ki cocuk aras 3 ya ve az olmals kuralm artm ?

CennetKokulum

kuzusu'nun kuması
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
2.451
36
insanlar azına dolamıs benı goren dıyorkı cok actın arayı ama ya sızene herkesın hayatı sarları aynı degılkı baslıyorlar moral bozmaya yok benımle ablam arasıda 7 8 yastı hıc anlasamadık tek buyuduk yok 3 yastan fazlası kotu usenıyosun gozunde buyuyor belkı ben hazır hıssetmıyorum belkı farklı dusunuyorum belkı kızımın yukunun ustumden kalkmasını beklıyorum kı oylede benım kızım cok duyusal ılgı hastası bır kız hala bebek gıbı benden ayrılmıyor kı baska gerekcelerımde var bılen arkadaslar bılır kızımın okul fobııssı var anasınıfına baslamasını beklıyorum gebelık sıkıntılı streslı bır donem bu donemde kızımla ugrasmak zor gleecek duzenım otursun ısıtoyrum ama herkesten bunu duymaktan bıktım annemde dahıl tepkı verecegımı bıldıgı ıcın kardeslerımden ornek verıyor caktırmadan bız 4 kızız benle bır kucugumun arasında 15 ay var beraber buyuduk ıyıde oldu tabıkı ama dıer kızlar 6 sene aralyla oldu ıletısım kopuklugu oldu ama bunu dusunp harapmı edım kendımı kızım tek buyusun ıstemıyorum elbette bır kardes yapacam 28 yasına yenı gırdım yasımda gecmedı ama bu baskı psımanlık duygusu olusturdu bende ben cok rahat bır ınsan degılım evhamlıyım bıraz cocuk konusunda korkularım fobılerım var ıkı cocugu ard arda yapsamda bana gore degıldı sımdı planlarıma gıre kızım 1 e basladıgında olur kardesı Allah ızın verırse cokmu kotu yanı bu sızler ne dusunuyosunz

tkamısli düşüncelerinde haklısın her ailenin kendi vericeği karardır çocukların yaş farkı ama şöylede bir gerçek varki yaş farkı nekadar fazla olursa kıskançlık o kadar az olur.yani ters orantılı.kardeşlere bebekle ilgili sorumluluk verilirse bebeği büyütürken paydaş olan büyük kardeşin kıskançlığıda minimum seviyede olur.sen başkalarının sözlerine kulak asma buna eşin ve sen karar vericeksin.gönlünü ferah tut.1.sınıfa başladığında zorlanabilirsiniz!! zor bi dönem çünki...
sevgilerimle...

tkamisli benim tavsiyem 1. sınıfı bitirdikten sonra yeni bebeği yapman...
çünkü 1. sınıf çocukların temeli neredeyse...bu yüzden gerek derslerinde gerek okulda sana en ihtiyacı olduğu dönem...
kimseyede aldırma....hayat senin sen 2 sine birden bakamayınca birisi gelip sana ay canım bugünde bebeğe biz bakalım yada çocuğunun istediği bişeyi alamayınca bunuda biz alalım diyecekmi hayır!
o yüzden ne zaman hazırsan o zaman yap...

X