Kıl dönmeleri ve batıklara çözüm buldum...

gg derken? Google mı ???? Baktım ve net birsey bulamıyorum :KK43: kılıçbalığı sen nerden buldun? Nasıl birsey bu ???

Sıvı bir şey tuhaf bir kokusu var, ekşimiş yoğurt gibi kokuyor gg malum satış sitesi oluyor, imkanın varsa yurt dışından getirt veya oralara bak işte yalnız TCA laktik asitten çok daha güçlü olmasına rağmen mesela Pixim tca kullanmış buna rağmen batıklardan kurtulamamış, bu ddurumda Pixim, laktik asit kullansa yine kurtulamaz gibi... Bu da kesin değil bu durumda, bilemedim...

Bu arada Pixim, sana özelden yazmıştım yüzüm için yaptığım uygulamayı... Cuma yapmıştım, bu gün tamamen soyuldu, cildimde ki o güneş lekelerinden şimdilik kurtuldum gibi görünüyor, inşallah kalıcı olarak gitmişlerdir...

Sıvı bir şey tuhaf bir kokusu var, ekşimiş yoğurt gibi kokuyor gg malum satış sitesi oluyor, imkanın varsa yurt dışından getirt veya oralara bak işte yalnız TCA laktik asitten çok daha güçlü olmasına rağmen mesela Pixim tca kullanmış buna rağmen batıklardan kurtulamamış, bu ddurumda Pixim, laktik asit kullansa yine kurtulamaz gibi... Bu da kesin değil bu durumda, bilemedim...

Bu arada Pixim, sana özelden yazmıştım yüzüm için yaptığım uygulamayı... Cuma yapmıştım, bu gün tamamen soyuldu, cildimde ki o güneş lekelerinden şimdilik kurtuldum gibi görünüyor, inşallah kalıcı olarak gitmişlerdir...

Canım gecen sene 1 uygulama yapabilmiştim ondan gitmemişti izler, bu sefer ilk uygulama sonunda bile baya fark var gibi haftaya 2. uygulamayı yapıcam tca'da. benim tamamen kurtulabilmem için aslında bu deriyi yüzmem lazım:KK53: Kaç uygulamaya kaybolur tamamen bilemiyorum yeni aldığım yağları falanda kullanmaya başlıcam belki izlere iyi gelir onlarda bakalım.

çok sevindim bu arada sende ki son duruma. Eylül gibi bende yüzüme uygulama yaparım diye düşünüyorum. Hep dışardayım çünkü bu aralar yaparsam üşengeçliğime de gelir güneş kremi sürmem falan iz kalır.
Bazen güneş lekeleri tekrarlayabiliyor ama umarım sende bu sorun olmaz.
Bu arada ben bu asitte ki kokulara hayranım neden bilmiyorum üniversitedeki ilk senemde ne alakaysa kimya labaratuvarım vardı herşeyi koklamıştım hocadan da azar yemiştim hatta zehirlenceksin diye. Tca'yı da buram buram koklamamak için zor tutuyorum kendimi :KK52:

Canım gecen sene 1 uygulama yapabilmiştim ondan gitmemişti izler, bu sefer ilk uygulama sonunda bile baya fark var gibi haftaya 2. uygulamayı yapıcam tca'da. benim tamamen kurtulabilmem için aslında bu deriyi yüzmem lazım:KK53: Kaç uygulamaya kaybolur tamamen bilemiyorum yeni aldığım yağları falanda kullanmaya başlıcam belki izlere iyi gelir onlarda bakalım.

çok sevindim bu arada sende ki son duruma. Eylül gibi bende yüzüme uygulama yaparım diye düşünüyorum. Hep dışardayım çünkü bu aralar yaparsam üşengeçliğime de gelir güneş kremi sürmem falan iz kalır.
Bazen güneş lekeleri tekrarlayabiliyor ama umarım sende bu sorun olmaz.
Bu arada ben bu asitte ki kokulara hayranım neden bilmiyorum üniversitedeki ilk senemde ne alakaysa kimya labaratuvarım vardı herşeyi koklamıştım hocadan da azar yemiştim hatta zehirlenceksin diye. Tca'yı da buram buram koklamamak için zor tutuyorum kendimi :KK52:

Canım zaten bu uygulamayı birden fazla yapabilmek yürek ister hele ki yüze uygulama yaptıysan tam bir kabus, allahım nasıl bir görüntü öyle, allahtan 4 günde toparlayıp tüm deriyi attı bende rahat ettim. Bende bundan sonraki seansı artık kış başı yaparım eğer yeni leke oluşursa... Beyaz tenli olmazk zor iş:KK1:

