Tuvalet Kokusu İçin Neler Yapıyorsunuz?

benim evimde de aynı sorun ar...
üstelik wc cam da var sabah akşam çamaşır suyu ile yıkıyorum...yine fayda yok..
özelliklede yağmurlu havalarda.. birden öyle bir koku yayılıyor ki evin içine midemiz bulanıyor... es'i yoktur dediler usta getirdik baktırdık varmış... kanalizasyon borularını evin taaa dışına kadar apartmanın dışına kadar değiştirdik yine olmadı sebebi bir türlü bulamadık ..
benimde dış kapıdan girince hemen daha eve girmeden 1,5 uzaklıkta tuvalet ve banyom var ... o yüzden koku sıkıntısı çok büyük dert...
eğer eve bir gün gelmediysem bi yerde kaldıysam geri döndüğümde daha kapıyı açar açmaz koku ile karşılaşıyorum...

Benimde çamaşır makinem mutfağımda bazen çok kötü koku yayılıyor lağım kokusu gibi deli olıyorum hemen lavabo açıcı döküyorum yararı oluyor sanırım giderlerden kaynaklanıyor çünkü koku oradan geliyor. Nasıl çare olacak onu da bilmiyorum. Wc ye de oda parfümüm var glade ondan sıkıyorum yedek şişesinide alıyorum bittikçe koyuyorum çok güzel kokuyor ama camda var açıp havalandırıyorum. Ayrıca domestos çamaşır suları da ferahlık veriyor. Yalnız geçen gün mavi ve gri domestos bir arada indirimdeydi aldım gri olanı kullandım ama acayip ağır bir kokusu var temizlik ve ferahlık yerine daha keskin bir koku yayıyor almış bulunduğum için azar azar döküyorum..

bende su sıfonun ıcıne atılan tabletlerden kullanıyorum.800 kullanımda etkılı oluyormus..her sıfonu cektıgımızde mavı bır su akıyor ve gorunen suda mavı kalıyor.hem goruntusu guzel hem guzel koku yayıyor,,hem de mıkropları yok edıyor..

Canım lavabonun hortumuna S şekli ver ki, oraya su solup havanın geçmesine imkan vermesin.
Yerde gider varsa onu alçı doldurup iptal et, ya da cif, jel çamaşır suyu bocalayarak orada kalmasını sağla.
Tuvalet alaturka olmadığı sürece koku gelemez. Ya giderden, ya WC penceresinden ya da yerdek giderden geliyor. Bu dediklerimi kontrol edersen sorununu büyük ihtimalle çözebilirsin.

Özellikle yerdeki giderden kaynaklı koku çok oluyor.
Bir de çamaşır makinesinin giderini tıkamayı unutma canım.

banyo ve tuvaletteki gider yerlerini şeffaf koli bandıyla yapıştırıp kapattım.evde delik görmek istemiyorum.gördüğüm her yeri bantlıyorum.ilk denemeyi mutfağın bulaşık makinesi giderine yapmıştım işe yaradı.sonra her gördüğüm yeri koliledim valla.
bi de tuvalet penceresi apartman boşluğu acaba ordaki havalanndırmayı damı hava gelmiycek şekilde bantlasam.
ve acaba bu kokuya neden olan şey herneyse tuvalet böceklerinede sebeb olur mu.

bizim de kirada oturduğumuz ev harikaydı ama banyo orta havalandırmaya bakıyodu pencereleri açık ve koku olmuyordu ama küçük tuvalet 3apartmanın ortasında kalıyordu
orayı çamaşır odası yapıp kapalı tutsakta acayip bi koku oluyordu özlellikle rüzgarlı havalarda bizim camımız hep kapalı ve tüm giderleri kapatarak çare bulduk dicem ama kullananlar vardı (kalabalık aileler ne yapsın) rüzgarlı havalar da ne yaparsak yapalım kokuyordu
eğer böyle bi sorun yoksa giderlerden kaynaklanıyordur ve hepsine su lavoba açıcılardan uygula aklıma geldimi bulaşık detarjanı sıkar ve su akıtırm giderlere ben her tuvalete girişten sonra oda parfümü sıkarım onların küçük banyo için olan fısfıslıları mevcut kokuya dayanamıyorum eşim de çekiyo benden ama tıkatamam ya bu burnu

benim ablamin da kuvetinden koku geliyordu kanalinda yada iste su giden yerde problem varmis yaptirdi bitti ablam cok dua ediyor esim yapmisti da:hulya:

ahh kızlar bende aynı dertten muzdaribim yaa özellikle yağmurlu havalarda bir pis koku anlatamam durulmuyor evde hem mutfaktan hem banyolardan bıktım valla otomatik sprey koydum birde renkli tabletlerden ama nafile misafir gelmesini istemiyorum valla bu yüzden

