Adet gecikmesi mi yoksa hamilelik mi?

Odette

Annecik
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2009
217
4
Kızlar merhaba, bebek istediğimiz için son 2 aydır korunmuyorduk. En son 2 haziranda adet gördüm, fakat 22 haziran günü idrarımda yanma şikayetiyle doktora gittim ve doktor bana kan,idrar ve smear testi yaptı.(Kan testinde hcg 0.100 yazıyordu. Smear sonuçlarım ise henüz belli değil) Servikal erozyon teşhisi koydu ve Roxin 500 mg, Neo penotran forte l adlı ilaçları verdi. 7 gün bunları kullandım. bugün 2 temmuz ve adetim 4 gün gecikti. Sadece iki gün önce birkaç damla pembe bir sıvı geldi o kadar. Dün evde gebelik testi yaptım sonuç negatif.
Sizce gecikme normal mi ya da hamileysem kullandığım ilaçlar yüzünden bebeği aldırmam mı gerekecek? Doktora yarın gideceğim ve içim içimi yiyor. Bu ilaçlar hakkında bilginiz var mı? Ya da bu konuda tecrübeniz?

Son düzenleme:
Korkmana gerek yok canım
Antibiyotik kullandıktan sınra regl gecikebilir bazen de erken gelir,,
Hamile olsaydın testte çıkardı diye düşünüyorum eğer hamileysende
bu kadar erken dönemde ya bebeği etkilediği için regl olursun yada sağlıklı bi şekilde gebelik devam eder..Geçmiş olsun..

Korkmana gerek yok canım
Antibiyotik kullandıktan sınra regl gecikebilir bazen de erken gelir,,
Hamile olsaydın testte çıkardı diye düşünüyorum eğer hamileysende
bu kadar erken dönemde ya bebeği etkilediği için regl olursun yada sağlıklı bi şekilde gebelik devam eder..Geçmiş olsun..
Çok teşekkür ederim canım, içimi rahatlattın gerçekten de.opuyorumnanaktan

bende de aynı durum var canım ya
nisan 9 da boş gebelikten kürtaj oldum kürtajdan sonra kist oluşmuş en son 10 mayısta adet oldum bu güne kadar olmadım daha doktora gittim adet söktürücü verdi kisti küçülmüş dedi.Ama ben hamile kalmış olabileceğimden şüpheleniyorum onun için ilaçlara başllamadım henüz. Doktora ilişkinin 3. günü gittim kalmış olsamde çıkmaz kan testinde diye ümitleniyorum kendi kendime.
idrar testi yapıyorum negatif çıkıyo üç gündür de göbeğimin üstüne doğru bir ağrı var. Şimdi tam 13 güm geçti ilişkimin üstünden idrarda ve ya kanda çıkar mı ?
bu durumu yaşayan varmı arkadaşlar .Ne olur aydınlatın beni de.

ya arkadaşlar sölemeden geçemicem ilişkiden 6 gün sonra pembe renkli 3-4 damla kan geldi benden bi dahada bişey gözükmedi ilk 1 haftada kasıklarım ve belim çok ağrımıştı

Kızlar merhaba, bebek istediğimiz için son 2 aydır korunmuyorduk. En son 2 haziranda adet gördüm, fakat 22 haziran günü idrarımda yanma şikayetiyle doktora gittim ve doktor bana kan,idrar ve smear testi yaptı.(Kan testinde hcg 0.100 yazıyordu. Smear sonuçlarım ise henüz belli değil) Servikal erozyon teşhisi koydu ve Roxin 500 mg, Neo penotran forte l adlı ilaçları verdi. 7 gün bunları kullandım. bugün 2 temmuz ve adetim 4 gün gecikti. Sadece iki gün önce birkaç damla pembe bir sıvı geldi o kadar. Dün evde gebelik testi yaptım sonuç negatif.
Sizce gecikme normal mi ya da hamileysem kullandığım ilaçlar yüzünden bebeği aldırmam mı gerekecek? Doktora yarın gideceğim ve içim içimi yiyor. Bu ilaçlar hakkında bilginiz var mı? Ya da bu konuda tecrübeniz?

