Mstakbel Ailem Bukelamunu bile geiyor!

tnmsz

yoruldum...
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
67
1
39
merhaba arkadaşlar,
Doğrusu iyi ki bu site var.Yoksa kime rahatça içmizi döküp ,rahatça deneyimlerden yararlanacaktık?
daha önce de buraya konular açmıştım.ilk önce nişanlımın ailesini çok sevdiğimi ama sorunlu bir eltim olduğunu falan yazmıştım.daha sonra da eşya alışverişine başladığımız zaman çok sevdiim ailenin tuhaflaştığından bahsetmiştim.Ama şimd igercekten tek kelime ile tanıyamıyorum...
Aslında size tek tek her seyi anlatmak isterim ama çoooooookkk uzun olur.ama genel olarak şöyle söyleyeyim düğünüme 20 gün kaldı.aramızda konusu geçen hiçbir problem yok olay yok.benim onlara yaptığım kötü hiçbir sey yok.ki bırakın kötü bir sey yapmayı ben hep çok samimi ve içli dışlı olmak istedim.bunun için de her seyi yaptım.keşke yapmasaymışım...:1no2:
dediğim gibi 20 gün kaldı.düğün masraflarında samimiyetle söylüyorum ben onlardan daha çok para harcadım.ancak takacakları altınla eşitleneceğiz yada benden daha fazla bir sey yapmış olacaklar.ve ailemde Allah razı olsun aslında her seyin farkındalar ama benim ve nişanlımın hatrına susuyorlar.ama ben artık patlama derecesine geldim.
dediğim gibi bana hep (8 yıldır tanıyorum)eltilerimden dert yandılar iş ciddiye binince hepiniz bizim için aynısınız ayrım yapamayız dediler.biz de tamam sorun çıkmasın maddi olarak eşit davranın dedik.ve şimdi bunu da kullanmaya başladılar.Kayınvalidem ardından namussuzluk dşında demediğini bırakmadığımı eltimi şu günlerde yere göğe sığdıramıyor(!)
maddi olarak da her seyi bize yüklemeye çalışıyorlar.ki ben bizde kız tarafının asla yapmayacağı şeyleri yaptım.onlara muhtaç olmak istemedim nişanlımda da para çok kısıtlıydı.ve ben yaptım.bunları takdir etmek yerine her seyden kaçıyorlar.20 gün kalmış ne düğün şekli ne nişanlık gelinlik ne alışveriş aklınıza ne gelirse hiç bir sey sormuyorlar karışmıyorlar sonuçta bunlaarı yapacak ve karşılayacak olan onlar.çünkü kaynımlarda da böyle oldu.ama kayınpeder nişanlıma bir hafta önce benden size zerre yardım olmaz başınızın çaresine bakın demiş.ikimizde resmen çöktük şok olduk mahvolduk.hangimiz hangimizi teselli edeceğimizi şaşırdık.
neyse artık biz dayanamadık ev tuttuk ve ben bi arkadaşımla gelinliklere bakıyordum sırf fikir edinelim alışverişe çıkıldığında zaman kaybı olmasın vs. diye.
bunu da onların bi akrabası görmüştü.ve ne oldu dersiniz?kayınvalidem ve pederim nişanlıma nasıl kızmışlar siz bizi adam yerine koymuyorsunuz çok kırıldık gelinlik akıyorsnuz haber vermiyorsunuz ev tutuyorsunuz haberimiz yok.sen böyle değildin değiştin vs.diye akla hayale gelmeyecek şeyler söylemişler.gelinlik almışım niye göstermiyormusum bana çok kırılmışlar.alınan hiçbir sey yok bu arada.ve bunları bir sürü akraba yanında yapmışlar.herkese de beni öyle göstermişler...
nişanlımda neye uğradıgını şaşırmış elinden geldiğince bizi savunmaya çalışmış.
ama ben artık onları bir yere koyamıyorum nasıl davranacağımı bilemiyorum çok korkuyorum çok üzülüyorum gercekten onlara zerre saygısızlığım ve kötülüğüm olmadı aksine çok iyi olmak istiyordum.ama insanlar çok değişik.20 gün kalmış resmen cadı kazanında gibiyim.gidip konuşsam kötü olcam sussam salak olcam.nişanlımda çok arada kalıyor.NASIL DAVRANMALIYIM LÜTFEN AKIL VERİN BANA...fisfisfis
samimi olmamak kötü bir sey mi bir eksiklik mi?
nankör ve ikiyüzlü insanlara nasıl davranıllır?
en önemlisi nişanlıma eşime nasıl davranmalıyım bu konuda?:enbuyukkk::teselli:

