Vücutta Beyaz lekeler (Vitiligo)...Paylaşalım

daha öncede bildiklerimi sizinle paylaştım. haşimato çıktı bende vitiligo ile beraber görülüyormuş bazen. bakın vitiligo bazen başka hastalıklarla birlikte görülüyor bunu bilmeniz içinde lütfen kan tsh değerlerinizi ölçtürün bir sakatlık varsa tedavisini yaptırın. şahtere otundan bahsetmiştim size aktarda satılıyor 2 3 tl birşey. kullanıyorum ve faydasını görmeye başladım. sizede öneriyorum....

Hayatımız yalan olmuş : ) buraya gelip reklam yapıyorum site yönetimi de yakalayıp rezil ediyor

Son düzenleyen: Moderatör:
bu vitiligo dan kesin olarak kurtulan varmı arkadaşlar ? cevaplarınızı bekliyorum.... ne önerirsiniz

Benim 2 kuzumda da var çok üzülüyorum :KK43:(
Biri 2.5 diğeri 3.5 yaşında ve tedavisi yok doktorumuz takip edilmesi, güneşten korumamız gerektiğini söyledi :KK43:(

Arkadaşlar merhaba.. bende de bu yaz Ağustos ayında beyaz leke çıktı sağ üst yanağımda doktor vitiligo olmadığını söyledi fakat ben merak ediyorum bu vitiligo için kullanılan protopic benzeri ilaçlar falan iyi gelir mi bendeki lekelere?
Doktor kalıcı dedi ama geçmez mi ya? Ben devamlı 3 saatte bir güneş koruyucumu yenileyen biriyim nasıl bu leke oluşabilir anlam veremiyorum.Lütfen yardımcı olun.Sizden bir şeyler duymaya ihtiyacım var.Ne yapmalıyım? En iyi buna benzer durumlar yaşayanlar anlayabilir beni.

daha öncede bildiklerimi sizinle paylaştım. haşimato çıktı bende vitiligo ile beraber görülüyormuş bazen. bakın vitiligo bazen başka hastalıklarla birlikte görülüyor bunu bilmeniz içinde lütfen kan tsh değerlerinizi ölçtürün bir sakatlık varsa tedavisini yaptırın. şahtere otundan bahsetmiştim size aktarda satılıyor 2 3 tl birşey. kullanıyorum ve faydasını görmeye başladım. sizede öneriyorum....
Arkadaşım bende de haşhimato çıktı...bebeğimin kontrolleri sırasında doktoru söyledi bunlar hep bir arada cıkar diye ama tabi ben tiroid olduğumu yıllar sonra öğrendim 1999-2000 yıllarında ortaokuldaylen cıktı vitiligo haşhimatoyu öğrendim 2013 yılında dediğin gibi mutlaka tsh bakılması gerekiyor.bu iki rahatsızlıkta vücudun bunları yabancı madde gibi algılayıp yok etmeye calısmasından kaynaklanıyormus

Arkadaşım bende de haşhimato çıktı...bebeğimin kontrolleri sırasında doktoru söyledi bunlar hep bir arada cıkar diye ama tabi ben tiroid olduğumu yıllar sonra öğrendim 1999-2000 yıllarında ortaokuldaylen cıktı vitiligo haşhimatoyu öğrendim 2013 yılında dediğin gibi mutlaka tsh bakılması gerekiyor.bu iki rahatsızlıkta vücudun bunları yabancı madde gibi algılayıp yok etmeye calısmasından kaynaklanıyormus
Haşhimato gercekten benim doktorum Hırsız gibi bir hastalık vücuttan çalabilmeye bakıyor dedi. Rabbim derman vermeyecek hastalık vermez inşallah

Vitiligo denen rahatsızlık, aynı sedef hastalığı gibi, psikoloji kökenli bir rahatsızlık olup sebepleri de aşağı yukarı aynıdır.

Bir rahatsızlığı tedavi etmek için, önce nedenini bulmak lazım olduğunu düşünerek yapmış olduğum, uzun yıllarımı alan çalışmalarımın sonucu bu rahatsızlığın her ne kadar dermatolojik bir rahatsızlık gibi görünmesine rağmen, bir immünolojik hastalık olduğunu anladım ve tedavisini bu yönde geliştirdim. Ve bugüne kadar yüzlerce vitiligolu hastanın altı ila sekiz ay arasında, tamamen iyileşmelerini sağladım. Bu hastalığın görüldüğü kişilerin duygusal yapılı, hassas, temiz karakterli, içe dönük kişiliklere sahip olduklarını, korku, ölüm, iflas, ayrılık gibi dramatik olaylar sonucunda, daha fazla etkilenmeleri dolayısıyla beyinden vücuda yayılan elektrik sisteminde meydana gelen spazm sonucu deriye olması gereken rengi veren, melanosit hücrelerine gerekli uyarının yapılmaması dolayısı ile ortaya çıkan bu rahatsızlık, immün sistemin özel bitki özleri formülleri ile uyarılmasıyla melanosit hücrelerinin görevlerini tekrar yerine getirmeye başlaması üzerine ilk iki aydan itibaren beyazlıklar içerisinde normal deri noktalanmaları başlar. Bu spazmın çözüldüğünün habercisidir. Bu haber de bize hastalığın tamamen ortadan kalkacağını müjdeler.