canım 2 haziranda adet olmuşsun 22 haziranda kontrole gitmişsin senin yumurtlaman büyük ihtimalle 16sı gibi ama sen 6 gün sonra gitmişsin ilişkiden yaklaşık 10gün sonra kana geçer biraz erken yaptırmışsın ama pembe leke de yerleşme kanaması olabilir ama idrar tahlili her zaman net sonuç vermiyor bence sen bir kan testi daha yaptır canım ilaç kullandığın için inşallah hamilesindir diyemiyorum çünkü içtiğin ilaçlar bebişe zarar vermiş olabilir. hakkında hayırlısı canım

bende de aynı durum var canım ya
nisan 9 da boş gebelikten kürtaj oldum kürtajdan sonra kist oluşmuş en son 10 mayısta adet oldum bu güne kadar olmadım daha doktora gittim adet söktürücü verdi kisti küçülmüş dedi.Ama ben hamile kalmış olabileceğimden şüpheleniyorum onun için ilaçlara başllamadım henüz. Doktora ilişkinin 3. günü gittim kalmış olsamde çıkmaz kan testinde diye ümitleniyorum kendi kendime.
idrar testi yapıyorum negatif çıkıyo üç gündür de göbeğimin üstüne doğru bir ağrı var. Şimdi tam 13 güm geçti ilişkimin üstünden idrarda ve ya kanda çıkar mı ?
bu durumu yaşayan varmı arkadaşlar .Ne olur aydınlatın beni de.

canım ilişkinin 3. günü çıkmaz ne kanda ne idrarda ne de ulturasonda en kısa zamanda kanda baktır beta hcgye eğer hamişsen şimdiden tebrik ederim eğer değilsen de canım en kısa zamanda doktorunun verdiği ilaçlara başla derim adet günün ne zamandı ama ilişki stünden 13 gün geçtiyse kanda çıkar canım

canım ilişkinin 3. günü çıkmaz ne kanda ne idrarda ne de ulturasonda en kısa zamanda kanda baktır beta hcgye eğer hamişsen şimdiden tebrik ederim eğer değilsen de canım en kısa zamanda doktorunun verdiği ilaçlara başla derim adet günün ne zamandı ama ilişki stünden 13 gün geçtiyse kanda çıkar canım

Çok Teşekkür ederim canım benim ya hamilesin sözünü tekrar duymayı çok istiyorum Allah kimseya aratmasın isteyen herkese versin inşallah ( AMİİİİİNNNNNN)

canım yaa gebe olsaydın kanda erken belli oluyor cıkardı zaten tıpda söyle birşey var adet zamanından önce içtiğin hiç bir ilaç bebeğe zarar vermezmiş riskli olan adet geçtikten sonra içilen ilaç adetten önce rahim silahlarını kuşanmazmış öyle bişiler okumuştum gebelik için hcg 500 geçmiş olmalı sanırım 500 kadar normal kabul ediyolar sanırım iki günde erken adet görüyorsun bence içtiğin ilaçların yan etkilerine bak belki adet gecikmesine neden olabiliyordur genelde gebelik tesleride bir kaç gün geçtikden sonra belli ediyozaten bozuksa hiç sonuç vermiyo ben suan 6 haftalı gebeyim bir gün geçti test yaptım hemen cıktı bundan öncede iki kere düşük yapmıştım onlardada test yaptığımda bir gün geçmişdi sen tabiki yine tedbirli ol bir kan testi daha yaptır ama adetten önce içilen ilçlardan fazla korkmana gerek yok cok geçmiş olsun