kızlar size çok g
zel bir öenride bulunucam hatta bana dua ediceksiniz valla bu uygulama 1 yada 1,5 hafta sürüyor
önce wc yi güzelce çamaşır suyuyla falan yıkayın sonra çamaşırlar için kullandığımız vernel yumoş tarzı şeyi wc nin kapı arkalarına çöp arkasına falan dökün ama yıkamayın ve küçük bir kaba koyun wc nin bi kenarında dursun valla bayağa bir tertemiz oluyor koku açısından ben rahatım artık bu konuda

kızlar size çok g
zel bir öenride bulunucam hatta bana dua ediceksiniz valla bu uygulama 1 yada 1,5 hafta sürüyor
önce wc yi güzelce çamaşır suyuyla falan yıkayın sonra çamaşırlar için kullandığımız vernel yumoş tarzı şeyi wc nin kapı arkalarına çöp arkasına falan dökün ama yıkamayın ve küçük bir kaba koyun wc nin bi kenarında dursun valla bayağa bir tertemiz oluyor koku açısından ben rahatım artık bu konuda

tek kelime ile süper bir çözüm ben biten yumuşatıcı kabımı ağzı açık bir şekilde banyoya koyuorum acayip güzel kokuor bi süre idare edio

bütün giderleri kapattım koli bandıyla
ama yine koku geliyor özellikle rüzgarlı havalarda.
sabah evden çık akşam gel kokudan eve girilmiyor.
bırakıp evi kaçasım geliyor cinlerim tepeme geliyor çıldireceyim...kafamçokkarıştı

Gider dediğiniz tam olarak ne arkadaşlar? Bildiğimiz sifonu çektiğimizde suyun gittiği tualet deliği mi yoksa başka bir şey mi? bilmiyorumkismile

merhaba aynı sorun evimin banyosunda da var yüzde yüz eminimki havalandırmadan gelen koku..senin sorununda ondan olabilir

bizdede aynı sorun vardı. sonunda çözümü tüm deliklere taş koymakta bulduk. örneğin küvetin giderine tıkaç aldık. sonra banyonun giderine de deliğin ağzını iyice kapatan bir taş yerleştirdik ve sorun çözüldü.sizde bir deneyin bu yöntemi. tüm deliklerin üzerini kapatın

Heralde sizin gider borularınızda "ES" yok. ES diye söylenen bişey var, tesisatçılar ve nalburlar bilir. Borulara takılıyor kat aralarına, iki daire arasında koku olmasın diye. Galiba sizin gider borularına ES takmamışlar. Bi tesisatçıyla görüşün, taktırın en iyisi.

tuvalet kokusunu gidermek için çamaşır suyu ile yıkıyorum klozeti..ve tuvalet fırçasının kabına da döküyorum koyu olduğu için kıvam akma vs olmuyor ve her kullanımda yeni temizlemiş gibi çamaşır suyu kokuyor..
yerdeki gideri yumuşatıcı döktüğünüz bir bezle tıkayabilirsiniz..o da kokuyu bayağa azaltıyor..hem de güzel bir koku oluyor ara sıra bezi yıkayıp kurutup tekrar yumuşatıcı dökün
hala koku varsa işiniz tesisatçıya kalmış.
çünkü mütahitler evleri yaparken nasıl yapıyorsa tuvalet giderlerini birleştirebiliyor bazı evlerde..
umarım sorun o değildir.

arkadaşlar....tuvaletimi ve lavabomu çok temiz tuttuğum halde yıkadıktan birkaç saat geçmeden tekrar koku oluşuyor...nedenini anlamış değilim.....misafir kabul ettiğimde misafirlerim gelmeden az öncesinde yıkıyorum.....geldiklerinde hemen kötü kokuyla karşılaşmasınlar diye....fakat aradan birkaç saat geçince koku başlıyor...tuvalet ve lavabo evin girişinde olduğu için istenmeyen kötü kokular eve yayılıyor....tuvalet ışıklandırmaya bakıyor....burada mı sorun var bilemiyorum...çok rahatsız oluyorum ve yıkadıktan birkaç saat sonra koku çıkmaya başlayınca koku sıkmaya başlıyorum...bu defa da yerler leke oluyor....:çok üzgünüm: ne yapacağımı bilemiyorum...evimiz çok yeni ve rahat,çok güzel...yoksa inanın hemen taşınırdım....çekilecek gibi değil...bu konuda neler yapabilirim arkadaşlar...lütfen fikirlerinizi paylaşın....:çok üzgünüm:

öncelikle mrb. ben size bi fikir verim . tuvalet fırcası kabına yumşatıcı doldurun miss gibin kokuyo vala . ben hep öyle yaparım tuvaletten çıkasım gelmiyo sırf o güzel kokudan. bi deneyin görceksiniz işe yaradığnı..

X