Çocuk Hastalıkları yenidoğan sünneti

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

mervis_21

Minik CELAL'in annesi :)
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
541
5
36
Kızlar bebişlerinizi ne zaman sünnet ettirmeyi düşünüyorsunuz?kaç gündür arastırıyorum yenidoğan sünneti cok daha kolay oluyormus ve saglıklıymıs.ben yaptırayım diyorum tabi bebeğin saglık durumu uygun olursa ama ya dayanamazsam :a015::çok üzgünüm:siz ne düşünüyorsunuz??

canım ben de hamileyim şuanda ben de çok düşündüm bu konuyu.oğluşum olacakmış ultrasonda oğlan olduğu görüldü.doğunca kesilsin sonra 6-7 yaşında bir yemek mevlit veya bir yemekli gece gibi düşündüm.ama bez bağlıyoruz ya zor olmaz mı ki.

Benim de tek derdim o acaba beze pisleyince oraya değerse kötü olmaz mı die.yaptıranlarda 2 günde iileştiğini sölüyolar.zaten her bez deiştirdiğinde antiseptik krem sürüyormussun o yeterli oluyormus.antibiyotiğe falan gerek kalmıyormus

tabi da canım açık kalması da lazım işte bezi bırakınca mı yaptırsak.doktora danışmak sanırım en doğrusu :))

bilmem ki canım ya.bezden tedirginim ben sadece.haylrısı artık bakalım.doktora danışırız :)

Kızlar bebişlerinizi ne zaman sünnet ettirmeyi düşünüyorsunuz?kaç gündür arastırıyorum yenidoğan sünneti cok daha kolay oluyormus ve saglıklıymıs.ben yaptırayım diyorum tabi bebeğin saglık durumu uygun olursa ama ya dayanamazsam :a015::çok üzgünüm:siz ne düşünüyorsunuz??

Canım bizim milletimizde bu inanç var maalesef, yenidoğan acı hissetmez vs
ama doğru değil maalesef:1no2:
Ben açıkçası düşünmedimm o kadar küçükken
Allah korusun bir komplikasyon gelişirse küçücük vücutları kaldırabilecek mi? Ben bu yaz sonu yada önümüzdeki sene yaz başı yada yazsonu gibi düşünüyorum
Allah tamamına erdirsin

hamileyken çok karşıydım yenidopan sünnetine , hele acı hissetmez diyenlere bağrınığ çağrıyordum nerden biliyosunuz el kadar bebek tabiki acı hisseder , kıyamam yavruma diye :roflol:

6.ayı bitirdiğinde annem kandırdı beni ve yaptırdım sünnet , oh be dedim iyiki yaptırmışım
Bir kere bile ağlamadı , sabah 11 de yaptırdık , saat 14 de hastaneden eve çıktık bezini bağlayıp güle oynaya geçti bitti..

Bir daha oğlum olursa doğar doğmaz yaptırır kurtulurum , en azından acı hissetmediğini biliyorum artık , yarasının çabuk iyileştiğini de , 4 günde bitti hiçbirşey kalmadı , dikişleri bile düştü , 1 haftalıkken banyosunu yaptırıp havuzunda oynamaya bile başladı..

bu arada aklınızda olsun 1 yaşından büyük çocukları sünnet etmiyor doktorlar 1-6 yaş arası önermiyolar , hem cinsel gelişimi açısından zararlı hemde tıbbi nedeni var mıdır bilemiyorum :uhm:

Andina 222 ben de ilk duydugumda cok tedirgin olmustum arastırınca gerekliliğine inandım.ilk hafta yaptırsam die düşünüyorum.tek aklıma takılan su:hani bezi kirlenince oraya da bulasırsa falan die korkuyorum

Andina 222 ben de ilk duydugumda cok tedirgin olmustum arastırınca gerekliliğine inandım.ilk hafta yaptırsam die düşünüyorum.tek aklıma takılan su:hani bezi kirlenince oraya da bulasırsa falan die korkuyorum

canım çişi zaten yarayı iyileştiriyo , yeni doğduğunda sadece süt içecek merak etme ondan çıkanın yaraya bi zararı olmuyor ..

canlarım benim kuzenim hemen yatırdı ve hiç zorluk çekmedi vallahi ben yaptıramadım şuan pişmanlığını yaşıyorum keşke yaptırsaydım.büyük oğlum 10 yaşında oldu sünne onada bizede ızdırap oldu.kesinlikle doğumdan 15 gn sonra sanırım yaptırın.

birde dr bitik olayının yanlış olduğunu söyledi bize bitik olmasın diye oynuyoruz ya yanlış yapıyor daha çok yara yapıyormuşuz yapmayın dedi.

Kızlar kızlar...

12 - 13 gün sonra doğuma gireceğim inşallah. Doktoruma sordum, kendisi üni hastanesinde doçent. "Çocuk doktoru arkadaşlar çok önermiyorlar, çünkü bağışıklık sistemi henüz tam gelişmemiş oluyor. Hele ki; sarılık probleminin de varlığı düşünülürse, birkaç aylık olmasını beklemeniz öneriliyor" dedi.

Bilginize...

canım zaten sarılık olunca sünnet yapmıyorlar die biliyorum ben.ayrıca sarılık olunca ilk haftada belli olmaz mı??o yüzden ilk hafta sarılık falan olmazsa saglıklı bir kuzucuk olursa 2.haftada yaptırmayı düşünüyorum ben.birde üroloğa deil çocuk cerrahına yaptırmak gerekiyormus sanırım

benim oğlum 3 günlükken sünnet oldu. iyi ki de olmuş sonra çok zor olurdu eminim. zaten düşünüyosanız ilk hafta yaptırmak en iyisi sonra hareketleniyolar doktorlar içinde zor oluyo. bizim çocuk cerrahı bir aydan büyükleri yapmayı pek istemiyorum demişti. hiç bişekilde etkilenmedi, doktor ağlamadığı söylemişti şekerli suyla kandırıyolar o esnada, zaten ne kadar hissedebilir ki yaşadıkları gaz sancısı onlar için çok daha acı veren bişey düşünsenize. karar sizin ama ben tavsiye ederim çocuk cerrahına güveniyosanız.

X