Kılıçbalığı ya aynen daha iki gün önce aldim kılları bana batıyorlar vücudumda ki tüm kıllar aynı galiba. Kökünden alamıyorum demek ki. Bu arada şimdi benim kafam karıştı salisilik asıt laktik asit falan derken şimdi ben bacağım da ki o lekeler icin hangisini kullanayim. Sadece bacaklarım icin istiyorum. Peki kızlar bunlar asit falan zarar vermez mi yakmaz mi güvenilir yer var mi . Ben kimyasal peeling e kafayı koymuştum belki ise yarar diye. Cok da ümitli değilm ya daha dün ayak bileğime kadar etek giydim ten rengi çorapla meydana kadar gitmemiştim ki geri döndüm üzerimı değişip pantolon giydim o kadar belli oluyorlar ki. Kızlar birde peeling derken belki biliyorsunuz aklıma şimdi geldi söyle havlu gibi küçük eldivenler var peeling yapmak icin sadece su ve havlu ile temizliyorsun cildi iyi mi onlar artık sadece onlardan kullanmak istiyorum kimyasal görmek istemiyorum da

peeling etkili eldivenler ufak bezler vs işe yarıyo kese için cnm, üstteki ölü deriyi atıyo,bende yüz için kullandığım için söyleyeym dedm :KK6:

Cnm Çarşamba ağda yaptırdım.... Sonra dediklerinin hepsini düzgünce uyguladım ... Cuma gecesinden beri de krem karışımını kullanıyorum... Bu arada kese yapmayı da unutmuyoruz :KK66:

Aslında benim yara ve leke izlerim çok berbat degildi ama ilk kez böyle birsey ile karşılaşınca insan panikliyor :)

Ve sana diyeceğim tek bir şey var , Allah senden razı olsun... Bana çok yarıyor ... Anında etkisini görmeye başladım ...

Derkeeeenn :))) ben ağda yerine jilet yapmak istiyorum... Çünkü antalya gibi bir yerde yaşayıp kıllı kıllı ağda zamanını beklemek zor geliyor :)

Jilet yaptıktan sonra limon sürüp ardından aksam yatmadan önce krem karışımını sürebilir miyim??? Bana bu konuda da yardımcı olabilir misin?? :KK70:

ben ağda bandı kullandıktan sonra bacaklarımda aşırı denecek kadar çok kıl dönmesi olusmustu. onları gördükçe sinir oluyodum onları cıkartıcam derken hep yara yaptım :/ :/ su an backlarımda o yaraların lekeleri duruyo ve çok sinir bozucu. rahat duş bile alamıyorum çünkü sıcak su yakıyo. peeling tarifi ve tavsiye ettiğiniz kremler varsa söylerseniz çok sevinirim. yaz geldi malum :KK43:

ben ağda bandı kullandıktan sonra bacaklarımda aşırı denecek kadar çok kıl dönmesi olusmustu. onları gördükçe sinir oluyodum onları cıkartıcam derken hep yara yaptım :/ :/ su an backlarımda o yaraların lekeleri duruyo ve çok sinir bozucu. rahat duş bile alamıyorum çünkü sıcak su yakıyo. peeling tarifi ve tavsiye ettiğiniz kremler varsa söylerseniz çok sevinirim. yaz geldi malum :KK43:

İlk sayfada kılıçbalığının tavsiye ettiği kremler yazıyor ve peeling tarifi

bu kremi hazırlarken acaba dove demişsin miktarı ne kadar olacak katı dove mu yoksa sıvı mı..
katıda o nasıl ericek karısımda tam anlayamadım . yada kafam cok dolu anlayamıyorum biri izah edebilr mi cok tsk

bende cok var bu sorun özellikle bikini bölgesinin yaknında umarım faydası olur .Allah razı olsun paylasmıssın sağol:nazar:

bu kremi hazırlarken acaba dove demişsin miktarı ne kadar olacak katı dove mu yoksa sıvı mı..
katıda o nasıl ericek karısımda tam anlayamadım . yada kafam cok dolu anlayamıyorum biri izah edebilr mi cok tsk

bende cok var bu sorun özellikle bikini bölgesinin yaknında umarım faydası olur .Allah razı olsun paylasmıssın sağol:nazar:

Kavanoz içinde orta boy dove...

Bu karışımı yüze süren hiç oldu mu? Onun dısında kilicbaligi sana birsey sormuştum ama hala cevap alamadım :KK43:((

Kavanoz içinde orta boy dove...

Ben 150ml katı dove ile yaptım ama sanki dove krem daha fazla olmuş gibi... Yani sanki içindeki ilacli kremler yok oldu gibi... 2 hafta oldu kullanali ama tam faydasını göremedim daha .... Acaba dove kremi çok mü geldi??? Cevap verilirse çok sevinirim.... Bunun dısında kullanan ve menün kalan oldu mu acaba?

