Kıl dönmeleri ve batıklara çözüm buldum...

C
Geçen sene mayıs ayında batıklardan asla kurtulamadığımı yazmıştım hemen hemen bir sene geçti üzerinden ve sevinçle güncelliyorum Kurtuldum :) Sonunda kalkıp doktora gittim ve kıl kökü iltihabına benzer bir sorunum olduğunu öğrendim 1 aylık tedavi verildi lazer epilasyona devam ettim. Kıllar köklerinden ayrılınca gözenekler iltihaplanıp batıklara ve yaralara dönüyormuş. Lazer epilasyona gittiğiniz halde değişim farketmiyorsanız mutlaka bir doktora görünün çünkü benim için asıl değişim krem tedavisinden sonra 1 aylık bir süreçte oldukça hızlı oldu. Şükürler olsun ki artık bacaklarım pürüzsüz. Üzülmeyin umutsuzluğa kapılmayın gerçekten benim bile bacaklarım düzeldiyse her bacak düzelir.
Ayni problem bendede var asiri calistigim icin doktora gidemiyorum ne yazikki yetisemiyorum çünkü mesai saatine :KK43: Lazere basliycam bende ama benim bacaklarim les gibi ya ozellikle altlar. Yani agdaylada tuy dokucuylede jiletlede aldim nefret ediyorum artik heryeri leke sivilce erkek bacagi gibi hep uzun etek giyiyorum mecburen bacagim acilacak diye hareket edemiyorum resmen yazlari. Sana ne krem berdi canim doktor benim bacaklarimda cok kötü cunku komple iz ve batik sana zahmet yazsan ismini kremin @zerzeri Bende ona göre doktora derim boyle boyle ayni problemli bi arkadasim bunu kullanmis diye

zerizeri zerizeri Bide senin bacaklarinda iyilesme surecinden önce batık izleri var miydi? Alininca tavuk derisi gibi oluyor muydu? Ben neyle alirsam alayim hep tavuk derisi gibide:KK43:

Expigmenti ağdadan kararan yerleri ve batık izlerini çıkarmak için kullanıyorum.

Yazın lazer yaptırmak riskli olabiliyor bildiğim kadarıyla. Yaz sonuna kadar bunlarla yaşamak istemiyorum. En iyisi doktora gitmek. O da tek çarenin lazer olduğunu söylerse yapacak bi şey yok :/
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için :)

Bi sorum daha var lazer de kararma yapıyor mu? Çünkü bi arkadaşım lazer yüzünden koltuk altlarının karardığını söylemişti. Sizde de böyle bi sorun oldu mu?
Aksine ten rengini acar. Benim genitalde rengi acildi. Ben deniz haricinde etek elbise giymedigim icin yazin sorun teskil etmiyor. Bu senede denize gidersem bol bol gunes kremi surup semsiye altinda oturucam.

C

Ayni problem bendede var asiri calistigim icin doktora gidemiyorum ne yazikki yetisemiyorum çünkü mesai saatine :KK43: Lazere basliycam bende ama benim bacaklarim les gibi ya ozellikle altlar. Yani agdaylada tuy dokucuylede jiletlede aldim nefret ediyorum artik heryeri leke sivilce erkek bacagi gibi hep uzun etek giyiyorum mecburen bacagim acilacak diye hareket edemiyorum resmen yazlari. Sana ne krem berdi canim doktor benim bacaklarimda cok kötü cunku komple iz ve batik sana zahmet yazsan ismini kremin @zerzeri Bende ona göre doktora derim boyle boyle ayni problemli bi arkadasim bunu kullanmis diye

Gerçekten kremin adını hatırlamıyorum ama iki taneydi ve biri kortizonluydu sanırım reçeteyle satılıyordu zaten ama özellikle beni çok ince tabaka halinde sürmem konusunda uyarmışlardı. Emin olabilirsinki benim kadar korkuncu olamaz. Eski batıkları sıktığım için çıkaramadıklarımı iğneyle bile çıkarmaya çalıştığımdan bazıları çok ciddi yaralara dönüşmüştü ve alt bacaklarımın ön kısımları kahverengi kırmızı batık lekeleri ile doluydu yani yeni batıkları geçtim eski lekelerden nasıl kurtulucam diyordum. Doktorun verdiği kremleri kullanıp 5 . seanstan sonra gözle görülür fark gördüm şuan lazere devam ediyorum. Çok çok büyük yara olanların bile rengi açıldı diğerleri zaten yok oldu gibi şuan açık tenli olmama rağmen çok dikkatlı bakılmadan anlaşılmıyo bronzlaşınca zaten hiç gözükmez eminim. Kesinlikle önce doktora gitmeni tavsiye ederim doktordan öncede lazere gidiyordum problemin ne oldugunu öğrendim en azından öyle çözüldü.