Yanıtlarınız için teşekkür ederim kızlar. ılaçlar hakkında görüştüğüm doktorların ortak fikri bebeğe zararı olmayacağı yönünde. ıki gün önce kan testimde hcg 96 çıktı, en son 2 haziranda regl olmuştum ve değer düşük gibi gelmişti ama bugün başka bir hastanede yaptırdım sonuç 315'ti. Salı günü tekrar yaptıracağım. Sanırım değerin 3'e katlaması her şeyin yolunda olduğunu gösteriyor.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim kızlar. İlaçlar hakkında görüştüğüm doktorların ortak fikri bebeğe zararı olmayacağı yönünde. İki gün önce kan testimde hcg 96 çıktı, en son 2 haziranda regl olmuştum ve değer düşük gibi gelmişti ama bugün başka bir hastanede yaptırdım sonuç 315'ti. Salı günü tekrar yaptıracağım. Sanırım değerin 3'e katlaması her şeyin yolunda olduğunu gösteriyor.

Tebrik ederim arkadaşım
senin adına sevindim İnşallah sonuna kadar herşey yolunda gider.Of benimde içim içimi yiyo ben neden adet olamadım dahaa. Bidaha gidip kan testi mi yaptırsam of son 4 aydır hastaneden de tiksindim ya. Bana akıl verin arkadaşlar nolur 3-4 damla pembe akıntım oldu sonrasında bişi yok. İlişkinin üstünden 15 gün geçti testte sağlıklı bi sonuç çıkarmı acaba ya delircem kaç gündür.mafoldumben

Tebrik ederim arkadaşım
senin adına sevindim İnşallah sonuna kadar herşey yolunda gider.Of benimde içim içimi yiyo ben neden adet olamadım dahaa. Bidaha gidip kan testi mi yaptırsam of son 4 aydır hastaneden de tiksindim ya. Bana akıl verin arkadaşlar nolur 3-4 damla pembe akıntım oldu sonrasında bişi yok. İlişkinin üstünden 15 gün geçti testte sağlıklı bi sonuç çıkarmı acaba ya delircem kaç gündür.mafoldumben
Çok teşekkür ederim, inşallah her şey yolunda gider dediğin gibi.
Ben şüpheli ilişkiden 17-18 gün sonra sonuç aldım. Bence artık kan testi yaptırarak öğrenebilirsin. İnşallah istediğin sonucu alırsın canım.

Çok teşekkür ederim, inşallah her şey yolunda gider dediğin gibi.
Ben şüpheli ilişkiden 17-18 gün sonra sonuç aldım. Bence artık kan testi yaptırarak öğrenebilirsin. İnşallah istediğin sonucu alırsın canım.

Teşekkür ederim canım ya
Kafam çok karışık heleki bi boş gebelikten sonra toparlanmam zor oldu bir umut benimkisi
İnşallah bugün iş çıkışı test yaptırıcam hayırlısı olsun tekrar sağol desteğin içinopuyorumnanaktan

acil cevap yazarsaniz sevinirim.alti günüm gecti evde test yaptim yok.olabilirmiyim hamile insallah Allah im kizlar yazin ne olur.

Merhaba arkadaşlar, bu forma yeni katıldım, 5 aydır evliyim ve evlendiğimden beri hep düzensiz adet görmeye başladım 37 günde bir adet görmeye başladım, oysaki evlenmeden önce adetim düzenliydi, çok fazla bebek istemekteyim ve yine adetim altı gün gecikti geçen adetimin 21. günü doktora gitmiştim progesteronuma bakmıştı ve çok düşük buld, hamilelik pek mümkün değil dedi, şimdi de adetim 6 gün gecikti, akıntılarım arttı, kasıklarım ağrıyor, sizce hamile miyim, yoksa çok istediğimden dolayı mı etkileniyorum , yardımcı olursanız çok sevinirim

Arkadaşlar meraba bende neo penorol kullndim fakat adet olmadan 4 gun once bitti. Ve benim adetim 3 gün gecikti normalde cok duzenlidir. Ve cok belim agriyo goguslerimde siskinlikte olmustu ama suann kalmAdi sizce ilacmi yapmistir. 2 hafta once kan verdim ama kanda 4 haftada blli oluyormus

X