Balık yağı

felisimfelis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
1.634
5
Geçen hafta arkadaşlarımızın bebeklerinin 40 tebriğine gittik, maaşallah çok güzel bir prensesti, ancak daha da önemlisi 40 günlük bebek gözlerini çok yakınında durmamamıza rağmen bizlere dikip bakıyor, resmen inceliyordu!!!! Kafasını dik tutabilmesi de şaşırttı. Şimdiden kendi uyku düzeni varmış keratanın:) Annesine hamileliği boyunca hangi vitamin ve takviyeleri aldığını sordum hemen.Öğrendim ki, Elevit, Kalsium, Demir, Flor haplarının yanı sıra 3. AYINDAN BERİ BALIK YAĞI KAPSÜLLERİ ALIYORMUŞ, bu balık yağına bebeği emzirirken de devam edecekmiş süte geçiyormuş.Tek endişem, bu arkadaşımın 20kg almış olması. İçinizde Balık yağı kullananlar varsa, lütfen kendinizdeki ve bebeğinizdeki etkilerini yazar mısınız?

ya benim doktor mu bi garipti acep sadece demir ilacı verdi ne vitamin ne bişi üstelik şekerim vardı resmen kollarım incelmişti diyetten bebek iyiydi ama ben sonra zor toparlandım emziremedim ne biliim ya herkes vitamin almış bu arada bebeişe de maşallah

evet canım aynen benim doktorumda bebeğin gelişimi için çok önemli demişti ocean diye balık yağı içeren kapsüllerden içmiştim.elevit,kalsiyum,balık yağı,bir arada 1 kutu kan hapı içmiştim.çok şükür bebeğim sağlıklı doğdu ve öylede devam ediyoruz.

canım benim doktorumda 3 aydan itibaren balık yağı kapsülü ilaç verdi onu kullanıyorum kalsiyum içeriyor bebeğin kemik yapısını güçlendiriyor bu ilaçlar ama çokkkkk kilo yapıyor bunu söylemeden geçmicem:çok üzgünüm:

canım benim doktorumda 3 aydan itibaren balık yağı kapsülü ilaç verdi onu kullanıyorum kalsiyum içeriyor bebeğin kemik yapısını güçlendiriyor bu ilaçlar ama çokkkkk kilo yapıyor bunu söylemeden geçmicem:çok üzgünüm:

valla ben hiç kilo almadım:sm_confused:toplamda 8 kiloyla doğuma girdimhihoyyyt

arkadaşlar balık yağı konusda bende ıkılemde kaldım doktor bana vermiştı o ayda bebeğın aslında guzel kılo aldını farkettım beni sorarsanız yok arkadaşlar bana o ay kılo aldırmadı daha sora kullanmadım halde kılo aldım.benım şuankı kararsızlığım bazı yazılarda okudum bebeğın beyı yapısını zarar verıyomuş civa nedenıyle.bende anlıyamadım kullanımı?yarın doktorumdan soracam sizede yazarım.

canım ben kullanıyorum balık yağını doktorum verdi. çünkü ben vejeteryanım et balık tavuk yemiyorum ve ara ara içiyorum doktorum düzenli içmemi istedi ama ben içmeyi unutuyorum..

balik yagi cok kilo aldirir kizlar bir arkadasim kilo almak icin iciyordu o kapsulleri sonra masalllahlik olmustu :)) balik yiyin onun yerine dogal vitamin..direk baligin kendisinden almis olursunuz hem..

benim doktorum balıkyağı yerine haftada 3 gün balık yememi istemişti.

iyi güzel de, balık yasağı var, tezgahlarda taze balık yok, en azından İstanbul için bu böyle, buzhane balığı da yenmez ki canım haftada 3 gün CADIARZU Gerçi yeni keşfim somon ızgara, ben somon kokusundan nefret ederdim ama çok faydalı olduğu için ilaç niyetine yiyeyim dedim, ızgarasını çok beğendim, yine de haftada 2yi geçemem heralde. Evde balık kokusuna uzun bir süre daha tahammül edemeyeceğim galiba, bu yüzden de dışarda hallediyoruz balık işini, zeki bebek çıkaracaz diye de incir ağacı dikmeyeyim değil mi evime ocağıma kaydirigubbakcemile3

ay canım nasıl başardım kilo almamayı walla ben 27 haftalık hamişim şimdiden 6 kilo aldım bile kabus gibi demi...bir önerin varmı canım kilo almamak için

valla hergün 2-2,5 km yürüyodum ama bence metabolizma meselesi bebeğimi beslemişim kuzum 3560 doğdu doktorum süper demişti.balık hapını günde 1 kez alıyodum,istediğiniz kadar onun yerine balık yiyin hap kadar alamıyorsunuz fosfor ihtiyacını.ve içinde vitaminlerde var 120 tane içtim ben doktorum kesti sonradan.a.s

bende 3. ayımdan itibaren başladım doktorumun tavsiyesiyle balık yağına ve maşallah bebişimizin kilo alımı falan çok iyi güdüyor.bende ise etkisi olmadı öle aman aman bi kilo almadım.şu an 25. haftanın içindeyim şimdiye kadar 5 kilo aldım.ayrıca bunun yanında elevit kan hapları kalsiyum ve magnezyum desteğide alıyorum.kalsiyumu özellikle ben istedim doktorumdan çünkü sıcakların aşırı bastırmasıyla beraber sütten tiksinir oldum içemiyordum,durumu anlatınca önemli deil bununla destekleriz demişti.ancak günlük egzersizlere çok dikkat ediyorum günde en az 1 saat tempolu yürüyüz yapıyorum.hafif egzersizlere devam ediyorum,tabi kendimi yormadan ve zorlamadan.

