Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Açıcılarla yanmış saçlara bakım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
  • Konu Sahibi edaanqeldust
kızlar istediginiz kadar bakım uygulayın malesef bu işin tek çözümü olabildiğince kestirmek. saç açıcılarla saç bir kez açılınca üstündeki boyanın akmadan durabilmesi için en az birkaç kere adamakıllı boyanması lazım. oldumu sana iyice sentetik bir saç...

benim 1.5 sene önce saçımı siyah boyayı akıtıcaz diye açıcılarla yaktılar. kestirmedim direndim her hafta saf zeytinyağı ve balla maske yaptım ki öyle market işi değil saf köy balı ve sızma z.yağı ile..mayonez kürü yaptım. şampuandan sonra özel saç kremi ve banyodan sonra kullanmak için isveç marka bir saç yağı aldım servet değerinde.obiektif bakarsak yinede eski saçımın yanına bile yaklaşamadı. her banyodan sonra kuaförün kulaklarını çınlatıyordum. gür ve sağlıklı saçlarım vardı herkes bayılırdı :KK43:(

arada iyice çığrından çıktıkça 3-4 ayda bir kestirdim. bu maskelerin bana tek faydası saçımın daha çabuk uzamasını sağladı .
en son bop kesim yaptırıp kötü kısımlardan tamamen kurtuldum. şimdi şampundan sonra saç kremi bile uygulamıyorum ve saçımıda kendi rengine boyattım. bir daha da ellemeyi düşünmüyorum. açıkçası o kadar kuaför dolaştım adamakıllı saç yapabilen bir tanesine bile rastlamadım. sorarsan hepsi kaliteli süper ürünler kullanıyorlar ama elinde hangi renk fazlaysa stoğu eritmek için seni o renge ikna etmeye çalışıyor... hatta bazen direk sürüyorlar. atmıyorum bunu bir kez dolmuşta işittim. kuaför çırağı arkadaşına gülerek anlatıyordu.

şöyle bir bakıyorumda hayatımda saçımla en sorunsuz dönemlerim kuaföre en az gittiğim dönemlerdi. :)

benim saçlarım kahveydi sıkılıp sarı yaptım ama çok pişman oldum yandı kazık gibi oldu şimdi haftada bir kere bemix bepanthen evigen badem yağı ve hint yağı karışımını sürüp bekletebildiğim kadar bekletiyorum gerçekten işe yarıyo hem saçım yumuşacık oluyo hem de çabucacık uzuyo

benim saçım yandığında ne bakımlar yaptım ama zerre kadar bir değişim olmadı ya kestirmek zorunda kaldım cidden kurtaran var mı saçını:26:

kızlar sadece geçici yumuşaklık elde edebilirsiniz. lastikleşme asla gtmez ama sertlik geçici olarak yumuşar. bakımı uzun süreli bırakırsanız yeniden sertleşir. tek çözümü kestrmek. benimde uçlar sert kuaförüm kestrmediğin sürece imkanı yok düzelmez saçlarn dedi. uçlarda 2 cm fln kaldı bnm allahtan

Son düzenleme:
:KK43: kızların ortak sorunu.. benimde saclarım siyahtan sarıya döndüm yandı :KK43: 9 aydır biraz toparlandı saclarım... tiftik tiftikti tararken uzuyordu... en son keşfim elsevin ballı sampuanı ve kremini aldım ( sarı kapaklı sampuanı, kremi sarı şişe) ve banyodan sonra pantene nem terapisini sıktım saçlarım gözle görülür toparlanıo... kızlar saclarınızı yormayın nem verin yani....ve keratin sampuanıylada yıkayın..gliss markanın keratin şampuanını ve maskesini, kremini alın... yanmıs saclara keratin bakımı gerekiyormus cünki...ayrıca en son öğrendiğim ya kuaföre gidip keratin yükletceksiniz yada brezilya fönü yaptırmalısınız... özellikle yanmış sacları toparlıyormuss.. vee hattaaa siz evde de yapabilirsiniz brezilya fönünü :) cok mu konustum ne :KK70: bu aralar tembelim gözüm kesmio yani bende ewde yapimm diyorum brezilya fönünü :) ve enson saclarımın yanıgını düzelttirmek için sac boyasını sildirdim 1 hafta oldu..9 aydır 4-5 kez saclarımı boyatıyordum.. çünkü saclarımın yarısı yanık.. saclarım belime kadar :KK43:(( yanık yerlerin rengi cok acık yanık olmayan yerler daha koyu..bunun için saclarımı tek renk yaptırmak amaclı boyatıyordum ve 1 hafta sonra boya akıyor tutmuyorrr :KK43:( offffffff neyse saclarımı sildirdim şimdi ise renk yumusadı eskisinden daha iyi... kuaförün vaad ettiği gibi olmasada eski halinden daha ii :)

