Aile Planlaması MYRALON hapı ile ilgili yardım edermisiniz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

kader06

Guru
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2008
439
2
40
merhaba 8 agustosta dügünüm var allah kısmet ederse ben saglık ocağına gittigimde tahlisiz bana bu myralon hapını verdiler sitede okuduğum kadarıyla herkes bir kadın doğum doktoruna gittmiş bana birşey demedi doktor acaba bir sakıncası varmıdır en düşük dozu veriyorum dedi ama bir diğer sorumda 2 temmuzda ilk hapı aldım ve persembe gününe denk geliyor ben hapta yazan günleri pek anlayamadım yani adetin olduğu ilk gün hangi güne denk geliyorsa o zaman mı yoksa pazartesiden falan mı başlamak gerekti kimseye sormadım açıkçası yardım ederseniz sevinirim bu arada 3.cü hapımı içtim sadece aşırı bir terleme yapıyor yan etkisi fazla olan bir hap değil sanırım

canım merhaba bende kullanıyorum sorun yok sakin ol adet olduğun gün hangi gün ise ilaca üzerinde yazan günü çıkar başla cuma ise herhangi bi cuma hapını çıkar işte sonra sırayla gün gün iç bu kadar evet yan etkisi ç.ok az

ayrıca günleri denk getirmen önemli değil ilaçlar hep aynı sadece takip etmek kolay olsun diye günler yazıyor kolay olduğu doğru yoksa günler şaşıyo kafanda sabah kalkınca günlerden salı perşembe yazanı içince kafan bulanıyo:KK70: sana tavsiyem bebek olmadan kullanma bunlar yüzünden milyonlarca insan bebek sahibi olamıyor düğünden sonra başka yollar deneyin ama hapı anne olmadan kullanma mutluluklar

ben bu hapı 3 yıl kullandım canım ama sağlık ocaklarının verdiği hap başkaydı
myralon pembe bi kutuda olması lazım
sağlık ocaklarının verdiği beyaz yeşil çizgili bi kutuda oda m ile başlıyo ama adını tam bilmiyorum
adet olduğun günde başlıyosun ve 21 tane bitene kadar yutuyosun
7 gün ara verdikten sonra tekrar başlıyosun
prospektüsünde yazar zaten
banada hiçbir yan etkisi olmadı
bebeğimde oldu hapı bıraktıktan sonra 6 ay içinde haiş kaldım :KK70:

kullanadım doğru kullanmışsın. bırakalı 3 ay oldu hala bir şey yok ama düzenli takip edip ilişkiyede girmiyoruz. ama arkadaşım aynı ilacı bıraktı ve o ay hamile kaldı kişiden kişiye değişiyor yani etkileri.

cnm hapı hastalıgının ılk gunu mesele bugun perşembe çızelgendekı persembe gunu kullanıcaksın 21gun aralıksız devam etmen gereklı hep aynı saatte ıc ayda 2kez unutursan koruma etkısı azalıo
21gun içip bıttıkten sonra 7gun ara verıceksın 8gunun sabahı tekrar ıcmen gereklı bıraktgn aradakı 7gunde de hasta oluosun
buarada bende doktora gtmedım tandgm bı doktor vardı onunla konustuk bıraz sart degılmıs ılk kullanımda doktra gtmek ama senı rahatsz eden bı durum olursa doktora gıdersın demstı

ilaclar bunyeden bunyeye farklilik gösterdigi icin bence yanlis yönlendirme yapmayalım..
"dogum yapmadan kullanma cocugun olmaz." gibi. zaten kullanan bir kisinin cocugunun olma ihtimali düsükse ve bunu bilmeden dogum kontrol hapini kullaniyorsa , hapi biraktiktan sonra hamile kalamayisini direk bu duruma mal ediyor. yani tahlil vs. olmadan kimse sucu haplara atmamali diye düsünüyorum. kaldi ki bugün dogum kontrol haplari adet düzenleyici olarak da kullanılmaktadir. ve bir sitede buldugum yaziyi da ilave etmek istiyorum:

dogum kontrol haplarinin faydalari:
Ayrica, dogum kontrol haplari, dis gebelik gelisme sikligini, yumurtaliklarda ve memede kist olusumunu, rahim ve yumurtalik kanseri risklerini azaltir. Cogu kez sivilcelerde düzelme görülür. Osteoporoz denen kemik erimesi riskini azaltir. Romatoid artriti azaltir.

