rubella igg ve igm pozitif

recell

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2009
140
0
merhaba test sonuclarimi simdi aldim. randevumda yarin rubella testlerinde igg ve igm pozitif cikmis korktum acikcasi bilgisi olan varmi.

Hem igg hem igm nasıl pozitif çıkmış ki. Bildiğim kadarıyla geçmişte kızamıkçık geçirmişsen vücut buna karşı antikor üretiyor ve hayat boyu bağışıklığın oluyor. Bu durumda ig G de pozitif çıkıyor. ıgM'nin pozitifliği ise şu anda aktif enfeksiyon geçirdiğini gösteriyor. Ama her ikisi birden nasıl olabiliyor anlayamadım.
Bence doktorunla biran önce doktorunla bağlanıtı kur. Belki de test sonuçlarında bir hata vardır. Tekrarlanması gerekebilir veya rubella avidite testi isteyebilir.

bende anlamadim:KK43: ama acaba hastalik oldugunda ikisidemi pozitif cikiyor doktorumla yarin randevum ama icim icimi yiyor suan.korkuyorum bu yuzden bebegimi kaybetmek istemem.

Sen yazınca araştırdım Trakya Tıpta senin gibi her ikiside pozitif çıkmış bir anne adayı sağlıkla doğumunu yapmış canım. ınşallah sen de güzel haberler alırsın yarın doktorundan.

canım benımde posıtıftı doktoruma gosterdım test sonuclarını gayet ııı sorun yok demıstı

benım ıgG ve ıgM pozıtıf cıktı onceden gecırmıssın sımdı hayat boyu korunuyon dedı ben urfadayımya ılk tayın cıktıgında cok etle grastım ve cıg kofte yadım ondan dedı dr

benım ıgG ve ıgM pozıtıf cıktı onceden gecırmıssın sımdı hayat boyu korunuyon dedı ben urfadayımya ılk tayın cıktıgında cok etle grastım ve cıg kofte yadım ondan dedı dr

Canım senin dediğin toxoplazmayla ilgili olan parametreler. Arkadaşınki rubella virüsü. Yani kızamıkçık.

Merhaba arkadaslar , başlığı görünce dayanamadım yazmak istedim. Günlerce ağladığım günler aklıma geldi birden benimde test sonuclarımda rubella igm,igg pozitif çıkmıştı. Bazı doktorlar gebeliğin sonlandirilmasinin uygun olacağını söylediklerinde dünyam basıma yikilmisti.Ayni testleri defalarca yaptırdık özel laboratuvarlardan gelen tüm test sonuclarında her ikiside pozitif çıktı. Samatya devlet hastanesinde ise igg pozitif igm ise negatif çıktı cok sevindik ancak diğer test sonucları kafamızı karıştırdı ve icimiz bir türlü rahat etmedi. Cerrahpaşa tip fakültesinde tanıdık vasıtası ile bir doçent e göründük cok tatlı pozitif bir adamdı.beni yanına çağırıp lenf bezlerine baktı ve kızım korkma sende hiç bir şey doğur bu cocuğu dedi bana :) icim bir nebze rahatladı ama şüpheler aklımı kurcalıyor günlerimi ağlamamda geçirmeye devam ediyordum. Yaptirdigimiz Test sonuclarını gösterdiğimde bana ben samatyadaki testini dikkate alırım özelleri dikkate almam ancak icin rahatlasin diye aynı testleri bizde yapacağız dedi. Tabi her test icin yaklaşık 1 hafta bekliyorduk. sonunda sonucları aldığımızda testler tam istediğimiz gibi sonuc verdi ama icim yinede rahatlamadı avidite testimiz %82 çıktıktan sonra bebeğimi doğurmaya karar verdim. Bebeğim 29 Mart 2013 de kollarimdaydi :) iyiki doğurmuşum kulak testinden gecti , daha hastanede iken elimizi gözleriyle takip ediyordu ne sagirlik , nekörlük vardı. Rabb'ime şükürler olsun:) şimdi 5 aylik maşallah cok hareketli ve sagligi yerinde :) bizler gibi sorun yasiyanlar olur diye yazmak istedim.Cerrahpasadki mikrobiyolojiden doc. Mustafa Aslan hocamıza görünün. Umarım herkes benim gibi sorunlu bir hamilelik geçirmez. Sorularınız olursa özelden yazabilirsiniz.

