Hamilelikte öksürük...

ELALI

biriciğim, canım kızım...
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
7.031
19
Kızlar merhaba...
Çok öksürüyorum bebeğime zararı olurmu endişe ediyorum:çok üzgünüm:
perşembe günü doktora sonuç göstermeye gitmiştim, hastalığımın başlangıcıydı dr. şimdi ilaç vermeyelim dedi, boğazım falan geçti ama öksürüğüm 3 gündür devam ediyor, ve öksürürkende karnım ister istemez hareket ediyo ve kasılıyo kızım bundan zarar görüyomudur? hamileliğinde böle bi durumla karşılaşan varmı? ilaçta alamıyorum doğal yoldan iyi gelecek bişey var mı? yardımcı olabilecek olan birileri varsa çok sevinirima.s.

Kızlar merhaba...
Çok öksürüyorum bebeğime zararı olurmu endişe ediyorum:çok üzgünüm:
perşembe günü doktora sonuç göstermeye gitmiştim, hastalığımın başlangıcıydı dr. şimdi ilaç vermeyelim dedi, boğazım falan geçti ama öksürüğüm 3 gündür devam ediyor, ve öksürürkende karnım ister istemez hareket ediyo ve kasılıyo kızım bundan zarar görüyomudur? hamileliğinde böle bi durumla karşılaşan varmı? ilaçta alamıyorum doğal yoldan iyi gelecek bişey var mı? yardımcı olabilecek olan birileri varsa çok sevinirima.s.

canim oksurmekten hapsurmaktan bisey olmaz ama sen doktoruna sor hangi ilaci alman gerektigini ve bir an once iyles...

canım 2 hafta önce ciddi bir grip atlattım sürekli hapşırdım öksürükte vardı. öksürürken hapşırırken oturup bacaklarını kendine doğru çek daha az kasılırsın. ve kafanı takma böyle şeylere. iyileşmeye bak.

selam arkadaslar ben 6 haftalık hamileyim ve cok kötü üksürüyorum bunun için ne yapabilirim ıhlamur falan içsem bebege zararı olurmu kı

aycanisa,

olmaz merak etme ben doktora sordum, nane, zencefil, ihlamur.... hepsini icebiliyoruz bebege zarar vermezmis

benim de doktorum hamilelikte en rahat içebileceğin şey ıhlamur dedi.bol limonlu ve ballı bi ıhlamur.hatta ıhlamuru elma kabuğu limon taraçın ve zencefille kaynatırsan hem tadı daha güzel olur hem de çok daha faydalı.geçmiş olsun.

Kızlar aynı dert bende de var boğazım parçalanıyor.Öksürmekten bütün bedenim harap oldu 26 haftalık hamileyim bende endişeliyim acaba bebeğime bişey olur mu diye.sizlerin uyguladığı bitkisel bişeyler var mı acilen cevaplayın lütfen.

selam kızlar bende de 28 haftalık hamıleyim.
dün ne olduğunu anlamadan bi baktım öksürüyorum. bütün gece öksürdüm boğazım ve göğüs kafesim acayip acıyor!!!mafoldumbenne yapmalıyım büyük ihtamlle bayramda üşüttüm ondan oldu çünkü hiçbişeyim yoktu:gitme:
zencefil iyi gelmez diye duydum gerçekten aranızda içen var mı ? hamılelere ağır gelebılırmış ...
yardım edin çok kötüyümmm......senağlamane yapsamda çabuk iyileşsem!!

canım geçmiş olsun bende 27 haftalık hamileyim.geçende hastalandım öksürük grip ıhlamur içtim ateşim çok çıktı parol içti.dr 39 üstün olursa tehlikeli dedi.şimdi gene hastayım oğazım ağrıyor öksüürkte var.korkma birşey olmaz bebeğe allah korusun.aklına getirme.sadece ıhlamur içtim ben.diğerleri yasak diye biliyorum.elma ve limonla kaynattım.bol bol ondan içiyorum.geçmiş olsun.

çok saoll canım yaa bende öyle yapım ozaman ıhlamur elma ve lımon kaynatıp içimm inşallah geçer..şuan sadece göğüs kafesim acıyor öksürüğüm yok okadar çok , ama gece çok kötüydüüü:gitme:

ay cok fena öksürük mahfediyo beni karnıma kramp giriyo öksürürken dr ilac yok dedi bebege bisey olcak diye korkuyom bende 5 gündürgecmedi gögsüm balgam dolu ah bi cıksaaa offf tıkanıklık icin varmı bisey bildiğiniz

30.haftam bitti. felaket öksürüyorum. karnım kasılıyor. göğsüm den hırıltılar geliyor. ben her öksürdüğümde kızımda karnımda uyanıyor bazen hıçkırıyor.. gayabeksin şurup kullanabilirsin dedi dr ama bulmak imkansız neredeyse. sökemedim gitti balgamı.. geceleri uyanıyorum uykumdan öksürük sebebiyle

30.haftam bitti. felaket öksürüyorum. karnım kasılıyor. göğsüm den hırıltılar geliyor. ben her öksürdüğümde kızımda karnımda uyanıyor bazen hıçkırıyor.. gayabeksin şurup kullanabilirsin dedi dr ama bulmak imkansız neredeyse. sökemedim gitti balgamı.. geceleri uyanıyorum uykumdan öksürük sebebiyle

aynen vallahi karnım ağrıyo öksğrmekten balgam atmaya care yokmukiii

arkadaşlar bende bu durumu yaşadım arka arkaya o kadar çok öksürüyordum ki karnımın içi acıyınca doktora gittim..şimdi detay verip canınızı sıkmayayım, öksürükten dolayı ard arda rahim kasıldığı için plesenta doğum başlangıcı olarak algılayabiliyormuş... bendeki daha detaylı bişeydi.. hemen asist verdi doktor aksatmadan kullan dedi..balgamı atana kadar öksürtebilir ondan sonra sakinleşirsin demişti.. balgamıda söktü ve öksürüğü kesti.. doktora gidin arkadaşlar bi ultrasonla baksın ihmal etmeyin..

kızlar bende 37 haftalık hamileym bi öksürük boğaz yanması varki sormayın.ıhlamur. zencefilli bal falan içiyorum fayda etmiyo sanki başka neyapsam acaba.

kızlar öksürük için pastill kullanın iyi geliooooo bogazdaki gıcıgı alıoo dogal yollardan bol sıvıı bende atlattım çok gçmiş olsun

doktora gittim antibiyotik ve suda eriyen bir ilaç verdi.kullanmaya başladım.inş.bebişe bişey olmadan geçer.

buraya yazan arkadaşların hepsi doğum yapmıştır sanırım ve bende şu an 24 haftalık hamileyim.
iki gündür kuru bi öksürük öldürüyo beni tutsam kendimi nefes alamıyorum öksürsem bebeğe zarar verir diye korkuyorum.
bi şey olmaz değil mi bebeğime ?
suyu erken falan gelmez di mi

hamileler için öksürük tehlikeliymiş.sıcak suya bal katıp için rahatlarsınız.ıhlamur ve tarçın kaynatın için.birde buhar makineniz varsa odanızda yatarken açın.rahatlatır.

X