Kızlar merhaba..Benimde bundan 3 ay önce yandı saçlarım.Saçı yananları çok çok iyi anlıyorum,inanılmaz moral bozukluğu hatta depresyon yaratan bi durum :) ben artık kesinlikle kuaföre gitmeyi bıraktım..çok kaliteli bi yerde olsa saçınızı mahvediyolar!!''Asla saçınızda yıpranma olmayacak'' sözleri tamamen palavra..Açıcılarla ciddi hasarlar görüyor.Artık zaten herşey çok çok kolay ..köpük boyalarla ,istediğiniz bakım yağlarınıda içine ekleyip boyanızı evde siz yapın.saçınızı paranızla mahvetmeyin.

Bakıma gelince ben KESTİRMEDİM saçımı.2 ay boyunca john frieda nın nemlendirici sampuanını ve saç kremini kullandım..geceleride yine aynı markanın John Frieda Frizz-Ease Night Cream Serum Overnight Repair Formula isimli serumunu.saçlarım bir ayda kendine geldi zaten.aynı zamanda haftada bir saf zeytinyağı ile uçlarına masaj yaptım.ama durulamadım!john frieda mükemmel bi ürün,lakin şampuan + bakım kremi + serumu alınca pahalı oluyor.2 ay alabildim :)şimdi ise yeni çıkan keratinology yeniden yapılandırma serisinin şampuanını,ekspres bakım kremini ve yoğun bakım maskesini kullanıyorum..fiyat olarak daha uyugun .ben çok çok memnun kaldım..Tavsiye ederim..Saçlarım yumuşacık oldu..Yani Kızlar sonuç olarak yapmanız gereken kuaföre gitmemek ve son olarak en önemlisi ''Saçlarınızı sevmek''..

benimde saçlarım sünüyordu aşırı yıpranmıştı. gittim kısacık kestirdim. hazır saç bakım yağlarını aldım onu saçıma sıkıyorum masaj yapıyorum geceden. üstünede bolca zeytinyağı sürüyorum sabaha kadar bekliyo saçımda sabahta yıkıyorum yumuşacık oluyo. ayrıca fısfıslı bi şişeyede içme suyu gliserin zeytinyağı bepanten bemiks evigen ampul birde saça iyi gelen yağlardan koydum onuda aynen geceden saçıma sıkıp sabah yıkıyorum. saçım biraz daha uzasın yine kestiricem böle böle düzelicek. hazır ürünlere güvenmiyorum ben en iyisi doğal şeyler. zeytinyağı zaten başlı başına mükemmel bakım yapıyo.

bende bundan 5 yıl önce mahallemizde yeni açılmış ve bazı komşularımızın gidip memnun kaldığı kuaföre gittim daha önce hiç saçımı boyattırmamış ve çok gür kalın telli olan saçlarıma röfle yaptırdım.ilk önce çok açık bi sarı yaptı ben beğenmedim zaten diplerimin yandığını hissetmeme ve sölememe rağmen ilk defa yapıldığı için tabiki öle hissedeceksin diye geçiştirdiler.neyse ikinci defa koyulaştırdılar ama tabi benim diplerim yandı saçlarım dökülmeye başladı ben ilk çok önemsemedim ama yerine saçlar çıkmaya başlamayınca panik oldum.çok seyreldi o kalın saçlar gitti yerine ince telli çıt kopan seyrek saçlar geldi. denemediğim şampuan kalmadı doktora gittim bana bi şampuan ve serum önerdi fakat bu şampuan 15 sene önce piyasada olup artık pek yokmuş araştırdım getirttim ama o da işe yaramadı :KK43: ya lütfen saçaları gürleştirmek saç çıkartmak için ne yapmak lazım bunu yapıp deneyen birileri bana yardımcı olursa çok ama çok sevinirim ( bu arada şu minoxsil falan tarzı ilaçlarda kullandım fakat zararlarını duyunca bıraktım) çok teşekkürler

bilmiyorum ama turkiyede sanirim aynisidir 3% 6% ve 9% vardir asicilarda herdefasinda 9 la islem yapilirsa her saglikli sac yanar , aslinda basit bi yontem yanmadan acmak
saclarim her sezon degisik renglerde olur sari siyah kirmizi , yanmalar olmadi , bakimda yapiyorum tabiki hernekadarda olsa boya kimsayal madden oldugu icin bakim sartdir
ama en onelisi kuaforunuz bilgi ve yetenegi, var sayalim kirmizi tonlardasiniz ve sari ton rengi istiyorsunuz,,,

