hamilelikte idrar yolları enfeksiyonu

h_a_y_a_l

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2009
12
0
arkadaşlar 9 haftalık hamileyim enfeksiyon var dedi doktor bol su iç bi hafta sonra tekrarla dedi ama maalesef yine çıktı hem de daha da ilerlemiş sizde de oldu mu neler yaptınız? bu arada bana ilaç vermedi bi hafta sonra yeniden yaptıracam bu sefer ilaca başlayacaz galiba

bende de idrar yollarında enfeksyon var diye test yaptırdım ama bu arada günde 3 litreye yakın su içtim
sanki o kadar şikayet bende değildi...
sonuçlar temiz çıktı bence bol su içmem başlangıç aşamasında yok etti..
geçmiş olsun umarım biran önce kurtulursun ama bol su iç....

canım bende de vardı doktor ılac vermeyım bol bol su iç dedı gecmezse verırım dedı bıdakı kontrolumde ılac ıstedım fıtıl verdı tek kullanımlık ama senın bebegın daha kucuk benım 5 aylıktı sana verırmı bılmıyorum.

canım bol su içmekten başka çare yok şimdilik. daha bebişin minicik. doktorlar genellikle 7 yada 8 aylık hamilelerde vajinal fitil verebiliyorlar.

32-33.haftalardı sanırım bende de oldu,tek kullanımlık antıbıyotık verdi geçti hemen,ama senın daha çok başında.

ben 8 haftalıkken idrar yolları enfeksiyonundan dolayı antibiyotik kullandım...sonra 30. haftada tekrar oldu ve maalesef tekrar antibiyotik kullandım...:KK43:

sanırım doktorun 2. ayı atlattıktan sonra ilaç vermek istiyor bildiğimiz gibi 1. tremesterde ilaç kullanımını çoğu doktor önermez en güvenilir dönem 2. tremester
benimde idrar yollarımda iltahap vardı önce 5 gülük antibiyotik kullandım sonrasında azalmıştı ama böbrek büyümesi yaşadığım için riske atmamk için tekrar 5 günlük antibiyotik ve vajinal övül kullandım şuanda ne durumda bilmiyorum birdahaki gittiğimde anlarız
bol su iç sakın kocakarı ilaçları yapma maydonoz kaynatıp suyunu içmek gibi vs
mutlaka doktorunun haberi olsun yaptıgın içtiğin herşeyden

arkadaşlar 9 haftalık hamileyim enfeksiyon var dedi doktor bol su iç bi hafta sonra tekrarla dedi ama maalesef yine çıktı hem de daha da ilerlemiş sizde de oldu mu neler yaptınız? Bu arada bana ilaç vermedi bi hafta sonra yeniden yaptıracam bu sefer ilaca başlayacaz galiba

canım bende hamileliğimde idrar yolu enfeksiyonu yaşadım doktorum banada ilaç vermedi ayaklarımı sıcak suya soktum uzunca süre tuttum sonra yere yattım ayağımı kanepeye uzat ve yat dinlen sık sık yap dedi kısa sürede ilaçsız atlattım....

canım benim de oldu. 28 + 5 deyim. ilaç verdi. ilerlerse daha kotu kullanman lazım dedi.
1 hafta boyunca sbh 2-akş 2 adet içtim daha bugun bitti. ay sonundaki muaynemde tekrar idrar testi yaparız bakalım umarım geçmiştir. hamileyken olurmuş, oyle dedi dr.

kızlar bunun belirtisi nedir? yani kendi kendime böyle bir şey olup olmadığından şüphelenmemi gerektiren bulguları semptomları neler?

kızlar bunun belirtisi nedir? yani kendi kendime böyle bir şey olup olmadığından şüphelenmemi gerektiren bulguları semptomları neler?

canim en öenmli belirtisiidrar yaparken yanmadir..en basit böyle anlayabilrisin.bendede oldu hamileligimde ama ilk haftalarda ilac kulllanmadim ve geçmiştisu içerek atlattim..daha sonra 37.haftamda tekrar oldu..ama ozaman vajinal fitil kullandim geçti gitti..

bende 4+4 gunluk hamileyim. hamileligimi ogrendgimde yani 4 gun once genel olarak yapilan testleri yaptirdim. kan sayimi, idrar sayimi gibi. Idrar tahlilimde enfeksiyon cikti. cok panik oldum. hafta sonuna gelmisti dr a gidene kadar internetten baktim telaslandim. Ama idrarda yanma yada baska herhangi bir sikayetim yoktu. Neyse Dr. gitttigimde su asamada ilaca gerek olmadigini, bebegin daha cok kucuk oldugunu ilac vermeyecegini gunde 3 lt su icmem gerektigini soyledi. ama enfeksiyn onemli bisiy erken doguma, dusuk kg bebeklere sebep olabiliyor ihmal edilmemesi gerekiyor.

ben 8. haftamda olmuştum. aşırı iltihap var dedi doktor. antibiyotik verdi. geçti.
bide 26. haftamda olmuş iltihap ama ben hiç hissetmedim belirtilerini kasıklarımdaki ağrı şikayetiyle acile gittim tahlil sonucu iltihap çıktı tek kullanımlık ilaç verdi bol su iç dedi geçti çok şükür.

ben tam 5 kez yaşadım gebeliğim boyunca sürekli su içiyorum bol bol su iç geçmiş olsun

kızlar mrb kocakarı hamilelik testi nasıl yapılıyor bilen var mı öptüm

o nasıl bişey hiç duymadım kocakarı hamileliktesti diye birşeymi var eczanede tıbbi testler varken yaaa nelerde çıkartıyosunuz valla hergün yeni bişey öğreniyorumbilmiyorumkismile

7. haftada oldu bende, 8. haftada da tekrar etti. Erkekler ve bayanlar tuvaleti ortak kullanılması gibi ufak(!) bir sorundan kaynaklanıyordu bu sistit olayı. Zaten sonra yapılan tahlillerden de bu net olarak ortaya çıktı. Detay vermiyim mideniz bulanmasın daha fazla.
ınanılmaz acı çekiyordum ama, yanmasını hayatım boyunca unutamam ! Tam bitti diyorum, tekrar toparlanıp çıkıyorum, tekrar girmem gerekiyor falan. Neyse neticede tek kullanımlık bir antibiyotik verdi ve sorun çözüldü. Bol bol da su içtim tabi.

Kızlar, ben 14 haftalık hamileyim ve bugün sonuçlarım çıktı.İdrar yollarımda iltihaplanma varmış, ben çalıştığım için kayıvalidem aldı sonuçlarımı. Doktor fitil vermiş.. Ama yorumlara baktım 7-8 aylıkken veriliyo demişsiniz... Napıcam, tedirgin oldumm ya......

bilmiyorumkismile

X