Avcılar Hospital ve Medicana Avcılarda Doğum Yapanlar

cmr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2009
378
4
Arkadaşlar 31 haftalık hamileyim, daha önce özel bir muayenehaneye gidiyodum ama doğum ücreti çok olduğu için dr. umu değiştirmeye karar verdim. Avcılarda oturuyorum ve bana yakın hastanelerdeki doğum servisleri hakkında bilgi almak istiyorum. Bu hastanelerde doğum yapan birisi varsa yazarsa sevinirim. Ayrıca ssk'lı fiyatları nasıl bu hastanelerin?

ben avcılar medicanada doğum yaptım,doktorum özgür hanımdı...hem doktordan,hem hastaneden,hemde doğum ekibinden o kadar memnun kaldımki anlatamam...annem bile onlar kadar nazımı çekmedi...bi daha hamile kalmayı sırf özgür hanımı tekrar görmek için çok istiyorum...:))benim doğum normal oldu,önceki bi kaç test falan toplam 440 ytl tuttu...

avcılar hospital de ii hastane,aslında önce oraya gidiyordum ama kadın doğum doktorları o kadar kalabalıkki,bi kez 8 saat sıra bekleyince pes ettim,ama orda doğum yapan bi akrabam var,çok memnun kaldı...eğer sıra beklemeyi göze alıyorsan orası da ii ve fiyatları biraz daha uygun....

çok teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için, bende medicana daha yakın olduğu için orayı düşünüyorum, ama bu seferde doktarda kararsız kaldım, acaba özgür hn'ma mı yoksa onur beye mi gitsem. ama galiba özgür hn'ma gidicem.

git git özgür hanıma git..onur beyde iyiymiş diye duydum ama bence özgür hanım çok tatlı dilli,çok samimi....hayırlısıyla kurtulursun inş...

merhaba arkadaşlar..son çeyrekte bizde hastane telaşına düşenlerdeniz:bbo: şuan 32.haftamızı yeni bitirdik..Ben en baştan beri Avcılar Hospital a gidiyodum.doktorum faruk bey..doktorumdan genel anlamda memnun kaldım..Ama son zamanlarda hastane ile ilgili sezeryana alıyolar hemen diye duyumlar duydum ve çok korkmaya başladım.Ben Özel Sağlık sigortası ile gidiyorum ve çalıştığım yeri de biliyor doğal olarak..Ekonomik olarak onlar için yağlı bir müşteri gibi düşünebilirler diye tedirgin oluyorum..Lütfen bana bi yol gösterin.Avcılar hospital sizce nasıl ? Doğum yapan arkadaşlar bana izlenimlerini anlatabilir mi ? Birde bana dendi ki normal mi sezaryan mı olcağın sancının geldiği an belli olur ? Bana saçma geldi..Ondan öncesinde belli olmaz mı ? Bazı arkadaşlarımla konustum çatı muayenesi yapıyor bazı hastaneler ve bu muayene doğumun ne şekilde olcağı konusunda fikir verebiliyormuş..senağlama Ne yapcağımı bilemiyorm..

merhaba arkadaşlar..son çeyrekte bizde hastane telaşına düşenlerdeniz:bbo: şuan 32.haftamızı yeni bitirdik..Ben en baştan beri Avcılar Hospital a gidiyodum.doktorum faruk bey..doktorumdan genel anlamda memnun kaldım..Ama son zamanlarda hastane ile ilgili sezeryana alıyolar hemen diye duyumlar duydum ve çok korkmaya başladım.Ben Özel Sağlık sigortası ile gidiyorum ve çalıştığım yeri de biliyor doğal olarak..Ekonomik olarak onlar için yağlı bir müşteri gibi düşünebilirler diye tedirgin oluyorum..Lütfen bana bi yol gösterin.Avcılar hospital sizce nasıl ? Doğum yapan arkadaşlar bana izlenimlerini anlatabilir mi ? Birde bana dendi ki normal mi sezaryan mı olcağın sancının geldiği an belli olur ? Bana saçma geldi..Ondan öncesinde belli olmaz mı ? Bazı arkadaşlarımla konustum çatı muayenesi yapıyor bazı hastaneler ve bu muayene doğumun ne şekilde olcağı konusunda fikir verebiliyormuş..senağlama Ne yapcağımı bilemiyorm..

canım öncelikle allah hayırlı ve kolay doğumlar nasip etsin,gerisi ayrıntı sadece.sana denilen bir bakıma doğru.sancın tutup hastaneye gidersin bir komplikasyon olursa sezeryan olursun.mesela benim normaldi doğum verilen tarihten 2 gün sonra sezeryanla gerçekleşti..oğlum ters döndü herşey normal syrederken ertesi sabah sezeryanla alındı bebeğim.hiç farketmez yeterki sağlıkla dünyaya gelsinler.sen içini ferah tut bebeğin ne şekilde gelmek istiyorsa son kararı kendileri karar veriyor minik kuzucuklar:ecrin_bebek:

kiminin nasıl doğum yapacağı önceden belli oluyor, öyle durumlarda zaten sezeryan için daha erken bi tarih veriyolar, ama bazılarında da son anda bi komplikasyon oluyo, o zaman acilen alıyolar sezeryana. açıkçası bu durum beni de endişelendiriyor, heralde bu konuda en önemlisi doktora güvenmek.

