kist ile hamilelik belirtileri aynı gibiii

greathopes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2009
269
14
Yumurtalık kistleri nispeten sık görülen oluşumlardır. Büyük çoğunluğu kadında hiçbir belirti vermez ve başka bir nedenle yapılan jinekolojik muayene esnasında tesadüfen saptanır.

Belirti verdiklerinde ise bu en sık aşağıdaki gibidir:

Kasıklarda veya kasıklardan birinde ağrı
Karnın alt kısmında dolgunluk ve basınç hissi
İlişki esnasında ağrı
Adet düzensizliği veya adetlerin olağandan daha ağrılı olması, adet görememe
Çok büyük boyutlu kistlerde karında şişme veya ele kitle gelmesi
Göğüslerde dolgunluk
İdrar ve barsak şikayetleri
Kist torsiyonu (boğulması) belirtileri
Kist yırtılması (patlaması) belirtileri

benim kasık ağrım çok fena ayağıma vuruyorrrr ya ALLAHIM yardım et nolurrrrrrrrr

Yumurtalık kistleri nispeten sık görülen oluşumlardır. Büyük çoğunluğu kadında hiçbir belirti vermez ve başka bir nedenle yapılan jinekolojik muayene esnasında tesadüfen saptanır.

Belirti verdiklerinde ise bu en sık aşağıdaki gibidir:

Kasıklarda veya kasıklardan birinde ağrı
Karnın alt kısmında dolgunluk ve basınç hissi
İlişki esnasında ağrı
Adet düzensizliği veya adetlerin olağandan daha ağrılı olması, adet görememe
Çok büyük boyutlu kistlerde karında şişme veya ele kitle gelmesi
Göğüslerde dolgunluk
İdrar ve barsak şikayetleri
Kist torsiyonu (boğulması) belirtileri
Kist yırtılması (patlaması) belirtileri

benim kasık ağrım çok fena ayağıma vuruyorrrr ya ALLAHIM yardım et nolurrrrrrrrr

çook geçmiş olsun canımmm,,:1no2:

canım kistmi yoksa hamilelikmi anladığım kadarıyla belli değil senin bende kist diye gitmiştim doktora hamile olduğumu öğrendim.Allah hayırlısını versin

ah arkadaşlar o konuda en çok dert çeken benimdir herhalde bu hayatta kistim 8.5 santim bu en büyüğü başka küçük kistlerde var doktor ameliyat diyo ama korkuyorum ya yumurtalıklarım da alınırsa çünkü çok uzun zamandır var adetlerim düzensiz ağrılarım dayanılacak gibi değil çocuğumda olmadı hala kist yüzünden olmadığını biliyorum ne haplar kullandım hiç biri eritmedi bakalım sonu ne olacak amaaa benden size tavsiye sakın ihmal etmeyin benim gibi sonra herşey daha da zorlaşıyo:KK50:

selam arkdslar dr bana ultrasonda 3m kist dedı ama suratı degısıktı ne bır ılac verdı nede bırsey kullan dedı hıcbısı demedı beta hcg ilkdefa 2.6 cıktı ve cocuk tedavısını bıraktıgımı söyledım ve dedıkı ıyıkı bırakmıssın daha cabuk hamıle kalırsın dedı baska da bısı demedı ama ben bel agrısından ve kasıklarımın boyle egılıp kaldırmıyor oderece agrı var öluyorum sankı cok suphelı kaldım saglık ocagına gıttım ordakı ebe hemsıre bu cok kucuk yenı olusmus dedı aklım karıstı ultrasonda kist cıkıp daha sonra hamıle cıkan varmı :S

selam arkdslar dr bana ultrasonda 3m kist dedı ama suratı degısıktı ne bır ılac verdı nede bırsey kullan dedı hıcbısı demedı beta hcg ilkdefa 2.6 cıktı ve cocuk tedavısını bıraktıgımı söyledım ve dedıkı ıyıkı bırakmıssın daha cabuk hamıle kalırsın dedı baska da bısı demedı ama ben bel agrısından ve kasıklarımın boyle egılıp kaldırmıyor oderece agrı var öluyorum sankı cok suphelı kaldım saglık ocagına gıttım ordakı ebe hemsıre bu cok kucuk yenı olusmus dedı aklım karıstı ultrasonda kist cıkıp daha sonra hamıle cıkan varmı :S
Ama iki şüpheli canım tekrar test yaptırdınmı

Bende de kist cikti 2.5-3 cm caplarinda sol yumurtalikta bacaklara vuran sizinti seklinde kasik agrisi ve göğüs sizlamasi yapiyor. Simdi de sag tarafta basladi ins. Kist orda da baslamaz

Evet bende gittim bendede yumurtalık kisti var ama 1hafta 10 gun içinde gel dedi hamılelık belirtısı olabilir dedi bakalım inşallah

X