Batık ve İnatçı kıllar için ne yapmalı ?

eksibir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
77
0
kızlar derinin içine batmış ama yüzeyden görünen kılları çıkarmak için bildiğiniz bir yöntem var mı?
cımbızla uğraşıyorum çıkmıyor ve bu sefer daha beter bi görünüm oluyor
uğraştığıma pişman oluyorum kanıyor kızıyorum kendime
ne yapılabilir bunlara?CADIARZU

ah canım benim çok güzel konu açmışsın aynı sorun bendede var ve hep araştıyorum inşallah bigisi olan yazar

evet bende de bu sorun kızlar bi bilen varsa yardım etsin özellikle epilasyondan sonra çkmaya başlarken çoğu öyle çıkıyo :KK43:

canım ben kuaförümden bir yöntem öğrendim üstünede yokkk!!!! bacaklarına sıcak su tut duşta... derin hafif yumuşayana kadar... sonrada topuk taşları varya hani japon pazarlarında 1 tl.ye satılan topuk törpüsü şeklinde aletler (ama üzeri rende değil kum gibi olanlardan).. derin yumuşakken onla kılların çıkış yönünün tersine sürtüyosun.... bi tane bile batık kalmaz.. ama kuru sürtme bacaklarına çizer.... bakın deneyin sizde tutacaksınız bu kolay yöntemi :)))

Valla ben bacak kemiğime ulaşıncaya kadar kazıyorum,kılla inatlaşıyorum senmi benmi :jeyyar: sonra çıkıyor tabi.Ama şaka biyana aqualotus2000 paylaştığı yöntem kulağa çok mantıklı geliyor,denemek laızm tabiki.Ben banyo esnasında normal sırada ovuyorum bacaklarımı ama aşağı yukarı ters yöne felan değil,artık böyle denerim.

kızlar derinin içine batmış ama yüzeyden görünen kılları çıkarmak için bildiğiniz bir yöntem var mı?
cımbızla uğraşıyorum çıkmıyor ve bu sefer daha beter bi görünüm oluyor
uğraştığıma pişman oluyorum kanıyor kızıyorum kendime
ne yapılabilir bunlara?CADIARZU

Canım bu konu ile ilgili ben bu başlığı açtım, bir bakın isterseniz,umarım yararını görürsünüz...
http://www.kadinlarkulubu.com/istenmeyen-tuyler/292599-kil-donmeleri-batiklara-cozum-buldum.html

Son düzenleme:
bende de çok fazla kıl dönmesi olurdu makinayla aldığım için. şimdi her banyoda kese yapıyorum hiiiç batık falan olmuyor.keseyi sıcak suyun altında yapıyorum önce iyice kendilerinden geçiyorlar kıllar. sonrada soğuk suyun altında, hem kan dolaşımına da katkıda bulunuyorum. deneyin derim!!!:..-tatlicadiarzu-

ben ponzo taşı mı ne adı
onla sürttüm çoğu çıktı
çıkmayanları da iyice içine girmiş olanları da sıktım iç içe upuzun kıllar çıktı
önce yara gibi oldu ama iyileşti

canım ben kuaförümden bir yöntem öğrendim üstünede yokkk!!!! bacaklarına sıcak su tut duşta... derin hafif yumuşayana kadar... sonrada topuk taşları varya hani japon pazarlarında 1 tl.ye satılan topuk törpüsü şeklinde aletler (ama üzeri rende değil kum gibi olanlardan).. derin yumuşakken onla kılların çıkış yönünün tersine sürtüyosun.... bi tane bile batık kalmaz.. ama kuru sürtme bacaklarına çizer.... bakın deneyin sizde tutacaksınız bu kolay yöntemi :)))

saol deniycem bunu. işe yarar inşAllah:eek:

Ben geçenlerde ağdaya gittiğim güzellik salonunun tavsiyesiyle
içinde okyanus tuzu olan bir karışım satın aldım.
Batıkları gideriyor ama çok çok etkileyici olduğunu söyleyemeyeceğim;
ancak içindeki yağ müthiş bir nemlendirici etkisi yaratıyor.
Yalnız şişeyi geniş bir kaba boşalttığım için attım.
Adını da hatırlamıyorum. Ama pembe bir karışım.
Güzellik merkezlerinde veya kozmetik firmalarında
vardır sanıyorum. Fiyatı 35 lira.

ben kuru kuruyken ponza taşyla ovmuştm yüzeydkler flanda geçmşti çok ii geldi bütün ölü derm gtti böle bebek teni gbi yumuşack oldu tavsye edrm ama bastrmayn :icecream:

Dermoid kist’, bilinen adıyla kıl dönmesi derinin dermis tabakasında oluşan kılın çeşitli nedenlerle cilt üzerine çıkamayarak cilt altında uzaması sonucu oluşan cilt problemlerinden biridir. Vücudun her bölgesinde problem olarak karşımıza çıkabilir.

Cilt üzerinde uygulanan hatalı depilasyon işlemi, tıraş ve benzeri işlemlerde kılın kökü ile değil kırılarak alınması, hatalı kıyafet seçimi ile gözeneklerin tamamen kapanması veya cilt yapısı (çok kuru ciltler) kıl dönmesi probleminin nedenlerinden bazıları.

Ciltte oluşan batık (kıl dönmesi) problemlerine karşı tavsiye edilen çözüm önerilerinden bazıları şunlar:

Kese uygulaması: Vücudunuza duş sırasında hafif hareketlerle yapacağınız kese cildin ölü tabakasını temizleyerek batık olan kılın dışarıya çıkmasını destekler. Ancak keseyi çok bastırmadan hafif hareketlerle yapmak önemlidir, aksi takdirde cildin üst yüzeyi zedelenebilir.

Peeling uygulaması: Duş sırasında cilt yüzeyine masaj yapılarak uygulanır, içindeki küçük granüllerle ölü tabakayı ciltten arındırır ve batıkların dışarıya çıkmasını destekler. Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırarak toksin atımını da desteklemiş olursunuz.Peeling ve kese sonrası olumlu sonuçlar kılın deri altına batıklık derecesine göre farklılık gösterir. Kılın ucunun yüzeye çıkması zaman alabilir. Bu işlemlerin hafta da bir yapılması uygundur.

Özel batık ürünleri: Uzmanlar tarafından tavsiye edilen özel batık ürünleri de oldukça etkilidir. Stopingrow Batık Sprey, uzmanlar tarafından özellikle tavsiye edilenlerden. Stopingrow, içindeki etken maddeler ile kılın dışarıya çıkmasını destekler, derinin altına kadar nüfus eder ve etkisini çok kısa sürede gösterir. Sabah ve akşam bölgeye düzenli uygulamada etkisini çok kısa sürede görebilirsiniz. Cilt yüzeyine sadece püskürtmek yeterli tekrar durulama ya da yıkama gerektirmediği içinde ürün oldukça pratik kullanım sağlıyor. Vücudun her bölgesinde genital bölge hariç rahatlılıkla kullanılabiliyor.

(alintidir)

evet bende ponza aşı kullanıyorum ve çok memnunum btık kıllarım yok artık

benimde epilasyon aletini kullandıktan sonra çıkmaya başladı,bakalım bende denicem pozo taşını :)

Kızlar valla bndede ara sıra oluyor ben aktardan kabak lifi aldım oval olanından duşta üzerine biraz duş jeli döküp iyce keseleyin tertemiz yapıo 5/6 tl bişey :KK49:

X