Vücutta Beyaz lekeler (Vitiligo)...Paylaşalım

Mrß herkese ..bende vitiligo hastasıyım ellerimde az bişi ayak parmaklarımda az bişi ve kasık aramda var ve tedavisi olmadığı söyleniyor.. hımm bu arada yüzümde de çıkmıştı ama kortizonlu bir iki krem kullandım tabi doktor vermişti o kremleri çok şükür yüzümde kalmadı .. eşimin bir arkadaşinda vardı ve eşim her gördüğünde o kadar ürkmüşki acaba oya da böyle olurmu diye ve kendisi ile paylaşmiş eşimde de var diye aylar sonra arkadaşini gördüğünde baya düzelmeye başladığını görmüş ve banada getirttik istanbul dan geçen yaz denize giderek tedaviye başladım .. önceden denizden kaçarken şimdi özellikle kremi sürüp güneşe çıktım çayı var buhar kremi var depresan ilaç ve vitamin yolluyor ve bunları kullandım yeni çıkanlar kayboldu ama eskiler geçmesede soldu baya bu yaz devam edeceğim ... inandım buna inanırsak daha ii sunuç alıncağına inanıyorum ben .. vitiligo olan insanlar çok özel yaratılışlı insanlarmış çok hassas çok ince olurlarmış bende gerçekten öyle biriyim.. psikosomatik bir rahatsizlık bu ... birde şunu eklim kalbe yakın yerlere daha kolay düzeliyor kalpten uzaklaştıkça iyileşmesi zor .. mesela eller ayaklar daha zor iyileşior .. çok şükür bende çok ilerlemiyor dilerim ilerlemezde acil şifalar hasta olanlara

Benim oğlumda da vitiligo var.4 yaşındayken gözkapaklarının üzerinde beyazlık oluşmaya başlayınca dr.a gittik.Tahliller neticesinde teşhis konuldu.Yaşı küçük ve göz üzeri hassas bölge oluşu nedeniyle hiç bir tedavi yapılamadı.Şu an 19 yaşında kışın belli belirsiz ama yazın güneşin etkisiyle iyice ortaya çıkıyor.Görüntüsü yüzünden ilkokula başladığında,çocukların soruları,yüzünden içine kapandı ve okula gitmek istemedi.Birgün spastik engelli çocuklarımızın yanına götürdüm,onların yaşadıkları çektikleri zorlukları görünce kendini daha iyi hissetti .
Yapacak birşey yok ama İstanbul'da bir eczacının hazırladığı ilaç varmış.Kullanan kişiyi bizzat tanıyorum ve neticeyi gördüm.Hiç birşey kalmadı vücudunda.Teyzem sağlıkçı eczacıya durumunu anlattığında kış başıydı yaz geldiğinde Temmuz yada Ağustos gibi ilacı gönderebileceğini,ilacı sürüp yarım saat güneşte kalarak hiçbirşeyin kalmayacağını söylemiş.Deneyip denememekte kararsızım.Aslında niyetim İstanbul'a gidip birebir görüşmek.Şansını bir kere denemek istiyorum.Bir de benim oğlumun akdeniz anemisine bağlı olarak ortaya çıktı vitiligosu.Kişiye göre değişiyor,herkesin rahatsızlığını strese bağlamamak gerekiyor değişik türleri var.

merhaba arkadaşlar bende 15 yıldır vitiligo hastasıyım benimde vücudumun birçok bölgesinde var. bu olay beni çok rahatsız ediyor belimde sırtımda ve bacaklarımda var yani görünmeyen yerlerimde şuandaki tek korkum yüzüme sıçraması ne yapıcam bilmiyorum bu durum bayaa canımı sıkıyor