dogru islem `_ ilk once sacin ortasindan basliyarak uslarina 6% acisiyla islem yapilir 15 dak bekledikten sonra dipplere gecinilir
bir 15 dak sonra diplere surulur amacimiz burda sac derisine zarar vermemekdir ve insan vucutundaki sicaklik yuzunden dipler de daha hizli acilma olur
15 dak yani toplam yarim saat sonra yikanilir

yanlis islem basit kalitesiz acisiyla uygulama yapilip direk dipten basliyarak uygulamadir ne ayni ton olur nede guzel saclariniz yerinde kalir lastik gibi uzarlar islakken kuru uclar olur kirilik canli durmaz

sacin ortasinda kesinlik turunculuk olacaktir o bölgeye 3% acisiyle uygulama yapilir ve istedigimiz acama geldiginde saclar yikanir yine fon cekinilir
sac diplerinde sarimsi olur ortalarinda turuncu reflexler bulunacaktir bunlari arzu istedigimi ton boyasinda karisim yapacagimiz turkcesini tam iyi bilmiyorum 4 ton vardir boyaya karisim iicin turuncu karsi bi reng vardir sariya karsi yesile karsi ve mor akarsi cuknki acma suresinde hep istemedigimiz reflexler cikacaktrir cogu kuafor acisi kullanip yakior saclari boyle , arzu ettigimiz reng boyasina karistirip saclara uyguluyacagiz yani iki boya var elimizde birisi turunca karsi karistirilmis boyamiz biride sariya karsi karistilmis boyamis , 30 35 dak sonra yikatikdan sonra guzelce kuaforlere ozel bakimla 10 dak bekletiyoruz ve yikiyoruz , fon cektirilmeden once isiya karsi koruma sprayini kullanip sekillendiriyoruz yani böylelikte bebeksi sac olur inan bana gercekten yani mahalle kauflrlerine gitmeyin tabiki iyileride vardir amacogunluk ucuza kacip sadece 1 tani acisi maddelerle durmadan surup duruyorlar ve nitekim saclariniz naylonlasiyor , turkcem iyi degil umarim anlatabildim yani acisi in gucu cok onemli 3% 6% 9%
sakin sakin 9% lu aciciyi bir islemde iki defa surtturtmeyin yanan sacin kendine gelmesi uzun bir yoldur ve asla eski dogalligi gelmez geri sadece silikonlarla siser gecici parlallik gelir ama icinde protienler azaldigi icin hicbir zaman eskisi gibi olmaz ,

diplere 3% acisiyla uygula yapilir unutmusum yazmaya

kuaföre fön ve kesim için gidiyorum .Bir kaç kez boyatmak gafletinde bulundum . Açmayın sakın dememe ragmen açtılar ,kusturdular. Yok çok hafıf açacagız ,yok hiç yıpranmayacak !! Sonuç hüsran oldu. İlk balyaj yaptırdıgımda 2 hafta sonra sıyah boyayla kapatmak zorunda kalmıstım ve saclarım keçe gıbı olmustu. Toka takıyordum ,çıkarınca saçımda yıne toka varmıs gıbı kazık gıbı duruyordu. O zamanlar bakım yapmıstım evıgen ıgne ,bepanten ıgne ,badem yagı,zeytın yagı ... bayagı farketmıstı :)))10 ay once de upuzun ve saglıklı saclarımı bır anlık öfkeyle boyattım . Biliyorsunuz psıkolojı bozuk olunca insan saclarına sarıyor :) Sonuç yıne husran . işte sac maskelerıyle ve sampuanlarla (profosyonel ) biraz toparlayabıldım . Yumusadı en azından elımı atınca keçe gıbı olmayan bır hal aldı. Ama ucları yıne catal catal . Eskisi gibi olur mu olmaz :KK43:( Artık fön ve kesim dısında asla gıtmıyorum kuafore. fön ayda yılda bir :)rengınden çok mu sıkıldınız, bunalıma mı gırdınız köpük boyalar var alın boyayın, gıdın uclarından kestırın .. Kuafore gıdıp sakın sakın actırmayın. En guzel saç doğal saçtır arkadaslar unutmayın :)

arkadasim bende senin yasadigin aynisini yasadim. Güzel saclarim vardi röfleli tutturdum degislik isityorum diye üstüne kahverengi sürdüler oda cok kötü oldu bende 3 ay icinde tekrar röfleye dönünce saclarim elimde kaldi. Saclarim kopali 9 ay oldu suan bayadüzeldi. Ilk 5 ay yanik kopuk saclarimi kaynakla gizledim kimseler farketmedi. Benim formülüm: Baharatcidan yag satiliyor icinde bir cok baharat karisimi olan ondan kullandim gece hatta tam faydasi etmesi icin onu sürdüm. Saclarim loreal absolut repair bakim serisiyle yikadim. Bunlar sayesinde saclarim toparladi.

