Vücutta Beyaz lekeler (Vitiligo)...Paylaşalım

Vitiligo denen rahatsızlık, aynı sedef hastalığı gibi, psikoloji kökenli bir rahatsızlık olup sebepleri de aşağı yukarı aynıdır.

Bir rahatsızlığı tedavi etmek için, önce nedenini bulmak lazım olduğunu düşünerek yapmış olduğum, uzun yıllarımı alan çalışmalarımın sonucu bu rahatsızlığın her ne kadar dermatolojik bir rahatsızlık gibi görünmesine rağmen, bir immünolojik hastalık olduğunu anladım ve tedavisini bu yönde geliştirdim. Ve bugüne kadar yüzlerce vitiligolu hastanın altı ila sekiz ay arasında, tamamen iyileşmelerini sağladım. Bu hastalığın görüldüğü kişilerin duygusal yapılı, hassas, temiz karakterli, içe dönük kişiliklere sahip olduklarını, korku, ölüm, iflas, ayrılık gibi dramatik olaylar sonucunda, daha fazla etkilenmeleri dolayısıyla beyinden vücuda yayılan elektrik sisteminde meydana gelen spazm sonucu deriye olması gereken rengi veren, melanosit hücrelerine gerekli uyarının yapılmaması dolayısı ile ortaya çıkan bu rahatsızlık, immün sistemin özel bitki özleri formülleri ile uyarılmasıyla melanosit hücrelerinin görevlerini tekrar yerine getirmeye başlaması üzerine ilk iki aydan itibaren beyazlıklar içerisinde normal deri noktalanmaları başlar. Bu spazmın çözüldüğünün habercisidir. Bu haber de bize hastalığın tamamen ortadan kalkacağını müjdeler.

Rahatsızlığın boyutları, yaşanan olaylar ve etkileri ile ne kadar orantılı ise tedavisinde de kişinin konuya inanması, alışkanlıkları, perhizi ve stresten uzak kalması aynı ölçüde etkilidir. Bir psikologdan yardım alınması ise olumlu sonucun daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlar. 15 yıldan bu yana geliştirdiğim bu formüllerle şu anda varmış olduğum noktada, 18 yaş altında %90, sonraki yaşlarda ise %60lara varan başarı oranı

bu bir siteden aldığım bir yazı isterseniz bir bakın sitenin adresi aşağıdadır.

burda başarılı sonuçlar elde edilmiş tedaviler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar sanırım bendede bu hastalık başladı sırtımda cildimin bir ton açığı benekler oluşmaya başladı göbek kısmımdada var.ahmet marankinin vitiligo hastalığı için önerdiği bir içecek var bugün ona başladım umarım etkili olur.bu içiecek karaciğeri temizlediği için beneklerinde yok olmasını sağlıyor.kullanmak isteyen olursa tarifini veriyorum.

içerden bitkisel destek

kırmızı pancar
beyaz lahana
elma ve havuç
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
mevsimine göre içine ıspanak,kereviz,maydanoz veya tere katılabilir.

malzemelerin tamamının suyu katı meyva sıkacağı ile sıkılaraka 21 gün boyunca sabah aç karnına yudum yudum 2 bardak içilecek.1 hafta ara verildikten sonra kür tekrar edilecek.1 hafta sonunda metabolizmanız normale dönmeye başlayacak ve karaciğeriniz temizleneceği için yavaş yavaş alalarınız azalmaya başlayacaktır.

canşultan arkadaşımızz bi an öncee bana özel meşajdan ulaşşa vede anlatşa naşıl bi tedavii buldugunuu lütfennnnnnnnnnnnnnn

arkadaşlar benim3 aylık bebeğim var bacak arasında pipğisinin yanından başlayan bacak boğumuna kadar olan bi leke var .kendi esmer olduğu için o beyazlık belli oluyor büyüyomu farkedemiyorum.doktora götürdüm. anne derisini atıyorda olabilir dedi.memesinin yanında bide hafifi karnında küçük leke var.acaba vitiligomu teşhis koymak için erkenmi?erken teşhisde tedavi mümkünmü?beni bilgilendirirseniz sevinirim.

vitiligo1.jpg

SORU: Vitiligo nedir?

YANIT: Derinin belirli bir kısmında beyaz leke veya lekeler oluşmasıdır. Ancak her beyaz leke vitiligo anlamına gelmemektedir. Kesin tanısı için mutlaka bir deri hastalıkları uzmanına başvurulmalıdır.

SORU: Vitiligonun sebebi nedir?

YANIT: Henüz kanıtlanmış kesin bir sebebi yok. Deriye renk veren hücrelerin bilinmeyen bir nedenle yıkımı sonrasında cildin bu bölgesinde beyazlaşma olmasıdır. Bazı kimyasal maddelerin de buna sebep olduğu bilinmektedir.

