Tatlı Tarifi Tavuk göğsü (resimli)

pinaripekci

pinaripekci.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
3.830
14
44
5 dakikada tatlı krizine son.

yarım kemıksız tavuk göğsü iyice haşlanır.

yarım kemıksız ve derısı cıkartılmıs tavuk göğsü
750 ml süt
1paket dr oetker tavuk göğsü
1-2 parça damlasakızı

dr oetker tavuk göğsü ve süt karıştırılarak kısık ateşte pişirilir,içerisine damla sakızı da eklenir.kaynadıktan sonra ocaktan alınır ve içerisine haşlanmış tavuk göğsü ilave edildikten sonra rondonun ezici(püre yaptığımız) ucuyla güzelce homojen bir görünüm elde edene kadar ezilir.daha sonra kaselere alınıp soğumaya bırakılır afiyet olsun..

Son düzenleyen: Moderatör:
03072009005.jpg

emegine saglik
cok güzel bir tatlidir bu ya
valla sütlacdan daha cok seviyorum
ama tarifi yoktu bende arkadasimda yerdim hep
en yakin zamanda deneyecem
sagol tekrardan emegine saglik

emegine saglik
cok güzel bir tatlidir bu ya
valla sütlacdan daha cok seviyorum
ama tarifi yoktu bende arkadasimda yerdim hep
en yakin zamanda deneyecem
sagol tekrardan emegine saglik

cnm tavuk göğsünüde hazır almayıp kendisi yapan arkadaşlar var onu da yapabılırsn ama ben calıştığm için kolay ve pratik şeyleri tercih ediyorum genellikle o yüzden dr oetker yardımcm..sende dene tatlm foto paylaşırsan sevinirim..opuyorumnanaktan

eline sağlık pınar
ben tavuk göğsünde tavuk sevmiyorum. yalancısı daha çok hoşuma gidiyor cokacimcoook
üzerine çikolata sos dökünce de güzel oluyor

eline sağlık pınar
ben tavuk göğsünde tavuk sevmiyorum. yalancısı daha çok hoşuma gidiyor cokacimcoook
üzerine çikolata sos dökünce de güzel oluyor

benimse aksine çok hoşuma gidiyor kokusunu bastıracak bol damla sakızıyla hoş oluyor bana göre..çikolata sosuyla hiç denemedim ama bende onu deneyeceğm inşallah cnm.yorum için teşekkürler..a.s.

eline sağlık canım
yalnız bu tatlının içinde tavuk hakketten hiç iyi olmuyor yaaa

yorum için teşekkürler cnm bnm.yukarıdada yazdıım gıbı ben bu şekilde çok seviorm.ama tabi zevklerinize de saygı duyuyorm canlar..opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
X