Çocuk Hastalıkları Geniz Eti Ameliyat!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

kronick

bize her yer TRABZON:)
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.807
29
43
herkese merhaba kızlar,
3 yaş 3 aylık bir oğlum var Allah bağışlarsa.önümüzdeki hafta Florance nightingale kızıltoprak'ta geniz eti ameliyatı olacak.
basit bir operasyon olduğunu söyledi doktor ama yinede anne yüreği tedirgin oluyor tabi.
bu hastanede çocuğu böyle bir operasyon geçiren varmı?
hatta direk çocuğu bu ameliyatı olan varmı?
ameliyat öncesi ve sonrası dikkat etmem gereken şeyler varmı?
bana söylemek istediğiniz bişey varmı-tatlicadiarzu-

Canım gelmiş geçmiş olsun.Arkadaşımın kızı olacaktı hatta ciciannesiyim ufak sonuçta geniz eti tekrarlanabilen birşey dedikleri için doktorlar bıraktırdı şuan 1 ay sonra 3 yaşına basacak yaklaşık 5 yaşını bekleyelim demişler..Bizde ozaman araştırdık diyorlarki yılda 3 kez çok ağır gribal enfeksiyon olursa alalım deniliyor..Bu sene deneyecekler olursa hemen alacaklar...

ılerlediyse doktor anlatımına göre hiç birşey yok hemen geçiyormuş çocuğu sıkacak bir durumda yok oldukça kolay bir operasyon denildi ama seni öyle iyi anlıyorumki ne dersek diyelim için sızlayacak.
Dualarım sizlerle olur canım Allahım yavrunu tez zamanda iyi etsin emin ol çok iyi olacak ve rahat edecekopuyorumnanaktan

korkma canım basit bir amaliyat benim oğlum 2 yaşında oldu..
zaten amaliyat sonrası nelere dikkat edileceğin söğleniyor..
birde bizim geniz eti tekrar büyüsü şuan 7 yaşında ..
tekrar nüksedebilen bir durum bu...
amaliyat çok basit endişe etmene gerek yok..
bende çok korkmuş ve endişelenmiştim..
ama korktuğum gibi olmadı ...aynı gün taburcu edildik zaten..
amaliyat sonrası soğuk -sıcak yasak ılık olucak içeceği...
sert gıdalarda yasak ekmek ,kraker çükolata vb ..
zaten dr. lar sana söğler ..geçmiş olsun canım..

Canım gelmiş geçmiş olsun.Arkadaşımın kızı olacaktı hatta ciciannesiyim ufak sonuçta geniz eti tekrarlanabilen birşey dedikleri için doktorlar bıraktırdı şuan 1 ay sonra 3 yaşına basacak yaklaşık 5 yaşını bekleyelim demişler..Bizde ozaman araştırdık diyorlarki yılda 3 kez çok ağır gribal enfeksiyon olursa alalım deniliyor..Bu sene deneyecekler olursa hemen alacaklar...

İlerlediyse doktor anlatımına göre hiç birşey yok hemen geçiyormuş çocuğu sıkacak bir durumda yok oldukça kolay bir operasyon denildi ama seni öyle iyi anlıyorumki ne dersek diyelim için sızlayacak.
Dualarım sizlerle olur canım Allahım yavrunu tez zamanda iyi etsin emin ol çok iyi olacak ve rahat edecekopuyorumnanaktan

nekadar basit bir durum gibi gözüksede kesinlikle ihmale gelmicek bir hastalık bu..
çocuğun gelişimi zekasına kadar etkileyen bir hastalık..tabiki ilerisafada ice geniz eti büyürse ve alınmazsa...benim oğlum hastanede yatarken 17 yaşında genç kız vardı..
kulaklarının zarı delinmiş...nedeni ise küçükken geniz etini aldırmamışlar ve geniz eti ilerledikçe kulağa zarar vermiş en sonunda delmiş..yazık kız iki kulağındanda amaliyat oldu ve çok acı çekiyordu ..işte o kızı görünce iyiki götürmüşüm oğlumu dedim..

nekadar basit bir durum gibi gözüksede kesinlikle ihmale gelmicek bir hastalık bu..
çocuğun gelişimi zekasına kadar etkileyen bir hastalık..tabiki ilerisafada ice geniz eti büyürse ve alınmazsa...benim oğlum hastanede yatarken 17 yaşında genç kız vardı..
kulaklarının zarı delinmiş...nedeni ise küçükken geniz etini aldırmamışlar ve geniz eti ilerledikçe kulağa zarar vermiş en sonunda delmiş..yazık kız iki kulağındanda amaliyat oldu ve çok acı çekiyordu ..işte o kızı görünce iyiki götürmüşüm oğlumu dedim..

