Boşanmak

hepmutsuzum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2007
15
0
uzun aradan sonra tekrar döndüm buraya herkese merhabalar.ben boşanma arefesindeyim ve kendimi hiç iyi hissetmiyorum.psikolojim çok bozuldu ve 3 günde çok kilo verdim.onunla yapamamama rağmen ayrılık çok koydu bana sizlerden yardım istiyorum benim durumumda olmuş yada olanlar sizler nasıl altından kalkıyorsunuz bu durumun çok kötüyüm ben...........

zor iş.ben yaşamadım ama sanırım bol bol kitap okurdum.kafayı toplamanın ve dağıtmanın en iyi yolu:)

mutlu olmanızı dilerima.s.

zorda olsa geçmişe bir sünger çekin ve önünüze bakın,
hayatın ne kadar değerli olduğunu keşfedin,yeniden hayata gelmiş gibi..
Rabbim bundan sonraki yaşantınızda mutlu etsina.s.

hiç bir acı ilk günki gibi kalmaz elbet seninde haififler..
artık geçmişe odaklanma düşünme . tartıp biçme
sadece önüne bak ve hayata sıkı sıkı sarıl..

:teselli:canım çok üzüldüm:gitme:ama hep mutsuz olacağına bi seferde olur sonra diner merak etme buda geçecek zaman herşeyin ilacıdır.geçmişi düşünme kendine meşgale bul:1hug:

Cok üzüldüm canım Rabbim yardımcın olsun, hep mutlu olursun insallah :Saruboceq:
Bu süre icerisinde kendini baska seylere odakla, imkanın varsa tatile cık, bol bol kitap oku, sosyal faaliyetlerde bulun, arkadaslarınla cok zaman gecir. Bir bakmıssın gün gelir bu günleri bile hatırlamazsın. Hakkında hayırlısı olsun. a.s.

zaman canım acı olacak ama zamanla buda geçecek azıcık sık dişini güçlü ol ama herkes payına düşen acıyı yaşamadan rahat huzur yok önce çekeceksin o acıyı üç beş gün herneyse sonra bi bakmışsın hafiflemiş bide bakmışsın geçmiş HATTA BİDE BAKMIŞSIN YENİ Bİ AŞK KAPINI ÇALMIŞ Şeniz

bir yuvanın yıkılması insanın yıllardır alışmış olduğu herşeyden kopması ne acı ya.acı çektiğinize göre seviyorsunuz demekki niye ayrılıyorsunuz çok merak ettim.

bende yeni boşandım.. hayat acımasız belki yaşanılanlar çok zor . ama zamanla geçeçek. en azından bilmiyorum boşanıla ne kadar oldu ama emin ol hafifleyecek. zamanın dindiremediği hiç bir acı yok. böyle durumlarda mümkün olduğunca yalnız kalmamak lazım. sevdiğin hoşlandığın şeyleri yap sinamaya giit mesala kitap oku bilmiyorum çalışıyormusun eğer çalışıyorsan iş gün boyu meşgul ediyor insana. yani bu aralar kendini hiç dinleme evliyken yapmayı istediğin ama eşinin engel olduğu şeyleri yapmaya çalış. ve naparsa yapalım acıtacak buna engel olmak zor. ama insanın en büyük dostu yine kendisi.. salya sümük ağlamaktansa üstesinden gelmek lazım. ben boşanırken şöyle demiştim kendime kimse aşktan ölmüyor. evet acı öldürmüyorsa insanı acıyı azaltmak zamanlada yok etmek lazım. herşeyin bi zamanı var bence.. onca zamanın verdiğin adamı öyle hemen unutmak kolay değilki. ama dediğim gibi seni meşgul edecek oyalayacak şeyler yapp. nelerden hoşlandığını en iyi kendin bilirsin. ama kendini hırpalama. bu dünyaki en önemli şey kendinsin. bilmiyorum çoçuğun var mı benim oğlum var iş dışında kalan zamanımı onunla geçirdiğim için pek vaktim olmuyor. zamanla düzelecek tatlım öpüyorum

pekı cocugu olupda bosanmak ısteyen ama sevıpde bosanamayan bı okadarda assagılamasına sureklı tettıkde bekler gıbı her lafına ters bır cevap veren bırıyle bırlıkte olmak deger vermeyen cok zor yaa nesını sevıyorsam sevıyorum ıste ama bır o kadarda anlasamıyorum ufff bı kere denedım olmadı bı gun bıle dayanamadım o bıle gelıp almadı benı ben aradımda ole geldı yoksa gelıcegı yokdu yanı cok dertlıyım cookkk

İlk günler zor geçecek..
Maalesef çok zor geçecek..
Gel-gitler yaşayacaksınız..:nazar:
Naçizane tavsiyem; kendinizi dinleyin bol bol. Hiç kimsenin lafına kulak asmayın. Yaşayan sizdiniz herşeyi artı ve eksisi ile.
Ama eğer kararınızdan eminseniz daha kolay atlatırsınız bugünleri..
Hakkınızda hayırlı olsun..

