Kıl dönmeleri ve batıklara çözüm buldum...

bende sizlerle mucizemi paylaşmalk istiyorum...
yıllardır kullanırım ne kıl dönmesi batık problemim var nede selülitim..
küçüklüğümde keşvettim bunu..
önce bacaklarınızı bir şekilde alıyorsunuz ben epilasyon aleti kullanıyorum..
işiniz bittikten sonra bacaklarınız kuru haldeyken ponza teşı ile dairesel hareketler çizerek masaj yapıyorsunuz..
yapar yapmaz göreceksiniz ölü derinin nasıl pul pul döküldüğünü
bir süre sonra bakacaksınızki ne kıl dönmesi kalmış ne pürüz..
pamuk gibi bir cilde kavuşacaksınız..
bunu haftada bir tüm bacaklarıma uyguluyorum..
ponza taşımda aşşağıda resmini ekliyorum...

Imageshack - resim004gir

Canım teşekkür ederiz ama daha evvelde uyarmıştım, ben medikal bir tedavi yöntemi verdim ponza taşından memnun olan varsa devam edebilir ama burayı ponza taşı forumu yapmayalım ve kişisel deneyimlerimizi kendimize ait başlıklar açarak paylaşalım çünkü zaten forumda yeterince tartışılıyor ama demekki işe yaramayan insanlar var ki hala batık tedavi etmeye çalışıyoruz...

benim bacaklarim hep tavuk derisi gibi oluyor aldigimda cok hassas onlari gecirirmi sence saten gibi duran bacaklari cok seviyorum

Aldıktan sonra ne kadar zamanda geçiyor o görüntü, hiç geçmiyor mu? Bunun dışında batık,leke vs gibi problemler oluyor mu?

bende sadece expigment %4 var yaa bide dove nemlendirici
yoksa simdi hemen yapicaktim krem tarifini
neyse eczaneye gittigimde diger kremleride alirim
lekeler gidiyo degil mi swordfish?

bende sadece expigment %4 var yaa bide dove nemlendirici
yoksa simdi hemen yapicaktim krem tarifini
neyse eczaneye gittigimde diger kremleride alirim
lekeler gidiyo degil mi swordfish?

Gidiyor canım ama uyarıları iyi oku, hem peeling hem verdiğim krem tarifini kullanman lazım ayrıca kremi kullanmaya başladığın andan itibaren güneçe çıkarken koruyucu süreceksin ...

hic gecmiyor tatlim batik iz falan yok bacaklarimda sadece tavyk derisi gibi kirmizi noktra nokta

Canım demekki kullandığın epilasyon şekli sana alerji yapıyor galiba çekinmezsen buraya bir fotoğrafını ekleyebilirmisin anlaşılır vaziyette, çünkü alerjik bir şeyse bu yazdıklarımı kullanman ters etki yapabilir canım...Birde daha evvel bir doktora gittin mi?

yok canim doktorluk olcagini sanmiyorum da jilet haric sir ve makine kullandigimda oluyor

Tüyler kökünden çekilince oluyor evet anladım,şöyle yap epilasyondan sonra bacaklarını yıkayıp kerasal forte sür ertesi gün normal kremlerini sürebilirsin ve bunun dışında sadece verdiğim peelingi yap ve bol bol nemlendir canım bunun dışında bir sorunun yok çünkü cildini boş yere yorma...

Tüyler kökünden çekilince oluyor evet anladım,şöyle yap epilasyondan sonra bacaklarını yıkayıp kerasal forte sür ertesi gün normal kremlerini sürebilirsin ve bunun dışında sadece verdiğim peelingi yap ve bol bol nemlendir canım bunun dışında bir sorunun yok çünkü cildini boş yere yorma...

canım benim bunu arkadaşa yazmışsın ama banada doktor kılları kökten çekildiğini için oluyor dedi bu kerasal forte nedir banada açıklamalı bir çözüm yazamısın tatlım

canım benim bunu arkadaşa yazmışsın ama banada doktor kılları kökten çekildiğini için oluyor dedi bu kerasal forte nedir banada açıklamalı bir çözüm yazamısın tatlım

Canım iacın endkasyonları şunlar;

İhtiyosis, Palamar-Plantar Keratozu, Liken Pilaris, Foliküler,Hiperkeratoz, tilotik el ekzeması, Psoriasis, likenleşmiş ekzema gibi pullanan hiperkeratozlu deri hastalıklarında (tüylü bölgeler dahil) kullanılır.
Kortikoid , PUVA, SUP tedavisinden önce veya tedavi rasında Stratum, Corneum fazlalıklarını uzaklaştırmak içinb ayrıca hiperkertotik mikozların yüzeysel tedavisinde kullanılır.