Evet canım aynen öyle daha yeni götürdük hastaneye detaylı bir şekilde biliyorum o yüzdende bebek sürekli kontrol altında tutuluyor..Bunu söyleyende doktor beklemesi gerektiğini birkaç doktor bir doktorda değil sanırım tekrarlaması yada şuan için hafif durumda olması onlara bunu söyletti..Allahım korusun hiç birimizin evladına böyle birşey olmasın basit olan operasyon olayın basitliği değil ki operasyon basit diyende dokor ama ana yüreği dediği gibi içimiz koptu hepinize gelmiş geçmiş olsun canım Rabbim tekrarını yaşatmasın..

Eminim kronicikin kuzucuğuna sizin gibi atlatacak ve anneside buarada aynen sizin gibi korktuğum olmadı yazacak..Allaha emanetsiniz :Saruboceq::Saruboceq:

ben de ilkokula giderken olmuştum bu ameliyatı
doktor boğazıma sarmaya başladığını söylemişti
ameliyat oldumm hiç hastanede kalmadım
ama
sanırım yeniden nüksetti
nefes almak zor geliyo

Off Kro ya, kazık kadar kadınsın, şuncağız ameliyat için korkuyorsun. Bebeyide tedirgin edersin sen şimdi.

Kızııım, Kıvanç oldu geçen kasım ayında.Ameliyathaneye alırken accuk korktu, uyandıktan sonra biraz ağladı ama çabuk atlattı. Korkma be, yarım saat bilemedin 45 dk sürer. İlk gün katı yada pütürlü hiçbirşey vermiyceksin Kuzey'e. sadece su(ki ameliyattan 4-6 saat sonra veriliyor) meyve suyu yada süt vericeksin. İkinci gün puding yada çorba(pütürlü değil), süt, su, üçüncü gün yine aynı şeyler. Sonra yavaş yavaş pütürlülere başlayabilirsin.(püe filan mesela)

Biz Kıvanç'tan gizli yemek yiyorduk o zamanlar, ameliyattan 3-4 gün sonra ekemeğe bir dalışı vardı çocuğun, görsen gülmekten yerlerde yatarsın. Sanki kıtlıktan çıkmış. yarım ekmeği tepti ağzına, peynir zeytin ne bulursa yedi Allah yedikaydirigubbakcemile3

Ameliyattan bir hafta sonra kontrole çağırıyorlar şekerim. Herşey yolunda gidecek, kendinide bebeni de şeetme:mymeka:

çok saolun kızlar ya..çok teşekkür ederim..(kuzuya hariç:1closedeyes:)
nazlıcım bizim doktorda aynı şeyler söyledi.hatta beklemedeydik.ama kuzeyin gribal enfeksiyonu hiç geçmedi.her seferinde dahada şiddetlendi.
geceleri horlamasını duysanız tavuk boğazlanıyo sanırsınız.-tatlicadiarzu-
sürekli nefesi tıkanıyor ve sürekli dürtüyorum çocuğu.uykusunuda alamamış oluyordu.sabahları bi asabiyet bi sinir. Allah korusun uyku apnesine çevirir dedi doktor.
o yüzden mecbur ameliyat...
Allah beter hastalıklardan korusun tabi.bunlar hiç bi şey değil...