Sanırım bu biraz da boşanma sebebinizle alakalı bir durum.

Ben de ayrıldım ama benim boşandığım gün her şey bitmişti bende.
ılk gün biraz sersem sepelek gezdim ama o kadar.
Çünkü ben boşanmadan içimde her şeyi yaşayıp bitirmiştim zaten, geriye çekecek acı kalmamıştı.

Siz ne vesileyle boşanıyorsunuz, eşinize halen bir sevginiz var mı yoksa içinizde halen bir keşke mi var bilemiyorum ama eğer bunların hiçbir yok ama yine de mutsuzum diyorsanız o zaman bu durum duygusal olarak çok hassas olmanızdan ve içinizde bulunduğunuz duruma yani kendinize acımanızdan ve geleceğin neler getireceğini bilememenin verdiği kaygıdan kaynaklanıyordur muhtemelen.

Eğer artık kesinlikle geriye dönüş yok bu iş bitti diyebiliyorsanız gelecekten de korkmayın.
Her şey bi şekilde yoluna giriyor ve inanın zaten hayatınızı yeniden kurma telaşesi içinde unutup gidiyor insan her şeyi.

Ama ben çok mutsuzum çünkü halen emin değilim diyorsanız işte orası ince konu.
Çok iyi düşünmelisiniz.

kendini kötü hissetmen normal bence
kolay değil bir her şey bir yana bir alışkanlıktan vazgeçiyorsun
elbette koyar
acıyı yerinde ve zamanında yaşamak lazım bence
iyiymişsin gibi görünmeye çalışıp içinde biriktirme
ağlamak mı istiyorsun ağla, bağırmak istiyorsan bağır
bir sür sonra içinden atarsın zten.
Allah kolaylık versin.

canım benim,hiç kıyamam sana bak ben de boşanalı tam 4 ay oldu ama düşününce bir kabustu bitti gitti diyorum çünkü çok zor günlerdi ,çok mutsuzdum.şimdi ise bi bakıyorum hayat telaşında unutmuşum herşeyi.hiç bir acı eskisi gibi kalmıyor ki zamanla kabuk bağlıyor ilk zamanlar gibi acı vermiyor belki hayat boyu unutulmaz ama inan ki acılarımız bitecek ben ilk boşandığım zamanlarda hergün saatlerce ağlıyordum ve sürekli anlatma gereği duyardım çevreme ben haklıydım çünkü..hepsi geçiyormuş çok hırpaladım ben kendimi sana tavsiyem sakın sakın gereğinden fazla üzülme..hayat çok kısa..bundan sonra herşey gönlünce olsun canım,,,

onunla beraber geçirdiğin en mutsuz anları düşün...iyi değilde kötü hatıraları hatırla..özlemin yerini öfke alır..acını hafifletir...allah yardımcın olsun canım..

zamanla herşey yoluna girer acıların biter allahın izniyle bakmışsın karşına anlaşabileceğin biri çıkmış evlenmişsin çok mutlu olmuşsun..

onunla doğmadın ki canım.. tmm yalnızlığa alışmak çok zor ama olmayınca olmuyor. ateş düştüğü yeri yakar kimse yarana çözüm olamaz onu iyileştirecek olan sensin. ben bu aşamada çocuklarıma tutunuyorum..

ben boşanmadım ama 2 aydır ayrıyım,ne olcağımız belli değil,boşancam diyor ama hiç bişey yapmıyor...ama şu iki ayda şunu fark ettim kesinlikle ilk ayrıldığımız günki gibi değilim...ilk geldiğimde çok iyi hatırlıyorum,yuvamı yıktılar diye ağlamıştım saatlerce anneme sarılarak...rüyamda hep evimi görüyordum o günlerde..salak gibi geziniyordum ortalıkta...ama şimdi herşeye daha objektif bakabiliyorum,o günlerde demek ki çok seviyormuşum beni duvardan duvara fırlattığını bile üzerimdeki elbisemi parçaladığını unutmuşum...yeni hatırlıyorum bunları...hatta annesine gidip özür dilemeyi bile düşündüğüm salak anlarım olmuştu...çok iyi niyetliydim ben bunu anladım,ama şimdi karşımdakinin benim iyi niyetimi kullandığını görebiliyorum...biz kadınlarda şu var olaylara duygusal yaklaşıyoruz,küçüklükten beri gelinlik hayelleri kuruyoruz,çocukken oynadığımız oyunun adı bile EVCİLİK :))bence bu yüzden o oyunun içinden çıkmak istemiyoruz...evlilik oyununa alışkanlığımız çocukluktan geliyor bence..

X