Umarım en yakın zamanda kurtulursun sende :*

Bennimde bacaklarım nasıl kötü durumda anlatamam yaralar bereler izler neler neleeeeer bunalım sonucu bacaklarıma sardım sonuç bu tabikiii şimdi de bacaklarımın durumundan dolayı bunalımlardayıııım :mad: Keşke o kremlerin adını bulabilseydiniz :KK43: hatırlarsanız lütfen bizimle paylaşın faydası olursa ne çok dua alırsınız . bu yaz pantolonlarla geçicek anlaşılan :KK61: bu dertten muzdarip herkesin şifa bulması dileğiyle... Sevgiler...

Kızlar ben o kremleri hatırlasam bile yararınıza olamayabilir. Sonuçta kimyasal şeyler ve önermek doğru olmayabilir. Bence gerçekten hiç zaman kaybetmeyin doktora gidin şuan düşündüğümde neden gitmek için bu kadar beklemişim diyorum sadece. İhtiyacığınıza uygun tedavi ve lazer epilasyonla emin olun kurtulacaksınız :*

Çok haklısın zaten doktora sormadan kesinlikle bir şey kullanmamak gerek . bende doktora gittim ama verdikleri pek fayda sağlamadı bana :KK43: tekrar gitmeyi ya da başka bir doktora gitmeyi düşünüyorum o sırada doktora sorardım kullandığın kremleri diye düşündüm . sıkıntılarımız da aynı olmayabilir zaten belki sana iyi gelenler benim hiç işime yaramaz ama dedim ya bi umut işte :) Lazer de çok önemli ama şuan pek bi imkanım yok bunun için maalesef .Hayırlısı artık :) Yine de çok teşekkürler :KK66: :KK54:

Lütfen kese,ponza taşı, duş eldiveni denedim geçti tarzı paylaşımlarınızı burada yapmayın çünkü zaten hepimiz bu yollardan daha evvel geçtik ama sonuç alamadık!!!

Çoğu hanımın sorunu kıl dönmeleri,batıklar ciltte oluşan lekeler ve epilasyondan sonra ortaya çıkan siyah kıl kökleri...Yıllarca aynı sorunlarla bende uğraştım fakat ne jilet,ne ağda ne sir bunlardan kurtulmamı sağlamadı yıllarca tavuk gerisi gibi bir görünümle dolaştım ve etek giyerken bile çok zorlandım ne yazıkki ...sonunda yaptığım araştırmalarla kendimce bir çıkış yolu buldum...

1- Haftada en az 1 kere deniz tuzu ile herhangi bir peeling karıştırılarak bacaklar sertçe ovulacak, işi abartıp ek olarak kese kullanabilirsiniz,acıtmanızın mahsuru yok işiniz bitince bacaklarınız pırıl pırıl olacak

2- Gündüz kullanım için bol nemlendiricili krem kullanmak gerek

3- Epilasyon aletlerinden uzak durulacak ve sir yada normal ağda kullanılacak

4-Her epilasyondan 1 gün evvel muhakkak peeling yapılacak

5-Epilasyon sonrası cildi siler silmez önce limon suyu sürülecek, kuruduktan sonra yeniden yıkayıp Kerasal Fort krem süreceksiniz(2 gece)

6- Geceleri yatmadan bir kaç saat evvel altta tarifini verdiğim kremi temizlenmiş bacaklarınıza az miktarda sürüp yedirmelisiniz bu hem tedavi edici hemde besleyici bir kremdir...

Krem tarifi
Herhangi bir vucut kremi ben dove kullanıyorum daha katı
Medicasol Merhem 1 tüp (bepanthen denemeyin tüyleri besliyor)
Differin Jel 1 tüp
Expigment %4 yarım tüp
Kerasal Forte yarım tüp (evde varsa fucidinde olur ama ben kerasal tavsiye ederim)
10 damla buğday yağı bütün bunları verdiğim oranda birbirine karıştırın...

ısteyen ek olarak
B vitamini bemix iğne
E vitamini evigen iğne
K vitamini Libavit iğne
C vitamini Epargriseovit alarak karışıma ekleyebilir ama maaliyeti arttırıyor o yüzden teklif var ısrar yok :)

bu karışımı yapın ve her gece sürün...
7- Bacaklarında batıklara bağlı delikler oluşmuşsa 6 maddeden sonra kulak çubuğu yardımı ile tretin sürün...

