Hamilelikte öksürük...

hamileler için öksürük tehlikeliymiş.sıcak suya bal katıp için rahatlarsınız.ıhlamur ve tarçın kaynatın için.birde buhar makineniz varsa odanızda yatarken açın.rahatlatır.

çok saol ama bunların hepsini denedim geçmiyo.
ama tehlikeli olması garip değil mi yüzde 90 gebe grip ve bunun hemen hepsi öksürüyo. lütfen bi şey olmasın..

kızlar bende öksürüyorum 3 gündür. ıhlamur içiyorum bol limonlu fayda etmiyor. meyve yiyorum
başka ne yapabilirim

bende aynı dertten muzdaribim:2:
sabah aç karnına ve gece yatmadan önce zeytinyağı dut pekmezi (bazen limonda karıştırıyorum) karışımından
bir kaşık yutuyorum, ondan herhalde göğüs ağrısı yaşamadım ve adeta balgam sökücü etkisi yaptı bende :) ama bir türlü öksürüğüm geçmiyor yaa
bitki çaylarından uzak duruyordum ne olur ne olmaz diye, yukarıdaki yorumları olkuduktan sonra ıhlamur ,elma ve limon karışımından çay yapıp içicem
herkese şifa olur inşallah:114:

27.haftamdayım.. hamileliğimin yarısından fazlası öksürük, boğaz ağrısıyla geçti bıktııııııııııııııım :KK5: şimdi yine boğazım çok ağrıyor öksürüyorum.. ne olacak benim haalimm :2:

ben dort aylık hamıleyken oksurukten konusamıyordum 1ay cektım antıbıyotıkle geçtı suan dolaptan soguk su ıçıyorum çok sukur oksurugum felan yok

ah kızlar bende balgam ve öksürükten mahvoluyorum bebeğim rahatsız oluyomu korkuyorum hemen atlatan kim var yöntemi ne banada yardım:KK43:

Bu soruya KK nın bi doktorunun verdiği cevap geldi aklıma
Öksürükle hapşırıkla bebek düşseydi kürtaj yapmazdık öksürtürdük :KK52:

gebeliğimden önce grip aşısı olmadığım için çooook çok pişmanımmmm.. nisanda hastaydım şimdi yine grip oldum.. öksürük, burun akıntısı, baş ağrısı... bi yandan mide yanması el ayak şişmesi... bacak krampları vs.. vs.. :KK5:

acile gittim boğaz pastili, şurp bide antibiyotik verdiler.. pastille şurup neyse de antibiyotik kafama takıldı dr. boğazda iltihap yok dedi. kadın doğum dr. antibiyotik yazdı.. bide adam serum verelim mi? ultrasona bakalım mı? nst ye bakalım mı diye sordu garip geldi.. Dr.sun sonuçta gerekiyorsa bak di mi?? sesim de kısıldı offff.. pazartesi mülakata gireceğim ses lazım nasıl olacak bilmiyorum dua edin bana nooolur :KK43:
turpu da denemiştim ama bi faydasını göremedim hala da devam ediyorum yemediğim içmediğim ot çöp kalmadı... :KK37:

Bende bir haftadır hastayim ve hala deli gibi öksuruyorum. Özellikle gece yatinca. Sanırım ağzım açık uyuduğum icin ve galiba geniz akıntısı da var.
Ben de 37 haftalikim. Dr'um ilac almani tavsiye ederim çünkü erken dogum falan olursa saglikli olmanı tercih ederim dedi.
Antibiyotik verdi largopen, oksuruk şurubu ve boğazıma sıkmak icin birsey. 5 gündür alıyorum ama hala devam ediyor oksuruk. Sadece sarı ve yedile dönük balgam çıkarıyordum o iyice azaldı. Bol meyve tüketiyorum. Arada ıhlamur iciyorum. Insallah biran once geçer.

Ben limon yedim mandalina faln c vitaminine saldirdim :) birde gun icinde limon dilimli coook acik caya birazda karabiber balgami sokturuyor, balli sut ictim isitip.. kuru tutma bogazini yumusat boooll su tabiki de ilacsiz bes gunde atlattim bole :)) gecmis olsun herkese..

bende 36+5 haftalık hamileyim.8 ay boyunca hiç hasta olmadım ama 2 gündür fenayım.boğaz ağrısı-öksürük yeni başladı,burun tıkanıklığı falan.Dr.uma gittim oda dahiliyeye gitmemi söyledi doğum yakın ihmale gelmez dedi.antibiyotik-şurup ve parol verdi.mecburen içiyorum.Çünkü dr içmezsen ilerler ve iğne yemek zorunda kalırsın dedi.Allah herkese sağlık versin inş biran önce iyileşiriz ve sağ salim bebeklerimizi doğururuz.

daha önce yazan olmuştur belki ama ben de yazayım;

zencefil+ limon+bal karışımı öksürüğe iyi geliyor.. taze zencefili rendele limonu dilimle küçük bi kavanoza doldur üzerine çıkacak kadar bal ekle.. dolapta sakla. her gün 1 çay kaşığı öksürüğünü büyük ölçüde kesecektir. çok fazla tüketme biliyorsun gebelikte herşeyin fazlası zarar..

Hamilelikte öksürük için kesinlikle doktora danışın ekstra kafanıza göre ilaç almayın

Son düzenleyen: Moderatör:
X