Aile Planlaması Adet Geciktirici Hap

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
sealm kızlarrrr
bende 10 gün sonra safrakesesi ameliyatı olucam ameliyat günüm tam adetimin ilk gününe denk geliyooo
pazartesi dr ile görüşüp geciktirci almayı planlıyorum bi kaç gün bari geciktirseee
ameliyat masasında düşünsenize ne iğrenç olur öyle yatmakkk
utancımdan narkozsuz bayılırım herhaldee
allahım inşallah hap işe yara hastaneden çıkınca adet olurumda dr ye rezil olmam

ya kıslarrr ben 2 gün geçikmesi için kullanacaktım ya bu hapı sonra iki gün için bünyemi bozmayayım diye almamaya karar verdim..ama düğünün ertesi günü bi haftalıgına tatile gitcem..yani benim adetimin 10 gün geçikmesi gerekiyor...bana bu adet geciktirici hapların kaç gün geciktirdigini bide adet olmaya kaç gün kala kullanılması gerektigini ve ilaç ismini söyleyebilirmi...kesinlikle almam gerekiyorr yardımcı olursanız çok sevincem..

diger topıkte de sordum buraya da yazayım iyisi mi:)
yaklasık ıkı ay önce dogum kontrolhapını bıraktım su an ıcın gebelık ıstedıgımızden korunmuyorum fakat sımdı karısık bı durum ortaya cıktı benım ıcın adet duzenım haptan sonra öne geldı ve tatıle cıkacagım zamana denk gelıcek cok buyuk bır ıhtımalle..bekarken bu adet gecıktırıcı haplardan kullanmıstım ama sımdı tam da cocuk planlarken bu hapı ıcmem ne derece dogru olur bı sakıncası yan etkısı var mıdır benım durumumda acaba kafam karıstı tatıle cok ıhtıyacım var ve o tarıhten baska sansım da yok bu yuzden ıkı arada bı derede kaldım acıkcası bana ne önerırsınız?

yaklasık ıkı ay önce dogum kontrolhapını bıraktım su an ıcın gebelık ıstedıgımızden korunmuyorum fakat sımdı karısık bı durum ortaya cıktı benım ıcın adet duzenım haptan sonra öne geldı ve tatıle cıkacagım zamana denk gelıcek cok buyuk bır ıhtımalle..bekarken bu adet gecıktırıcı haplardan kullanmıstım ama sımdı tam da cocuk planlarken bu hapı ıcmem ne derece dogru olur bı sakıncası yan etkısı var mıdır benım durumumda acaba kafam karıstı tatıle cok ıhtıyacım var ve o tarıhten baska sansım da yok bu yuzden ıkı arada bı derede kaldım acıkcası bana ne önerırsınız?

cnm ikimizde cvp bekliyorus..benimde senin gibi tatile acaip ihtiyacım varrr..adet olarak burnumdan gelmesini istemiyorumm artık adetimin düzeninin şaşmasını bile gözçnüne alcam..yani ayarlasammm adetimin ilk gününe hayatta tatili denk geiremesdim..bu sene böyleolmak zorunda kaldııı...hamilelik konusuna gelince biyerde çabuk hamile kalmaya yarar diye okudum başka biyerdede korunmak için kullanıldıgını okudum..kafamçokkarıştı

tekrar doğum kontrol hapına başlayabilirsin. ara vermeden kullan bıraktıktan muhtemelen 3 gün sonra adet görürsün.

canım bende senin gibi arkadaşım düğünü için kullanmıştım elbisem beyazdı bi sorun olur diye korktuğum için kullandım ama sonrası benim için işkence oldu normalde hiç sancı yaşamama rağmen inanılmaz bir sancı yaşadım ben ilaç yüzünden olduğunu sanıyorum ama tam eminde değilim..

tekrar doğum kontrol hapına başlayabilirsin. ara vermeden kullan bıraktıktan muhtemelen 3 gün sonra adet görürsün.

cevap ıcın tesekkurler canım ama tam hormonlar normallessın dıye beklerken tekrar o rıskı almak ıstemıyorum o yuzden bısekılde zorlayarak tatılımı ertelemeye ugrasıyorum su anda cunku bebısım olsun da cok ıstıyorm zaten ıkı seneye yakın hap kullandım bırakalı uc ay kadar oldu galıba artık daha da gecıktırsın ıstemıyorum o yuzden..hayrlısı artık yıne de tesekkurler tatlıma.s.

canım bende bugun kullandım boyle bır ılac hatta bırazdan tekrar alacam.yarın tatıle cıkıyorum almasaydım tatılım burnumdan gelecekti bende tereddut ettım ıcıp ıcmemekte.eczacı her bunyede yan etkı yapmaz dedı bakalım normalde 6 sında olmam lazımdı ne kadar gecıkecek ama sanırım bır hafta boyunca kullanmam gerekecek cunku bırakınca adet baslıyormuş

Bu hapı eczanelerde hangi isim altında bulabilirm peki ?

Bu hapı eczanelerde hangi isim altında bulabilirm peki ?

Adet geciktirici hap lütfen demen yeterli eczacı verir ancak cidden bir sonraki ay işkencedir dengeyi bozar bilgine..

Evli olan arkadaşlar tamponu kullansın tatilde daha mantıklı.

konuda açtım ama bir de buraya yazım arkadaşlar
benim bilgi almak istediğim konu adet geciktirici hap henüz hiç kullanmadım.Bir haftalık tatilimin 3. ya da 4. gününe denk geliyor ve yıllık tatilim olduğu için ben her gününü dolu dolu yaşamak istiyorum ama bir yanımda diğer günler sadece güneşlen diyor =( çok karasız kaldım karasız kalmamın sebebi ise ilacın tehlikeli olduğunu söyleyenler var bi arkadaşım ise 2 gün kala içtiği için bir işe yaramamış aksine fazla kanaması olmuş bende garantiye alıp 4 gün öncesinden mi içsem diyorum eczacı günde 3 kere yerine günde 2 kere al iyi değil dedi ama neden iyi değil soramadım başı çok kalabalıktı =( deneyimi ya da bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

adetim başladı.bi arkadaş adetin başlasa dahi adet geciktirici kullanırsan kesilir hapı bırakınca devam eder dedin.kullansam etkili olur mu?adetim kesilir mi?bilginiz var mı??????

X