birde bu arada pazartesi günü Medicana Avcılar'da Onur Başeğmez'e muayene oldum. birden karşımda öyle genç bi doktor görünce şaşırdım, ilk seferde tabiki çok fazla izlenim elde edemedim. Daha önceden özel bi muayenehaneye gittiğim için hastane bana biraz daha ilgisiz geldi, Önceden doktorum yarım saat bakardı ve usg de 4 boyutlu olduğu için gayet net bütün ayrıntıları görebiliyoduk, şimdi bu hastane bana biraz vasat geldi ama Onur Bey ilgiliydi yine de, belki hamileliğimin başından beri ona gitseydim daha farklı düşünürdüm,
birde arkadaşımın doğumunu yaptırdı dün, bu akşam yanına gidicem bakayım nasıl geçmiş doğum :))

Arkadaşım Medicana'da doğum yapmıştı demiştim. kendisiyle değil ama eşiyle görüşebildim, anlattığına göre hiç memnun kalmamışlar, ebeler kızı çok korkutmuşlar, sezaryana yönlendirmeye çalışmışlar, doğum başlamış, bebek gelmeye başlamış, doktor henüz gelmediği için kızın bacaklarını kapatık bekletmişler. doğumdan sonra da ilgilenmemişler, klimasız odaya almışlar. sonra biraz bağırıp çağırınca daha iyi bi odaya almışlar.
bende korktum açıkçası, bilemiyorum, 34. haftamdayım, çok az zaman kaldı, Avcılar Hospital'e gideceğim heralde bu sefer, orada yaparım doğumu.
Avcılar Hospitalde yakın zamanda doğum yapan var mı kızlar?

slm bende 32 haftalık hamileyim ve medicanaya gidiyorum doktorumda F.ONUR BAŞEĞMEZ orda doğum yapmayı düşünüyorum doktorumdan cok memnunum 1 seneyi geçti ONUR bey doktorum, ben kürtaj olmak zorunda kaldım gecen yıl kürtajımı onur bey yaptı ben memnun kaldım ve tekrar hamile kalınca yine ona gidiyorum doğuma gelince ben sezeryan istedim ama bilemiyorum birde benim kuzenim hastanede calısıyor onur beyi o tavsiye etti bende memnun kaldım. ALLAH yardımcımız olsun sağlıkla inşlhh .

henüz çok miniğiz :))))) 6 haftalık
doğuma girmedik yani ama dr.muz onur bey :)))) ben çok memnunum

21 haftalık olduk bile :nazar:
zaman ne kadar çabuk geçiyor...
dr. faruk onur başeğmez dr.muz...hala ona gidiyorum...
dr.uma normal doğumu çok istediğimi belirttim...inşallah dedi...
asla korkutmaya falan kalkışmadı...oğlumu kısmetse normal doğumla kucağıma almak isterim...

21 haftalık olduk bile :nazar:
zaman ne kadar çabuk geçiyor...
dr. faruk onur başeğmez dr.muz...hala ona gidiyorum...
dr.uma normal doğumu çok istediğimi belirttim...inşallah dedi...
asla korkutmaya falan kalkışmadı...oğlumu kısmetse normal doğumla kucağıma almak isterim...

Bende Medilife'ta Adnan Bey'e muayene oluyorum. Fakat evime daha yakin oldugu icin avcilar hospital veya avcilar medicana dusunuyorum. Onur Bey'den memnunsunuz sanirim. Birsey soracagim, bebegin takibi yaninda sizinde tansiyon kilo vs. kontrollorunu yapiyor mu?? Cunku bana yapilmiyor..

Oglusunu saglikla kucagina alirsin insallah:)

Merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım37+2 gunluk hamileyim benim sizlere bir sorum olacaktı benim doktorum avcılarda Türkan hanım ama bir hastanede çalışmıyor hastane secimini bana birakti ben avcilar hospital mı yoksa avcilar medyana mı karar veremiyorum bu hastanelerde dogum yapanlar hizmetten memnun kaldılar mı merak ediyorum

Merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım37+2 gunluk hamileyim benim sizlere bir sorum olacaktı benim doktorum avcılarda Türkan hanım ama bir hastanede çalışmıyor hastane secimini bana birakti ben avcilar hospital mı yoksa avcilar medyana mı karar veremiyorum bu hastanelerde dogum yapanlar hizmetten memnun kaldılar mı merak ediyorum

merhaba türkan hanım medicakanada da görev yapıyodu ablam ilk önce muaynehanesine gitmişti doğumu medicanada yapalım dedi türkan hanım orda yaptı çok memnun kaldık ama şuan çalışmıyo heralde orda

Bende Medilife'ta Adnan Bey'e muayene oluyorum. Fakat evime daha yakin oldugu icin avcilar hospital veya avcilar medicana dusunuyorum. Onur Bey'den memnunsunuz sanirim. Birsey soracagim, bebegin takibi yaninda sizinde tansiyon kilo vs. kontrollorunu yapiyor mu?? Cunku bana yapilmiyor..

Oglusunu saglikla kucagina alirsin insallah:)

biraz geç oldu sanırım ama aynı soruyu soracak arkadaşlara cevap olur en azından...
evet memnunum dr.dan,bebeğimin yanı sıra benim tansiyon ve kilo takibimi de yapıyor...ve daha başka kontrollerimi de açıkcası...şimdiye kadar bir sorun görmedim ben...
hayırlısıyla oğlumu kucağıma alayım da başka bir şey istemem...

Erkek dr istemediğim ,için Onur beye gidemeyeceğim ,seiçimim secil hn danb yana olucak sanırım,medicana avcılar doğumun ne kadar olduğunu bilenler var mı ?ve bu dr hiç kimse muayne olmadı mı acaba,herkez onur bey diyor ama
bayan dr tavsiyesi ve fiyat bilgisi verebilen var mı acaba ?

X