Mrß.. arkadaşlar bende vitiligo hastasıyım çok şükür çok fazla yayılma yok yani şimdilik..psikosomatik bir hastalık olduğunu .. stres den uzak durulması gerektiğini ve ve fazla kafaya takmamak gerektiğini biliorum ama insanın fiziki görünüşünü rahatsiz edende bir tarafı var..en rahatsiz edici tarafıda insanların lekeli ellerinize yada yüzünüze tuhaf tuhaf bakıp birine göstermesi ..çok şükür yüzümde yok yani vardı tedavi ile kapandı.sağ elimde var üst bölgesinde parnak uçlarımda kışın çok az göze batior ama yaz gelip güneşi gördümü ben burdayım die bağrior bir bayan içinde baya zor bir durum yani bayanlar fiziksel görünüşlerine daha çok önem verdiği için ... ama bazı bölgeler tedaviye cevap verior ama bazı bölgelere banamısın demior .. mesela ben yüzümdeki leri kortizonlu kremlerle geçirdim ama ellerimdekileri geçiremedim çünki kalbe yakın yerler daha çok tedaviye cevap veriormuş kalpten uzaklaştıkça tedavi olması daha zormuş .. aynı tedaviyi ellerimede yaptim ama geçmedii ... geçen yaz bi eczacıdan getirttiğim bir takım tedavi şekli ile güneşe çıkmaya başladım ve tam geçmesede soluklaşti en azından daha az göze batior inşallah bu yaz devam edecem baya iyileşen insanlardan aldık bu haberi ve inanmak gerekiormuş herşey beyinde denior ama sağdan soldanda bunun tedavisi yok dendikçe insan umudunu kaybedior ama inanın sol elimde çıkmaya çalişan yeni lekeleri istanbuldan getirttiğim o tedaviile kapattım yeni olan bir leke daha çabuk geçior leke eskidikçe geçmesi daha zor çünki sağ elimdeki baya eski leke aşşağa yukarı 6-7 sene var çok araştiriorum çok okuyorum ama ilerlemediği için şu an rahatim dilerim de ilerlemez hepinize sağlık diliorum insan kaybedince kıymetini anlior .. sevgiler

Son düzenleme:
merhaba kızlara.s.
aranızda yada çevrenizde vitiligo tedavisi görüp iyileşen varmı?varsa ne tür bi tedavi gördü?
bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler şekerlerima.s.

Vitiligo hastalığının tedavisinde kullanılmasını önerilen 6 adet bitki özünden oluşan damla, 5 cins bitki, saf arı poleni ve bitkisel krem vardır. Vitiligo hastalığı tedavisinde asıl etkiyi damla halinde içilerek kullanılan bitki özleri yapmaktadır. Bunun yanı sıra gramajları ve kaynatma şekilleri ayarlanmış 5 cins bitkinin de içilerek kullanıması gerekiyor.

Ayrıca günde 1-2 çay kaşığı saf arı poleni yendiği zaman Vitiligo hastalığı tedavisinin daha etkili olduğu görülmektedir. Bitki özlerinden oluşan krem de günde 1 defa haricen beyazlık olan bölgelere sürülecektir. Bu kremin etkisi o bölgedeki kan dolaşımını artırmasıdır. Her hastalıkta olduğu gibi vitiligo hastalığı'nın tedavisinde de beslenme düzeni önemlidir. Çay, kahve, sigara, alkol gibi sinir sistemini etkileyen alışkanlıkların çok fazla kullanılması Vitiligo tedavisini ters yönde etkilemektedir.

Vitamin eksikliği, kansızlık sorunu olan kişilerde vitiligo hastalığı'nın daha hızlı yayıldığını görülmektedir. Bu yazılanlar yanlış anlaşılmamalıdır. Vitiligo hastalığı kansızlık çekildiğinden veya çay kahve fazla içildiğinden ortaya çıkmamaktadır. Sadece vitiligo hastalığı'nın artışını hızlandırmaktadır diye düşünülmektedir. Buna bağlı olarak bitkisel Vitiligo tedavisinin yanı sıra belirli bir beslenme düzeni de oluşturularak Vitiligo tedavisi daha başarılı hale getirilebilir.

Bahsedilen bitkisel tedavi sistemi kullanılmaya başlandığında ilk 2 ay içerisinde beyazlık olan bölgelerde renk hücreleri çalışmaya başladıkça deri normal haline dönmeye başlamaktadır. Bu gelişme tamamen sonuç alınacağına işaret etmektedir. Bitkisel Vitiligo hastalığı tedavisi için bu bitkileri toplam 4-6 ay kadar kullanmak gerekmektedir.