cnm durum zor görünüyor. dengesiz oldukları çok belli.
hem benden size zerre fayda olmaz demiş,hem bize haber vermiyor,adam yerine koymuyorsunuz demiş.
önceden iyi olup,iş ciddiye binince bu şekle gelmeleri çok korkutucu...
nasılsa Allah yardım eder evlenirsiniz ama dilerim evlendikten sonra sizi çok üzmezler...
diyecek birşeyim yok benim,bence arama,muhattap olma.seni ararlarsa sen de tavrını koy,sakın çok alttan alma...
ayrıca kayınvalide kısmıyla içli dışlı olmak istemen ve bu kdar fedakarca herşeyi alman hata olmuş.keşke bu kadar çözümcü olmasaydın.rahatlar bu yüzden

canım allah kolaylık versin sana benimkilerde ikiyüzlü nankörler.samimilik kötü birşey değil bende ilk başta samimiydim baktım olmuyor çektim kendimi böyle insanlara ne yapsan yaranamazsın çünkü dengesiz:mymeka: yani uzak olsan bi türlü yakın olsan bi türlü eğer nişanlın seni çok seviyorsa ve seni hep kollayacağına inanıyorsan devam et ama o ailesini hiç umursama:umursamaz:çünkü dengesiz dedimya yaranılmaz kendi bildiğini yap.ben öyle yapıyorum.şimdi çok fazla bişey diyemiyorlar birazda sert olmak gerek yoksa işimiz zor.

Gece gece yine cinlerim tepeme bindi :nazar:
Eger gercekten sizin yazdıgınız gibi bir olay olmadan böyle davranıyorlarsa pes artık derim, ama anlam veremiyorum acıkcası. Basta hersey güllük güllistanlıkken birden ne olduda böyle sırt cevirdiler size acaba? Sormadınız mı kayınvalidenize neden böyle yapıyorlar, bir hatanızı mi gördüler diye?
Keske bastan mesafeyi biraz korusaydınız, öyle sıkı fıkı olmasaydınız. :uhm:

Gece gece yine cinlerim tepeme bindi :nazar:
Eger gercekten sizin yazdıgınız gibi bir olay olmadan böyle davranıyorlarsa pes artık derim, ama anlam veremiyorum acıkcası. Basta hersey güllük güllistanlıkken birden ne olduda böyle sırt cevirdiler size acaba? Sormadınız mı kayınvalidenize neden böyle yapıyorlar, bir hatanızı mi gördüler diye?
Keske bastan mesafeyi biraz korusaydınız, öyle sıkı fıkı olmasaydınız. :uhm:

arkadaşım gerçeketen benim de cinlerimi tapama çıkaran bu .senin sorduğun soruyu bir haftadır kendime soruyorum.vücudumun bile vermediği tepki kalmadı bu duruma.neden neden neden?ben bunu hak edecek ne yaptım???
zaten bir sey yapıp bedelini ödesem bu kadar takar mıyım?
nişanlımın da açıklaması arkadaşların dediği gibi DENGESİZLER diyor.bize eşit tutarız dediler baktılar biz her seye eyvallah diyoruz.sonra da her seyi yıkmak istediler.ben de tepki koyup(tepkisi de konuşmamak oldu,yani karsılaına geçip saygısızlık edecek bir kelime bile söylemedi)kendimi çekince suç bastırmak için böyle oyunlar yapıyorlar diyor.
ben her seyin farkındayım takma önemseme diyor ancak.
neresindeyim,ne yapmalıyım bilemiyorum

bu kayınvalide milletiyle hiç samimi olmaya gelmiyo.sen onun hakkında çok iyi eşimin annesi diyosun ama onlar öyle düşünmüyo:eek:klava:ne kadar çok alttan aldınmı o kadar çok onlara kötü geliyo.ters yaratıklar böyleleri güzellikten anlamıyor.:mymeka:

ohhhh yap düğününü tak kocanı koluan mis gibi evliliğinin sefasını sür.napacan kaynanyla samimi olmayı ya.denemişsin olmamış ne zorluyon.tıka kulaklarını en güzel anlarını ne zehir ettiriyon.bırak eltime şunu dediler bana bunu yağtılar demeyi kocanla sefa sür onlarda madem iyilikten samimiyetten anlamamış bırak resmi ol bayramda seyranda görüş ne senin canın sıkılsın ne kocan arada kalsın.arkalarındada kocana bişey deme kötüleme ama içten içe tavrını koy böylede sürsün gitsin.

