Ultrasonda kız denilen bebeğin erkek olma ihtimali nedir?

semyxixl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2007
672
3
merhaba arkadaşlar ben geçen cumartesi günü 16.haftama girdim ve o günde doktoruma gittim cinsiyetini %90 kız dedi ama önüne kordon bağı gelmiş o yüzden alışverişte yapmayın dedi.
benim merak ettiğim aranızda hiç böyle denilipte sonradan erkek çocuk olan varmı?

canım bende sımdı okudum bu bolumde 19. haftasında kız denmıs 22. haftasında erkek oldugunu 6. ayından sonra bıdaha baktır cınsıyetıne hemen kız dıye alıs verıs yapım deme tabıkı en basta saglık onemlı inş saglıklı olurlar:)

ayyy korkmaya başladım ben de 18+2 de erkek bebek dediler
ben de hep oğlum diye seviyorum....
napalım hayırlısı artık....

beni ikinci hamilelikte dr 8 aya kadar kız deyıp durduyerimseniben,8 ayda ultrasona başka dr girdi ve erkek bebek olduğnu soylediCADIARZU,bazen dr şaşırabilir canım,olsun, sağılklı olsun:nazar:,benim tavsiyem sarımsı,açık yeşil,uçuk mavi,açık turuncu gibi renkler alabilirsın,hem erkek hem kız çocuğu kulanabilir kaydirigubbakcemile5

ayyy korkmaya başladım ben de 18+2 de erkek bebek dediler
ben de hep oğlum diye seviyorum....
napalım hayırlısı artık....

begonvilcim sen zaten amniosentez yaptırmamışmıydın. onda kromozomlar sayılıyo 46 xx mi 46xy mi belli oluyo...

16+4 te yuzde yuz erkek dedı doktor pipisinide görduk erkek
:CüvCüv:
bizde kız hıssedıyoduk ama eşimde kız cocugu manyagı:1rolleyes:

2.ye ınsallah

allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsın canım Şeniz

begonvilcim sen zaten amniosentez yaptırmamışmıydın. onda kromozomlar sayılıyo 46 xx mi 46xy mi belli oluyo...

haklısın evet benim kesin belli olacak zaten test sonucuna göre
tamamen unutmuşum hani günler çabuk geçsin diye düşünmemeye
çalışıyorum ya unutmuşum....... kesin sonuç oluyor mu peki onu bilemiyorum??:uhm::uhm:

Merhabalar
Ben kulübe yeni katıldım ve buradan alacağım çok şey olduğuna inanıyorum :) Semyılcım aynı sorun bendede var. 20 haftalık hamileyim.. 19. haftamda doktor %90 kız ama alışverişlere başlamayın biraz daha bekleyin dedi.. Hemde ultrason son teknoloji yani büyük ve iyi bir ultrasondu.. Eşim erkek istiyor (hemde çoookk) Hala kızım diye sevemiyorum emin olamadığımdan. Renkli doblere gideceğiz inşallah o zaman belli olur... :ecrin_bebek:

bende geçen hafta doktora gittiğimde doktor ultrasonda gerekli ölçümleri aldıktan sonra cinsiyeti belli mi diye sorduk.ultrasona bakmadan ki bebekte hiç hareket etmiyodu yüzde 97 kız dedi banada göz kırptı eşime takılıyodu hep erkek istiyo diye öylesine eşime takıldığı için mi söyledi gerçekten kız mı gördü anlamadık ama doktorumun baştan bana söylediği 32. haftaya kadar söylemek istemiyorum cünkü yanılma payı çok yüksek oluyo benim görüşümde öyle bi cinsiyete kendimi alıştırıp sonrasında allah bullak olmak istemiyorumama kafamız karıştı yani umraım ayrıntılıda herşey netleşir bi arkadaşımında 6.aya kadar erkekti sonra kız oluverdi:)

ben ilk oğluma doğum yapana kadar dr. hep kız kız dedi ..sonra oğlum doğdu ..

merhaba arkadaşlar ben geçen cumartesi günü 16.haftama girdim ve o günde doktoruma gittim cinsiyetini %90 kız dedi ama önüne kordon bağı gelmiş o yüzden alışverişte yapmayın dedi.
benim merak ettiğim aranızda hiç böyle denilipte sonradan erkek çocuk olan varmı?

