır ağır pişirilir...afiyetle yenir..

grnt054e.jpg

grnt055j.jpg

Hmm çok güzel görünüyo arkadaşa katılıyom krem peynirle güzel gider elcezlerinize sağlık canım

harika canım... ellerinize sağlık.... opuyorumnanaktan cokacimcoook opuyorumnanaktan

yaaaaaaaaaa bu yapılır mı pınar canım cektı valla............hımmmm elıne saglık...........cemıl cıdden.............yulaf yerıne mısır unu nasıl olur acaba................

yaaaaaaaaaa bu yapılır mı pınar canım cektı valla............hımmmm elıne saglık...........cemıl cıdden.............yulaf yerıne mısır unu nasıl olur acaba................

gülüm kıyamam sana...ne olur hakkını helal et tatlım..keşke yakınımda olsaydın da yapıp ikram edebilseydim..mısır unuyla da mısır ekmeği olur herhalde ben hiç yapmadım ama severim mısır ekmeğini de tatlım benim..rabbime emanetsiniz...opuyorumnanaktan

X