Vitiligo hastalığı gerçekten tedavisi zor bir rahatsızlıktır. İlk 2 aylık kullanım süresi içerisinde az da olsa iyileşme görülüyorsa 6 ayda tamamen iyileşecek anlamına gelir.

senin için bunları bulabildim.umarım yardımcı olur..

Vitiligo hastalığının tedavisinde kullanılmasını önerilen 6 adet bitki özünden oluşan damla, 5 cins bitki, saf arı poleni ve bitkisel krem vardır. Vitiligo hastalığı tedavisinde asıl etkiyi damla halinde içilerek kullanılan bitki özleri yapmaktadır. Bunun yanı sıra gramajları ve kaynatma şekilleri ayarlanmış 5 cins bitkinin de içilerek kullanıması gerekiyor.

Ayrıca günde 1-2 çay kaşığı saf arı poleni yendiği zaman Vitiligo hastalığı tedavisinin daha etkili olduğu görülmektedir. Bitki özlerinden oluşan krem de günde 1 defa haricen beyazlık olan bölgelere sürülecektir. Bu kremin etkisi o bölgedeki kan dolaşımını artırmasıdır. Her hastalıkta olduğu gibi vitiligo hastalığı'nın tedavisinde de beslenme düzeni önemlidir. Çay, kahve, sigara, alkol gibi sinir sistemini etkileyen alışkanlıkların çok fazla kullanılması Vitiligo tedavisini ters yönde etkilemektedir.

Vitamin eksikliği, kansızlık sorunu olan kişilerde vitiligo hastalığı'nın daha hızlı yayıldığını görülmektedir. Bu yazılanlar yanlış anlaşılmamalıdır. Vitiligo hastalığı kansızlık çekildiğinden veya çay kahve fazla içildiğinden ortaya çıkmamaktadır. Sadece vitiligo hastalığı'nın artışını hızlandırmaktadır diye düşünülmektedir. Buna bağlı olarak bitkisel Vitiligo tedavisinin yanı sıra belirli bir beslenme düzeni de oluşturularak Vitiligo tedavisi daha başarılı hale getirilebilir.

Bahsedilen bitkisel tedavi sistemi kullanılmaya başlandığında ilk 2 ay içerisinde beyazlık olan bölgelerde renk hücreleri çalışmaya başladıkça deri normal haline dönmeye başlamaktadır. Bu gelişme tamamen sonuç alınacağına işaret etmektedir. Bitkisel Vitiligo hastalığı tedavisi için bu bitkileri toplam 4-6 ay kadar kullanmak gerekmektedir.

Vitiligo hastalığı gerçekten tedavisi zor bir rahatsızlıktır. İlk 2 aylık kullanım süresi içerisinde az da olsa iyileşme görülüyorsa 6 ayda tamamen iyileşecek anlamına gelir.

yardımın için çok teşekkür ederim canım a.s.

merhaba arkadaşlar bende vitiligo hastasıyım ama Allah ıma çok şükür sadece göz çevremde beyazlık var zaten bu hastalık özellikle dirseklerde ve göz kapaklarında beyazlıkla başlıyor. benim abimde vitiligo hastası onun gördüğü tedaviler okadar çokki ne yin sonuç verdiğini bilmiyoruz bu hastalık birazda sinir stres kaynaklı olduğundan psikolog tedavisi bile gördü.ben açıkçası tedavi olmuyorum 5 yıldır aynı yerde v fazla büyümüyor çok şükür .ama tedavi olarak biraz kocakarı ilaçları gibi gelicek ama denemekte faydavar deneyipte sonuç alanlardan duydum pek uygulamasamda :
1 lt suya 1 yaşil taze ceviz ve 3 tane deceviz ağacının yaprağını koyup kaynatın bu suyu günde 4 bardak için (pekte hoş bir tadı yok söylim :))
birde kirpi etinin iyi geldiğini duydum ama doğrumu bilmiyorum
geçmiş olsun ..kafamçokkarıştı

cnım benim bamda vitiligo hastası yaklaşık 10 yıldr .hastalığı ilerliyo.önce küçük bir nokta halinde dudak çevresinde çıktı.şimdi çoğaldı,ellerinde falan da var hemde belirgin.doktorlar sadece büyümesi biraz engellenebilir dediler.ama işe yaramıo.merhem falanda kullandı ama sonuç vermio.bu haline çok üzülüyorum.ne yapmamız gerek acil yardım arkadaşlar.bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.... byessa.s.