bende basta oyle dusunuyordum ama olmuyor koy mesafenı ayda yılda bır gorus ohhhhhhh ne rahatım sımdı

arkadaşım gerçeketen benim de cinlerimi tapama çıkaran bu .senin sorduğun soruyu bir haftadır kendime soruyorum.vücudumun bile vermediği tepki kalmadı bu duruma.neden neden neden?ben bunu hak edecek ne yaptım???
zaten bir sey yapıp bedelini ödesem bu kadar takar mıyım?
nişanlımın da açıklaması arkadaşların dediği gibi DENGESİZLER diyor.bize eşit tutarız dediler baktılar biz her seye eyvallah diyoruz.sonra da her seyi yıkmak istediler.ben de tepki koyup(tepkisi de konuşmamak oldu,yani karsılaına geçip saygısızlık edecek bir kelime bile söylemedi)kendimi çekince suç bastırmak için böyle oyunlar yapıyorlar diyor.
ben her seyin farkındayım takma önemseme diyor ancak.
neresindeyim,ne yapmalıyım bilemiyorum

Öncelikle sakın kendini bu kadar üzme canım,
hic birsey icin degmez inan bana, hem bak vücuduna bile vurmus üzüntün,
aman diyim Allah korusun dert kaparsın hasta olursun dikkat et kendine,
bosverin hem sen hem müstakbel esin, aman bee diyin gecin, önemli olan sizin mutlulugunuz, simdiden böyle yaparlarsa evlendikten sonra olanları düsünmek bile istemiyorum. Her gün okuyoruz burdaki kaynana topiclerini, Allah korusun :Saruboceq:

Yalnız benden sana bir tavsiye, her ne kadar nisanlın Dengesizler diyorsa ailesi icin sen sakın yanlıs birsey deme, ilerde ailesiyle barısırsa sen kötü olursun bu sefer. Bosver sen hicbirsey söyleme, ha sıkıntını falan belirt, nede olsa esin olacak, beraber cözüm bulmanız lazım elbette, ama sakın diyim kötü laf falan etme onun ailesi hakkında. :1hug:

ınşaallah ben de başarırım bir gün evet zorla iyilik samimilik olmuyormuş zaten.şükür eşimin de benden bu konuda samimi ol vs. bir talebi yok.ama ben gercekten çok hassas biriyim.içimde bu kırgınlık hırs acı varken yüzlerine karşı iyi olamam ama böyle karşılarına geçip böyle şöyle diye davranamam da kaskatı kesilip kalıyorum.bu konuları bilmiyormuş gibi yapınca da kendimi salak yerine koyulmuş gibi hissediyorum.eşimi seviyorum ama bu insanlarda hep hayatımızda olacak bir sekilde çok da az kaldı korkuyorum işte. mesafe koymak nedir bir de onu tam olarak açabilir misiniz?aslında değer vermeyip öyleymiş gibi yapmam yanlarında olmayınca hiç akla bile getirmemek mi her şeyi açıkça konusup kendini savunmak mı?
ayrıca tüm yorumlar için ALLAH razı olsun...

ne demek canım görevimiz işallah herşey düzelir akılları başlarına gelir:Saruboceq::Saruboceq: yani mesafe derken mümkün olduğunca uzak dur özel günlerde biraraya gelirsiniz.mecbur kalmadıkça pek muhabbet etme.zaten böyleleriyle konuşulmaz.ama sen şanslısın yinede nişanlın destek sana

ayrıca tüm yorumlar için ALLAH razı olsun...