Ben bütün bunları yaparak 1 ay içinde bütün leke,batık, delik vslerden kurtuldum şimdi çok mutluyum şu anda kapatıcıları sadece bacaklarımı bronzlaştırmak için kullanıyorum hepsi bu :)

Dip not: Bacaklarınız normale döndükten sonra yalnızca ilk 5 maddeyi uygulayın ve gecede bol bol nemlendirici sürün...Haydi bakalım umarım hepiniz benim gibi kurtulursunuz bu dertten...:1hug:

Kızlar, lütfen özel mesajla değil, konu başlığında sorun sorularınız ki bizimle aynı durumda olan herkesi bilgilendirebileyim...
selam herkese çok güzel bir tarif verilmiş batıklar için arkadaşlar içerisinde medicasol şiddetin expigment ve karasal var iki sorum olacak birincisi bunların hepsinin karışımı tahrişe sebep olmuyor mu ikincisi sadece bacak için mi yanı genital bölge için kullanılır mı??Aydınlatırsanız sevinirim.

Lütfen kese,ponza taşı, duş eldiveni denedim geçti tarzı paylaşımlarınızı burada yapmayın çünkü zaten hepimiz bu yollardan daha evvel geçtik ama sonuç alamadık!!!

Çoğu hanımın sorunu kıl dönmeleri,batıklar ciltte oluşan lekeler ve epilasyondan sonra ortaya çıkan siyah kıl kökleri...Yıllarca aynı sorunlarla bende uğraştım fakat ne jilet,ne ağda ne sir bunlardan kurtulmamı sağlamadı yıllarca tavuk gerisi gibi bir görünümle dolaştım ve etek giyerken bile çok zorlandım ne yazıkki ...sonunda yaptığım araştırmalarla kendimce bir çıkış yolu buldum...

1- Haftada en az 1 kere deniz tuzu ile herhangi bir peeling karıştırılarak bacaklar sertçe ovulacak, işi abartıp ek olarak kese kullanabilirsiniz,acıtmanızın mahsuru yok işiniz bitince bacaklarınız pırıl pırıl olacak

2- Gündüz kullanım için bol nemlendiricili krem kullanmak gerek

3- Epilasyon aletlerinden uzak durulacak ve sir yada normal ağda kullanılacak

4-Her epilasyondan 1 gün evvel muhakkak peeling yapılacak

5-Epilasyon sonrası cildi siler silmez önce limon suyu sürülecek, kuruduktan sonra yeniden yıkayıp Kerasal Fort krem süreceksiniz(2 gece)

6- Geceleri yatmadan bir kaç saat evvel altta tarifini verdiğim kremi temizlenmiş bacaklarınıza az miktarda sürüp yedirmelisiniz bu hem tedavi edici hemde besleyici bir kremdir...

Krem tarifi
Herhangi bir vucut kremi ben dove kullanıyorum daha katı
Medicasol Merhem 1 tüp (bepanthen denemeyin tüyleri besliyor)
Differin Jel 1 tüp
Expigment %4 yarım tüp
Kerasal Forte yarım tüp (evde varsa fucidinde olur ama ben kerasal tavsiye ederim)
10 damla buğday yağı bütün bunları verdiğim oranda birbirine karıştırın...

ısteyen ek olarak
B vitamini bemix iğne
E vitamini evigen iğne
K vitamini Libavit iğne
C vitamini Epargriseovit alarak karışıma ekleyebilir ama maaliyeti arttırıyor o yüzden teklif var ısrar yok :)

bu karışımı yapın ve her gece sürün...
7- Bacaklarında batıklara bağlı delikler oluşmuşsa 6 maddeden sonra kulak çubuğu yardımı ile tretin sürün...

Ben bütün bunları yaparak 1 ay içinde bütün leke,batık, delik vslerden kurtuldum şimdi çok mutluyum şu anda kapatıcıları sadece bacaklarımı bronzlaştırmak için kullanıyorum hepsi bu :)

Dip not: Bacaklarınız normale döndükten sonra yalnızca ilk 5 maddeyi uygulayın ve gecede bol bol nemlendirici sürün...Haydi bakalım umarım hepiniz benim gibi kurtulursunuz bu dertten...:1hug:

Kızlar, lütfen özel mesajla değil, konu başlığında sorun sorularınız ki bizimle aynı durumda olan herkesi bilgilendirebileyim...

Teşekkürler

X