kaynak:Gebelik ve Gebelik Belirtileri, Bebek Gelişimi, Hafta hafta gebelik

o sağlık ocağının verdiği hapı kesinlikle kullanma. bende gittim banada Microgynon hapını verdi piyasadaki en ucuz hap o ben araştırdım 2tl ye satılıyor. ve çok yan etkisini gördüm sinir stres yaptı şişkinlik yaptı göbeğim çıktı göğüslerimde hassasiyet yaptı yani kısacası adet belirtilerini fazlasıyla 1ay boyunca yaşattı bana :KK43: çok sinir bi hap onu görmek istemiyorum bida. ucuz diye onu veriyolar herkese hiç test falanda yapmıyolar bi migrenin varmı diye soru sorup yok deyince şak diye hapı veriyolar. ben bu ay yasmin kullanıcam çok araştırdım en iyisi yasmin hapı, eczanelerde 15 tl ye satılıyor sağlığınıda bozmuyor. benden tavsiye evliliğinin ilk ayında gergin olmak istemiyorsan hiç başlama cnm o hapa.

herkese paylasımından ötürü tesekkür ederim hapa başladım bu topiği açtıktan sonra ve şuan 17 gündür içiyorum düğünüme 18 gün kaldı sizlere tekrar birşey sormak istiyorum adetim en fazla 5 yada 6 gün sürüyordu ama haptan dolayımıdır nedir hala kahve koyusu kıvamında bir peceteyi birgünde ıslatmayacak kadar az az lekelenme oluyor acaba bu ilk kullandığım içinmi yoksa yan etkisi olduğu içinmi bilmiyorum belki niye bir dr gitmiyecen diyorsunuzdur ama düğüne çok az bir süre kalmışken tekrardan strees yaşamak istemiyorum düğünü geçirip öyle gitmek istiyorum ama bir bilginiz varsa beni aydınlatırmısıınız arastırıyorum ara kanama olur diyo nette ama benimkisi adet olduktan sonra hiç geçmedi

myralon bende kullandım az hormon içeren güzel bir haptır hiçbir yan etkisini görmedim.

ama damarlarla ilgili bir sorunun olmadığından, pıhtılaşma sorunun olmadığından emin olmalısın.

adet düzeninde kanama azalması olabilir zaten doğum kontrol hapları yumurtlamayı baskıladığı için adet kanaması miktarı ve günü azalma gösterebilir.

bir arkadaş Microgynon demiş ama o ve myralon aynı ilaçlar değil dikkat et.

herkese paylasımından ötürü tesekkür ederim hapa başladım bu topiği açtıktan sonra ve şuan 17 gündür içiyorum düğünüme 18 gün kaldı sizlere tekrar birşey sormak istiyorum adetim en fazla 5 yada 6 gün sürüyordu ama haptan dolayımıdır nedir hala kahve koyusu kıvamında bir peceteyi birgünde ıslatmayacak kadar az az lekelenme oluyor acaba bu ilk kullandığım içinmi yoksa yan etkisi olduğu içinmi bilmiyorum belki niye bir dr gitmiyecen diyorsunuzdur ama düğüne çok az bir süre kalmışken tekrardan strees yaşamak istemiyorum düğünü geçirip öyle gitmek istiyorum ama bir bilginiz varsa beni aydınlatırmısıınız arastırıyorum ara kanama olur diyo nette ama benimkisi adet olduktan sonra hiç geçmedi

birde 17 gündür içtiğine göre o bahsettiğin kanama ara kanaması , yeni başlayanlarda oluyo, . haplar yapabiliyor