Rahatsızlığın boyutları, yaşanan olaylar ve etkileri ile ne kadar orantılı ise tedavisinde de kişinin konuya inanması, alışkanlıkları, perhizi ve stresten uzak kalması aynı ölçüde etkilidir. Bir psikologdan yardım alınması ise olumlu sonucun daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlar. 15 yıldan bu yana geliştirdiğim bu formüllerle şu anda varmış olduğum noktada, 18 yaş altında %90, sonraki yaşlarda ise %60lara varan başarı oranı

bu bir siteden aldığım bir yazı isterseniz bir bakın sitenin adresi aşağıdadır.

burda başarılı sonuçlar elde edilmiş tedaviler var.
mrb. araştırma yaparken yazınıza rastladım açıklamalarınız için tşk ederim. yazıyı almış olduğunuz sitenin adresini bildiri misiniz? 6 yaşıdaki oğlumda başladı ve çaresizce biran önce önlem almak istiyorum. doktorlar vitiligonun tedavisi yok ama geçebilirde geçmeyebililirde diyorlar . her türlü bilgiye ihtiyacım var.

Iki tane doktora gittim derdime derman olamadilar. Kaşımın ustu ve altinda bir beyazligim vardi yillardir ben aldanmamistim. Yuzumude hep gunesten korurum yaz kış. özellikle loş ışıkta baktığımda ilerleme gördüm. Neyse ilk doktor vitigilo diyemedi az bir parlama var dedi öbürü bir baktı ışık bile tutmadı eliden krem verdi. Ve strese bağlı pigment eksikliği dedi geçicek mi dedim bünyene göre değişir dediği ne olduğunu anlayamadılar bende ne olduğunu bilmediğim için kaldım. Bildiğiniz vitigilo ile ilgli iyi bir doktor var mı bu işlerden anlayan.

Haşhimato gercekten benim doktorum Hırsız gibi bir hastalık vücuttan çalabilmeye bakıyor dedi. Rabbim derman vermeyecek hastalık vermez inşallah
Kesinlikle öyle amin Allah hepimizin yardımcısı olsun ... Birde denemedim henüz ama hacamat ın vitiligoya iyi geldiğini öğrendim bilginiz olsun ... Hacamat yaptırdıgımda bilgileri paylaşırım ...

Kesinlikle öyle amin Allah hepimizin yardımcısı olsun ... Birde denemedim henüz ama hacamat ın vitiligoya iyi geldiğini öğrendim bilginiz olsun ... Hacamat yaptırdıgımda bilgileri paylaşırım ...
Ben hacamat yaptırmıştım 2 kere ...

Moda dünyasında emin adımlarla ilerleyen Chantelle Winnie, gerçek adıyla Chantelle Winnie Brown doğuştan vitiligo hastası. Adriana Lima’dan sonra lüks İspanyol marka Desigual’ın yüzü olan Winnie, Alman Der Spigel dergisine modellik kariyerini ve hastalığının yaşattığı zorlukları anlattı. Siyahi teninde beyaz lekeler açan bu hastalık yüzünden çocukken sık sık çevresinin kendisiyle ‘inek’ ya da ‘zebra’ diye dalga geçtiğini söyleyen 20 yaşındaki model, “Siyah ve beyaz insanlar var. Ben her ikisiyim ve mutluyum” diyor.

babamda da var aynı hastalık birçok dr la görüştük bunun tedavisinin olmadığını ama görüntüyü bozması dışında da başka bi zararının olmadığını söyledilir bi komşumuzdada vardı o bi ilaç kullandı hiç güneşe çıkmadı tamamen beyaz oldu leke leke beyazlıklar kalmadı beyaz tenliymiş gibi görünüyor şuanda
Çimen Hnm.Ben vitiligo hastasıyım 16 yıldır devam eden bir süreç ve artık tek renk olmak istiyorum.Sizin paylaşımınızı gördüm...tamamen beyaz olan komşunuzdan ilaç ismi alabilirseniz size minnettar olurum..görüşmek üzere hoşçakalın.

Merhaba yeni arkadaşlarım bende bu hastalığı yıllarca araştırdım.Sonunda tedaviyi buldum.Çok mutluyum bunları paylaştığım için, isteyene öneriyorum.İsteyen olursa beni özel msn ulaşabilirsiniz.a.s
Merhaba 16 yıldır vitiligo hastasıyım,sizin msj.görünce heyecanlandım..rica etsem paylaşırmısınız?Teşekkürler.

babamda da var aynı hastalık birçok dr la görüştük bunun tedavisinin olmadığını ama görüntüyü bozması dışında da başka bi zararının olmadığını söyledilir bi komşumuzdada vardı o bi ilaç kullandı hiç güneşe çıkmadı tamamen beyaz oldu leke leke beyazlıklar kalmadı beyaz tenliymiş gibi görünüyor şuanda
Neden cevap yazmıyorsunuz...gerçekten sizden haber bekliyorum...teşekkürler.

Kızımda göz çevresinde vardı nıvea krem aldık şu mavi kutudaki varya yıllar öncesinde beri hiç değişmeyen yuvarlak mavi kutudaki krem, göz cevresine bolca surduk yazın denize öyle girdi güneşten hiiiç korunmadı gözler kızardı kaşındı az şişti daha çok sürdük banyodan sonra sürdük bir aydan fazla hergün günün her saatinde güneşe karşı inatla sürdük çıktık sonra nokta nokta kahverengiler belirdi noktacık gibi kaşındı dahada arttı ve şimdi yok oldu, bunu" vitiligoyu nasıl yendim " diye bir başlıktan bulmuştum google da adam yapmış geçmiş bizde yaptık geçti bizde erdek'teyiz zor süreç herkesinki geçsinnn

X