su gelmesi

teacher3510

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2009
92
0
41
arkadaşlar doğumun belirtisinden bir tanesi su gelmesi diyorlar ama benim merak ettiğim ne kadar geliyor yani anlaşılması kolay mı yoksa az azmı geliyor.

bazen gelir bazen gelmez,benim ilk doğumda su gelmedi,sadece iç çamaşırlarda küçük pembe leke gördüm,ve doğum başladığnı anladım,hastanede dr suyun gelmesinı sağladı,ikinci doğumda ise beni doğumhaneye aldılar ve orda aniden bacaklara bi sıcak geldi,aşağı bakınca suyum geldiğini gördüm,fazla değil,ama çok az da değil,sadece bacaklar arası ıslandı terliklerime kadar su geldi,ama yere kadar gelmedi,kolay ve çabuk bebeişine kavuşmasını dilerim:nazar:

herkes su diyor ben de daha doğurmadım ama:) su geliyor bir de pembemsi nişan dedikleri bir işaret, o işaretle doğumun yaklaştığı anlaşılıyormuş. okuduğum kadarıyla böyle. sonra da açılma ve sancılar başlıyor, açılma 10 cm oldu mu da doğum gerçekleştiriliyor 4 cm açılmada da hastaneye yatılıyormuş:=) anladığım bu şimdilik... tabii bu süreç kişiye göre uzuyor kısalıyor. ama genelde ilk doğumda 8-10 saat filan oluyormuş 14 saate kadar uzayabiliyormuş.

canım benimde var daha doğumuma ama en son gittiğim doktor ya kırmız pembe lekeler olur yani kan gelir yada 1 su bardağı kadar ılık su gelir normal tuvaletin varmış hissi verir ama bunu tutmazsın demişti

öyle bi su boşalıyorki anlamamak mümkün değil, benim suyumun gelmesiyle doğumum başlamıştı.öyle bişi ki engelleyemiyorsun zaten suyun akışını

bende geçen gece aşırı bi tuvalet isteğiyle uyandım, kalkar kalkmaz bi ıslaklık hissettim, sandım ki suyum geldi, işte insan ilk olunca nasıl olacağını bilmiyor böyle endişeye kapılıyor. daha 2 ay var doğumuma, erken doğum olacak diye çok korkuyorum.

hafif pembe rengi ve biraz kan pıhtılar gibi bir şey görünyor,zaten suyu gelince doğum çok çabuk oluyor:CüvCüv:,ben ikinci doğum su geldi ve bacaklarım kendi kendine açılmıştı,dr sıkın ıkınma bebeğin kafası gözüktü demişkaydirigubbakcemile3,ve ondan bir kaç dk sonra bebeğim kucaktayıdıopuyorumnanaktan,önemli olan dr dediklerine uymak ve boşuna ıkınmamaka.s,zaradan başka birşey olmaz boşuna kendini yıpratırsınızyerimseniben,dr dediği anda ıkının,herkeze çabuk ve kolay doğumlar dilerim arkadaşlar:nazar:,zaten bebeşleri gördüğnüz ilk anda zaman duracak:asigim:,o mücize sizin ve bunca zaman karnında taşıdığnız bucürü göreceksınızopuyorumnanaktan,o kadar özel ki bu an:asigim:,ben ikisinde de hüngür hüngür ağladım:gitme:,onu sizin kucağına verdiğnde o sizi kokusunu tanıyacak ve susacakopuyorumnanaktan,siz onun tüm dünya olacaksınız o da sizin..:nazar:a.s.

