Doğuma Hazırlık Bebeklerinizin İsimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Nehir67

Ballı bademim
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2009
3.710
6
Arkadaşlar 14 haftalık hamileyim.Bebeğim büyük ihtimalle erkek.Ben hep kız düşündüğüm için kız isimlerine baktım tabi onda da kararsızdım da erkek olunca çok fazla seçenek de bulamıyorum.Bebeklerinize koyduğunuz,koyacağınız isimleri,anlamlarını söyler misiniz,bizler de yararlanalımyerimseniben Erkek ismi de kız ismi de bekliyorum,herkes faydalanabilsin diye.Şimdiden çok teşekkürler...a.s.

Biz oğlumuza Eymen ismini koyduk anlamıda çok güzel ( Hayırlı,kutlu,şansı bol,talihli) anlamı inşallah sende güzel bir isim bulursun mesela Eymen :emir_bebek:

bizim kizimin adi da Berra.
anlami 1 Doğru sözlü, hayır işleyen kimse
2 Bereketli olan / Doğru Sözlü.

canım benim kızımın adı melis ela nur (kimlikte melis ela geçiyor nur sadece kulağına söylendi)
beğendiğim kız isimleri ise özge-selin-elif-ceylin-beril
beğendiğim erkek isimleri ise efe- bertuğ- can- emir - taha-ışık
erkek olsaydı muhammet ışık düşünüyorduk fakat şimdi erkek olursa efe düşünüyorum kızımın adı ela diye sanırım :)))
umarım işine yarar canım aklıma bu kadar geliyor.duyduğumda hoşuma giden bir isim olursa buraya eklerim kolay gelsin isim seçmek çok zordur yada ben çok zorlandım

benim oğluşumda EYMEN daha doğrusu EYMEN EFE biz aynı anda ikisinide kullanıyoruz her duyan çok değişik diyo anlamı çok güsel adıyla yasasın hepsi yavruların sağlıkla..

Çok sağolun arkadaşlar çok teşekkür ederimopuyorumnanaktan Gerçekten güzel isimler bakalım isimleri eşimle de konuşup düşüneceğiz tabiki o yüzden değişik isimler bekliyorum hala.Çok sağolun.Erkek olacağı için bana çok zor geliyor isim bulmak.Eymen güzel geldi gerçekten

valla bende eymen diyecektim eğerki oğlum olsaydı adını eymen koyacaktım ama kızım oldu opuyorumnanaktan
inşallah gönlüne göre isim bulursun

Arkadaşlar 14 haftalık hamileyim.Bebeğim büyük ihtimalle erkek.Ben hep kız düşündüğüm için kız isimlerine baktım tabi onda da kararsızdım da erkek olunca çok fazla seçenek de bulamıyorum.Bebeklerinize koyduğunuz,koyacağınız isimleri,anlamlarını söyler misiniz,bizler de yararlanalımyerimseniben Erkek ismi de kız ismi de bekliyorum,herkes faydalanabilsin diye.Şimdiden çok teşekkürler...a.s.

nehircimmm cnmbnm güzel bi başlık. iyi düşünmüşsün,
bak bn de seni hemencecik buldummm:p aynı dertten muzdarip olunca sanırım:)
bn de bekliyorum isimlerrrrrrr aklıma geldikçe bn de yazacağım.
sevgiler

nehircimmm cnmbnm güzel bi başlık. iyi düşünmüşsün,
bak bn de seni hemencecik buldummm:p aynı dertten muzdarip olunca sanırım:)
bn de bekliyorum isimlerrrrrrr aklıma geldikçe bn de yazacağım.
sevgiler

Canımm çok sağol bul valla da kapanmasın ilk ve tek topikciğim çeşitli isimler olsun da herkes faydalansın nesilden nesile geçsinkaydirigubbakcemile3
Biz bir kaç gündür Baran ismini düşünüyoruz hoşumuza gitti güçlü yüksek ulu demekmiş anlamı da güzel.Tabi kesin kararlı değiliz.Yeni fikirlere açığız:CüvCüv:

canımm topikçin hayırlı olsun vatana millete tm bebiş bekleyen annelere =))))

baran yağmur damlası demek bi de.. güzel de bi isim.. bi ara bekarken ben de düşünmüştüm =)))

bakınıp yazarım arada ben de.. şmdi dr.a gidioz teyjeşiiii =)))

biz oğlumuzun ismini çınar koyduk tıpkı bir çınar gibi dayanıklı ve uzun ömürlü olsun diye:asigim::nazar:
3 gun sonra aramıza katılıcak ınsallah çınar bebek allahım ısteyen herkese yasatsın bu duyguyu:Saruboceq:

Son düzenleme:
ben daha yeni hamileyim eğer oğlum olursa adını arda istiyorum kız olursada azra

canımm topikçin hayırlı olsun vatana millete tm bebiş bekleyen annelere =))))

baran yağmur damlası demek bi de.. güzel de bi isim.. bi ara bekarken ben de düşünmüştüm =)))

bakınıp yazarım arada ben de.. şmdi dr.a gidioz teyjeşiiii =)))
Sağol canım aminnn:KK70:
Bu anlamını bilmiyordum canım bak daha da gözüme girdi isim:)sağolasın sen kızın için isim bulursan onu da yazki kız bebek bekleyenlere örnek olur :)

biz oğlumuzun ismini çınar koyduk tıpkı bir çınar gibi dayanıklı ve uzun ömürlü olsun diye:asigim::nazar:
3 gun sonra aramıza katılıcak ınsallah çınar bebek allahım ısteyen herkese yasatsın bu duyguyu:Saruboceq:
Canım benim Allah yardımcın olsun çok güzel az kalmış bebeğini kucağına almana ne mutlu sana:nazar: Çınar ismi güzel evet Çınar bebek de adı gibi dayanıklı ve uzun ömürlü olur Allah analı babalı büyütür onu inşş canım:Saruboceq:
ben daha yeni hamileyim eğer oğlum olursa adını arda istiyorum kız olursada azra

Canım Arda adını ben de sevmişimdir hep.Ama eşimin kuzeninin oğlunun adı Arda olduğu için onu koyamıyoruz çok güzel bir isim ama.Allah tamamına erdirsin canım:Saruboceq:

Canımm çok sağol bul valla da kapanmasın ilk ve tek topikciğim çeşitli isimler olsun da herkes faydalansın nesilden nesile geçsinkaydirigubbakcemile3
Biz bir kaç gündür Baran ismini düşünüyoruz hoşumuza gitti güçlü yüksek ulu demekmiş anlamı da güzel.Tabi kesin kararlı değiliz.Yeni fikirlere açığız:CüvCüv:

Biz nişanlılığımızdan beri BARAN isterdik. Ama ideolojik gorunur falan diye kafa karıştırdılar (konuyu çok açıp topiği tehlikeye atmak istemem :) )
erkek ismi olarak kafamı arada sırada meşgul edenler;
TAHA
YUSUF
MURAT
OĞUZ
SEMıH
AHMET (asil akıllı ve ahlaklı olduklarını düşünmüşümdür hep)
FIRAT (bu bnm favorimdi epeydir , şu an iş ciddileşince mırın kırın eder oldum:p)

kız;
ASYA
ZEYNEP

kız bu kadar:tomato:

halbuki bizimki kız gibi duruyor, bize daha çok lazım kız ismi:sinifsinif:

bi de bugün bi ara aklıma şu geldi; ikiz kızım olacak olsaydı acaba adlarını ZARA VE AZRA koyarmıydım:p enteresan geldi bana. naaaçizane:p

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz nişanlılığımızdan beri BARAN isterdik. Ama ideolojik gorunur falan diye kafa karıştırdılar (konuyu çok açıp topiği tehlikeye atmak istemem :) )
erkek ismi olarak kafamı arada sırada meşgul edenler;
TAHA
YUSUF
MURAT
OĞUZ
SEMİH
AHMET (asil akıllı ve ahlaklı olduklarını düşünmüşümdür hep)
FIRAT (bu bnm favorimdi epeydir , şu an iş ciddileşince mırın kırın eder oldum:p)

kız;
ASYA
ZEYNEP

kız bu kadar:tomato:

halbuki bizimki kız gibi duruyor, bize daha çok lazım kız ismi:sinifsinif:

bi de bugün bi ara aklıma şu geldi; ikiz kızım olacak olsaydı acaba adlarını ZARA VE AZRA koyarmıydım:p enteresan geldi bana. naaaçizane:p

Asya ve Zeynep ikisi de çok güzel.Kızım olsaydı Zeyep i düşünmüştüm ben de.Zara ve Azra da güzelmiş gerçekten ikiz kızlara.Ya da kızkardeşlere de konabilir:lepi:
Sağol canım yardımların için.yerimseniben

Dağhan ve Toprak isimlerini çok severim gerçi sonu "han" olan tüm isimleri çok severim ben
ama benim oğlum Ali Umut olacak o ayrı :emir_bebek:

kızımın ismi tuana anlamı cennete düşen ilk yağmur damlası, bütün bebek bekleyen arkadaşların allah yardımıcısı olsun, sorunsuz sağlıklı hamilelik geçirsinler, sağlıkla bebeklerine kavuşsunlar.:Saruboceq:

Isim secmek gercekten cok zor. Allah kolaylik versin.
Benim kizimin ismi YAGMUR,ogullariminda TOPRAK ve EFE.

X