EN YAKIN ARKADAŞIM 8.AYIN SONU KADAR KIZ DİYE HAZIRLANDI SONRA BAŞKA DOKTORA GİTTİ VE BEBEK ERKEK ÇIKTI ARKADAŞIMDA EŞİDE ŞAŞKINLIKTAN DİLLERİ TUTULDU..TOSUN GİBİ OĞLU OLDU...kaydirigubbakcemile3

arkadaşlar anlamıyorum koskoca dr'lar nasıl böyle hatalar yapar, eğer emin değilse söylemesin, benim doktorum 16. haftada bana kızımın genital organının resmini çekip gösterdi, heralde bu saatten sonra bi değişiklik olmaz. ama benim bildiğim dr'lar emin olmadıktan sonra bu konuda kesin bilgi vermezler. bence vermemeleride gerekir.

bende bugün doktora gittim.17+5 günlük hamileyim doktorum %95 kız dedi.benim ilk hamileliğim.ama içim hep erkek diyo acele etmek istemiyorum giyim konusunda 1 ay sonra tekrar bakacak yanılma payı olabilir mi?
ilk çocuğum erkek olsun istiyodum ama kısmet bakalım.çin takvimi bazı hurafelere hep erkek beni gören erkek diyodu ama.doğruluk payı varmı çin takviminin yardımcı olursanız çoook sevinirim:CüvCüv:

bence cok güvenme canim, heleki 16.inci haftada yüzde 90 kiz demesi bana sacma ve imkansiz geliyor, ben olsam inanmam,
cünkü kizlar genelde herzaman kapatiyorlar ve cok gec görünüyor ee oda dogal olarak yani pipileri yokki hemen görünsün, benim 1-2 arkadasimda doguma kadar kiz dedi doktoru , taabi ki buda kiz hazirligi yapti, sonra dogumda ne ciksin erkek
yani olabiliroyr.

bana da 17+5'te gittiğimde kız dedi hatta bize de organı gösterdi ama 25.haftamda gittiğimde başka bir doktor erkek olduğunu söyledi ve resmini de gsterdi ki organı erkek çocukta gördüğün zaman daha kesin. kız da erkek olma ihtimali de çıkıyor saklamış olabiliyormuş o anda.

almirasu ben de aynı durumdaydım. çin takvivmi erkek gsteriyordu ve herkes karnın sivri erkek gibi diyordu benim de içimden erkek geçiyordu. kız deyince şaşırmıştık. ama şimdi de öğrendik ki erkek :)

kızlar ben 22. haftamda 4 boyutluya da girdim oda kız dedi artık yanılma payı yoktur herhalde hepinize teşekkürler.

meraba kızlar.banada doktorum kesin erkek dedi ve pipisinide gösterdi.ama tabi ben anlamadım.erkek diyip pipisinide gösterip kız olma ihtimali var mı acaba.yani o gözüken kordon olabilir mi.yarın alışveriş yapmak istiyorum çünkü.

Benim son adet tarihim 3 mayıs.ve 23 yaşındaydım temmuzda 24'e girdim.yani 18 haftalık hamileyim benim gibi olupta cinsiyeti belli olan varsa yazsın lütfen.bir sürü cinsiyetle ilgili rüya görüyorum.kız dedi ama benim içim öle demiyor.karnımda yatay bi şekilde durmuştu.sadece yüzünün yan kısmı kolunun yan kısmı yani karnımda yataydı.kız olsa arkasını döner saklarmış.yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkür ederim.senağlama

merhaba,
32 haftalık hamileyım.28'ya kadr bebeğimin kız olduğunu soylemişti doktor,megerse erkekmiş.Yani boyle seyler olabiliyor.Ama çın takvimine gore erkek çıkıyordu zaten:)

X