gebelik ultrasonda ne zaman belli olur

adana1301

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
334
2
slm arkadaşlar dün doktora gittim ultrason muayanesinden sonra ilaçlarımı yazdı ve hemen kullanma adet olursan kullan dedi sordum bi gebelik ya da başka bi şey mi var erken döllenmeyi bazen burdan göremiyoruz dedi kafam çok karıştı çıkışta idrar testi yaptım negatif çıktı peki doktorum niye böyle dedi ultrasonda hemen belli olmuyo mu acaba ve eğer öyleyse idrar testi sonucu neden negatif bi de bugün göğüslerimin ucu aşırı derecede karıncalanıyo

adet gününü bir kaç gün geçgtikten sonra hemen belli olur aslında ama belki oluşmamış bir oluşmak üzere yani geç döllenen br gebelik var gibi düşünmüş olabilir..
dediklerini yap tatlım sen doktorunun..:a.s:

Son adet tarihinden yaklaşık olarak en erken 5 haftalık iken gebelik ultrasonda belli olur fakat gebe kalma şüphesi üzerinde duruyorsa genelde ultrasında tüpler arkasında sıvı birikimi görüp böyle demişte olabilir.Yapman gereken adetin son gününü hesaplamak ve günün geçtiyse kanda gebelik baktırmak.Hadi hayırlısı

ß hcg değeri 1500 leri bulmadan gebelik (vajinal) usgde görünmez. Bu da ilişkiden sonra takriben bir 10 günü bulur. Günün geçmedi sanırım. Kan testi yaptırırsan kesin sonuç elde edersin. Her şey gönlünce olsun...

teşekkür ederim bugün adet olmam lazım bakalım olmazsam eğer bi kaç gün daha bekleyip kan testi yatıracağım görüşmek dileğiyle

selam benim sorunumda hemen hemen ayni gögüslerimde siskinlik vardi ve reglim 2 gün gecikmisti dün doktora gittim ultrasonda bakti ve gebelik suan yok dedi aslinda ne var ne yok diyebilirim dedi sadece suan gözükmüyor dedi.ama göüslerimde acayip bir dolgunluk ve sisme basladi ultrasonda ne zaman gözüküyor bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

selam benim sorunumda hemen hemen ayni gögüslerimde siskinlik vardi ve reglim 2 gün gecikmisti dün doktora gittim ultrasonda bakti ve gebelik suan yok dedi aslinda ne var ne yok diyebilirim dedi sadece suan gözükmüyor dedi.ama göüslerimde acayip bir dolgunluk ve sisme basladi ultrasonda ne zaman gözüküyor bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

canım ultrasonda gözükmesi için daha çok erken bence biraz sabret ben öğrendiğimde 5 haftalıkdı ve o zaman bile ufacıktı umarım hamişsindir haber ver...

slm ben evde ıdrar testti yaptım sonuç pozitif cıktı gebelik olmama gıbı bır durum olamaz degıl mı :emir_bebek:utrosona gırsem gorunur mu tahmınınce 6 haftalık belli olur mu

belli olur cnm bnmde adetime 1 hafta kala gebelık testınde bellı olmustu sonra bekledım bıraz 6.haftada gittim hem kese gorundu hemde kalp atıslarını dınledık

slm arkadaşlar benim merak ettiğim birşey var yardımcı olabilirmisiniz? udrosonda gebelik ne kadarlıkken gözüküyor cevap verirseniz sevinirim allah herkese yardım etsin.

X