Tatlı Tarifi İrmik Tatlısı,değişik resimli tarif:)))

minelne

afffettt Allahımm
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
584
4
MEYVELİ YAZ HELVASI ismik tatlısına ve tavuk göğüsü tatlısına çok yakışıyor tadını süper lezzetli yapıyor denemenizi tavsiye ederim. :))tam yaz tatlısı

9 yemek kaşığı irmik
8 veya 10 yemek kaşığı şeker (damak tadına göre)
1 kilo süt
2 kibrit büyüklüğü kadar MEYVELİ YAZ HELVASI

Öncelikle kek kalıbını folyoyla kaplayın… Sütün içine şekeri ve irmiği koyup kaynayıncaya kadar karıştırın… kaynadıktan sonra MEYVELİ YAZ HELVASINI içine elinizle ufalayın.. daha sonra el blendırıyla kaynar sıcaklığını alana kadar çırpın ki folyo tatlının sıcaklığıyla erimesin :) öncelikle kalıbın tabanını kapatacak kadar tatlıyı döktükten sonra, çilekli yapacaksanız tüm çilekleri koyun, muzlu yapacaksanız muzları direk soyup tüm bir şekilde içine oturtun karşılıklı 2 tane muz kafi olacaktır. daha sonra kalan tatlıyı üzerine boşaltın ve soğumaya bırakın…. çileklisini yapıyorsanız diğer taraftan robotta göz kararıyla çileği hafif şekerle destekliyerek iyice püre haline getirin. diğer taraftan tatlıyı kalıptan ve folyodan çıkarın ve üzerine çilek sosunu dökün ve dilediğiniz şekilde süsleyin… Muzlusuna gelince onuda aynı işlmeden geçirip kalıptan çıkardıktan sonra üzerine zevkinize göre bir hazır muz sosu yaparak üzerine dökün ve kakaoyla süsleyin

En sevdiğim tatlılardan biridir irmik tatlısı.Ancak hiç böyle denememiştim.Yaz helvası dediğin nedir cnm,bildiğimiz helva mıdır?Birde helva içine girince çok tatlı olmuyor mu?

Paylaşımın için teşekkürler

sekli cok seker olmus gel beni ye diyo
ama bende yaz helvasina takilip kaldim ilk defa duyuyorum burdada varmidir hic bilmiyorum
ellerine saglik canim benim yaz helvasiz yapilsa olmazmi???

Ben irmik yememde goruntusu baya guzelmis..Ellerinize saglik...O kenarlarindan akanlarin ne oldugunu anlamadim ben...Buzdolabina koyulmus sandim ilk once ama sicakmi yeniliyor..Birde su kullandiginiz yaz helvasininda resmini ekleseniz...Benim pek helvayla aram yok ama bunu misafirlerime yapicam...Cok hosuma gitti goruntusu...

helvacılarda satılıyor meyveli derseniz bulursunuz,buzdolabına koyup soğutun,kenarından akan muhallebi canım tabağa koyarken akıyor hayliyle

ellerine sağlıkcokacimcoook güzel olmuş...........
hihoyyytiçinde çileğin görüntüsü de çok hoş olur.............

Çok tatlı görünüyo benim oğlumda çok sever ama böylesini denememiştim canım
Bir dahakine böyle yapacağım emin ol Emeğine sağlık

ayy ne kadar güzel duruyo yaa bayıldım kesin yapacam en kısa zamanda sizede yorumlarımı yazartım eliniz dert görmesin

helva yerine bisküvi kocem şeker yapınca resim atarım ama 15 günden önce katiyen omas
ellerine sağlık

ya arkadaşım tavuk gögsünde helvayı aynı şakilde yapıyoruz?

helva ?? gerçekden ilginç ..denemeye değer güzel olacağını tahmin ediyorumyerimseniben
elinize sağlık..

X