Anlayacağın kıl kökü iltihapları için kullanılan bir ilaç canım, sende ağdadan sonra kullanabilirsin, köklerin iltihaplanıp sivilce olmasını önler, olanları geçirir...

yanliz konserve sir agda kullanmiyor guzellik salonlari bacaklarda vs maliyetli diye..o surulup donup elle cekildigi icin kaldirmiyor deriyi tuylere yayilip balmumu gibi donuyor ve cekiyorsun onda kizariklik yapmiyor ama sicak surmek sart o da leke yapabiliyor offf

Haklısın canım hem leke yapıyor, hemde cildin rengini koyulaştırıyor...Bu durumda istersen sen konserve sir ağda al, güzellik salonuna gittiğinde yanında götür, madem maaliyet diyorlar bu durumda hem onların maaliyeti azalır hemde sana indirim yapmalarını talep edersin...

Haklısın canım hem leke yapıyor, hemde cildin rengini koyulaştırıyor...Bu durumda istersen sen konserve sir ağda al, güzellik salonuna gittiğinde yanında götür, madem maaliyet diyorlar bu durumda hem onların maaliyeti azalır hemde sana indirim yapmalarını talep edersin...

süpersinn şekerimm süpersiiinnnn anaammm yerim ben seniii kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile2:1hug:

Arkadaşlar bu konuda ufak bir tüyo vereyim. Kuaförde sir ağda yaptırdıktan hemen sonra temizleme yağı sürüyorsunuz ya, onun hemen ardından yağla sildiğiniz bölgedeki fazlalık yağı almadan hemen üzerine bebe pudrası sürün. Kararma en aza iniyor. Sürekli her ağdadan sonra kullandığınız da farkı göreceksiniz. Özellikle koltukaltı ağdasında çok işe yarıyor.
Ayrıca sir ağda da sanılanın aksine konserve ağda kartuş ağdadan daha sterildir unutmayın.
SwordFish arkadaşım bilgiler için çok teşekkür ederim. Çok işe yarayacağı kesin.

benim kendi guzellik salonum vardi kendi elemanima yaptiramadim ne diyosun :roflol: cok naletlerr bildigin gibi degil .. yok musteri gelecek cok fazla gider yok isinmadi yok sogumadi bir suru bahane.. arti koltukaltimi yakti kendi elemanim..leke hala duruyor napicam bilmiyorum pudrayi denicem..simdi yurtdisindayim burdada sir yok guzellik salonlarinda agda kullaniyorlar bende valiz sir getirmistim iyiki getirmisim kendim yapmaya calisiyorum ama olmuyor tabi salondaki gibi eger turkiyeye kesin donus yaparsam eger sir makinesi alip makineyle birlikte goturucem konserve sir gercekten kolaylik

Evet, iyiki tedarikli gitmişsin :)

Eeee kızlar nedir durumlar?

Canım ben hergün kullanıyorum daha iyi gibi ama birden geçmesini beklemiyorum tabi inşallah düzelir benim de:gitme:

Daha iyi gibiyse geçecektir o zaman canım devam et, bu gün son batıktan kalan yaranın kabuğuda düştü, artık bende sorun kalmadı ama tabii o kremi süre süre bacaklarımında rengi açıldı hehehe, pamuk kız oldum...Bacağımzda damar çatlaması varmış yahu, rengim açılınca farkettim, hemen gidip tedavisini yaptırmam lazım büyümesin :KK43: Birde hatırlatayım canım, o batıkları tedavi ettiğin süre içerisinde sıkmamak lazım, yoksa yara oluyor hemen...

