Doğumdan sonra göbek sarkması.. doğal çözüm ??

zilayna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2009
60
1
doğumdan sonra bırakın çatlamasını birde göbek bölgemin şekli şemalide gitti.. sarkık olması çok canımı sıkıyor..
arkadaşlar doğal yönden bir çözüm önerisi bulan ve uygulayan varmı...

varsa lütfen paylaşırsanız mutlu olacağımmm

aynı dert bendede var yaa hele pantolon gıyınce gobek yukarıya toplanıp pantolonun uzerıne yatıo berbat goruntu oluo offmafoldumben

iclalcimm ne yapacağız kuzum yaaa.. pahalı inceltici kremler yağlar derken artık çözümsüz gibi geliyor yaa.. ameliyat desen onu yaptırmaya korkarım ben birde benim yaşadığım yer küçük bir il ve sanmıyorum burda yapılacağını zaten.. istanbulda olsaydım belki biraz daha şansım olurdu sanırım...

senağlama

bunun için en iyi çözüm düzenli olarak sabah ve akşam mekik çekmek
ama önce mutlaka ısınma hareketleri yap atla zıpla vs :)

zayıf olup da göbeği pörtleyenler bölümünde bi arkadaş yazmış son sayfaya bakınız..
o da doğum yapmış ve karnı şu an düzmüş
bunu platese borçluymuş
yaptığı hareketi oraya yazmış
isterseniz bakın isterseniz ben buraya kopyalayayım

Konu sahibi ve bölüm sorumlusu arkadaşımın dikkatine;
Konu Bölgesel Zayıflama bölümünden,ilgili bölüme taşınmıştır.
Sevgiler yerimseniben

ben doğum yapalı 1 ay oldu.Doğumdan 1 hafta kadar sonra büyüklerin önerisiyle karnımı bağladım, daha sonra korseninde aynı işlevi göreceği söylenince 10 gün önce korse aldım doğum sonrasına göre bayağı bi toparlandı göbeğim işe yaradığını düşünüyorum ama sanırım eski haline gelebilmesi için biraz zaman ve spor gerek.benim göbek dışında basenlerim ve bacaklarım da çok kilo aldı nasıl incelteceğim onu düşünüyorum maalesef :KK43:

hamileyim ve başlığı okuyunca korkuttunuz beni :kedi: Sporla da düzelmez mi ki, yoksa hamilelik sırasında mı bişeyler yapmalı, kremler yağlar filan?

kızlar ya benimde göbeğim var napıcam bilmiyorum çok şükür diğer yerlerim normal ama pantolon giyince çok kötü duruyor sanırım tek çare SPOR SPOR SPOR 6.ayım dolsun hemem başlıcam daha dikiş yerlerim ağrıyor
Çok üzgünüm çoook

kızlar 4,5aylık oğlum 8 gündür kabız herşeyi denedik hatta bir arkadaşın önerisi olan BıOGAıA ilacınıda kullandım ama çare etmedi enson Artık lavömanla çıkardı bundan sonrası için korkuyorum acaba tekrarlarmı varmı aynı sıkıntıyı çeken anneler acaba

ben türk kahvesi ile limon suyunu karıştırıp göbeğime sürüyorum.iyice streç ile sarıyorum durubildiğim kadar duruyorum.sonra iyice lifleniyorum.baya çatlaklarım azaldı.Kahvenin içindeki kafein işe yarıyo.zaten inceltiyo denen kremler kafeinli.
Ben çok tutamıyorum benim naylona alerjim var korsenin bile kaydırmaz kısmı dokunuyo.
deneyin her banyo öncesi sabırla yapınca işe yarıyo.
doğumdan sonra ne kadar erken o kadar çabuk sonuç alınıyo

kızlar şu doğumdan sonra karnı sarma işi nasıl yapılıyor,anlatabilirmisiniz? ve ne zaman yapmak gerekiyor? doğumdan ne kadar sonra?
bu arada pilates diyorum başka da bişey demiyorum süperr,tabi doğumdan sonra görücez bakalım,hamilelikten önce çok işime yarmıştı walla:KK76:

hamılelık platesıne ne zaman baslanmalı ve gunun hangı saatınde yapsak daha ıyı olur kahvaltıdan sonra yapsak ıyı olurmu bılen arkadas varsa yardımcı olabılırmi?

zayıf olup da göbeği pörtleyenler bölümünde bi arkadaş yazmış son sayfaya bakınız..
o da doğum yapmış ve karnı şu an düzmüş
bunu platese borçluymuş
yaptığı hareketi oraya yazmış
isterseniz bakın isterseniz ben buraya kopyalayayım

Ben bulamadım :KK50: Zahmet olmazsa yazabilirmsin...Teşekkürler şimdiden

bende 20 gun oldu dogum yapalı ben baglıyorum gobegımı ama ıncelme olmadı benım nasıl kurtulucaz bız bu gobeklerden :KK43:(

X