Kürtaj sonrası ilk regl ne zaman

aysenur41

Hoşgeldin bebişim..
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2009
81
1
arkadaşlar ben 38 gün önce düşük nedeniyle kürtaj oldum.kürtajın üzerinden 38 gün geçmesine rağmen hala ilk adetimi olmadım.endişelenmeye başladım.acaba kürtaj esnasındamı bişey oldu.kürtaj olan arkadaşlar ilk adetlerine kaç gün sonra olduklarını yazarlarsa çok sevinirim.çünkü korkmaya başladım.

arkadaşlar ben 38 gün önce düşük nedeniyle kürtaj oldum.kürtajın üzerinden 38 gün geçmesine rağmen hala ilk adetimi olmadım.endişelenmeye başladım.acaba kürtaj esnasındamı bişey oldu.kürtaj olan arkadaşlar ilk adetlerine kaç gün sonra olduklarını yazarlarsa çok sevinirim.çünkü korkmaya başladım.

merhaba canım öncelikle geçmiş olsun ben 8 sene önce aynı durumdan olmuştum ama benim kürtajdan hemen sonra bi iki güne gelmişti doktoruna bir sor istersen ama normalde olabilir bilmiyorum çok zaman geçti benimkinin üstünden

canım öncelikle çok geçmiş olsun ben ilk adetimi 22 gün sonra görmüştüm. 40 gün içinde olman gerekir eğer olmassa dr ne bi danış seninde kafan rahatlasın hatta hemen arayıp danışabilirsin

ben de 32 gün önce kürtaj oldum ama hala adet göremedim belki 40.güne kadar beklemek daha iyi olacak ama 2 ihtimal düşünüyorum ya korunmuş olmamıza rağman tekrar hamile kalmış olabilirim (ki kürtaj sonrası hamile kalmak daha kolaymış) ya da kürtaj sırasında asherman(rahim yapışması) denen sorun olabilir..biraz fazla karamsar olduğumdan 2.durumu aklımdan çıkaramıyorum..

ben 18 aralıkta kürtaj oldum.11 ocakta da ilk reglim oldu.yani 25 gün sonra. ama 40 güne kadar olması normal diye biliyorum ben de...

ben 18 aralıkta kürtaj oldum.11 ocakta da ilk reglim oldu.yani 25 gün sonra. ama 40 güne kadar olması normal diye biliyorum ben de...

rahim yapışması nasıl oluyor ayşen ben bilmiyorum.bak şimdi iyice korkmaya başladım.aslında iki gündir karnım ve belim ağrımaya başladı.heran olurum diye düşünüyordum ama şimdi endişelendim.

40 gün olmazsa doktora git. asherman olabilirde olmayabilirde, benim rahim ağzında spazm olmuştu. ince bir kanülle açtı adetim başladı, sonrada normale dönmüştü.

Ama 60-70 günde olanlarda duydum bu forumda

sakın stres sıkıntı yapma 42. güne kadar bekle. yani yaklaşık 6 hafta sonra adet kanaması görmen gerekiyor. olmazsa dr görün.
gecikme olması çok stres yaptıysan normal.
geçmiş olsun.

doktora gittim ve ilaç verdi.ilac bittikten 1 hafta sonra adet olursun dedi.umarım 1 hafta içinde olurum.karnım ağrıyor sanırım psikolojik.

sonunda kanamam oldu da rahatladım:) ayşenur rahim yapışması dediğim olay çok uzak bi ihtimal vakumla kürtaj yerine küretle kazıyarak yapılması sonunda bu risk artıyomuş endişelenme yani.. dr.a gittiğinde bununla ilgili bişey de dememişse öyle bi durum yok demektir..umarım en kısa zamanda kanaman olur canım ya..

ayşen canım çok sevindim senin adına.umarım bende en kısa zamanda olurum.sen kaçıncı günde oldun.doktor öyle bişey yok dedi.ilacım bugun bitecek bakalım 1 hafta içinde olurum inş.

mrb kızlar ben 4 mayısta kürtaj oldum adetimde 2 haziranda geldi tabiki kürtajdan önce dr konuştugumda ilk adetin geç gelebilir geç gelirse korkma demişti ama benim tam zamanında geldi banada düzenlemesi için ilaç verdi ilaç bitince 4-5 gün içinde ikinçi adetim geldi kendinizi sitrese sokmayın

ayşenurcum ben 39.günde oldum, umarım sen de en kısa zaman da olursun.. bu arada o dediğim durum da çok zor bi ihtimalmiş ben biraz evhamlıyım o yüzden hep karamsar düşünüyorum:) sende de böyle bişey olmadığına çok sevindim canım ya..

yok canım ya hala beklemedeyim.ilaç bitti beklıyorum işte.bu hafta sonuna kadar gelmezse yıne gidicem doktora

X