iyi güzel de, balık yasağı var, tezgahlarda taze balık yok, en azından İstanbul için bu böyle, buzhane balığı da yenmez ki canım haftada 3 gün CADIARZU Gerçi yeni keşfim somon ızgara, ben somon kokusundan nefret ederdim ama çok faydalı olduğu için ilaç niyetine yiyeyim dedim, ızgarasını çok beğendim, yine de haftada 2yi geçemem heralde. Evde balık kokusuna uzun bir süre daha tahammül edemeyeceğim galiba, bu yüzden de dışarda hallediyoruz balık işini, zeki bebek çıkaracaz diye de incir ağacı dikmeyeyim değil mi evime ocağıma kaydirigubbakcemile3

evde balık kokusunu oldum olası sevmem. ama poşette pişiriyorum somonu. kesinlikle kötü kokmuyor. soğan , maydanoz, dereotu, karabiber ve dilimlenmiş limonla birlikte.. daha hesaplı olur dışarıda yemekten.. küçük balık bulduğumda zaten kaçırmam.. ölçülü olmak kaydıyla ( malum civa içeriği ) ton balığı da yiyebilirisin ara sıra, salatayla falan..haplardan ziyade yiyecekleri tercih edenlerdenim ben de.. tabii bu benim şahsi fikrim..

ilk önce folıcasit aldım 12 aydan sonrada doğuma kadar megadayn diye multıvıtamın hapı verdı doktorum onu kullanıyorum. balığın tazesını bulma sansım cok zor ankarada arada yıyorum eskıden hıc yemezdım mecbur yıyom sımdı. balık yağını ilkokulda içmiştim zeka m gelıstımı bılmem :KK70: Allah vergisi :KK70: bir de ceviz yiyin hamileyken bebeğin zekası için o da önemliymiş ne kadar doğru tabi tartısılır. herkesin bebeği akıllı sağlıklı olur ınsallah

Geçen hafta arkadaşlarımızın bebeklerinin 40 tebriğine gittik, maaşallah çok güzel bir prensesti, ancak daha da önemlisi 40 günlük bebek gözlerini çok yakınında durmamamıza rağmen bizlere dikip bakıyor, resmen inceliyordu!!!! Kafasını dik tutabilmesi de şaşırttı. Şimdiden kendi uyku düzeni varmış keratanın:) Annesine hamileliği boyunca hangi vitamin ve takviyeleri aldığını sordum hemen.Öğrendim ki, Elevit, Kalsium, Demir, Flor haplarının yanı sıra 3. AYINDAN BERİ BALIK YAĞI KAPSÜLLERİ ALIYORMUŞ, bu balık yağına bebeği emzirirken de devam edecekmiş süte geçiyormuş.Tek endişem, bu arkadaşımın 20kg almış olması. İçinizde Balık yağı kullananlar varsa, lütfen kendinizdeki ve bebeğinizdeki etkilerini yazar mısınız?

cnm ben hıc ılac ıcmedım benımkısıde daha doktor odaya getırdıgınde kafa dık gozler ınsanı ıncelıyo ve dımdık basıyordu onla alakası oldugunu dusunmuyorum

bende hamileligimde 2 ay boyunca vitamin alirken doktorun verdigi balik yagi kapsullerini aliyordum balik yiyemedigim icin.
ceylini 1. ay kontrolune goturdugumuzde (o zaman 20 gunluktu) doktor hareketlerini kontrol ettiginde 2 aylik bebeklerin yapabildigi hareketleri yaptigini soyledi mesela yuzustu yatirdiginda dirseklerinden destek alip kafasini kaldirip cevirebiliyordu.

balik yagini biraktim hamileyken cok kilo yapiyor dediler ama ben cok kilo almamistim icerken.onun yerine hergun bir avuc cevizi rondoda cekip yiyordum, sut pek icemedim toplasan tum hamileligim boyunca 10 bardak bile degil cunku zaten sevmezdim hamilelikte daha cok tiksiniyordum sut icince.o yuzden balik yiyemiyorsaniz mutlaka hergun 4-5 tane ceviz tuketmensini oneririm 2010 hamilelerinin.Cevizi rondoda ufaltinca cay kasigiyla yiyordum tadi daha guzel oluyor :))

Son düzenleme:
X