hamilelikte iştahsızlık

azyeb

rabbimin mucizesi beyzam
Kayıtlı Üye
19 Mart 2009
471
19
46
merhaba kızlar zor bir dönemden geçiyorum 14+4 günlük hamileyim.ilk aylar çok aşırı mide bulantım ve tiksintim oldu 12.haftadan sonra geçer dedi dr ama hala geçmedi.mide bulantım hafifledi ama yemek hala yiyemiyorum.hergünüm işkence gibi.aynı şeyleri yaşayanlar varsa lütfen yardım.ne zaman sizde bu durum geçti.ne yaptınız bu dönemde bilgi verirseniz sevinirim.umarım daha uzun süre yaşamam bu durumu.

geçmiş olsun diyelim ozaman.
bende aynı şekildeydim..20.haftaya kadar devame tti benim durumum.
ve yiyemediğim çok şey oldu tiksinipte.
vitamin hapını eksik etmedim ben.
zorlansamda suyumu mutlaka içtim.
kraker peynir ekmek tarzı yiyordum.salçalı yemek etten filan hep tiksinmştim..
ama hepsi geçiyor.inan unutuyorsun

bende 3 ay berbat bı hamılelık gecırdım ya surundum resmen benımde bazen ara ara mıde bulantım oluo gecer merak atme ben 22 haftadayım

canım hamileliği en zor yaşayanlardan biri benim sanırım.ben 5. haftadan itibaren her hafta hastaneye yattım.serum kolumda wc de kusardım öyle kötüydüm.evde berbat geçti.su bile içemezdim.benim de şuan 15 haftalık hamileyim.on gündür kusmuyorum.on gündür geçti.ama kiminin 9 ay sürermiş canım bu kişiden kişiye değişir.sabretcez canım başka yolu yok.kötüysen serum ye hastanede çok az da olsa azaltıyor.ben hiç bir şey yiyemiyordum.sabah akşam gece wcdeydim.klozet sallanıyor artık.şükür azaldı.yemeye başladım artık.allah yardımcımız olsun.

saru boceg kac kılo aldın pekı ben 57 ıle balladım 55 dustum sora tekrar 57 oldum sımdı ıse 59.600 olmusum

ya beanada dedıler ama ben yatmadım cunku daha kotu olcaktım hastane ortamını sevmıorum.hemmsıre arkads ıyıkı yatmammıssın dedı serum tuzlu su ve ıcıne vıtamın katıolar evde zorlayarakkı suyu bıle kustum ıctım meyva yedım

kızlar alın benden de o kadar.. 5.haftadan itibaren 20.haftaya kadar sürekli kustum.. gece bulantıdan uyuyamadım. 4 kilo verdim.. ne su içebildim ne yemek yiyebildim.. hiç bitmiyecek sandım ama tamamen kesildiğini de söleyemem. yarın 32. haftaya giriyorum. toplamda sadece 6,5 kilo alabildim.. hala iştahsızım. ama güzel kızımın maşşallah gelişimi ve sağlığı normal.hala kafama takıyorum iştahım yok diye ama yapacak bişi yok.. herşeyden az az yemeğe çalışıyorum ki tüm vitaminleri alsın bebeğim. bulantı deseniz 20.haftadan sonra sabahları hala devam ediyor. ama bugunlerde yine tüm gün hafif hafif bulantım olmaya basladı. sanırım bebek büyüdükce mideye baskı yaptıgı içinmiş. allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin kızlar.. bebişlerimizi sağlıklı bi şekilde kucağımıza alalım...

merhaba kızlar zor bir dönemden geçiyorum 14+4 günlük hamileyim.ilk aylar çok aşırı mide bulantım ve tiksintim oldu 12.haftadan sonra geçer dedi dr ama hala geçmedi.mide bulantım hafifledi ama yemek hala yiyemiyorum.hergünüm işkence gibi.aynı şeyleri yaşayanlar varsa lütfen yardım.ne zaman sizde bu durum geçti.ne yaptınız bu dönemde bilgi verirseniz sevinirim.umarım daha uzun süre yaşamam bu durumu.
canim benim Allah yardimcin olsun bi an geriye dondum kotu oldum inan gecem gunduzum yoktu sabah aksam cikardim surekli kilo verdim su bile icemedim 6 ayima gircem temmuz 1 de hala kilo almadim 1 kilo bile dr kiziyo kilo al biraz bebek senden alacak diye tatlim sen mumkun oldugunca cikarsanda ye vitaminsiz kalmasin yavrucak hem kendin icin bunyen toplanamaz sonra benimki 3 ay doldu bitti 4 ayima kadarda ara sira bulandim ama kusmadim insallah seninki daha erken biter cok surmez ceken bilir seni cok iyi anliyorum tatlim bebisin hayirli saglikli olsun geciyo gunler inan unutursun az az ye herseyden yememezlik yapma benim gibi hayirli hamilelikler hepimizi kurtarsin rabbim

X