zmir Ege niversitesinde doum yapan Arkadalar

8Ekim

pelin2015
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2007
74
0
arkadaşlar ben 22 haftalık hamileyim ve ege üniv. de doğum yapmayı düşünüyorum ege üniv. de doğum yapan arkadaşlar tavsiyeleriniz nelerdir

arkadaşlar izmir ege üniversitesinde doğum yapan kimse yokmu tavsiyelerinizi bekliyorum sesimi duyan yokmuuuuuu

orada doğum yapmadım ama laporoskopi ve histeroskopi yapıldı bana.özel odada 2 gece kaldım ama hiç de memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim :KK43:
hemde özelden gitmiştim. birsürü muayene parası verdik. ayrıca ne ameliyattan önce ne de sonra dr.umu göremedim bile. hep asistanlarıyla muhatap olmak zorunda kaldım :KK43:
özel oda olayıda pek hoş değildi,epey bir sıra bekledik ,yataklar kötüydü vs vs...
yemek için de kalkıp koridorda sıraya giriyorsun...odaya getirmiyorlar...
dr.un başka bile olsa ortam malesef ki aynı olacaktır....

teşekkür ederim buketim bende bilemiyorum nerede doğum yapacağımı ama yeni doğan ünitesi olduğu için ve devlet hastanesinde doğum yapmamak için üniversite hastanesinin daha iyi olacağını düşünüyordum kısmet bakalım

sen neden üniversite hastanesinde doğum yapmak istiyorsun ki.çoğu kişi ,asistanlarlar görüşmek zorunda kalıyoruz ve bizi deneme tahtası gibi kullanıyorlar diye istemez

hiç ama hiç tavsiye etmiyorum canım,berbat bir hastane.odalar,ortamı,hemşire ve doktorların tavırları tam bir facia.teyzem orada doğum yaptı inanki içerisi yurt yatakhaneleri gibi.ilgi zaten sıfır.doğumda insan kendini daha rahat hissedebileceği daha iyi bir ortam da bulmak istiyor.orası pek de uygun bir hastane değil bu anlamda.sosyal güvenceniz vardır muhakkak.özellere gidebilirsin.belli bir ücret ödüyorsun sadece,gerisini sigortan karşılar.şifa ile konuş bir istersen.o da egeye yakın zaten

1 ay önce ege üniversitesinde normal doğum yaptım. Hiç ama hiç memnun kalmadım. Doğumda insan birilerinin moral vermesini istiyor. Ama orda doktorlar ve hemşireler insanın yüzüne bile bakmıyorlar, azarlayıp duruyorlar (Dr. İzzet hanım hariç). Benim suni sancı ile doğum sancılarımın şiddeti artırılmıştı, epidural uygulanacaktı. Mesai saatleri dışına kaldığı için koskoca hastanede bir anestezi doktoru bulamadılar. Doğum sonrası da fiyaskoydu. Özel odada kalmama rağmen bu kadar zorlandıysam 4 kişilik odalarda kalanların halini düşünemiyorum. Hastanede 2 gece kaldık. 2. gece bebeğim çok ağladı. Ona rağmen bir tane bile bebek hemşiresi gelip ilgilenmedi. Ben gidip kavga edip ancak getirebildim. Bir de odada elimin 1/3' ü büyüklüğünde bir hamam böceği çıktı. Zor doğumlar genellikle ege üniv.e sevkedilir. Benim kritik bir durumum olmadığı halde ege üniv. tercih etmiştim. Tıbbi bir gereklilik olmadığı sürece doğumda Ege üniv.nin tercih edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

1 ay önce ege üniversitesinde normal doğum yaptım. Hiç ama hiç memnun kalmadım. Doğumda insan birilerinin moral vermesini istiyor. Ama orda doktorlar ve hemşireler insanın yüzüne bile bakmıyorlar, azarlayıp duruyorlar (dr. Izzet hanım hariç). Benim suni sancı ile doğum sancılarımın şiddeti artırılmıştı, epidural uygulanacaktı. Mesai saatleri dışına kaldığı için koskoca hastanede bir anestezi doktoru bulamadılar. Doğum sonrası da fiyaskoydu. özel odada kalmama rağmen bu kadar zorlandıysam 4 kişilik odalarda kalanların halini düşünemiyorum. Hastanede 2 gece kaldık. 2. Gece bebeğim çok ağladı. Ona rağmen bir tane bile bebek hemşiresi gelip ilgilenmedi. Ben gidip kavga edip ancak getirebildim. Bir de odada elimin 1/3' ü büyüklüğünde bir hamam böceği çıktı. Zor doğumlar genellikle ege üniv.e sevkedilir. Benim kritik bir durumum olmadığı halde ege üniv. Tercih etmiştim. Tıbbi bir gereklilik olmadığı sürece doğumda ege üniv.nin tercih edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

demek şuan böyle memnun kalanlar nasıl oluyor ki

Konuyu güncelleyelim arkadaşlar. Ege'de doğum yapıp da memnun olanlar olmayanlar, doktor isimleriyle beraber yazsınlar lütfen.bizler de ona göre karar verelim.En Büyük KK

Arkadaşlar doğum yapan veya yapacak olan var mı ege de ??

rutin kontrollerini orada yaptıran varsa yazabilir mi?

Memnun kaldınız mı ?