merhaba arkadaşlar bende vitiligo hastasıyım ama Allah ıma çok şükür sadece göz çevremde beyazlık var zaten bu hastalık özellikle dirseklerde ve göz kapaklarında beyazlıkla başlıyor. benim abimde vitiligo hastası onun gördüğü tedaviler okadar çokki ne yin sonuç verdiğini bilmiyoruz bu hastalık birazda sinir stres kaynaklı olduğundan psikolog tedavisi bile gördü.ben açıkçası tedavi olmuyorum 5 yıldır aynı yerde v fazla büyümüyor çok şükür .ama tedavi olarak biraz kocakarı ilaçları gibi gelicek ama denemekte faydavar deneyipte sonuç alanlardan duydum pek uygulamasamda :
1 lt suya 1 yaşil taze ceviz ve 3 tane deceviz ağacının yaprağını koyup kaynatın bu suyu günde 4 bardak için (pekte hoş bir tadı yok söylim :))
birde kirpi etinin iyi geldiğini duydum ama doğrumu bilmiyorum
geçmiş olsun ..kafamçokkarıştı

abuksabuk, canım abinin vitiligosu tamamen geçtimi...birde taze ceviz kırılıp içimi konuyor suya... abin bu ceviz tedavisine ne kadar devam etti... benimde oğlumda var..bazı bitki tedavileri uyguladık ama tamamen geçmedi...hepinize geçmiş olsun...Allah şifalarversin...

aydınlatma için teşekkürler canım, bahsettiğin bitki özleri hangileri veya yazıyı nerden buldun yazabilirmisin canım, benim de çok sevdiğim bir arkadaşımda var vitiligo, eğer öğrenebilirsem ona da yardımcı olmak istiyorum

Vitiligo tedavisinde kullanılan, Vıtex isimli bir jel var. Ayrıca, kükürt içeren besinler (lahana, brokoli vs) tedaviye yardımcı oluyor.
Geçmiş olsun.

benimde eşimde vitiligo var. 30 yıldırvitiligo hastası.15 sene önce bir doktora gitmişti.Yurt dışından ilaç temin ettik hem hapı vardı hemde kıremi sürüp güneşe çıkılıyordu.ozaman biraz geçiyor gibiydi.Biz tedaviyi yarıda bıraktık.şimdi vitiligoları çok yayıldı. Bizde kesin tedavi olmak istiyoruz.Elinde somt bilgileri olan arkadaşlardan yardım istiyoruz.Bir eczacının hastayı görerek ilaç yaptıgı bilgisini aldık.Görüştükten sonra sizlerle paylaşırım.

Vitiligoya sarımsağın iyi geldiğini duydum.Sarımsağı kesip hasta bölgeye sürülüyormuş.Kokusundan hele bu sıcaklarda nasıl olur bilmem.Bir arkadaşımda bu hastalık var firmaya gelen bir rus bayan sölemiş.Kendisinde varmış.Arkadaşım nasıl geçirdiğini sormuş sarımsağı sölemiş.Ama arkadaşım kokusundan dolayı yapmadı.Müşteri ilişkilerinde çalışıodu.hepinize geçmiş olsun.