Daha iyi gibiyse geçecektir o zaman canım devam et, bu gün son batıktan kalan yaranın kabuğuda düştü, artık bende sorun kalmadı ama tabii o kremi süre süre bacaklarımında rengi açıldı hehehe, pamuk kız oldum...Bacağımzda damar çatlaması varmış yahu, rengim açılınca farkettim, hemen gidip tedavisini yaptırmam lazım büyümesin :KK43: Birde hatırlatayım canım, o batıkları tedavi ettiğin süre içerisinde sıkmamak lazım, yoksa yara oluyor hemen...

canım ben senle yazışmıştım önceki günler hatırladıysan şimdi demişsin batık üstündeki kabuk ta düştü diye tatlım neydi bu kremin adı haftaya düğünüm var bacaklarımı karıştırmıcam şimdi ama kışın başlıcam tedaviye

Darısı başıma canım ya ama bu yaz yine düzelmicek gibimafoldumben

Darısı başıma canım ya ama bu yaz yine düzelmicek gibimafoldumben

Düzenli peeling de yapıyorsan düzelir hayatım ama tek başına krem yetmiyor, ben çok memnunum, bakalım bu gün epilasyon yaptım, bir haftaya tekrar batık olup olmayacağı çıkar meydana eğer batık olmazsa anlayacağımki bu formül sadece geçirmeye değil, oluşmasınıda engellemeye yarıyor...

Düzenli peeling de yapıyorsan düzelir hayatım ama tek başına krem yetmiyor, ben çok memnunum, bakalım bu gün epilasyon yaptım, bir haftaya tekrar batık olup olmayacağı çıkar meydana eğer batık olmazsa anlayacağımki bu formül sadece geçirmeye değil, oluşmasınıda engellemeye yarıyor...
Canım nasıl gidiyor batıklar ne durumda?
Ben geçenlerde deniz tuzu aldım peeling için ama bacaklarımı mavfetti çizik içinde üztelik çok bastırmadımda:sinifsinif:
Sen nasıl kullanıyorsun?

Canım nasıl gidiyor batıklar ne durumda?
Ben geçenlerde deniz tuzu aldım peeling için ama bacaklarımı mavfetti çizik içinde üztelik çok bastırmadımda:sinifsinif:
Sen nasıl kullanıyorsun?

Canım, ben artık tamamen kurtuldum batıklarımdan, ağda zamanım geldi ağdada yaptım, sonuç mükemmel, daha evvel şimdiye kadar mor mor lekeler oluşması lazımdı ama çok şükür yoklar.Peelinge gelince, tuzu alıp direkt cildine sürmeyeceksin, ya ucuz bir peeling alıp içine karıştıracaksın yada herhangi bir yağ ile karıştıracaksın, direkt sürersen elbette çizer :) Ben lorealin peelingini kullanıyorum onu bulamazsam avon un peelingini kullanıyorum bu iş için, bu şekilde denersen çizmediğini göreceksin çünkü ben birde abartıp bu peelinigi sürüp biraz dağıttıktan sonra kese yapıyorum...

Canım, ben artık tamamen kurtuldum batıklarımdan, ağda zamanım geldi ağdada yaptım, sonuç mükemmel, daha evvel şimdiye kadar mor mor lekeler oluşması lazımdı ama çok şükür yoklar.Peelinge gelince, tuzu alıp direkt cildine sürmeyeceksin, ya ucuz bir peeling alıp içine karıştıracaksın yada herhangi bir yağ ile karıştıracaksın, direkt sürersen elbette çizer :) Ben lorealin peelingini kullanıyorum onu bulamazsam avon un peelingini kullanıyorum bu iş için, bu şekilde denersen çizmediğini göreceksin çünkü ben birde abartıp bu peelinigi sürüp biraz dağıttıktan sonra kese yapıyorum...

Ne güzel kurtulmuşsun sen gözün aydın canım.
Ben de ağdadan sonra etek giydim resmen birazcık kapatıcı uygulayarak:eek: ama tüyler çıkmaya başlayınca yani çıkamamaya başlayınca yine kötü oldo bacaklarım ben de oriflame'in peelingi var onunla karıştırdım ama tuz çok iri hiç normal tuza benzemiyor biraz ezmem lazım sanırım ama neyle kırıcam bilmiyorum:gitme:

X