mutlaka bakım yağlarını deneyin derim kralı ise zeytinyağı yanık uçlarda 1 2 haftada etki ediyor barselino diye bir marka var bugün gördüm ilgimi çekdi buda çok etkiliymiş hatta serumlarda vardı beyaz jel gibi bunların faydası oluyormuş barselino hem uzatıyormuş şaçları birdaki çıkışa alıp bende deniycem bu yağdan

1 ay önce sıkıntıdan gittim kuaföre,saçlarımı kaamel yap ardındanda gölge.birde hafif bir su dalgası dedim.adam açtı saçlarımı,karamel yaptı ama gölge yerine üstüne sık röfle attı ,neyse dedim su dalgası olunca güzel olur belki,adam birde dalga yerine perma yapmazmı,yandı birde saçlarım omuzlarımda olan saçlarım iyice kısaldı.üstüne ben birde evde boyadım renk kötü olunca.birde sanki seyreldiler.o günden bu yana saçlarımı toplamak için sarımsak zeytin yağı yapıyorum haftada bir,prozinc şampuanın içine evigen bepanthen ve bemiks kattım onunla yıkıyorum ,saç kremim içinede bal kattım...haftada 1 de kretonaoğy by elidor dan yeniden yapılandırma maske aldım,onuda 4 oldu uyguluyorum,bayabi toparlandı saçlarım ama hala sanki seyrek ve kısa...2 cm falan ancak uzadılar....bir dahada bişey yaptırısam saçlarıma kestirmem bile artık...
:KK4:
çıt çıt saçla saklıyorum yanıkları,

Son düzenleme:
bende 2 hafta önce evde kendim açtım saçlarımı. ardından koyu sarıya boyadım ama çok hoşuma gitmedi. o saçla dolaşamam deyip ertesi gün çikolata kahveye boyadım saçlarımı. çok ama çok yıprandı. watsonsdan ballı maske aldım. ve şu sinameki-bemiks karışımını uygulamaya başladım.
kısa zamanda toparlanır inşallah...kendi ellerimle mahvettim saçlarımı:KK5::KK5:

benimkiler ilk günlere kıyasla güzel toparlandı 1 ay geçti aradan..sık bakımla düzeldiler..çabuk toparlanırlar inşallah..uzatacağım bundan sonra zaten...

arkadaşların önerdiklerine şöyle bi göz attım hepside işe yarar şeyler bnde çoğunu uyguluyorum ve gerçektn iyi geliyorlar hem bende siyahtan döndüm kalçama kadr gelen saçlarım şimdide kısacık ama olsun kökü bnde yne uzatıcam inş :)

kızlar benimde saçlarım 10 ay önce göğsümdeyken siyahtan sarıya dönmüştüm üstüne birde bir ton boya ve açıcı en son yanıklardan kurtulmak için 6 ay önce kulak mememin üstünde kestirdim keratin kaynak yaptırdım. bu sefer kaynaklar çıktıgında saçlarımın uçları yine yoluk yoluk oldu aralarını kısacık yine kestim ve uçları berbat olmuştu kaynaktan dolayı. karışık saç bakım yağı aldım büyük fısfıslı şişeye boşalttım üstüne 5er tane beniks bEPANTENE evigen ampul kırdım 1 şişe gliserini boşalttım istediğim yağlardan extra 1er şişe koydum üstüne de su doldurdum. dün bunu diplerden başlayarak tüm saçıma yedirdim üstüne de saf zeytinyağı sürdüm tüm saçıma saçımı tülbentle sarıp fön makinesi tuttum 5dk sonra 6 saat saçımda beklettim. banyoda 2 kez şampuanladım saçımı kremlemeden çıktım. saçım ıslakken uç ve boylarına da saç serumum var onu yedirdim saçımı taradım. bugün uyandığımda saçım hiç olmadığı kadar yumuşacık ve parlak görünüyordu. lorealin hazır saç maskesi ve saç kremini kullandgım zamanlarda ertesi gün uçları yine sertleşirdi ama bu sefer öyle olmadı. uçlarını kestirmeyi düşünüyordum ama gerek kalmadı çok mutluyum

Kızlar malesef benimde saçlarımı yaktılar!Üstelikte belirtmeme rağmen yıpranmayacak diye kafasına göre yaptı kuaför!Upuzun saçlarımı kısacık kestirmek zorunda kaldm :KK43:ıBundan sonrada boyaya kuaföre gitmem!Şimdi kullananlara sorum;köpük boyada loreal mi,kolestonmu daha iyi kapatıyor beyazları?

X