hafif pembe rengi ve biraz kan pıhtılar gibi bir şey görünyor,zaten suyu gelince doğum çok çabuk oluyor:CüvCüv:,ben ikinci doğum su geldi ve bacaklarım kendi kendine açılmıştı,dr sıkın ıkınma bebeğin kafası gözüktü demişkaydirigubbakcemile3,ve ondan bir kaç dk sonra bebeğim kucaktayıdıopuyorumnanaktan,önemli olan dr dediklerine uymak ve boşuna ıkınmamaka.s,zaradan başka birşey olmaz boşuna kendini yıpratırsınızyerimseniben,dr dediği anda ıkının,herkeze çabuk ve kolay doğumlar dilerim arkadaşlar:nazar:,zaten bebeşleri gördüğnüz ilk anda zaman duracak:asigim:,o mücize sizin ve bunca zaman karnında taşıdığnız bucürü göreceksınızopuyorumnanaktan,o kadar özel ki bu an:asigim:,ben ikisinde de hüngür hüngür ağladım:gitme:,onu sizin kucağına verdiğnde o sizi kokusunu tanıyacak ve susacakopuyorumnanaktan,siz onun tüm dünya olacaksınız o da sizin..:nazar:a.s.

ay ne güzel anlatmışsın ben ağlamaya her an hazırım zaten:)

Suyun gelmesini herkes oyle bir anlatirki saril saril diye biliyordum bende...Ilkinde nisanla hastaneye gittim ve doguma yakin kendileri patlatti suyum gelsin diye...Ikinci dogumumdada oyle azar azar geldiki su ben bile anlayamadim acaba diye..Kisiden kisiye degisiyor bu hal yani...Ben yinede sancilarin belli araliklarla gelmesini bekleyip oyle gitmistim hastaneye...Siz yinede su oldugundan emin olursaniz bir gidip en azindan kontrol ettirim derim..Allah herkese kolay dogumlar nasip edip hayirla saglikla kucagina almayi nasip etsin..

su geldiği zaman sancı oluyormu çok merak ediyorumm....erken geldiği zamanda sancı hissediliyormu...
canım,ben nasıl benim olduğnu anlatim(2 kez normal doğum yaptım,ikisinin biraz fark var,ilkinde pembe lekeyi çamaşirimda gördüm,suyum gelmedi,dr suyun akıtmasını sağladı,ikinci ise su kendi geldi ama doğumhanede,ikiside suyum geldikten hemen sonra bebişlerime kavuştum)sabah 5 uyandım adet sancı gibi hafif bir sancim vardı,ben saate bakıp not yazdım,bir saat sonra aynı şekilde yine hafif ve kısa sürede bir kaç saniye oldu,yine not yazdım,üçüncü kez olduğnda ben eşime dedimki ben doğum yapıcam,bu sanci yarım saate düştüğü anda yavaş yavaş toparlanıp dr gideceyizkaydirigubbakcemile,10dk ya 1 düştüğünde ben hastanenin holdeydim dr merhabalaşıyordum,sanci odasında alındım orda gerekli kontrol ve prosedurlar uygulandıyerimseniben,3 dk ya 1 sancim geldiğinde beni doğumhaneye aldılar midemi temizledilerkaydirigubbakcemile3,ben ayakta durmak biraz istedim daha rahat ettiyim için(herkezde farklı) o anda bir sıcak hissetim bacaklarda:kedi:,hiç tuvalet yaptığna benzemıyor,siz ne olduğnu bile anlamıyorsunuz,aşağı baktımda bacaklarım ıslaktı ve ümit bey sıkın ıkınma dedi,hemen yatırıp ıkınmak istediği anda bana tamam de ve bir derin nefes alıp tüm gücü ile ıkın,sonra dr bitti dedi kafası çıktı sıkın ıkınma dedi:lepi:,ve bitti benim oğlan ümit beyin izerine çişi yapıyordusırnaşık şey,vay bıcır vay dedi ümit bey,bebeği odaya kontrol etmek için dr gelince bebek çişinı yaptı de unutmasüprizzzzz,tamam dedim,sonar lokal anestezi uygulandı,hiç bir şey hissetmedim,beni toparladılar ve odaya götürdüler,bir kaç dk sonra bebeğide getirdiler o da ben kucağına alınmadan önce cak cak bağırıyordu,ben aldığmda hemen sustuopuyorumnanaktan,o kadar korkmayın,bebeğin herşeye değer..opuyorumnanaktan(not:ben hastaneye 16,30 vardım,ve sadece 18,50 dayanabilir sancim oldu,daha önce pek hafifti,ondan sonra 19,50 beni doğumhaneye aldılar ve20,05 bebeiğm kucaktayıdıopuyorumnanaktan:nazar:)

arkadaşlar doğumun belirtisinden bir tanesi su gelmesi diyorlar ama benim merak ettiğim ne kadar geliyor yani anlaşılması kolay mı yoksa az azmı geliyor.