Ben rutin kontrollerim için Eşrafpaşa'ya gidiyordum. Ancak, bebeğin kalbinde üfürüm olduğu ve benim ilk doğumum olduğu için oradaki doktor bana bir üniversite hastanesine gitmemi önerdi (35. haftadaydım).

Ertesi hafta o zamana kadarki tüm tahlil sonuçlarıyla beraber gittim Ege Üniversitesi Hastanesi'ne. Öğle molasından 2-3 dakika önce muayene sıram geldi. Beni ultrason, nst, kan ve idrar tahlili için yönlendirdi. O gün kan ve ultrasonun sonuçları çıktığında saat 15.30 olmuştu, nst için sıra kalmamıştı (zaten cihazlardan biri arızalıymış), ve idrar sonucu 2 gün sonra çıkacaktı.

Aksilikler sebebiyle bir hafta geç gittim. NST'den çıkmam öğleni buldu. Doktoru acilden çağırdılar, yerine başka bir doktor baktı. O da götürdüğüm hiçbir tahlilin sonucuyla ilgili tek laf etmedi. Bana tekrar NST ve idrar tahlili yaptırmamı söyledi. Zaten odasına 3 kişi girmiştik, öğle molasına yine dakikalar kalmıştı, doktor hanım aracının kaskosuyla ilgili telefonda görüşüyordu; üçümüze çok daha az zaman ayırdı toplamda.

Yarın yine gidiyorum. Saatleri seçim sebebiyle geri almamışlardı, ama web sitesi otomatik olarak almış; muayene için randevu alamadım. Bakalım beni yarın ne maceralar bekliyor. Yarın tekrar yazacağım buraya.

38. haftadayım, bebek artık daha aşağıda, kalça kemiklerim ağrıyor. Ama bu sürekli tekrarlanan NST ve diğer tahlillerin sonuçlarını değerlendirmeye alana kadar ben doğururum bile. Daha çatı muayenesi bile yapmadılar. Sanmam ki doğumda radikal bir değişim olsun tavırlarında.

Sözün özü, bana çok tavsiye ettiler, doktorları çok ilgili, dediler ama boş laf çıktı. Orada hayatından memnun bir doktor veya hasta görmedim şimdiye dek. Herkes mutsuz ve huzursuz. Hastaların çoğu benim gibi oraya mecbur olanlar.

morganapril inşallah bebegini sağlıkla kucağına almışsındır. Benim doğumun üstünden 9 ay geçti. Yukarıda egede doğumla ilgili bazı şeyler anlatmıştım. Geçen bu zamanda egede doğum hakkında iyi hiç birşey hatırlamadım. içime sinen tek konu, epizyomun düzgün yapılmış olması. Ben kontrollerim için Ege Üniv. bir öğretim görevlisinin özel muayenehanesine gidiyordum. Egede doğum yaptığımda tam gün yasası gereği doğumuma kendi doktorum gelemiyordu. Doğuma gelen doktor Aydın Bey (soyadını bilmiyorum). Teknik açıdan iyi bir doktor. Ama kimse egede doktorlardan, hemşirelerden iyi bir söz, cesaret ve moral verici davranış beklemesin. Çok çok nadir arada biri iyi birşey söyleyebiliyor. Ama diğerleri iyi olanları sindirmişler, hastayı ezenlerin yanında ses çıkaramıyorlar sanki. Hemşireler ben doğumun ikinci evresinde doğum masasındayken Oriflame siparişlerinden bahsediyorlardı. Bahsetmeden geçemeyeceğim. Orada bir Ayfer hemşire vardı. Onu Allah' a havale ettim. Doğum yapan kadına işkence etmekten zevk alıyor kendisi. Tıkanan damar yolumu açmak için iğnenin ucundaki pompayı öyle bir sıktı, canımı öyle bir yaktı ki. Acıdığını söylediğimde daha da şiddetli yaptı ve "sen doğum nasıl yapacaksın" diye beni azarladı. Tabi ben doğum sancılarım sırasında onu Allah'a havale ettim.

oğlumu ege üniveristesinde normal doğumla kucağıma aldım ve memnun kaldım zaten 5.aydan sonra perinatoloji bölümüne yönlendirilmiştim oğlumun karaciğerinde kireçlenme olduğu için...Yalnız muayene olabilmek çok zor çok kalabalık ve cok bekliyorsunuz...Onun dışında doktorlarda tamamen şans işi zaten kimileri çok ilgili kimileri çok ilgisiz.Doğumumu da dr.kenan kırteke yaptırmıştı ve gerçekten çok ilgili ve anlayışlı bir doktordu..Şimdi yine 2.hamileyim çok sıra beklememek için egepole gidiyorum ama 7.aydan sonra tekrar egeye gitmeyi düşünüyorum normal doğum istediğm için...

Bende Ege'de Ahmet Özgür Yeniel'e gidiyorum ve üniversitede doğum yapmayı düşünüyorum. Doğum fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?

Doğum dr prof niyazi aşkr a kist ameliyatı olmayı düşünüyorum, teyzemin hem kist ameliyatını yapmış hemde doğumunu çok memnun kalmıştı.

arkadaslar konuyu guncellemek istedim. 34 haftalik gebeyim sizce ege universitesi nasil dogum icin. ozelden degil acilden gidicem ve sancimi beklicem normal dogum istiyorum fikirleriniz neler

X