sezeryan doğum yapmış olanlar

caldion78

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2009
1.035
9
normal doğum korkum olduğu için sezeryan doğumu düşünüyorum hastaneye doğum için gittinizde hangi aşamalardan geciyorsunuz ve sezeryanı ne derece tavsiye ediyorsunuz bilgilerinizi paylaşırsanız sevinrm

canım ya neden normal yerıne sezeryan ben sezeryan olmadım normal yaptım ama c evremde okdar cok sezeryan olmus ınsan varkı ve emın ol kolay degıl normal dogumu en fazla bır saat cekersın haklısın sezeryanda hıssetmessın belkı ama sezeryandan sonra 20 gun yatagından kalkamayan arkadaslarım var ve emın ol bın pısmanlar sana tavsıyem normal dogum canım emın ol sandıgından cok daha kolay bıseyyyve hemen ayaga kalkabılıyosun bunları dusunup oyle kara ver 10 15 gun yatmak acı cekmekmı ıstersın yoksa herseyın bı saat ıkı saat ıcınde bıtmesınımı ????? karar senınn

ben sezeryan oldum akşamına ayaktaydım, kız arkadaşım normal yaptı 15 gün yattı, 2. sini sezeryan yapıcak. yani hiç öyle normalde 1 saat çekersin sezeryanda yatarsın laflarına aldırma. normal veya sezeryan bünyeden bünyeye değişiyor. her ikisininde zor ve kolay tarafları var sonuçta doğum bu.
artık herşey çok değişti. normal yaptığında da ağrısız yapabiliyorsun, sezeryanda da çıktıktan sonra tek ağrı kesiciyle taş gibi ayağa kalkıyorsun.
sana tek tavsiyem normal doğumda da sezeryanda da korkunç, kötü, seni olumsuz etkileyecek doğum hikayelerini okuma,tavsiyeleri dinleme..
her iki şekilde de önemli olan ikinizinde sağlıklı olması. nasıl olursa olsun bir şekilde doğuyorlar çok şükür.
kendini neye hazır hissedersen ona karar ver...

hayırlı doğumlar.

sezeryan kolay degıl sonuçta amelıyat narkoz yıyorsun normal de kolay olmaya bılır ama adı üstünde normal dogum ısın normalı varken amelıyat secene hayret edıyorum ben sezeryan olmak zorunda kaldım bebegımı benden once herkez gordu bendaha kendıme gelemedım bebegımın ılk emzırmeyı bıle tadına varamadım sonuçta o ordan cıkacak canından can cıkıyor normal yada sezeryan allah hakkında hayırlı olanı kolayca versın gebelik sıtelerınde ayrıntılı yazıyor mesela e-gebelık.net bak uzman tv ye bak kolay ve saglıklı bırsekılde alırsın kucagınaa.s.

ya ben aslında tam kararımı verdim nasip olursa sezeryan olucam benm merak ettiğim konu doğuma gittiğin andan itibaren başından neler geciyor ne giydiriliyor nasıl gidiyosun ameliyat haneye ve sonda olayı illaki takılması lazım mı ? ayıldıktan sonra ne oluyor vs..

Ben zorunlu olarak sezeryan oldum canım,hastaneye gidiyorsun,kan sayımı için kan alma işlemleri oluyor,gece 12 den sonra bişey yemediğin için lavman olayı olmuyor-yani bende olmadı-,sonra soyunuyorsun yeşil önlük giyiyorsun-hemşireler yardımcı oluyor ama ben istememiştim-,damar yolu açıp serum takıyorlar,sonra sedyeye bindirilip bebeğine kavuşmaya gidiyorsun ameliyathaneye,sonda olayına gelince;ameliyat bitince sonda takıldı,belimin aşağısını hissetmediğim için-epiduraldi-acı filan duymadım,çok konforluydu doğumum,iyiydi yani,genel anesteziyi de bildiğim için epidural çok iyiydi.Sana hayırlı doğumlar dilerim.

ben daha doğum yapmadım ama reyyanın yazıdğına ilaveten yazıyorum ben sezeryan yada normal epiduralle olamam çünkü tansiyonum düşük yapmıyor doktorlar.

canım bende sezeryanla yaptım
kanamayla gittim ve sezeryana karar verildi önlük giydim suni sancı taktı doktor bebek doğacağını anlasın diye dedi. sabah kahvaltımı yaptığım için 6 saat bekledim aç olarak doğuma alıcaklardı. doktor sürekli gelip doğumda nelerle karşılaşağımı anlatıyodu korkmamam için.
ameliyathanenin soğuk olduğunu doğuma kadar bütün hazırlıkları göreceğimi (genel anesteziyle doğum yaptım) doğumdan 15 saniye önce bayıltılacağımı çünkü ne kadar çok narkozla beklersem bebek o kadar çok etkileniyomuş.
ameliyathaneye indik hazırlıklar yapıldı sonra doktorum geldi ve uyutuldum sonda doğum sırasında takılıydı ben hiç bişey hissetmedim
ameliyahanede ayıldım ve bebeğimi sordum yukarı çıktığımda gayet ayıktım ve bebeğimi emzirdim sadece bir gece yattım ve taburcu oldum
doktor bile beni şaşkınlıkla izliyodu çok rahattım 2-3 güne kadar toparladım kendimi
aslında bünyeylede alakalı canım sanada hayırlı doğumlar dilerim

1,ameliyat önlünü giyiyosun 2,lavman yapılıyor 3,sonta takılıyor 4,amelitahaneye alınıyosun 5,narkoz veriliyor 6, kesiliyosun 7,biçiliyosun ,bebiş çıkıyor bundan ssonrası herşeye değer o mucizieyi gördükte sonra herşeyi unutuyosun merak etme korkacak bişiy yok

düşük tansiyonlulara kesinlikle yapmıyorlar mı şimdi yani?:1shok:

evet canım yapmıyolar zaten tutmuyomuş.
ben bunu dişçiye gittiğimde daha iyi anladım dişçi dediki sende tansiyon düşüklüğümü var. bende evet dedim. ondan tutumuyo anestezi tutmaz düşük tansiyonlularda dedi

X