çok saolun kızlar ya..çok teşekkür ederim..(kuzuya hariç:1closedeyes:)
nazlıcım bizim doktorda aynı şeyler söyledi.hatta beklemedeydik.ama kuzeyin gribal enfeksiyonu hiç geçmedi.her seferinde dahada şiddetlendi.
geceleri horlamasını duysanız tavuk boğazlanıyo sanırsınız.-tatlicadiarzu-
sürekli nefesi tıkanıyor ve sürekli dürtüyorum çocuğu.uykusunuda alamamış oluyordu.sabahları bi asabiyet bi sinir. Allah korusun uyku apnesine çevirir dedi doktor.
o yüzden mecbur ameliyat...
Allah beter hastalıklardan korusun tabi.bunlar hiç bi şey değil...

seni çok iyi anlıyorum canım ben sabaha kadar beklerdim başında nefes alamzdı tıkanırdı..
ne günlerdi..hep ağlardım başında kıyamzdım..
ama şimdi gene nüksetti büyümesi durmassa tekrar amaliyat..:a015:

ben de olmuştum canım hiç korkulacak bi ameliyat değil bi gece kaldım çıktım
şimdiden geçmiş olsun

öncelikle çok geçmiş olsun şimdiden alınması daha iyi benim zamanında alınmadığından şimdi alerjik rinitten çok çekiyorum üzülmeyin çocuklar daha çabuk atlatıyorlar inşallah tez zamanda iyileşir

Bilirim Yüreğin pır pır atıyordur...Sakın korkma canım, Oğlumda o yaşlarda olmuştu anlattığının daha fecisini yaşadık ...içeriden çaydanlık fokurdama sesi gibi sesler gelirdi....kolay atlattık, hele şimdilerde iyice kolaylaştı bu tür operasyonlar....Şimdiden geçmiş olsun, Allaha emanet olun..Bitince bizi habersiz bırakma

Bilirim Yüreğin pır pır atıyordur...Sakın korkma canım, Oğlumda o yaşlarda olmuştu anlattığının daha fecisini yaşadık ...içeriden çaydanlık fokurdama sesi gibi sesler gelirdi....kolay atlattık, hele şimdilerde iyice kolaylaştı bu tür operasyonlar....Şimdiden geçmiş olsun, Allaha emanet olun..Bitince bizi habersiz bırakma

canım çok teşekkür ederim.evet çok kolaylaştı ama insan genede merak ediyor.
ama diyorumya bu hastalıklar hiç bişey değil,yeter ki çaresiz hastalık olmasın...

cok gecmis olsun benim kizkardesimin oglu oldu 4 yasinda geceleri traktor sesi gibiydi nefes alamazdi yavrum Antalya tip fak.oldu 1saat te cikti ama hazirligi vs 1saat birkac saat tedbir amacli tutuldu sukur iyi oldu rahatlladi cocuk sadece bir sure cok soguk ve ozellikle cok sicak yedirmeyin dendi ilik verdiler herseyi corba vs yemisti meraklanma cok zor bi operasyon degil cocugun cok rahat edicek iyi haberlerini paylasmani bekliyorum

herkese merhaba...
bu sabah 8:30'da kuzey ameliyata girdi.10:30 gibide ameliyathaneden çıktı.saat şu anda 11:05 ve biz odamızdayız oğlumla.gamyoncuiremsu
ameliyat iyi geçmiş.ancak sağ kulağada tüp takmak zorunda kalmış doktorumuz.vücut 6 ay ile 1 yıl arasında bu tüpü kendi atacakmış inşallah.
ameliyata girerken ve sonrasında çektiğim fotoğraflarıda ilk fırsatta ekleyeceğim.en azından başka annelere fikir olur.
şu ana kadar hakkaten korkulacak bir şey olmadığını gördüm.
inşallah böyle devam eder.
bugün sadece dondurma,yarın süt ve meyve suyu diğer gün ise muhallebi türevlerini yiyebilecekmiş kuzey.
4.günden itibaren ise makarna ve yumuşak et yiyebilir dedi doktor:lepi:
yalnız 1 hafta-10 gün kadar ekmek,kraker gibi şeyler yasak.
şu anda uyuyor ve inanılmaz rahat.
nerde o tavuk boğaznır gibi uyuyan kuzey,nerde şimdi sessiz sedasız uyuyan kuzey.

cok sukur ne guzel atlatmissiniz gecmisler olsun Kuzeye ve sana Allah evlatlarimiza saglik sihat versin

geçmiş olsun krocan. Ben sana demiştim diycem şimdibenneyaptımki

çoook geçmiş olsun :Saruboceq:
ben de aynı kuzey gibi tam 3 yaşımdayken bu ameliyatı oldum bademciklerim de aynı ameliyatta alınmıştı..

X