SORU: Vitiligo kalıtsal bir hastalık mıdır?

YANIT: Kalıtsal değildir ama ailevi yatkınlık olabilmektedir.

SORU: Vitiligo bulaşıcı bir hastalık mı?

YANIT: Hayır, bulaşıcı özelliği yoktur.

SORU: Vitiligo yayılır mı?

YANIT: Bu çelişkili bir konudur. Başlangıcı genellikle yavaş olup, bazen o şekilde kalabilmektedir. Ancak aylar sonrasında lekelerde hızlı bir artış da olabileceğinden hasta mutlaka yakın takip altında olmalıdır.

SORU: Vitiligo kendiliğinden geçer mi?

YANIT: Genellikle tek olan lezyonlar üzerlerinde çillenme göstererek kendiliğinden gerileyebilir ancak artış da olabileceğinden hastalık ortaya çıktığında mutlaka hekime başvurulmalı ve tedaviye başlanmalıdır.

SORU: Vitiligonun iç organlardaki bir hastalıkla ilişkisi var mıdır?

YANIT: İç organlarla ilgili bir hastalık değildir. Ancak vitiligoyla beraber bazı hastalıklar görülebilmektedir: Tiroid bezi hastalıkları, saç kaybı, şeker hastalığı, böbrek üstü bezi hastalıkları gibi. Ancak tüm bu hastalıklar yönünden mutlak tetkik yapılması gerekmektedir

SORU: Vitiligonun stres, sıkıntı ile bir ilişkisi var mıdır?

YANIT: Kesin kanıtlanmamış olmakla beraber, ağır stres vücudun savunma sistemini etkilediğinden lekeler artabilmektedir. Bu nedenle gereğinde mutlaka psikolojik değerlendirme yapılması gerekmektedir.

SORU: Vitiligonun tedavisi var mıdır?

YANIT: Vitiligo genellikle kozmetik bir sorundur. Çeşitli makyaj malzemeleri ile geçici de olsa fark edilemez hale getirilebilir. Çeşitli tedavi şekilleri vardır. Bunlar hastalığın yaygınlığına, lezyonların yerine, hastanın yaşına göre değişebilir. Ancak tüm tedavi çeşitleri belirli bir zaman almaktadır. (Genelde en az 3 ay)

SORU: Vitiligo hastalığı olan bir kişi nelere dikkat etmeli?

YANIT: Deriye renk veren madde aynı zamanda cildi güneş ışınlarından da korur. Vitiligo lekelerinde bu madde yok olduğu için bu lekeler güneşe karşı korumasız hale gelmiştir. Kolaylıkla güneş yanığı oluşabilir. Aynı sebeple bu lekelerde bazı deri kanserlerine de yatkınlık arttığından mutlaka deri hastalıkları uzmanı bir hekimin önerisinde güneş koruyucu krem kullanılmalı ve mümkünse beyaz lekeler güneş ışınlarından korunmalı. Darbe, çizik ve sürtünme yerlerinde yeni lekeler çıkabilmektedir. Bu nedenle cildin zararlı etkilerden korunması gerekmektedir

Alıntı...

mrb ben yaklaşık 10 senedir vitiligo hastasıyım sadece boynumda ellerimde ve ayaklarımda var. dağılma olmuyor çok üzgün ve zorgünler geçirdiğim zamanlar el bileklerimdede çıkmıştı sonra kendiliğinden geçti. ayarıca 3 aylık hamilemiyim çocuğuma geçermi acaba. vitiligom ilk çıktığı zamanlar prof dr a gitmiştim ileride anne olursan çocuğuna geçmez demişti. ama yinede aklıma takılıyor.

kızlar benım eskı erkek arkadasımda bu hastalık vardı yıllarca gecmıyodu o yuzden ben saglam araastırdım

bı ılac var 120 lira bı tup krem (ılac ısmı örermek yasakmıs ama zaten adını unuttum V ıle baslıyordu)
onu sürüp gunese cıkıyonuz 1 saat guneste duruyonuz gecıyo her gun tekrarla 3 ayda gecıyomus
adam yapmıstı etkısını gordum saol demıstı haine bır de ıyılık yapmıstım
neyse arastırın o krem gecırıyo pahalı bısey ama ssk yazıyomus .

kızlar merhaba öncelikle allah hepinize versin ben geçen gün televizyonda görmüştüm tarif şöyle bildiğimiz tere tohumunu öğütüp sabah akşam 1 çay kaşığı yutcakmışsın birebirmiş bir deneyin işe yarar inşallah allah hiç bir hastalığı dermansız bırakmamıştır benim eşimde 4 yıldır sedef hastası allah onada şifa verir inşallah

merhaba,
vitiligonun gerçek anlamda bir tedavisi yoktur. Tedaviler kısmen faydalı olur. Tedavi tecrübelerini ve ilgili bir çok konuyu, sadece vitiligoluların üye olabildiği ....bulabilirsiniz.

