Bebek Beslenmesi yenidoğan tırnak kesimi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ah canım benim ya eldiven de giydiremezsinki bu sıcakta ama sağlık açısından bi zararı olacağını sanmıorum batıl bişi duymuşsun becerebiliorsan kes canım bence

40ından önce tırnakları kesilmez diyorlar ne yapacağım??

Tamamen hurafe canım. Hatta o hurafenin 40 ına kadar tırnak kesilmez. kırkı çıkınca babasının cebinden para çektirilir gibi varyasyonları da var. Zaten bir çok hastanede doğdugu zaman kesiyorlar :) Ben uzar uzamaz kestim. Uykusunda kesmeni tavsiye ediyorum. o zaman parmaklarını rahat bırakıyorlar.

hava çok sıcak eldiven takamazsın yüzünü yttığında kesmemekle ne büyük hata yaptığını anlarsın canım.
bende 1 haftasında kestim..
bencede kes

canım benim kayınvalidem 1 yaşına kadar kesme dedi hırsız olurmuş (hurafe tabi).1 aylık kontrolüne gittik doktor görünce uzamış kesin dedi.zaten yüzünü çiziyodu ben de kestim.

Bende haftasında kestim tırnaklarını hava çok sıcak eldivenle yazık bebişe bencede kes tırnaklarını

Bebeğiniziz sağlığı, güvenliği söz konusuysa hiçbir hurafe geçerli değildir.
Saçma sapan safsatalara inanmayın.
Tırnaklarını kesin ki bebeğinizi özgürce ilk oyuncaklarını keşfetsin.

Peki arkadaşlar ne ile kestiniz ?Bebekler için ayrı bi makas varmı yoksa küçük tırnak makaslarını mı kullandınız ?

Peki arkadaşlar ne ile kestiniz ?Bebekler için ayrı bi makas varmı yoksa küçük tırnak makaslarını mı kullandınız ?

canım bebekler için küçük tırnak makasları var onlardan al.tırnak çok önemli azcık uzasın yüzünü mahveder ve eli sürekli ağzına gideceği için mutlaka kes.

canım benim kayınvalidem 1 yaşına kadar kesme dedi hırsız olurmuş (hurafe tabi).1 aylık kontrolüne gittik doktor görünce uzamış kesin dedi.zaten yüzünü çiziyodu ben de kestim.

1 yaşına kadar mı :1shok: inanmıyorum bu nasıl bir mantık.1 yıl boyunca tırnak kesilmezse ne hale gelir düşünemiyorum akannehir

valla bende şaşırdım bir yaşına kadar kesmediğinizi düşünsenizr çocuğun tırnakları rapunzelin saçları gibi olurdu herhalde:)ay ne komik şeyler ya canım bende üçüncü gün kesmiştim ama bebeğimin tırnaklarının kanatmıştım acemilikten ağlamaktan mahvolmuştum onun için keserken gün ışığı ve arkadaşın dediği gibi i uyuduğunda dikkatli kesmek gerekiyor

bizde 30 günlüğüz ama bende kesmedim tırnaklarını kırkımızın çıkmasını bekliyoruz

ilk zamanlar kesmeye korkan anneler,minik bebis törpüleri varmis..
daha alisverislere baslamadim ama aklimda olan bisey cünkü o konuda bende cok korkuyorumm ya elini birden cekerse falan diye..

bende çok korkuyordum tırnak kesmekten. ama ben makas şeklindeki tırnak makaslarından almıştım. onla çok kolay oluyor kanatma gibi bir durumda olmuyo ne kadar derin kessende, küt uçlu olduğu için. o uyuyunca zevkle kesiyorum tırnaklarını

Uçları sivri olmayan, makas şeklinde bebekler için üretilmiş tırnak makaslarıyla bebek uyurken, emerken ya da sakin olduğu bi zaman kesebilirsin tırnaklarını..

X