3 kutu da da ara kanaması gözükürse doktora gidiyorsun

birde 17 gündür içtiğine göre o bahsettiğin kanama ara kanaması , yeni başlayanlarda oluyo, . haplar yapabiliyor

3 kutu da da ara kanaması gözükürse doktora gidiyorsun

canım çok tes ederim yardımın için ben 3kutu olayını da bilmiyordum söylediğin için bir kez daha tes ederim dikkat edicem inş olmaz çünkü birçok hapa göre bunun yan etkisi çok az evet o arkadas ilaç isimlerini karıstırımıs ben ne demek istedigini anladım bu ara kanamasının bu kadar uzun süremesini kime sorduysam ilk defa kullananlarda olur dediler inş tez zamanda yoluna girer düğün öncesi iyice strees yaptı çünkü:gitme:

canım hiç merak etme gayet normal.ben evliliğime bir ay kala özel hastanede kadın doğum uzmanına gitmiştim myralon vermişti banada 9-10 ay bende içmiştim ve içtiğim ilk ay adetim 10 gün sürmüştü bitmek bilmiyodu lekelenme şeklinde hatta düğün gününe kadar tam o gün kesilmişti artık..ilk ilacı içtiğin ay uzatıyor sonra düzene giriyor merak etme.ben sonra bıraktım ve istediğim zamandada hamile kaldım gül gibide bi kızım var şimdi ...

canım hiç merak etme gayet normal.ben evliliğime bir ay kala özel hastanede kadın doğum uzmanına gitmiştim myralon vermişti banada 9-10 ay bende içmiştim ve içtiğim ilk ay adetim 10 gün sürmüştü bitmek bilmiyodu lekelenme şeklinde hatta düğün gününe kadar tam o gün kesilmişti artık..ilk ilacı içtiğin ay uzatıyor sonra düzene giriyor merak etme.ben sonra bıraktım ve istediğim zamandada hamile kaldım gül gibide bi kızım var şimdi ...

canım görüşlerin için cok tes ederim bu konular biraz tecrübe istiyor ha diyipte anneyede sorulmuyor ne kadar yakınında olsa kızın allah sana bagışlasın hayatta şansı mutluğu hep yakalasın sende öyle inan düğünüme 15gün kaldı 26yaşımdayım buğüne kadar yüzümde sivilce nedir bilmem bu çıkanlar sivilceyi geçti yağ bezesine döndü anlıyacağın o kadar strees yaptım bir yandan korku sevinç mutluluk hüzün ayrılık yani değişik duygular tatmak isteyen varsa evlensin derim ben bu yaşıma kadar bu kadar duyguyu bir arda ilk yaşıyorum allah kimseyi utandırmasın :nazar:opuyorumnanaktan:Saruboceq:

Merhaba Kader06, benim de 8 ağustos'ta düğünüm var. Bana da yan etkileri az diye Myralon verdi doktor. Bugün başladım, hakkında bilgi almak için foruma girdim. Hayırlısı bakalım. Bu kadar stresli günlere, sivilcelerimize değecek inş. Mutluluklar..hihoyyyt

bende inanılmaz yan etki vermişti.baş ağrısı,heryerimde sivilce,kaşıntı.ve 5 gün süren adetimi 10 güne yükseltilmesi gibi.ama ben o zaman sigara kullnıyodum.sigara kullananlar kesinlikle kullanmamalı demişti başka bi dr.bilginize..

vala bu hapın bana yaptığı yan etkisi kadar kimseye yaptığını duymadım 21tane ilaç var ve adetin ilk günü başlanıyor içilmeye ve ilaç 21gün sonra bitmesine ragmen lekelenme 21 gün sürdü ilaç bitiminden 1gün sonra adet oldum bu ne bicim ilaçtır anlamadım şimdi düğünüme 11 gün kaldı ve korkuyorum bu adet günümden sonrada böyle devam edecek diye allahım yardım et bir yola girsin artık ilk içtigim için yazıyor ama benim durumda olan varmıdır merak ettim doğrusu

X