arkadaşlar bende 15 senedir vitiligo hastasıyım vücudumun çoğu yerinde var...doktora gittiğimde bana test yapıldı vitamin testi ve vitaminler verildi..ACE PLUS SELENYUM,APİKOBAL VE FOLBİOL(FOLİKASİT)...bunları kullanalı 2 ay kadar oluyor ama düzenli kullanıyorum.ve kapanmalar başladı..birde İSTANBUL ÜSKÜDAR KIZILAY TIP MERKEZİ(SSK GEÇİYOR YANİ ÜCRETSİZ) orda yaşlı bir cildiyeci var adı SAMİ ILDIZ bana bir losyon verdi..onu sürüp güneşleniyorum gün aşırı..ve 3 gün yaptım 1 haftadır yapamıyordum bugün tekrar başlıyorum;bileklerimde kapanmalar meydana geldi..bu doktora oturduğum semtteki viitiligo hastası bir kız vardı onun yüzünde ve heryerinde bayağı vardı..kızı markette gördüm inanamadım neredeyse hepsi kapanacak hale gelmiş..bana bu doktoru söyledi..bende gittim..verdiği losyon;bergamot esansı ve esansın %15 kadar alkol den oluşuyor..RABBİM hepimize şifalar versin..
ama ilk önce dediğim gibi öncelikle doktora gidip vitamin tahlili yaptırmak gerek..a b c d e v.s vitaminleri çinko demir folik asit calsiyum gibi mineral değerlerine bakılması gerekli..sağlık ocaklarında bile yapılıyor sanırım..Allaha emanet olun arkadaşlar..:1hug:
bu arada VİTİLİGOTÜRK sitesindede çok faydalı bilgiler bulabilirsiniz arkadaşlar...

Son düzenleme:
honest arkadaşımıza teşekkür ederim.devlet hastanesine gitti tahlil yapmamışlar bencede önce tahlil yapmaları gerekti. 20 sene önce yurt dışından getirtdigimiz geroxalen adlı ilacı yazmış bir haftadır kullanıyor bekliyoruz inşallah faydası olur. bu arada istanbul daki eczacıya henüz gidemedik. onada ulaşınca bitkisel destekle daha iyi sonuç alacagımızı düşünüyoruz

arkadaşlarbu hastalık kremle falan gecmiyor.kraciğerin düzgün çalışması lazım ben de de war vitiligo hergün havuç suyu içiyorum bir de sabah gece bal+polen+ısırgan otu tohumu karısımı yiyorum bir kaşık.ve azaldı gecmee basladı.içten tedawi olmamız gereiyor.çünkü beyaz lekeler kemiklere kadar ilerliyomuş,sürdüğün kremin kemiğe faydası olmaz.ancak faydası olacak yiyecekleden yersek faydasını görürüz.be dewam edyorum ve herkesin de iyileşmesini istiyorum.acil şiflar ama lütfen sölediklerimi deeyin ve yapın iyileeceksiniz.öptüm herksi acil şifalar.

merhaba benim eşimdede cocukluğundan beri varmış bu hastalık çok yere gitmiş askeri hastaneye bile biri güneş görecek biri görmeyecek diyormuş onunda aklı karışmıs bu yaz doktora gittik vitamin + 3 adet losyon verdi kullanıyo ama bi sonuç yok yani azalma falan olmadı bide doktorun bir tavsiyesi en az 45 faktörlük güneş kremi kullan dedi onuda kullandı hala duruyo yani iyileşmiyo

Merhaba yeni arkadaşlarım bende bu hastalığı yıllarca araştırdım.Sonunda tedaviyi buldum.Çok mutluyum bunları paylaştığım için, isteyene öneriyorum.İsteyen olursa beni özel msn ulaşabilirsiniz.a.s

SORU: Vitiligo hastalığı olan bir kişi nelere dikkat etmeli?

YANIT: Deriye renk veren madde aynı zamanda cildi güneş ışınlarından da korur. Vitiligo lekelerinde bu madde yok olduğu için bu lekeler güneşe karşı korumasız hale gelmiştir. Kolaylıkla güneş yanığı oluşabilir. Aynı sebeple bu lekelerde bazı deri kanserlerine de yatkınlık arttığından mutlaka deri hastalıkları uzmanı bir hekimin önerisinde güneş koruyucu krem kullanılmalı ve mümkünse beyaz lekeler güneş ışınlarından korunmalı. Darbe, çizik ve sürtünme yerlerinde yeni lekeler çıkabilmektedir. Bu nedenle cildin zararlı etkilerden korunması gerekmektedir

alıntıdır

X