doğum sonrası KARNIMIZI SARMA ve KORSE kullanımı???

daphneIsLife

..hem uzak hem yakın..
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
2.679
7
40
selam kızlar,
doğum çantası hazırlayacagım aklıma geldi. normal dogum düşünüyorum herşey yolunda giderse. çevremden hep duyuyordum "karnımı çarşafa sardım, sarkmadı" veya "düzleşti" diye bu doğru mu? ve bunun için yanımıza korse veya çarşaf gibi birşey alalım mı? kullananlar veya bilenler varsa yazarlarsa sevinirim. opuyorumnanaktan

eskilerin bizim gibi imkanları olmadığı için çarşaf sarmışlardır da şimdi de çarşaf olmazki kıslar. korse olur kalın yumuşak kemerler var onlar olur. hani birden zarıflayınca kilo verince sarkmalar oluyor ya onu önlemek için vücut kendini toplarken destek olur. korse tamam da çarşafta neymiş canım :umursamaz:

normal doğumda bi gece kalıyosun hastanede,çantaya koymaya gerek olurmu..yani bikaç gün sonra giysen de olur heralde dimi korseyi..inşallah rahat bi doğum geçirirsinnn

ben sezeryanla doğum yaptım ilk oğlumda. 1 hafta- 10 gün sonra korse giydim. karnım falan yoktu. benim doktorum giyilmesinde bir sakınca olmadığını söylemişti. iyiki de giymişim bu doğumumda da giyicem inşallah :lepi:

benim arkadaşımda yün kuşak sardı. Doğumdan 4-5 gün sonra sanırım. Hemen bi gecede farkı farkettim dedi.

canım hemen o gün sarmak gerekmiyor eve gidince sararsın yada korse takarsın benim annem yapmış öyle zayıf biri değil ama hiç göbeği yok

normal doğumda bi gece kalıyosun hastanede,çantaya koymaya gerek olurmu..yani bikaç gün sonra giysen de olur heralde dimi korseyi..inşallah rahat bi doğum geçirirsinnn
dogru soyluyorsun ilk gece en azından rahat bırakayım göbüşümü :) ertesi gün evde kullanırım.

ben sezeryanla doğum yaptım ilk oğlumda. 1 hafta- 10 gün sonra korse giydim. karnım falan yoktu. benim doktorum giyilmesinde bir sakınca olmadığını söylemişti. iyiki de giymişim bu doğumumda da giyicem inşallah :lepi:
bazı arkadaşlar da çarşaf neymiş falan demişler :)) valla kızlar duyduklarımın yalaşcısıyım kaydirigubbakcemile3 ben de korse alayım en iyisi dogumdan once hazır olsun. sonra kim gidip alacak.

benim arkadaşımda yün kuşak sardı. Doğumdan 4-5 gün sonra sanırım. Hemen bi gecede farkı farkettim dedi.
yün kuşağı hiç duymadım sorucam onu da cnm sagol

canım hemen o gün sarmak gerekmiyor eve gidince sararsın yada korse takarsın benim annem yapmış öyle zayıf biri değil ama hiç göbeği yok
eskiler hep oyle yapmış zaten ya biz de kesin yapalım valla.. çarşaf hastanede olmaz tabi ama evde gerekirse olur o zaman.

canım benim de sezeryan olacak.
topigi normal dogum diye açmışım ama zaman yaklaştıkça değişiyor işte..
sezeryan da demek 7-10 gün sonra kullandın. bildigimiz korse mi? yani bacak+karın bölgesini mi sarıyor?
yoksa sadece karın için ozel birsey mi aldın? ben de hazır bulundurayım..

bende bi arkadaşımdan duydum hastanede direk sarıyolarmış çok işe yarıyomuş bende onun yalancısıyım:)

bende kuşak almak istiyorum korse çok sıkar gibi geldi birden okadar zorlamamak gerek kuşaklar satılıyor hazır korse satılanlarda 20-30 cm civarı 1-2 metre uzunluğu dolanıyor pamuklu kumaştan onlardan alıcam bende kendi istediğin gibi sararsın

benim arkadasimda bunu soyledi bana..Onunda masallah hiç gobegi kalmadi..Gerci benim uçuncu olacak ama bu sefer korse giymeyi dusunuyorum..sonradan eritmeye ugrasmaktansa korseyi deniyicem..Biri baya SIKI biri daha esnek..Ikinide deniyicem bakalim hangisiyle rahat edersem hemen dogumdan sonra giymeyi dusunuyorum...

peki sezeryansonrasi bu korse dikislere zarar vermiyormu yada acitmazmi? bende cok merak ediorum bu konuyu. bilen varsa yazzsin lutfen

Benim ablam iki çocuğunda da sardı gerçi ikiside normal doğumdu.Sıfır göbek iki çocuğa rağmen... Bayağı faydsı oldu göbek açısından...

peki sezeryansonrasi bu korse dikislere zarar vermiyormu yada acitmazmi? bende cok merak ediorum bu konuyu. bilen varsa yazzsin lutfen

Aslında bende onu soracaktım bir çok kişiden sezeryan sonrası sardıklarını duydum ama dikişlere zarar vermiyormu diye merak ediyorum....

sezeryan sonrası dikişler sanırım 10 gün içinde iyileşiyormuş.
biz de kullanmaya o zaman başlamalıyız diye düşünüyorum.
tabi dr.a da sormak lazım.

sezeryan olup kullanan varsa yazarsa iyi olur kızlar

X