Arkadaşlar iyi akşamlar,
12+1 günlük hamileyim. Evvelki hafta kanama sebebiyle acilde kaldım. Bir hafta sonra kontrole gittim ve dr rubella,toksoplazma testi ve idrar testi yaptırdı. Rubella ların ikiside pozitif çıktı. Bunun üstüne Rubella Avidite İGG istedi. Bende evime yakın bir yerde yaptırdım. Testin sonucunu aynı gün verdiler ve şöyle yazıyo : Anti Rubella İGG 54,7 (>=15 pozitif) sonucu çıktı. Sonuçlar normalde 1 günde mi çıkıyor, bana yanlış test mi yaptılar, testin sonucu ne anlama geliyor? bilgisi olan var mı?:KK50:

iyi akşamlar arkadaslar yardımınıza ihtiyacım var 7 haftalık hamileyim bugün doktorum kedi bakterisi kaptıgımı söyledi ve c.ü.t.f yönlendirdi hangi bölüme gitmem gerekiyo böyle bi durumla karşılaşan var mı lütfen yazın bekliyorum şimdiden teşekkürler (kedim yok)..... aA

Arkadaslar sonuclariniz ne oldu bi yazarmisiniz bnmde suan rubella ikiside pozitif asiri korkuyorum.allah herkezin yardimcisi olsun cok zor benim.icin dua edin

Arkadaslar sonuclariniz ne oldu bi yazarmisiniz bnmde suan rubella ikiside pozitif asiri korkuyorum.allah herkezin yardimcisi olsun cok zor benim.icin dua edin
Merhaba tulin aynı durumdayım. Rubella avidite testi istedi doktorum.sonucum haftaya anca çıkacak. rahat olmaya çalışıyorum. senin durumun ne oldu?

merhaba arkadaşlar, doktorum bendende bu testleri istedi yaptırdım. ve sonuçlar çok ara değer çıktığı için tekrarlamam gerektiğini söyledi. bu testi neden her doktor istemiyor bizde bi şeyden şüphelendikleri için mi istedi doktorlarımız. bugün başka bi doktora gittim bu testleri artık yapmıyoruz ne için istemiş doktorunuz anlamadım dedı:KK43: çok korkuyorum bende, tekrar yaptırıcam mecburen. umarım hepimiz sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız yavrularımızı.

avidite yaptiran arkadaslar sonuclarinizi yazarmisiniz. 12 haftalik hamileyim ve rubella igm 1.19 pozitif cikti avidite icin kan verdim ama sonucu haftaya alicam.berbatim moralim cok bozuk.

avidite yaptiran arkadaslar sonuclarinizi yazarmisiniz. 12 haftalik hamileyim ve rubella igm 1.19 pozitif cikti avidite icin kan verdim ama sonucu haftaya alicam.berbatim moralim cok bozuk.
moralinizi bozmayın..ben hamileliğimin 35. haftasındayım..benim de yüksek çıkmıştı ve avidite testi yapmıştık...doktorum büyük ihtimalle önceden yaşadığıız bir enfeksiyon yoksa ateş yükselmesi,deri döküntüsü gibi belirtilerini yaşardınız demişti...avidite testinde gerçekten önceden geçirilen bir rahatsızlık olduğu çıktı...umarım güzel sonuçlar alırsınız

moralinizi bozmayın..ben hamileliğimin 35. haftasındayım..benim de yüksek çıkmıştı ve avidite testi yapmıştık...doktorum büyük ihtimalle önceden yaşadığıız bir enfeksiyon yoksa ateş yükselmesi,deri döküntüsü gibi belirtilerini yaşardınız demişti...avidite testinde gerçekten önceden geçirilen bir rahatsızlık olduğu çıktı...umarım güzel sonuçlar alırsınız
cok tesekkur ederim cevabin icin.bir haftaya cikacak dediler sonuc degil gunler saatleer gecmiyoki

X