Tuvalet Kokusu İçin Neler Yapıyorsunuz?

aysecikcik

sağlıklıyım...yeter bana
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009
1.453
3

arkadaşlar....tuvaletimi ve lavabomu çok temiz tuttuğum halde yıkadıktan birkaç saat geçmeden tekrar koku oluşuyor...nedenini anlamış değilim.....misafir kabul ettiğimde misafirlerim gelmeden az öncesinde yıkıyorum.....geldiklerinde hemen kötü kokuyla karşılaşmasınlar diye....fakat aradan birkaç saat geçince koku başlıyor...tuvalet ve lavabo evin girişinde olduğu için istenmeyen kötü kokular eve yayılıyor....tuvalet ışıklandırmaya bakıyor....burada mı sorun var bilemiyorum...çok rahatsız oluyorum ve yıkadıktan birkaç saat sonra koku çıkmaya başlayınca koku sıkmaya başlıyorum...bu defa da yerler leke oluyor....:çok üzgünüm: ne yapacağımı bilemiyorum...evimiz çok yeni ve rahat,çok güzel...yoksa inanın hemen taşınırdım....çekilecek gibi değil...bu konuda neler yapabilirim arkadaşlar...lütfen fikirlerinizi paylaşın....:çok üzgünüm:

sormayın bızımde banyoda problem yok camı dısarıya bakıyo ama kucuk alaturka tuvalet o sekılde camı bına arası dısarıya bakmıyo dogal olarak kokuyo hergun yıkamamıza ragmen

dediğim gibi ben yıkadıktan birkaç saat sonra koku başlıyor...keşke sabah akşam yıkadığımda koku oluşmasa,inanın günde 2 veya 3 defa yıkamaya da razıyım....gece kalkıyorum,midem kalkıyor resmen....:1shok:

gelen koku tuvaletle ilgili olmayabilir ..
lavabonuzun borusunu temizlemeyi deneyin onun için mr.muscle lavabo açıcıyı tavsiye ederim..
yada yerde herhangi bir gider borusu varsa ordanda geliyor olabilir oralarıda açıcıyla temizleyin umarım sebeb onlardır ..
a.s.

cevap için teşekkür ediyorum...lavaboyu çok kere kokladım....koku oradan kaynaklı değil gibi...fakat yine de dediğinizi deneyeceğim..çünkü başka yapacak hiçbirşeyim kalmadı...lavabo açıcıyı tuvalete de döksem bir faydası olur mu acaba?...onu da denemek istiyorum çünkü....:1no2::1no2::1no2:

cevap için teşekkür ediyorum...lavaboyu çok kere kokladım....koku oradan kaynaklı değil gibi...fakat yine de dediğinizi deneyeceğim..çünkü başka yapacak hiçbirşeyim kalmadı...lavabo açıcıyı tuvalete de döksem bir faydası olur mu acaba?...onu da denemek istiyorum çünkü....:1no2::1no2::1no2:

tuvalette ne derece etkili olur bilemiyorum ama onun içinde vardır böyle bir ürün markette bi araştırın derim yerimseniben
birde tuvaletinize koku giderici ernetlerden asabilirsiniz her sifon çekiminde güzel koku yayılabilir gerçi köklü bir çözüm diil ama :sinifsinif:

tuvalet için var mıdır acaba böyle bir ürün...hemen araştırmam lazım..gerçi marketlerde en çok takılı kaldığım reyon deterjan reyonu oluyor..her türlü şeyden haberdar olmak istiyorum...tuvalet için koku giderici bir ürüne rastlamadım..fakat belki dikkat etmemişimdir,gözümden kaçmıştır...hemen yeniden detaylı birşekilde bakacağım canım....öneriniz ve güzel yorumlarınız için çok teşekkürler....:1hug:a.s.

borular için yapabileceğim birşey var mı?...

bugün markete baktım ve bu sorunu çözebilecek birşey bulamadım...Mr mussle aldım döktüm lavaboya az önce,biraz da klozete döktüm....birkaç saat içnde kedini belli eder..beklemedeyim...-tatlicadiarzu-

lavabo ve wc gider borularından kaynaklanıyor canım buna yapabileceğin fazla bişey yok maalesef. benimde kiralık evimde de aynı sorun vardı düzelmiyor. bu evimde de duş alacağım zaman suyu açtığımda biraz koku vuruyor onunda havalandırma borusundan kaynaklandığını söylediler.

