Doğuma Hazırlık sizce hangi isim olmalı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

SiBeL

oğlum ve kızım herşeyim
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2009
516
9
kızımızın ismi konusunda eşimle kararsız kaldık, sizlerde tercih belirtebilir misiniz rica etsem kaydirigubbakcemile3

Beren
Eylül
Berra

eşim Beren istiyor, köken arapça ve Kur an da geçiyor diyorlar, bilgisi olan var mı Beren ismi hakkında?

eylül beren koy canım..anlamını bilmiyorum ama eylül ve beren güzel isimler...berra yı boşver

beren ve berra ikisi arasında tercih yap bence eylül yagmur damla gibi isimleri ben begenmiyorum birde zaten anlamı güzel isimler çoçuklarımıza koysak daha iyi olur tabiki son tercih sizin yinede..

beren güzel bence..
sağlıklı bir doğum dilerim.hayırlısıyla al bebişini kucağına..

Berra Peygamber Efendimizinde çocuklarımıza koymamızı tavsiye ettiği bir isimdir aslında çok hoş bi isim koyabilirsin ama benim gönlüm Eylül berenden yana :asigim:

Berra Peygamber Efendimizinde çocuklarımıza koymamızı tavsiye ettiği bir isimdir aslında çok hoş bi isim koyabilirsin ama benim gönlüm Eylül berenden yana :asigim:

Berra
Peygamberimizin tavsiye ettiği bir isim değildir.. Tavsiye etmediği bir isimdir:
Peygamber Efendimiz"in, güzel manalı olan bazı isimleri daha güzeliyle değiştirdiği de olmuştur.
Mesela Peygamberimiz, "iyi insan, kusursuz kimse, günahsız" anlamına gelen Berre/Berra ismini Zeynep"e çevirmiştir.
Bu ismi taşıyanın zihninde, kendini beğenme gibi bir mana oluşabilir.
Bu da ismi taşıyan kişinin karakterini olumsuz yönde etkileyebilir.
---
Bu yüzden Berra ismini önermiyorum ben.
Beren ismi üniseks olduğu için sevmiyorum.
Ay isimlerini (Eylül gibi) koymakta biraz saçma geliyor bana..
Iyi o zaman çocuklarımıza Ocak ismini de koyalim..

Berra
Peygamberimizin tavsiye ettiği bir isim değildir.. Tavsiye etmediği bir isimdir:
Peygamber Efendimiz"in, güzel manalı olan bazı isimleri daha güzeliyle değiştirdiği de olmuştur.
Mesela Peygamberimiz, "iyi insan, kusursuz kimse, günahsız" anlamına gelen Berre/Berra ismini Zeynep"e çevirmiştir.
Bu ismi taşıyanın zihninde, kendini beğenme gibi bir mana oluşabilir.
Bu da ismi taşıyan kişinin karakterini olumsuz yönde etkileyebilir.
---
Bu yüzden Berra ismini önermiyorum ben.
Beren ismi üniseks olduğu için sevmiyorum.
Ay isimlerini (Eylül gibi) koymakta biraz saçma geliyor bana..
Iyi o zaman çocuklarımıza Ocak ismini de koyalim..

zeyneb olarak değiştirdiği isim berra değil berredir mirmirmirmir
Ama sonuçta berre/ berra arapça kökende aynı kökten gelmektedir sanırım bu yüzden muallakta kalmamak için berrada konulmamalı

Son düzenleme:
arkadaşlar değerli görüşleriniz için çok ama çok teşekkür ediyorum.
eylül beren hiç düşünmemiştim kulağa hoş geliyor ama önceden istememe rağmen iki isim koymaktan vazgeçtim.
berra yı zaten berra mı berna mı diye açıklamak zorunda kalmasın diye eledik sayılır.
Beren üzerinde duruyoruz şuan bakalım tabi başka önerilere de açığız ama babamız dora, derin vb isimleri hiç söyletmiyor bile :ecrin_bebek:
nurya değişikmiş araştırıcam :emir_bebek:
Bu arada Beren ismi köken olarak Arapça imiş ama netteki anlam ve açıklamalara pek güven olmuyor biliyorsunuz, bu konuyu daha önce araştıran oldu mu??

canim benim beren almanca bären diye yazliyor ama okuyunca ayilar anlamina geliyor.. kizinin yurtdisina cikma ihtimali sifirsa eger koy ama yinede arastir derim.. eylül cok güzel.. berraninda anlamini arastirmak gerek..

sağolun arkadaşlar.iyice kafam karıştı ama :emir_bebek: bakalım ne yapıcam

ben de fikrimi soyleyeyim Eylül.. canım sen yine de kalbinin sesini dinle bence..

bence beren güzel. kızım olsaydı duru koymak isterdim bende belki hoşuna gider

X