Ne demek canım, bunun icin burdayız bizler birbirimize destek olmaktan mutluluk duyuyoruz, Allah hakkınızda hayırlısını versin, ömür boyu mutlu olun insallah :Saruboceq:

Mesafeyi söyle algılayabilirsin,
her gün arayıp sorma, her gün görüsme,
mümkün oldukca uzak dur, özel günlerde görüsün sadece,
herkes kendi evinde olsun. a.s.

bugün beraber tuttugumuz ei temizlemeye gittik önce iki kadın tutarız sen falan asla gelmezsin diyorlardı dün aradılar yarın ev temizlicez annenle seni se saydık dediler e gittik tabi evde ben oturcam sonucta kayınvalidem yol boyunca çok neşeliydi eve girdik beni yol tuttu dedi 15 .30 a kadar üst kat komşusunda yattı.sonra geldi zaten her sey bitmişti.yine aynı şeyi yaptılar yine oyun çok sinir oldum ama ses cıkaramadım tepki gösteremedim çünkü o zaman ben kötü olcam.aslında benim annem hastaydı atım bronşit ama...yukarı çıktım nasıl diye bakmak için mışıl mışıl uyuyor...
şimdi de nişanlıma ikinizde çalışcaksınız nakit omasa da borçl taksitle alın her seyi gönlünüze göre demiş...
çok sagolsun da ben daha ne alayım neye ortak olayım.yine aynı seyı yapıyor evlatlarımı aynı tutarım dediği şeylerden bile kaçıyor ama diliyle nişanlımı kandırıyor.yemınle beynim allak bullak.
eşimle kötü olmadan bu ailenin zararlarından nasıl kurtulabilirim???

sende onların sana yaptığını yap anca öyle anlarlar onları silahlarıyla vur başka yol göremedim.:1no2::1no2:nişanlını karıştırma yine böyle durum olduğu zaman onların yaptığını yap dinsizin hakından imansız gelir. çok sessiz durmak bişeyi değiştirmiyo malesef dahada azıtıyolar.

Allah kolaylık versin güzelim sana..daha yolun başında bu kadar dengesizlik yapıyorlar evlendikten sonrayı düşünemiyorum..masrafları hadi size yıkmışlar anlarım tamam ...birde hesap verilmesini istiyor...bu yüzdende tavır yapıyorlar...bu evliliği onaylamıyorlarmı ?? acaba

Allah kolaylık versin güzelim sana..daha yolun başında bu kadar dengesizlik yapıyorlar evlendikten sonrayı düşünemiyorum..masrafları hadi size yıkmışlar anlarım tamam ...birde hesap verilmesini istiyor...bu yüzdende tavır yapıyorlar...bu evliliği onaylamıyorlarmı ?? acaba

merhaba arkadaşım,
inan 8 yılda bu evliliği onaylamadıkları gibi bir sey hissetsem yaşasam bu yasadıklarımı algılamak anlamak bu kadar zor olmazdı.
bunu öncede çok belirttim 7,5 yıl bir kaş karartması olayı yaşamazken düğüne bir ay kala olaysız çark ettiler.nişanlım da ben de şok olduk ben sık görmüyorum ailesini o da tavır yaptı ama sadece onlardan kaçmak konuşmamak gibi.sonra da saçma sapan tutatsız cümlelerle bizi sucladılar.şimdi de nişanlımı duygu sömürülriyle etkiliyorlar o da arda kalıyor ama asıl mağdur benim.

sen nişanlına güveniyorsan yoluna devem et her zaman senin arkanda durak ise ailesinin huyunu biliyorsa tabikide..dügüne az bir zaman kala böyle birşey yaptılar ise akla maddiyat geliyor..maddiyatı size yüklemek istiyorlar hemde sizin onlardan onay almanızı bence çok beklerler..sizde bir şekilde borçla yuvanızı kurun tavrını al eşinin ailesiyle mümkün olmadıgı sürece görüşme...arama onlar seni arasın merak etsinler..zorla kendini sevdirip saydıramazsın tatlım..bazı insanlar vardı böyle kıymet bilmeyenin peşinden koşarlar kıymet verenininde degerini bilmezler..sana ailen ve nişanlın yeter boşver onları sakına sakın takma onları ve karıştırma bişeylerine söz hakları yok artıkkk kurun yuvanızı

dügüne 20 gün kalmış alla alla yaaaa ugraştıklarınıza bakk insanların heveslerini heyecanlarını kursakalrında bırakıyorlar....offf off eskiden aileler el biliğince bişeyleri yaparlarmışş..ama eskidennnn

CADIARZUo zaman onlar hiç masraf yapmak istemiyorlar.durumları iyimi gerçi iyiyse ne olacak gönlü cimri olduktan sonra:dilcikar: sen dikkat et evlendikten sonrada sizden para falan istemesin var böyleleri duygu sömürüsü yapıp para koparabilirler

X