Oda parfümü kullanıyorum, makinesiyle birlikte aldım 7,5 dk,15dk,30 dk gibi seçenekleri var ben koku olayını çok sevdiğim için 15 dklığı ayarlıyorum sürekli parfüm sıkıyor o yüzden pek kokuya fırsat vermiyor

lavabo ve wc gider borularından kaynaklanıyor canım buna yapabileceğin fazla bişey yok maalesef. benimde kiralık evimde de aynı sorun vardı düzelmiyor. bu evimde de duş alacağım zaman suyu açtığımda biraz koku vuruyor onunda havalandırma borusundan kaynaklandığını söylediler.

maalesef canım...bizim de aynen böyle bir sorunumuz var işte....çok rahatsız edici bir durum....dün akşam lavabo açıcıyı hem lavaboya hem de tuvalete döktüğümden bahsettim....bu sadece kokuyu bir miktar erteledi...sonrasında yine aynı....:çok üzgünüm:

Oda parfümü kullanıyorum, makinesiyle birlikte aldım 7,5 dk,15dk,30 dk gibi seçenekleri var ben koku olayını çok sevdiğim için 15 dklığı ayarlıyorum sürekli parfüm sıkıyor o yüzden pek kokuya fırsat vermiyor

güzel kokuyu ben de çok seviyorum...hatta odalarda kullanıyorum..fakat tuvalet temiz kokmazken güzel kokuyla kapatmak da pek içime sinmiyor.....ne yapacağımı şaşırıp kaldım....:bbo:

güzel kokuyu ben de çok seviyorum...hatta odalarda kullanıyorum..fakat tuvalet temiz kokmazken güzel kokuyla kapatmak da pek içime sinmiyor.....ne yapacağımı şaşırıp kaldım....:bbo:

acaba sizin banyo ve tuvaletin alt yapısında mı bir problem var ? umarım bir çözüm bulursun

canım naftalin var tablet olarak lavabonun içine 4-5 tane kadar koy bence ben öyle yapıyorum en azından lavabolar bassa bile kötü kokmuyor naftalin kokuyor

Canımm..bir ara bizde de olmuştu ve çok kötüydü beni uykudan bile uyandırıyordu. Sonra eşim lavabo giderlerine bakmayı akıl etti. Özellikle de çamaşır makinesinin suyunu boşalttığı yerde boru ucuna takılması gereken birşey varmış..yuvarlak..belki eşin ya da işi bilen kişiler yardımcı olabilirler sana..eşim gitti ondan aldı taktı. Ve bir daha öyle bir sorun yaşamadık. Bazen hafif koku alır gibi olduğumda da sifonu çekmem yeterli oluyor..yada banyo giderine biraz su tutuyorum bitip gidiyor. Bu dediğim şey de 15 günde filan çok hafif oluyor..ama daha önce hergün aynı sorunu yaşıyorduk.

tuvaletinizin camı varmı biz yeni evimize taşındık cam yok wclerde böyle apartman boşlugu gibi bişe yaptılar ben hiç kullanmıyorum alaturkayı yinede her gün temizliyorum koku yüzünden sorun boru falan değil bizimkiler yep yeni sorun cam olmaması o boşluğu koklamıştım ordan geliyordu koku orayada çok güçlü temizlik ilacı püskürttüm ben annem almanyada getirmişti bi kaç gün idare ediyor sonra yine başlıyor çok iğrenç biliyorum

burcuslm'cum...alt yapıda mı bir soru var bilemiyorum....alt yapıda varsa nasıl halledeceğiz çok büyük iş gibi geldi bana şimdi...:1no2:

karde_len'cim....tablet naftalinlerden kullandım canım....fakat ernet türü kokular başımı çok ağrıtıyor....kokusu çok ağır çünkü....benneyaptımki

birmelek'cim....çamaşır makinesi tuvalete yakın bir yerde deil canım benim...makine koridorda kapalı ve petek şeklinde bir dolap içinde...acaba senin dediğin gibi etkisi olabilir mi?....baktırmak gerekiyor...sağol canım....gerçekten çok rahatsızlık verici bir olay....

kmehtap'cım...tuvaletin penceresi var bitanem....fakat ışıklandırmaya baktığı için pek de hava alıyor sayılmaz...açık da olsa,kapalı da olsa tuvalet kokuyor....:çok üzgünüm:

benimde tuvalette böyle bir sorunum var 1 sefer kezzap veya tuz ruhuyla yıkamayı dene en azından 20 gün kokudan uzak tutuyo birde arada bir tuvaletin gider bölümüne naftalin at 1 2 adet bunlarda kesin çözüm değil ama en azından baya bir süre idare edio

benimde tuvalette böyle bir sorunum var 1 sefer kezzap veya tuz ruhuyla yıkamayı dene en azından 20 gün kokudan uzak tutuyo birde arada bir tuvaletin gider bölümüne naftalin at 1 2 adet bunlarda kesin çözüm değil ama en azından baya bir süre idare edio

sağol canım....deneyeceğim.....:gitme:

X