canım sabah 7 de uyandığımda çamaşırımda ıslaklık farkettim hemen değiştirdim ve yattım bekledim 10 da tekrar oldu...saf su avuç içi kadardı...sonra ayaklandım ve tam 13,30 da birden bire idrar yapar gibi su gelmeye başladı kendin tutamıyorsun o akıyor hazırlandım doktora gittim 17,00 de doğum yaptım.....

canım,ben nasıl benim olduğnu anlatim(2 kez normal doğum yaptım,ikisinin biraz fark var,ilkinde pembe lekeyi çamaşirimda gördüm,suyum gelmedi,dr suyun akıtmasını sağladı,ikinci ise su kendi geldi ama doğumhanede,ikiside suyum geldikten hemen sonra bebişlerime kavuştum)sabah 5 uyandım adet sancı gibi hafif bir sancim vardı,ben saate bakıp not yazdım,bir saat sonra aynı şekilde yine hafif ve kısa sürede bir kaç saniye oldu,yine not yazdım,üçüncü kez olduğnda ben eşime dedimki ben doğum yapıcam,bu sanci yarım saate düştüğü anda yavaş yavaş toparlanıp dr gideceyizkaydirigubbakcemile,10dk ya 1 düştüğünde ben hastanenin holdeydim dr merhabalaşıyordum,sanci odasında alındım orda gerekli kontrol ve prosedurlar uygulandıyerimseniben,3 dk ya 1 sancim geldiğinde beni doğumhaneye aldılar midemi temizledilerkaydirigubbakcemile3,ben ayakta durmak biraz istedim daha rahat ettiyim için(herkezde farklı) o anda bir sıcak hissetim bacaklarda:kedi:,hiç tuvalet yaptığna benzemıyor,siz ne olduğnu bile anlamıyorsunuz,aşağı baktımda bacaklarım ıslaktı ve ümit bey sıkın ıkınma dedi,hemen yatırıp ıkınmak istediği anda bana tamam de ve bir derin nefes alıp tüm gücü ile ıkın,sonra dr bitti dedi kafası çıktı sıkın ıkınma dedi:lepi:,ve bitti benim oğlan ümit beyin izerine çişi yapıyordusırnaşık şey,vay bıcır vay dedi ümit bey,bebeği odaya kontrol etmek için dr gelince bebek çişinı yaptı de unutmasüprizzzzz,tamam dedim,sonar lokal anestezi uygulandı,hiç bir şey hissetmedim,beni toparladılar ve odaya götürdüler,bir kaç dk sonra bebeğide getirdiler o da ben kucağına alınmadan önce cak cak bağırıyordu,ben aldığmda hemen sustuopuyorumnanaktan,o kadar korkmayın,bebeğin herşeye değer..opuyorumnanaktan(not:ben hastaneye 16,30 vardım,ve sadece 18,50 dayanabilir sancim oldu,daha önce pek hafifti,ondan sonra 19,50 beni doğumhaneye aldılar ve20,05 bebeiğm kucaktayıdıopuyorumnanaktan:nazar:)

ay ne kadar kolaymış gibi anlatmışsın:) Allah bize de böyle doğumlar nasip etsin inş... böyle yazıları okuyunca cesaretim artıyor.:CüvCüv:

bir arkadaşım ikizlerine hamileydi
onunda gece uykusunda suyu gelmiş altına işedi sanmış anesinde kalıyomuş sonra annesi anlamış hemen hastaneye götürmüşler

ama idrarla hamilelik suyunu ayırt edebiliriz diye düşünüyorum

sonuçta kıvamı filan daha farklı olur ve arkadaşında dediği gibi bunu tutmak imkansızzmışşş

X