Merhaba yeni arkadaşlarım bende bu hastalığı yıllarca araştırdım.Sonunda tedaviyi buldum.Çok mutluyum bunları paylaştığım için, isteyene öneriyorum.İsteyen olursa beni özel msn ulaşabilirsiniz.a.s

neden özel msn den ulaşıyoruz ki,buradan paylaşsanız hepimiz yararlansak.?

:uhm:slm arkadaşlar
benim 15 gündür farkettiğim kızım boyun kısmının çeneye yakın kısmında deride renk değişikliği oldu, kızım 4 yaşında
başta deri tahrişi gibi düşündüm i 3-4 gün önce baktım çenede daha belirgin beyazlama oldu, ama uzaktan farkedilmiyor,yakından bakınca belli, ben de doktora gittim vitiligo dedi
elidol ve betnovate krem verdi,bir de supravit vitamin, bana yüzde 95 geçirmez dedi, yayılmasını durdurur mu dedim, belli olmaz dedi, durdurabilir mişte durdurmayabilir mişte
sinir oldum doktora, ne yapmalıyım, moralim çok bozuk, bana yardımcı olabileck olan varmı, kremi bu sabah ilk kez kullanmaya başladım,yardım ltfn

Benimde oğlumun boynunda kulak arkası kısmında tarif ettiğiniz şekilde beyazlıklar var yazın dahada belirgin hale geiyor ilk doktora götürdüğümüzde mantar dedi verdiği kremlerle haifiledi ancak sürekli tekrar ediyor yarın yine doktora giedeceğiz ergenlik dönemine girdiği için artık sorun etmeye başlad. acaba bu hastalıkta vitiligomudur. anladığm kadarı ile kesin tedavisi yok sanırm yanılıyormuyum

hepinize çok geçmiş olsun

paylaşımlarda link, adres vermek yasaktır

özel mesaj kullanabilirsiniz

doktora gittik ço şükür oğluşum bu hastalık değilmiş. mantar mış ilaçlarını aldık umarım geçer. herkesede bol bol geçmiş olsun diyorum

arkadaşlarbu hastalık kremle falan gecmiyor.kraciğerin düzgün çalışması lazım ben de de war vitiligo hergün havuç suyu içiyorum bir de sabah gece bal+polen+ısırgan otu tohumu karısımı yiyorum bir kaşık.ve azaldı gecmee basladı.içten tedawi olmamız gereiyor.çünkü beyaz lekeler kemiklere kadar ilerliyomuş,sürdüğün kremin kemiğe faydası olmaz.ancak faydası olacak yiyecekleden yersek faydasını görürüz.be dewam edyorum ve herkesin de iyileşmesini istiyorum.acil şiflar ama lütfen sölediklerimi deeyin ve yapın iyileeceksiniz.öptüm herksi acil şifalar.

Merhaba, Havuç suyunu günde ne kadar içiyorsunuz. Faz havuç suyu içmekte iyi değil diye duymuştum. Havuç suyu gerçekten yararlı oldumu bende daha çok yeni aslında güneştenmi oldu yoksa gerçekten böyle bir sorunum varmı bilmiyorum. Doktora gideceğim ama havuç suyu yararlıysa hemen başlamak isterim. Tşk.

arkdaşlar bende de var..5 yıl filan oldu..üniversiteye başlamadan olmuştu..aşırı sinir ve stres yapan bir insanım....hep o yüzden oluyor dedi doktor..ama geçiremedim hala..göğüsleslerimin altında ve genital bölgemde biraz var..eğer tedavisini bilen varsa allah aşkına bana yardım etsin..
(essi ) paylaşırsan bildiklerini yardım edermisin

arkadaslar bende yaklasik bir bucuk yildir vitiligo hastasiyim ellerimde basladi ve gittikce cogaliyor simdi dudagimin kenarlarinda cikti ve gün gectikce büyüyor. bikac doktora gittim caresi yok dediler ama ben inanmiyorum mutlaka vardir bir caresi hastaligi veren allah dermaninida vermistir mutlaka. bi cilt doktoru bana üc cesit vitamin hapi verdi ve bir krem verdi ama pek bi fayda görmedim. cogalmadan tedavi olmak isityorum eger tedavi olup faydasni gören varsa nolur banada bildirin. ben almanyada yasiyorum ve haftaya insallah türkiyeye gidiyorum ve orda bakilmak istiyorum. eger istanbulda iyi bir doktor varsa bana bildirin lütfen.nolur bi bilginiz varsa paylasin lütfen

X