Bu karışımı yüze süren hiç oldu mu? Onun dısında kilicbaligi sana birsey sormuştum ama hala cevap alamadım :KK43:((

yüzünüzde batık ve kıl dönmeleri mi var niçin kullanıcaksınız yüzde?
yüzümüzdeki deri bacaklarımıza göre çok hassas ayrıca bu mevsimde yüze soyucu etkisi olan kremleri kullanmak tehlikeli. Kılıçbalığıyla konuşun yine de ben karışmak istemem fikrimi belirtmek istedim:26:

Bende bir iki haftadır kullanmaya başladım.
geçmiş yazdıları okuduğum kadar kızarması ve daha kötü hal alması yavaş yavaş etkilediğine işaretmiş :KK31:
Benimde bacağımın şuanki hali öyle.Kese ve peeling yaptıkça batıktaki kıllar ortaya çıkıyor ve kızarıyor sonra gece karışımı sürdüğüm zaman bi süre sonrada kızarıklık oluyor bu iyiye işaret heralde ona göre umut yapmaya başladım:KK17:
Benimde hemen hemen herkes gibi aynı batıklar ve onları çıkartmaya çalışayım derken aynı kırmızı yaralar kahverengi lekeler..
Bu çözümü görünce bir ışık yandı sanki çok teşekkür ederim herkesin duasını aldınız:KK16:
İnşallah bu ışık bizi azmimizle beraber çözüme götürür.Herkese pürüzsüz bir cilt temennisiyle:79:

Bende bir iki haftadır kullanmaya başladım.
geçmiş yazdıları okuduğum kadar kızarması ve daha kötü hal alması yavaş yavaş etkilediğine işaretmiş :KK31:
Benimde bacağımın şuanki hali öyle.Kese ve peeling yaptıkça batıktaki kıllar ortaya çıkıyor ve kızarıyor sonra gece karışımı sürdüğüm zaman bi süre sonrada kızarıklık oluyor bu iyiye işaret heralde ona göre umut yapmaya başladım:KK17:
Benimde hemen hemen herkes gibi aynı batıklar ve onları çıkartmaya çalışayım derken aynı kırmızı yaralar kahverengi lekeler..
Bu çözümü görünce bir ışık yandı sanki çok teşekkür ederim herkesin duasını aldınız:KK16:
İnşallah bu ışık bizi azmimizle beraber çözüme götürür.Herkese pürüzsüz bir cilt temennisiyle:79:

Selam,

Öncelikle kolay gelsin :) bende yaklaşık bir buçuk iki haftadır bu uygulamayı yapmaktayım ... Ancak ellerim bir rahat durmadığı için sürekli gurcalayıp tekrardan yara yapıyorum :KK43:( en iyisi ben ellerimi kollarımı bağlayayım :)

Siz kaç ml' lik dove kullandınız ? Kilicbaligi itina ile Dove orta boy diyor da :))) bir türlü çözemedik ...

yüzünüzde batık ve kıl dönmeleri mi var niçin kullanıcaksınız yüzde?
yüzümüzdeki deri bacaklarımıza göre çok hassas ayrıca bu mevsimde yüze soyucu etkisi olan kremleri kullanmak tehlikeli. Kılıçbalığıyla konuşun yine de ben karışmak istemem fikrimi belirtmek istedim:26:

Merhaba,

Coooook şükür yüzümde öyle bir derdim yok :KK70: sadece merakımdan sordum... Bu arada siz krem karışımını kullanıyor musunuz ?

ben daha önce batıkları sadece batık diye biliyordum, kıl kökü iltihabı filan olduğunu bilmiyordum, iğneli epilasyon yaptırmak istediğimde uzman beni reddetti sana kesinlikle olmaz, başka yer de para için yapar iz kalır diye uyardı. aklınızda bulunsun kıl kökü iltihabınız varsa iğneli epilasyon olmuyormuş.

Merhaba,

Coooook şükür yüzümde öyle bir derdim yok :KK70: sadece merakımdan sordum... Bu arada siz krem karışımını kullanıyor musunuz ?

Ben kullanmıştım karışımı geçen sene ama benim izlerim çok eski olduğu için bende pek işe yaramadı. tca bile lekelerde anca etki etmeye başladı.

Ben kullanmıştım karışımı geçen sene ama benim izlerim çok eski olduğu için bende pek işe yaramadı. tca bile lekelerde anca etki etmeye başladı.

Tca ne canım ? İnanki ilk günler sanki bir düzelme var gibiydi hatta sevincimden hemen yazmıştım ama adadan bir hafta sonra yine batık yine kizariklik :KK43:((( zannedersem agdaya alerjim var :KK43:(( cilt uzmanına gittim, "kesinlikle agdadan uzak durmalısınız , sizin alerjiniz var dedi.... Anlayacağın , yine jilete geçtim ... Makina yaptıgım günlere lanet olsun :KK43:(( bütün bu sorunları jiletten makinaya geçtikten sonra başladı :KK43:((( yaz geldi ve ben hala yara bere içindeyim :KK43:(((

X