Psikolojik rahatsızlıklar

hayatınızda hic bir psikolog yada psikiyatra gittinizmi?

• Ankete Katılan
    929

cicekcik

02.08.10
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2009
6.802
22
46
özellikle bayanların duygusal yapılarını göz önune aldıgımızda burada paylasabilecegımız coksey oldugunu dusunuyorum. cunku evlılıkten ıs hayatına kadar ınce dusunceye sahıp bız bayanların herseyı kafaya cok takma huyumuz var ne yazıkkı.buradan bunları paylasıp hatta birbirimize doktor önerisinde psikolog vb önerılerınde ve trcrubelerımızın paylasımında bulunursak bence daha saglıklı ve guclu bireyler olabiliriz. bence hemen baslayalım .kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile3

bak ıste bunu diyene kadar brini anlatabilirsin ama anlatmaktan ziyade ben bu konunun su sekılde ılerlemesını rica ediyorum bu bu durumda ne yapmam gerekır sizce seklınde bence oyle daha mantıklı olur yada gittiginiz doktorlar varsadeneyımlerımızı paylasalım.

bir kere gittim
ilaç filan verdi
ama kayınbabam ilaçlarımı almamıştı
ne kullandım nede birdaha gittim

ben hiç gitmedim ama gitmem gerek çünkü beynimdeki bebek düşüncesinden kurtulamıorum çok istediğim için beynim odaklanmış gibi en kısa zamanda psikolojik tedavi almam şart aslında...

psikologoda gittim psikiyatrisede psikologun bi faydasını görmedim ama öbürünün gördüm.. 4 5 ay kadar gittim sonra bıraktım keşkede bırakmasaydım :KK43: aynı zamanda ilaç tedaviside görüyodum..

arkdşlr ilaç almak yerine kendinizi bukadar yıpratmasanız.... onu düşün bunu düşün bir müddet sonra sinir uçlarımız yıpranıyor ve doktorların yaptığı ilaç yazıp yolluyorlar oda neden sinir uçları için bayanlar benim bir felsefem vardır herzamn savunduğum BEN BANA LAZIMIM ÖNCE BEN sizlerde öle olun ltfn hiçbirşey için kendinizi üzmeyin allah sağlık derdi vermesin yoksa inanın öbür sorunlar bir şekilde çözülür.unutmayın bayanlar önce biz ltfn arkadşlr kendinizi üzmeyin ve kendinize iyi davranın ...sevgiler

eş derdi çocuk derdi para derdi......vs vs gibi sorunlar biz bayanları mahvediyor ben 11 yıllık evliyim ve okadar çok sorun yaşadımki anlatamam ama herzaman üstesinden geldim ve gelicemde çünkü hala ayaktayım ve mantıklı düşüne biliyorum kaybettiklerime veya gidenlare üzülmek yerine tekrar nasıl kazanabilirm yolundayım işte bu yüzden önce BEN .....

ne güzel herkes öyle olabilse keşke... bende götürüldüm bir sorunum yoktu aslında bana göre normaldim ama küçüklüğümden gelen çekinlenliğim vardı kalabalık ortamlara tek başıma giremezdim tek başıma biyere gidemezdim halada öyleyim ben şikayetçi değilim ama psikoloğa gidecek kadar yada ilaç tedavisi görecek kadar büyük bi sorunmuş meğer gittim ilaçta kullandım hala öyleyim bende bir değişiklik yok halimden memnunum ama babam olsun annem olsun hiç memnun değiller mecbur kalmadıkça evden tek dışarı çıkmam neydi adıda sosyal fobi mi öyle birşey x)) :nazar:

Gitmedim!
Bazen gitmek için niyetleniyorum.Ama sonra bir bakıyorum kendime gelmişim!laelaelaelaelaeÇok değişken ruh halim var!:nazar:

ay ewvrem sana katılıorum bende gitmeye karar veriorum sonra ay saçmalama ben iyiym diorum :KK70::KK70:beni en çok rahatsız eden şey sinirlendigimde veya üzüldügümde veya heycanlandıgımda ellerimin sesimin titremesi kalp atışlarm birden artıyo daha sonra öksürmeye baslıorum ve ondan sonra kusmaya :S çok sinir bozucu bişi ya.bide su şeye anlam vermiş diğilim geceleri uyurken aniden uyandığımda vucudm heryerinin titredini hissediorum yatak sallanıo resmen beynim uyusuo sanki kafamda büton sivrisinek sesi oluo :KK70:çok sinir bozucuu çokkk

ay ewvrem sana katılıorum bende gitmeye karar veriorum sonra ay saçmalama ben iyiym diorum :KK70::KK70:beni en çok rahatsız eden şey sinirlendigimde veya üzüldügümde veya heycanlandıgımda ellerimin sesimin titremesi kalp atışlarm birden artıyo daha sonra öksürmeye baslıorum ve ondan sonra kusmaya :S çok sinir bozucu bişi ya.bide su şeye anlam vermiş diğilim geceleri uyurken aniden uyandığımda vucudm heryerinin titredini hissediorum yatak sallanıo resmen beynim uyusuo sanki kafamda büton sivrisinek sesi oluo :KK70:çok sinir bozucuu çokkk
bende çok gitmek istiyorum ama emzirdiğim için bana ileç vermicek biliyorum ama 2 çocukla uğraşmak çok zor bu zorlukları aşmam içinde yardım lazım bilmiyorum birazda çekingenlik var sanırım ne konuşucam gibisinden...mafoldumben

Gidelim gitmesine ama sorunlarımız dewam ettikçe çok faydalı olmayacaktır.Önce sorunlarla baş etmeyi öğrenmeliyiz..psikolojik yardım tek başına olmaz.herkesin içinde bir kendi benliği vardır..onu ayakta tutalım..kendimizi koyuvermeyelim.güven duygumuzu geliştirme yolunda çalışmalıyız.unutmayalım ki hiç birşey sürekli değildir. herşey gelir geçer.önce ben demeliyiz.Uçaklarda şöyle bir uyarı vardır tehlike anında maskeyi önce siz takın.daha sonra yakınınızdakine yardımcı olun..!! sevgiler...vereliniortak

yarın ilk defa psikiyatri doktoruna randevu aldım ama ne dicemi nasıl baslıcamı bilemiyorum suan acayip stresliyim ne anlatıcam ben şimdi,nasıl konuşulur ki?:1shok:

X